Easter Eggi, smaczki, ciekawostki itd.

Na trzeźwo to możemy dyskutować tylko o ogólnych sprawach, rzekł Naznaczony, wychodząc z baru.

Re: Easter Eggi, smaczki, ciekawostki itd.

Postprzez Soma w 26 Kwi 2012, 16:43

Konie, wilki i trzepacze, co ja pacze, co ja pacze!

W SOC-u mieli być jeszcze dodani dwa żołnierze i jeden najemnik, ale ich wycieli. Żołnierze mieli być wrodzy i być "kapitanami" w posterunku w Kordonie.

Pierwszy z nich się nazywał Alex Sokolov.
http://stalker.wikia.com/wiki/Alex_Sokolov

Drugi zaś Vaska Kuzin.
http://stalker.wikia.com/wiki/Vaska_Kuzin

Czas na najemnika...on miałbyć "Big Bossem" reszty najemniczej ferajny w Zonie. Miał być ustawiony w Dead City ztąd wynalazł się ten spawn. Napisane jest tam że kilent dał mu zlecenie na złapanie Strieloka. Dalej już niewiem, sami se odkryjcie.

Link! : http://stalker.wikia.com/wiki/Dushman
"Forget the past, carry the future."

Soma
Wygnany z Zony

Posty: 58
Dołączenie: 20 Maj 2011, 09:09
Ostatnio był: 07 Maj 2012, 19:51
Miejscowość: Baza FOXHOUND / Alaska
Frakcja: Grzech
Ulubiona broń: VLA Special Assault Rifle
Kozaki: 3

Reklamy Google

Re: Easter Eggi, smaczki, ciekawostki itd.

Postprzez Gizbarus w 26 Kwi 2012, 18:08

Duszmana możesz spotkać w Dead City (w sumie to po prostu go tam zabijasz...:P ) podczas gry w RMA 1.1.5. - przywrócono tam epizod związany z tą lokacją. Co do tych dwóch sołdatów - nie mam pojęcia.
A czy TY już przeczytałeś i oceniłeś moją twórczość?
"Samotność w Zonie" - nadal kontynuowana.
"Dawno temu w Zonie" - tylko dla weteranów forum.
"Za późno" - czerwona część cyklu "Kolory Zony"
"Akurat o czasie" - biała część cyklu "Kolory Zony"
"Za wcześnie" - niebieska część cyklu "Kolory Zony"
"Pęknięte Zwierciadło" - mini-cykl o Zonie w wersji noir
Awatar użytkownika
Gizbarus
Opowiadacz

Posty: 2895
Dołączenie: 18 Paź 2011, 16:44
Ostatnio był: 07 Cze 2023, 10:07
Miejscowość: Zadupie Mniejsze Wybudowania Kolonia II
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Sniper Rifle SVDm2
Kozaki: 854

Re: Easter Eggi, smaczki, ciekawostki itd.

Postprzez Soma w 26 Kwi 2012, 20:02

Korekta! Ci dwaj wojskowi są neutralni i są dezerterami. Kuzin miał walke z kontrolerem, wygrał ją lecz uszkodziła mu pewne partie mózgu. Teraz Kuzin myśli że jest super bohaterem i "chroni" świat przed złem, tak opowiadał Alex który nim się opiekuje.
"Forget the past, carry the future."

Soma
Wygnany z Zony

Posty: 58
Dołączenie: 20 Maj 2011, 09:09
Ostatnio był: 07 Maj 2012, 19:51
Miejscowość: Baza FOXHOUND / Alaska
Frakcja: Grzech
Ulubiona broń: VLA Special Assault Rifle
Kozaki: 3

Re: Easter Eggi, smaczki, ciekawostki itd.

Postprzez djcycu w 26 Kwi 2012, 21:04

No i to ma sens bo jak napisałeś że mieli być wrogami to nie było w tym nic nadzwyczajnego :P Dodatkowe i wycięte postacie jakoś mnie nie ruszają a to dlatego że takich osobistości i tak trochę po zonie łazi i nic z nimi nie jest związane prócz unikalnej pukawki. Z Jarofiejewem przy Agropromie chyba nic nie można zrobić ani też nic dostać. Grając w alfę dowiedziałem się do czego on miał pierwotnie służyć. Początkowo zadanie grało się inaczej z tymi papierami no i wszystkie wejścia do podziemi były poodsłaniane. Jarofiejew miał nas puścić za opłatą i nic nie mówić w podobny sposób jak dziś Kuźniecow pod nasypem. Najwidoczniej twórcy o nim zapomnieli i go nie wycięli bo póki co jest on całkowicie zbyteczny bo nigdy nie mamy okazji się z nim spotkać przed jatką (zadanie prowadzi nas zawsze do wyjścia z podziemi w bazie).

A co do najemników to wkurzają mnie spekulacje ludzi którzy twierdzą że to jacyś obcokrajowcy... A gówno prawda. To zwyczajni wschodni ziomale możliwie że na kontrakcie z kimś ze wschodu albo zwyczajnie stworzyli sobie grupę która zarabia biorąc poważniejsze zlecenia wymagające organizacji. Skoro NATOwski sprzęt mówi że najemnicy to niby obcokrajowcy to co powiedzieć o Wolności? Nieścisłość moim zdaniem w doszukiwaniu się fanów. W jednym debilnym modzie słyszałem jak najemnicy nawalają po niemiecku :facepalm: Dźwięki autor wyciął z CoD2 i MoHAA... Wyglądało to komicznie. Aż się chciało postrzelić któregoś by było zabawnie.
Szczegółowe mapy do S.T.A.L.K.E.R Zew Prypeci

In nomine Patris, et Filii, et Spiritus Sancti. Amen
Awatar użytkownika
djcycu
Monolit

Posty: 3533
Dołączenie: 17 Wrz 2009, 16:38
Ostatnio był: 12 Sty 2021, 21:51
Miejscowość: "Łosiek"
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Tunder S14
Kozaki: 775

Re: Easter Eggi, smaczki, ciekawostki itd.

Postprzez Connor w 06 Maj 2012, 14:54

tidius1 napisał(a): Moim oczom ukazały się jakby kartony, odwrócone spodem do dołu, jeden na drugim. Widniał na nich napis "noSUN", a nad napisem (tzn. pod, bo kartony były odwrócone...) obrazek słońca wzięty w kółeczko i przekreślony. To wyglądało, jakby to było propagowanie końca świata, albo co... W momencie, gdy zobaczyłem te kartony (były na całej przestrzeni ekranu),



Chodzi ci o to? :

http://www.bankfotek.pl/view/1246873
"Nic nie powstrzyma Powinności w jej tryumfalnym marszu na ratunek planecie"

Kozaki mile widziane :)
Awatar użytkownika
Connor
Kot

Posty: 15
Dołączenie: 02 Maj 2012, 14:13
Ostatnio był: 17 Gru 2012, 15:51
Frakcja: Powinność
Ulubiona broń: RP-74
Kozaki: 3

Re: Easter Eggi, smaczki, ciekawostki itd.

Postprzez Wheeljack w 06 Maj 2012, 18:45

Dupa tam, to żaden ester egg, tylko ogranicznik dla słońca, żeby nie mogło świecić spod mapy. Gdyby model terenu wyświetlał texturę z obu stron, te "kartony propagujące koniec świata :E byłyby zbędne.

Za ten post Wheeljack otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive Juraszka.
Awatar użytkownika
Wheeljack
Administrator

Posty: 1918
Dołączenie: 13 Kwi 2009, 18:52
Ostatnio był: 13 Wrz 2023, 13:49
Miejscowość: Fraktal
Ulubiona broń: GP 37
Kozaki: 722

Re: Easter Eggi, smaczki, ciekawostki itd.

Postprzez Gray Fox w 07 Maj 2012, 20:14

Witam! To mój pierwszy post i odkryłem coś śmiesznego w Limańsku. Dla jaj próbowałem przeskoczyć most ale z brzegu woda dawała mi insta killa. Odpaliłem trainera żeby potwierdzić tą hipotezę. Chlust na środek, nic się nie dzieje. Dotknięcie brzegu : Insta Kill. (Wprecz Monster Kill.)
b
Awatar użytkownika
Gray Fox
Stalker

Posty: 69
Dołączenie: 07 Maj 2012, 19:56
Ostatnio był: 12 Lis 2022, 20:42
Frakcja: Powinność
Ulubiona broń: "Tunder" 5.45
Kozaki: 4

Re: Easter Eggi, smaczki, ciekawostki itd.

Postprzez Caperrali w 03 Lip 2012, 22:24

Fajny ester egg. Na pewno pamiętacie że emisja dopadła szramę kiedy stał pomiędzy wagonami,a w łapie trzymał wintara prawda? Otóż znalazłem to miejsce i wiecie co tam leżało? Wintar z uszkodzeniami na max!!! To miejsce możemy znalezć przechodząc z agropromu do bagien.
I LOVE GOOD STALKING
Caperrali
Kot

Posty: 14
Dołączenie: 03 Lip 2012, 22:11
Ostatnio był: 01 Kwi 2013, 23:05
Miejscowość: rOstOk
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: FT 200M
Kozaki: 2

Re: Easter Eggi, smaczki, ciekawostki itd.

Postprzez Rumcajs93 w 03 Lip 2012, 23:13

No w oryginalnym CS leży tylko Vintorez, ale na przykład już w OGSM znajdziemy również 3 ekologów w swoich wdziankach. Tylko że im się nie udało przetrwać emisji...
Ja Tu Tylko Sprzątam
:

Swierzbią Paluszki. Co ??
Awatar użytkownika
Rumcajs93
Łowca

Posty: 514
Dołączenie: 22 Lip 2011, 19:32
Ostatnio był: 19 Lut 2023, 12:57
Frakcja: Czyste Niebo
Ulubiona broń: FT 200M
Kozaki: 86

Re: Easter Eggi, smaczki, ciekawostki itd.

Postprzez Markus Grizzly w 06 Sie 2012, 00:24

Dziwne, że jeszcze nikt nie napisał o martwym stalkerze leżącym na wzgórzu na północny wschód od anomalii grawitacyjnej pazur w Agropromie. Jego imię to Abel.
Awatar użytkownika
Markus Grizzly
Stalker

Posty: 186
Dołączenie: 04 Lut 2008, 13:01
Ostatnio był: 27 Kwi 2019, 14:14
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Tunder S14
Kozaki: 15

Re: Easter Eggi, smaczki, ciekawostki itd.

Postprzez Omnibus w 20 Lut 2013, 10:40

Nie wiem czy to wchodzi w kategorie "ciekawostek".
Jeśli ktoś jest tutaj pod wpływe przekonania że "kto w bazie tego nie ruszą" ten się myli! Przekonałem się o tym w agropromie, sytuacja była taka:
Jak sobie grałem to czasem pomagałem bandytom w ataku na stalkerów, przy zachodnim wejściu, co prawie zawsze kończyło się ich porażką. zazwyczaj polegało to na czymś takim: tu machnę "przypadkową" serię, tutaj przycupne i zdejme tego po prawej tak od parady itd. A że miałem z samotnikami niezłe stosunki to tylko niewiele się obniżyły.
I pewnego dnia tak sobie z nimi strzelam i myślę: -kurka mam 30 słabych granatów na cholere mi one. Wiec zaatakowaliśmy doszliśmy z npc-ami pod północna ściankę bazy samotników i patrzę-okno.
Więc w ramach programu {improwizacja oblężenia stalkerów} rzuciłem w okno granat. Jaja zaczeły się 2 dni (growe dni) potem. Ide do ich bazy sprzedać troche złomu, kupić bandaże spieniężyc pendrajwy. Ide do handlarza, a tu ZONK!!!
Jegomość, którego imienia nie zapamiętałem lezał sobie jak gdyby nigdy nic po drugiej stronie lady, przy ścianie z rozłożonymi kończynami. O tym że był martwy chyba wspominac nie muszę ;).
I teraz musze łązić do Mitaja-parszywca, badź gdzieś daleko do kordonu, albo mrocznej doliny, bo oczywiście bandyci za karabin wart 1500 dadzą 200 a i to przy szczęściu. Sic! :mad:

Za ten post Omnibus otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive Fiesta85.
Awatar użytkownika
Omnibus
Łowca

Posty: 536
Dołączenie: 20 Lut 2013, 09:07
Ostatnio był: 01 Mar 2021, 15:28
Frakcja: Naukowcy
Ulubiona broń: Tunder S14
Kozaki: 153

Re: Easter Eggi, smaczki, ciekawostki itd.

Postprzez LordIlidan w 24 Lut 2013, 20:31

Jeśli specjalny Npc zginie wskutek strzału w głowę lub wybuchu granatu, można to nazwać bugiem. Najczęściej występuje na słabszych PC, lub po zainstalowaniu "GlobalModów".Dlaczego tak się dzieję? Moim zdaniem dlatego że ranny ,specialny Npc ma masową regenerację.Co mam na myśli?
Mietek wymyślona specjalna postać - dostaje kulkę od gracza[Od innego Npc by nie dostał bo by już znikł] w klatkę, wtym momencie ma jakieś 60% zdrowia, po jakieś części sekundy z powrotem ma 100%. Po obdarowania Mietka 2-5 kulkami w głowę pada graczowi do stóp.

P.S
Mogę się mylić.
Awatar użytkownika
LordIlidan
Kot

Posty: 40
Dołączenie: 08 Lis 2012, 12:29
Ostatnio był: 16 Kwi 2014, 19:11
Frakcja: Czyste Niebo
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 1

PoprzedniaNastępna

Powróć do Ogólna dyskusja

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości