Wrażenia po ukonczeniu/ interpretacja zakonczenia

Na trzeźwo to możemy dyskutować tylko o ogólnych sprawach, rzekł Naznaczony, wychodząc z baru.

Re: Wrażenia po ukonczeniu/ interpretacja zakonczenia

Postprzez DanielF w 09 Kwi 2009, 09:23

StalkerCiastek napisał(a): A wrażenia po przejściu Limańska były raczej średnie. Co to? Call of Duty czy Stalker? (...) Końcówka z SoCa była dużo lepsza. Bardziej klimatyczna i wciągająca. Ten tajemniczy głos w korytarzach...
Zgadzam się. Ogólnie jestem trochę zawiedziony tym jak szybko przeszedłem grę. W wyniku bugów ("zdobądź obozowisko na ścieżce"http://forum.stalker.pl/viewtopic.php?f=29&t=4822) nie mogłem kontynuować w Wolności wątku wojny frakcji, innych zadań pobocznych też jakoś marnie, a od Limańska faktycznie jakoś uleciał klimat (skradania się, handlu, ulepszeń i napraw), tylko naprzód. No i elektrownia, którą można 'przejść' nie robiąc ani jednego kroku, z jedynym zakończeniem.
Ogólnie CS byłby super jako mod/update do SoC - pomysł z ulepszaniem, szukaniem artefaktów wykrywaczem jest super, ale na to żeby nazwać to drugą częścią to chyba jednak mało.
Teraz mam dylemat czy zagrać jeszcze raz w CS, czy w któryś z 'dużych modów' do SoC (Priboy, Oblivion), bo ściągnąłem dawno, a jeszcze nie próbowałem.
DanielF
Kot

Posty: 18
Dołączenie: 25 Mar 2009, 11:55
Ostatnio był: 06 Lip 2009, 15:32
Miejscowość: Olsztyn
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: --
Kozaki: 0

Reklamy Google

Re: Wrażenia po ukonczeniu/ interpretacja zakonczenia

Postprzez Papa Mobile w 11 Kwi 2009, 13:59

Hmm, mi się podoba ten CeeS, zakończenie jak zakończenie, można jęczeć, stękać i kwakać, ale mimo wszystko jest dobra gra. Niedawno zmieniłem blaszak, żeby udźwignął SoC na najwyższych detalach, CS kupiłem pól roku temu,stał sobie grzecznie na półce, czekał i się doczekał, lokacje Limańsk i Czerwony Las miodne, w ogóle gram bez modów i i to co widzę, jak zmienia się noc w dzień itp., znaczy pogodowe klimaty, nie zawiodłem się, jak będzie 3 część też kolekcjonerską kupię. Mniej więcej w połowie CS przyszła myśl, że "przeskoczyć" SoC nie da rady, ale to chyba to samo, jak grałem w SoC i myślałem o "Pikniku .." Tya , jednym słowem gorąco polecam grę.Jak dla mnie to "w siaśkę"(dla wtajemniczonych:) jest, znaczy miodzik. Droga młodzieży.

p.s. moja eM. -mówi, po zakończeniu przez Gatsby`go Clear Sky
M-"to chodź się ze mną teraz pokochać."
"Ona - grasz i grasz i nie kochasz się ze mną od tygodnia"


ku chwale Strieloka i GsC
p.s.2
kilka tekstów mojej kobietki przy graniu w S.T.A.L.K.E.R.@
-"Tylko ci język chodzi, jak Yuki (przyp. aut. nasza kotka) ogon na polowaniu"
-"Wydajesz takie dźwięki (przyp. aut. odgłosy) przy tej grze, że aż jestem zazdrosna"
raz wysłałem M do x16
Ona -"więcej z Tobą nie zagram, jesteś podły"
Ostatnio edytowany przez Papa Mobile 21 Kwi 2009, 15:16, edytowano w sumie 2 razy
„Et aux horions, l’on verra qui a meilleur droit" — Jeanne d’Arc
Image
Awatar użytkownika
Papa Mobile
Tropiciel

Posty: 395
Dołączenie: 23 Sie 2007, 13:54
Ostatnio był: 06 Wrz 2023, 19:11
Miejscowość: Campus Pagani
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 133

Re: Wrażenia po ukonczeniu/ interpretacja zakonczenia

Postprzez Czarny stalker w 11 Kwi 2009, 16:32

Gatsby napisał(a):w pizdeczkę
Gatsby napisał(a):w pizdeczkę
Gatsby napisał(a):pizdeczkę
Coś mi się widzi, że otrzymacz warneczkę
Gatsby napisał(a):chodź się ze mną teraz pokochać
Nie mam jakoś ochoty.Nie jesteś w moim typie
Moja eM

Super.Jeśli tak to czemu ją przedstawiasz na forum.Wasze intymne sprawy- nie bardzo wierzę kolego
Gatsby napisał(a):Droga młodzieży
Pozdrawiam drogi """starcze"""
Gatsby napisał(a):myślałem o "Pikniku
Zapraszam na moją ulicę.Bedzie wó..ee to jest woda i pi..ee to jest oranżada
Mi osobiście zakończnie się podobało.Ponure.Klimat miało, jak sama gra.Super zakończenie
zastanów się zanim coś napiszesz,bo może to być twój ostatni post
Awatar użytkownika
Czarny stalker
Kot

Posty: 25
Dołączenie: 22 Mar 2009, 18:51
Ostatnio był: 21 Kwi 2009, 17:31
Miejscowość: Nieznana
Frakcja: Bandyci
Ulubiona broń: RP-74
Kozaki: 1

Re: Wrażenia po ukonczeniu/ interpretacja zakonczenia

Postprzez dragon22 w 12 Kwi 2009, 11:32

Cóż.Czarny stalkerze.Humor widzę ci dopisuje.Jak to czytałem miałem wrażenie, że jestem w dziale humor- off topic. :D Drogi p.Gatsby natomiast
Gatsby napisał(a):w pizdeczkę
- Kultura prezentuje osobę.Czystość języka również.
Gatsby napisał(a):można jęczeć, stękać i kwakać, ale mimo wszystko jest dobra gra

Temat jest interpretacja zakończenia, więc nie mówmy o interpretacji gry, dobra?Interpretacja gry jest w innym temacie.Tutaj oceniamy zakończenie.Moim zdaniem również jest fajna gra.
Moja ocena zakończnia- nawet całkiem, ale sporo wad.Przede wszytkim jak już wcześniej wspomniałem jest niezrozumiałe dla tych co nie grali w pierwszą część gry.Już sama gra zaczyna się nawet jak Lebiedew wspomina- o w elektrowni jest monolit.Jak ktoś nie grał w Ć.CZ to nie wie co to monolit.Na razie tyle :D :D
Dobra broń nie wystarczy.Bez celnego oka tylko wariat wybiera się do Zony
Uwaga.Pojawił się kolejny rozdział powieści pod tytułem "zły cień"- trzy rozdziały.Proszę o komentarze i oceny rozdziałów
Awatar użytkownika
dragon22
Stalker

Posty: 88
Dołączenie: 11 Mar 2009, 12:15
Ostatnio był: 21 Kwi 2009, 19:29
Miejscowość: Czerwony las
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: --
Kozaki: 1

Re: Wrażenia po ukonczeniu/ interpretacja zakonczenia

Postprzez Strelok_95 w 28 Cze 2009, 21:30

A ja właśnie (a raczej dopiero :D ) przeszedłaem CSa. I musze powiedzieć, że jestem zawiedziony końcówką i nie tylko. Juz od szpitala gierka przestała mi się podobać (ta masakryczna rzeźnia całkowicie popsuła mi nastrój :( ) Do tego jeszcze dochodzi sieczka po murach elektrowni (dlaczego do k**** nędzy nie możemy wejść do środka :?: :!: ) Szczerze, spodziewałem się czegoś więcej, chociarz początek był całkiem niezły :D Moim zdaniem:
- Powinni dać na końcu jakiś wątek wojny frakcji,
- Powinni dać (jak w Shocu) kilka zakończeń,
- Powinni umożliwić więcej "interakcji" ze Strielokiem,
- Powinni umożliwić wejście do elektrowni (gwoździa programu :P ) i ściganie się ze Strielkokiem wewnątrz niej. Aha i żeby ta elektrownia, to nie tak jak Shoc --> żeby były prawie same tunele i zakręty, tylko żebyśmy też mogli więcej pochodzić po tym sarkofagu :mad: I nie, że roi się tam od monolitu lub mutantów. Jesteśmy tylko my, Strielok i ew. kilku jego "chłopaczków" :) I żeby promieniowanie nas wycieńczało i dawało jakieś ułudu i wizje itp.
Tyle, końcowa ocena 4-/6
Awatar użytkownika
Strelok_95
Kot

Posty: 36
Dołączenie: 07 Sty 2009, 17:13
Ostatnio był: 13 Sty 2011, 18:31
Miejscowość: Warszawa
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: Sniper Rifle SVDm2
Kozaki: 0

Re: Wrażenia po ukonczeniu/ interpretacja zakonczenia

Postprzez Idaho w 28 Cze 2009, 22:12

Zakończenie jest słabe, pozostał niedosyt. Chociaż z drugiej strony czego by nie wymyślili niedosyt pewnie by był ;P Nie ma co narzekać. Lepszy CS z takim zakończeniem, czy innym, niż żeby CS'a nie miało być wcale :] Tym bardziej że gra jako całość imo jest może gorsza od soc, ale poziom trzyma...
Image
Awatar użytkownika
Idaho
Stalker

Posty: 137
Dołączenie: 29 Mar 2009, 04:10
Ostatnio był: 18 Sie 2019, 08:18
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: TRs 301
Kozaki: 2

Re: Wrażenia po ukonczeniu/ interpretacja zakonczenia

Postprzez rav7674 w 13 Lip 2009, 22:40

moze CS poziom trzymaale juz brakuje tego klimatu i lokacji :baru i labow ktorych nawet limansk nie zastapi czy tez podziemia prypeci ktorych zabraklo...w 3 czesci (zewie Prypeci)ma wogole nie byc wczesniejszych lokacji ktorych mi bezie serdecznie brakowac :( ale coz zobaczymy jak to bedzie :wódka:
rav7674
Kot

Posty: 22
Dołączenie: 30 Gru 2008, 23:54
Ostatnio był: 03 Mar 2014, 16:01
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Sniper Rifle SVDm2
Kozaki: 0

Re: Wrażenia po ukonczeniu/ interpretacja zakonczenia

Postprzez gromov w 17 Lip 2009, 19:56

Witam wszystkich.

Odnośnie wrażeń po ukończeniu gry... Pomijając wszystkie domysły dotyczące fabuły na jakie skazał nas producent, znalazłem jeden ewidentny błąd.
Rozmowa z Sacharowem w CS. Stwierdza on, że owszem, Striełok był u niego i otrzymał prototyp urządzenia ochraniającego przed emisjami psi.
Po czym w SoCh, grając już przecież Striełokiem i wchodząc do Sacharowa, ten używa w stosunku do nas określenia Naznaczony. Zapomniał tak szybko jak Striełok wygląda? I co zabawniejsze, ponownie daje nam prototyp...

A może to ja czegoś nie skumałem??? Proszę o Wasze opinie na ten temat
gromov
Kot

Posty: 1
Dołączenie: 17 Lip 2009, 19:35
Ostatnio był: 08 Lut 2010, 16:54
Frakcja: Powinność
Ulubiona broń: Sniper Rifle SVDm2
Kozaki: 0

Re: Wrażenia po ukonczeniu/ interpretacja zakonczenia

Postprzez naznaczony24 w 17 Lip 2009, 20:41

Niezłe wybuchy,ale połączyłem se intro cienia czarnobyla z zakończeniem czystego nieba i powstało mi g...o.
naznaczony24
Kot

Posty: 13
Dołączenie: 17 Lip 2009, 16:59
Ostatnio był: 29 Lip 2009, 23:03
Frakcja: Wojskowi Stalkerzy
Ulubiona broń: Viper 5
Kozaki: 0

Re: Wrażenia po ukonczeniu/ interpretacja zakonczenia

Postprzez Raphael w 24 Lip 2009, 17:02

Kilka dni temu zakończyłem Clear Sky. Zakończenie jak dla mnie do bani, jak każda inna emisja i nic poza tym. :mad: Jeszcze bardziej nie rozumiem tego, dlaczego nie można wyjść z Jantaru, tzn. cofnąć się np. na wysypisko, tylko trzeba iść do elektrowni. :(
Awatar użytkownika
Raphael
Kot

Posty: 11
Dołączenie: 27 Cze 2009, 17:04
Ostatnio był: 24 Lip 2010, 16:11
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Sniper Rifle SVDm2
Kozaki: 0

Re: Wrażenia po ukonczeniu/ interpretacja zakonczenia

Postprzez KR4SO w 25 Lip 2009, 17:30

Myśle, że twórcy chcieli zrobić dobre zakończenie ale nie mogli ponieważ CS jest traktowany prze developerow jak pierwsza czesc a SOC jak druga czyli nic wiecej nie mogli tam pokazac bo gdy pogra sie wkolejnosci od CS do SOC to to sie pouklada w spojna calosc tylko ze mnie dziwi to ze CS dzieje sie 1 rok przed SOC ale jak sluchac co mowia bohaterzy to tak jakby strielok byl tylko dwa razy w zonie a nie ze byl dwa razy a w SOC byl 3 raz i "posprzatal" cos mi sie tak wydaje ze szrama caly czas goni strieloka i ze to sie nie dzieje rok przed tylko w tym samym roku tylko ze CS jest perqelem w sensie ze jest ta dzien lub dwa odciety od strieloka. Mnie sie tak wydaje.
KR4SO
Kot

Posty: 34
Dołączenie: 23 Lip 2009, 10:43
Ostatnio był: 04 Mar 2010, 16:34
Frakcja: Czyste Niebo
Ulubiona broń: Noiseless Pistol (PB1s)
Kozaki: 0

Re: Wrażenia po ukonczeniu/ interpretacja zakonczenia

Postprzez Idaho w 25 Lip 2009, 19:31

KR4SO napisał(a):Myśle, że twórcy chcieli zrobić dobre zakończenie ale nie mogli ponieważ CS jest traktowany prze developerow jak pierwsza czesc a SOC jak druga czyli nic wiecej nie mogli tam pokazac bo gdy pogra sie wkolejnosci od CS do SOC to to sie pouklada w spojna calosc tylko ze mnie dziwi to ze CS dzieje sie 1 rok przed SOC ale jak sluchac co mowia bohaterzy to tak jakby strielok byl tylko dwa razy w zonie a nie ze byl dwa razy a w SOC byl 3 raz i "posprzatal" cos mi sie tak wydaje ze szrama caly czas goni strieloka i ze to sie nie dzieje rok przed tylko w tym samym roku tylko ze CS jest perqelem w sensie ze jest ta dzien lub dwa odciety od strieloka. Mnie sie tak wydaje.


A jakby pograć w kolejności SoC -> CS to co wtedy?;P
Głupie to imo stwierdzenie, bo zakończenie dobre zrobić mogli, poprowadzić fabularnie produkt to wielkiego finału, finału warto dodać dobrze zrealizowanego i przemyślanego. To, ze CS to prequel o niczym nie świadczy imo, bo tylko od twórców zależało jak i co podadzą. W SoCu w każdym razie niewiele się można było dowiedzieć o wydarzeniach z przeszłości, a znaków zapytania było więcej niż odpowiedzi.
Image
Awatar użytkownika
Idaho
Stalker

Posty: 137
Dołączenie: 29 Mar 2009, 04:10
Ostatnio był: 18 Sie 2019, 08:18
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: TRs 301
Kozaki: 2

PoprzedniaNastępna

Powróć do Ogólna dyskusja

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość