Jak zdobyć artefakt?

Kim jesteśmy? Dokąd idziemy? Jaki w tym cel? Zadawał sobie w duchu te pytania. Tak, był pijany.
Regulamin forum
Przy zadawaniu pytania związanego z problemem dotyczącym modyfikacji, prosimy o podawanie treści całego loga błędu.
Lokalizacja logów:
Windows XP - C:\Documents and Settings\All Users\Moje dokumenty\STALKER-STCS\logs
Windows Vista/7 - C:\Users\Public\Documents\STALKER-STCS\logs
Steam - X:\Program Files (x86)\Steam\SteamApps\common\Stalker Clear Sky\_appdata_\logs

Logi tagujemy w [ CODE ][/ CODE ].

Jak zdobyć artefakt?

Postprzez master11 w 28 Gru 2012, 16:38

Więc, mam dla was pytanie. Wyciągam detektor kiedy jestem niedaleko anomalii i podchodzę bliżej i bliżej aż anomalia mnie wciąga i zabija. Mimo iż detektor piszczał piskiem ciągłym, to ja nie mogłem zabrać żadnego artefaktu...
Proszę o pomoc :(
"Это не мы в Зоне, мы действительно получали зона" - Яцек Kaczmarski
Awatar użytkownika
master11
Kot

Posty: 28
Dołączenie: 28 Gru 2012, 15:01
Ostatnio był: 18 Lip 2023, 14:53
Miejscowość: Czarnobyl ;)
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Akm 74/2
Kozaki: -10

Reklamy Google

Re: Jak zdobyć artefakt?

Postprzez Wojas21 w 28 Gru 2012, 16:41

Masz za słaby detektor. Pewnie masz detektor "echo" (taki żółty). Spróbuj zdobyć lepszy, np. "niedźwiedź", lub "Weles". Powinny być dostępne u handlarzy.
Awatar użytkownika
Wojas21
Tropiciel

Posty: 245
Dołączenie: 25 Cze 2010, 22:54
Ostatnio był: 01 Sty 2018, 22:59
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Sniper Rifle SVDm2
Kozaki: 63

Re: Jak zdobyć artefakt?

Postprzez gitmajones w 28 Gru 2012, 19:09

Jak by miał za słaby detektor na dany artefakt to w ogóle by nie pipczał możesz mieć jakiś błąd pamiętaj że artefakty nie są statyczne tylko latają po anomalii i jej obrzeżach jak wpadłeś w anomalię to podczas wciągania czy cuś artefakt mogło wciągnąć albo wywalić poza anomalię często tak miałem.
Awatar użytkownika
gitmajones
Stalker

Posty: 104
Dołączenie: 13 Lis 2012, 14:19
Ostatnio był: 28 Paź 2015, 19:43
Miejscowość: Trzciana k. Rzeszowa
Frakcja: Monolit
Ulubiona broń: SGI 5k
Kozaki: 3

Re: Jak zdobyć artefakt?

Postprzez Oskar w 28 Gru 2012, 19:29

Polecam Ci najpierw zachować odległość, rzucając śrubami zobaczyć którędy możesz sobie wejść, lub najpierw szybko obadać śrubą, zobaczyć gdzie Ci sygnał wariuje, szybko się cofnąć, jeżeli twój kombinezon tego nie wytrzyma. Zawsze miej ustaloną drogę ucieczki. Detektor Echo nie jest wcale taki zły, mam do niego sentyment. Gdy już będzie wariował, szybko rozglądaj się wszędzie dookoła, a nie tylko w jedno miejsce. Sprawdź też co masz pod nogami, a niektóre artefakty uwielbiają się przemieszczać. Pamiętaj też aby nie zakładać artefaktów, które powodują napromieniowanie, jeżeli nie masz innego, który to wyrówna i zredukuje. Takie artefakty opychaj, bo ta ochrona od np. elektro nie jest tego warta. Polecam Ci jak już znajdziesz artefakty, które zbijają promieniowanie, krwawienie. Przydatne jest też trzymanie przycisku "F", co pokaże Ci nazwę tego artefaktu, jeżeli faktycznie będziesz przed nim. Jak już go zobaczysz, a masz granat to możesz się też wycofać, rzucić granat lekko za niego, no i powinien sam do Ciebie przylecieć, nawet wtedy jak są niewidzialne - poeksperymentuj. ;) A, no i bym zapomniał. Są anomalie typu elektro, w które jak rzucisz śrubą, następuje "piorun", w ciągu którego możesz przejść przez anomalię bez szkody. Tak przynajmniej było w SOC'u, ale tutaj też powinno działać.
Image

Za ten post Oskar otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive master11.
Awatar użytkownika
Oskar
Stalker

Posty: 98
Dołączenie: 07 Lut 2010, 04:39
Ostatnio był: 13 Kwi 2017, 00:13
Frakcja: Monolit
Ulubiona broń: Threaded SPSA-14
Kozaki: 15

Re: Jak zdobyć artefakt?

Postprzez Pangia w 28 Gru 2012, 21:42

Jeśli piszczał, to jest tylko jedna odpowiedź - gra zbugowała artefakt i zespawnowała go pod ziemią. To wcale nie jest odosobniony przypadek, zdarza się chyba przy mniej-więcej 10 artefaktach (na, zdaje się, 55 dostępnych w Czystym Niebie). Co gorsza, zdarza się to właściwie głównie na początku gry (ostatni punkt ze zbugowanym artefaktem to ta wielka anomalia w Czerwonym Lesie - są tam 2 artefakty, a tylko 1 raz udało mi się oba wyciągnąć, a grałem w CS chyba ze 20 razy) i niemal zawsze przy anomaliach grawitacyjnych, a władować się w taką nie trudno, zaś wyjść nie sposób.
EDIT: Do sprawdzenia tego najlepiej mieć 2 detektory: Wielesa i Niedźwiedź. Jak na Wielesie widzisz, że artefakt masz pod nogami, to wyciągasz Niedźwiedzia. Jak będzie piszczał niemal ciągle, to znaczy że jesteś ślepy, ale jak będzie pikał szybko, ale z wyraźnymi przerwami, to już wiesz, że artefaktu nie wyciągniesz, bo jest pod ziemią :) Jeszcze lepiej sprawa wygląda z Echem, bo nie tylko piszczy, ale i miga i łatwiej jest się zorientować co do położenia artefaktu względem ziemi.
Proszę państwa, sto pięćdziesiąt kilometrów na godzinę w ciągu kilku sekund, wspaniały wynik. Gdyby w ten sposób można było wypie*dolić z polskiej polityki tych wszystkich śmieci z Okrągłego Stołu, Leszka Millera, byłoby… cudownie i każdemu bym ku*wa kupił po takim Ferrari, byleby w piz*u pojechali tym PROSTO do swojego ukochanego… Izraela. SYJONIŚCI Europy, jedźcie do siebie! Pozdrawiam, Zbigniew Stonoga. Nie jestem antysemitą!
Awatar użytkownika
Pangia
Monolit

Posty: 4280
Dołączenie: 27 Maj 2012, 10:49
Ostatnio był: 28 Lis 2017, 19:49
Miejscowość: Kukle Karakańskie
Ulubiona broń: TOZ34
Kozaki: 854

Re: Jak zdobyć artefakt?

Postprzez Pijawol w 29 Gru 2012, 11:27

gitmajones napisał(a):Jak by miał za słaby detektor na dany artefakt to w ogóle by nie pipczał możesz mieć jakiś błąd


W Czystym Niebie nie ma takiego ograniczenia, pojawia się to dopiero w Zewie Prypeci.
Awatar użytkownika
Pijawol
Legenda

Posty: 1277
Dołączenie: 15 Wrz 2010, 16:52
Ostatnio był: 07 Kwi 2024, 17:54
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Gauss Gun
Kozaki: 313

Re: Jak zdobyć artefakt?

Postprzez djcycu w 29 Gru 2012, 12:52

Chyba jest. Wchodząc do jaskini na bagnach nie wykryło mi Echem artefaktu Grawi. Dopiero po użyciu Welesa artefakt się pojawiał. Co do problemu to nie wolno wchodzić w anomalię tylko lawirować pomiędzy nimi. Artefakt jeżeli został wykryty pojawia się jakieś 2 metry od naszej postaci więc albo artefakt był pod mapką (zapis i wczytanie naprawia problem) albo w powietrzu bo wywaliła go anomalia. Na bagnach bardzo często w tej ognistej rozpadlinie po wykryciu artefakt przetacza się i wpada do dziury... Głównie ogniste kule.
Szczegółowe mapy do S.T.A.L.K.E.R Zew Prypeci

In nomine Patris, et Filii, et Spiritus Sancti. Amen
Awatar użytkownika
djcycu
Monolit

Posty: 3533
Dołączenie: 17 Wrz 2009, 16:38
Ostatnio był: 12 Sty 2021, 21:51
Miejscowość: "Łosiek"
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Tunder S14
Kozaki: 775

Re: Jak zdobyć artefakt?

Postprzez Cfaniak216 w 31 Gru 2012, 11:55

ja mialem podobny problem w dolinie mroku . detektor pokazywał mi artefakt ale z żadnej strony nie mogłem sie do niego dostać . pare razy zginąłem ,wkurzyłem sie wgrałem mod vehicles_heliosspawnmenu_timechanger i zepawnwalem kilka ciężarówek prosto w amomali . nastąpiła seria eksplozji po których wrócilem do artefaktu .Wybuchające ciężarówki zrobiły swoje i artefakt znalazł się w bardziej dostępnym miejscu. Z granatami jeszcze nie próbowalem bo anomalia ich nie wciąga

ps . napisz w jakiej lokacji masz problem z tym artefaktem
Toshiba Satellite l30-10w (Wymienione wszystko co sie dało)
Procesor Intel(R) Core(TM)2 CPU T5200 @ 1.60GHz
Pamięć (RAM) Kingston (2 GB DDR2-800 DDR2 SDRAM)
Grafika ATI RADEON XPRESS 200M Series Podkęcona z 250MHz na 500MHz
Dysk Segate Momentus 7200.4 320gb Bufor 16mb
Słuchawki Sony MDR-V55
Myszka Logitech M525 Windows 7 Ultimate 32bit
Awatar użytkownika
Cfaniak216
Stalker

Posty: 55
Dołączenie: 07 Lip 2012, 14:24
Ostatnio był: 10 Lut 2020, 22:06
Miejscowość: ZATON
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: UDP Compact
Kozaki: 2

Re: Jak zdobyć artefakt?

Postprzez Arjumand w 30 Gru 2014, 06:57

W każdym bądź razie te dwa pierwsze czynniki i masz dobrą spluwę, i trochę wolniej się niszczy bo nie walisz full-auto (znaczy rzadko).
A jak raz próbowałem dawać w szturmówkę to, tak średnio. Musiałem podbiegać by wykorzystywać pełen potencjał szturmowca.

Uwagi moderatora:

Widzisz datę ostatniego posta? Nie ma sensu odkopywać tematów jeżeli nie masz związanego z nim problemu. - Wheeljack
Arjumand
Arjumand
Kot

Posty: 1
Dołączenie: 29 Gru 2014, 13:21
Ostatnio był: 10 Sty 2015, 08:46
Frakcja: Monolit
Ulubiona broń: Combat Chaser
Kozaki: 0


Powróć do Pytania i odpowiedzi

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 8 gości