Clear Sky samo się wyłącza

Kim jesteśmy? Dokąd idziemy? Jaki w tym cel? Zadawał sobie w duchu te pytania. Tak, był pijany.
Regulamin forum
Przy zadawaniu pytania związanego z problemem dotyczącym modyfikacji, prosimy o podawanie treści całego loga błędu.
Lokalizacja logów:
Windows XP - C:\Documents and Settings\All Users\Moje dokumenty\STALKER-STCS\logs
Windows Vista/7 - C:\Users\Public\Documents\STALKER-STCS\logs
Steam - X:\Program Files (x86)\Steam\SteamApps\common\Stalker Clear Sky\_appdata_\logs

Logi tagujemy w [ CODE ][/ CODE ].

Clear Sky samo się wyłącza

Postprzez Kowalski1 w 31 Lip 2014, 10:15

Witam, jeszcze wczoraj mojej radości nie można było opisać, gdy to kurier przyniósł mi magiczna paczkę z dwoma magicznymi grami. Stalker Clear Sky i cień Czarnobyla. Miałem wybór w co wpierw grać wiec wybrałem Clear Sky. Gram, gram, myślę sobie o k***** gra wszech czasów. Pożegnałem się z rodziną na najbliższy miesiąc. Doszedłem już do etapu na wysypisku po czym zaczęły dziać się rzeczy dziwne nawet jak na Zonę. To wyglądało różnie, najpierw gra po prostu wywaliła do pulpitu i nic nie mówiła, i tak przez parę najbliższych razy (i nie, nie w oknie logowania tylko podczas gry, po prostu po paru sekundach pobytu w Zonie się wyłączała). Z innymi zapisami też tak się działo. Potem zaczęła się prawdziwa zabawa. Nie dość że wywalała to wszystkie NPC się doczytywały baaardzo długo (znaczy za nim znowu mnie wywaliło zobaczyłem na PDA parę mutantów). I już wtedy zaczęła wyskakiwać ramka: XRay Engine
A crash has been detected by BugTrap

This is XRay Engine crash reporting client. To help development proces, please Subtim Bug of save report and email it manually (button More...). Many thanks in advance and sorry for the inconvenience.
Próbowałem przeinstalowywać, ale to nic nie dawało. Mało tego, podczas instalacji gra sama mówi co pasuje a co nie. Na czerwono był system operacyjny (ale to mały ch**), i karta graficzna (która w założeniu miała być najlepsza). Po prostu zaznaczyło na czerwono kartę Intel(R) HD Graphics ~0mb
I właśnie, 0 mb. Nie znam się za dobrze i nie wiem czy czegoś nie kręcę za bardzo, ale sam już nie wiem co robić. A wymaganie gry to 128 mb VRAM. Poniżej zamieszczę listę co już próbowałem zrobić względem gry:
- Wczytywałem inne zapisy.
-Obniżałem poziom grafiki.
-Przeinstalowywałem.
-Coś robiłem z tą kartą ale nie pamiętam za bardzo co.
-Usiłowałem patchować (nieskutecznie w rezultacie 0 patchów)
-Zmieniać oświetlenie na statyk i odwrotnie.

Gra jest fajna i wciągająca i chciałbym jeszcze pograć, więc proszę o pomoc.

PS. Ale jak już klikam w samej grze "aktualizacje gry" to mówi mi że żadnych nie ma.
Kowalski1
Kot

Posty: 1
Dołączenie: 31 Lip 2014, 09:44
Ostatnio był: 31 Lip 2014, 10:34
Frakcja: Wojsko
Ulubiona broń: Akm 74/2
Kozaki: 0

Reklamy Google

Re: Clear Sky samo się wyłącza

Postprzez Gizbarus w 31 Lip 2014, 10:27

Pierwsze, to powiedz w ogóle, jaką masz specyfikację komputera. Drugie, spróbuj znaleźć loga - w ramce podczas pisania posta, takiej pomarańczowej, masz podaną lokalizację...
A czy TY już przeczytałeś i oceniłeś moją twórczość?
"Samotność w Zonie" - nadal kontynuowana.
"Dawno temu w Zonie" - tylko dla weteranów forum.
"Za późno" - czerwona część cyklu "Kolory Zony"
"Akurat o czasie" - biała część cyklu "Kolory Zony"
"Za wcześnie" - niebieska część cyklu "Kolory Zony"
"Pęknięte Zwierciadło" - mini-cykl o Zonie w wersji noir
Awatar użytkownika
Gizbarus
Opowiadacz

Posty: 2895
Dołączenie: 18 Paź 2011, 16:44
Ostatnio był: 07 Cze 2023, 10:07
Miejscowość: Zadupie Mniejsze Wybudowania Kolonia II
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Sniper Rifle SVDm2
Kozaki: 854

Re: Clear Sky samo się wyłącza

Postprzez tom3kb w 31 Lip 2014, 11:25

Tak jak wyżej jest napisane podaj konfiguracje pcta. W menu gry sprawdź też jej wersję jak jest 1.5.10 to masz najnowszą. Jak jest inna to pobierz takiego patcha.
Awatar użytkownika
tom3kb
Łowca

Posty: 540
Dołączenie: 10 Maj 2014, 17:08
Ostatnio był: 22 Sie 2023, 03:25
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 92


Powróć do Pytania i odpowiedzi

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości