Powrót do gry po latach - kilka pytań

Kim jesteśmy? Dokąd idziemy? Jaki w tym cel? Zadawał sobie w duchu te pytania. Tak, był pijany.
Regulamin forum
Przy zadawaniu pytania związanego z problemem dotyczącym modyfikacji, prosimy o podawanie treści całego loga błędu.
Lokalizacja logów:
Windows XP - C:\Documents and Settings\All Users\Moje dokumenty\STALKER-STCS\logs
Windows Vista/7 - C:\Users\Public\Documents\STALKER-STCS\logs
Steam - X:\Program Files (x86)\Steam\SteamApps\common\Stalker Clear Sky\_appdata_\logs

Logi tagujemy w [ CODE ][/ CODE ].

Powrót do gry po latach - kilka pytań

Postprzez elseve w 08 Paź 2018, 14:07

Witam serdecznie wszystkich wolnych i mniej lub bardziej zrzeszonych stalkerów!

Zalogowałem się na niniejszym forum albowiem po kilku latach niebytu w Zonie wracam do gry. Pierwszy raz w kultową jakby nie patrzeć serię S.T.A.L.K.E.R. grałem świeżo po wypuszczeniu wszystkich gier na rynek czyli pod koniec pierwszej dekady naszego stulecia. Do dziś zresztą posiadam wszystkie gry w oryginalnych wersjach pudełkowych zakupionych w Emiku. Po kilku latach przerwy od premiery znów przeszedłem wszystkie 3 części gry z modami Complete, a było to w zdaje się 2013 roku

Niedawno za pośrednictwem internetu dotarła do mnie wiadomość o tym, że jednak jest szansa na pojawienie się gry S.T.A.L.K.E.R. 2. W prawdzie - jeśli wierzyć temu co piszą - stanie się to dopiero za jakieś 3 lata, ale natchniony tą informacją postanowiłem znów zanurzyć się w klimacie czarnobylskiej Zony.
Wiem, że to mało popularne podejście ale swój powrót w czarnobylskie klimaty postanowiłem rozpocząć od w sumie też najmniej lubianej przez prawdziwych graczy części czuli „Czystego nieba”. W sumie „Cień Czarnobyla” i „Czyste niebo” traktuję Ex aequo. Jednak „Czyste…” jakoś bardziej mi się podoba. Może ze względu na nieco jakby lepszą grafikę? Może z powodu możliwości przywiązania się do jednego modelu broni i modyfikowania go pod swoim kątem? Tego już nie wiem. Dla mnie jednak – tu narażę się pewnie niemal wszystkim fanom serii – najmniej atrakcyjną częścią w podstawowej rzecz jasna wersji fabularnej jest „Zew Prypeci”. Czemu tak uważam? Pewnie dlatego, że kiedy w 2009 roku oczekiwałem na ową grę obiecywałem sobie po niej nie wiadomo czego. A tym czasem gdy w na początku grudnia 2009 wreszcie ją kupiłem, lekko się rozczarowałem… Ale o tym innym razem.
Nie zmienia to faktu, że lubię „Zew Prypeci” i na pewno przy obecnym powrocie do tematu zagram i w tą część.

Teraz jednak chciałbym się Was poradzić w kwestii „Czystego nieba”. Otóż zainteresował mnie mod Arsenal Overhaul 2.0. Tu moich kilka pytań:

1. Czy mod zmienia coś w fabule czy dodaje jedynie sporo nowych broni pozostawiając miłą dla ucha ścieżkę dialogową Mirosława Utty ?
2. Czy istnieje do niego spolszczenie (w sensie nazw i opisów broni i amunicji)?
3. Czy do jego prawidłowego działania konieczna jest uprzednia instalacja modu Complete 1.1.3 czy wystarczy jedynie pudełkowa wersja gry + patch 1.05.10 ?
4. Czy możecie ewentualnie poradzić jakiś innym mod (oprócz Complete 1.1.3), który nie ingeruje zbytnio w podstawową fabułę ale usprawnia grafikę, dodaje nowe modele broni itp.

Bardzo dziękuję za wszelkie sugestie i pewnie jeszcze nie raz tutaj zajrzę.
elseve
Kot

Posty: 7
Dołączenie: 08 Paź 2018, 12:16
Ostatnio był: 29 Paź 2018, 18:33
Ulubiona broń: --
Kozaki: 0

Reklamy Google

Re: Powrót do gry po latach - kilka pytań

Postprzez tom3kb w 08 Paź 2018, 14:34

Do Czystego Nieba nie ma za wiele modów, jak chcesz taki tylko graficzny to możesz też sprawdzić Mystery, szarobure jesienne klimaty. Ewentualnie SGM dla Czystego Nieba dodaje troche zmian gameplayowych, troche broni i innych rzeczy no i kilkadziesiąt niezbyt trudnych questów żeby było co robić. Oba były spolszczone, a na pewno SGM.
Awatar użytkownika
tom3kb
Łowca

Posty: 540
Dołączenie: 10 Maj 2014, 17:08
Ostatnio był: 22 Sie 2023, 03:25
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 92

Re: Powrót do gry po latach - kilka pytań

Postprzez Banmin w 08 Paź 2018, 20:25

1. Arsenal Overhaul jak nazwa wskazuje jest po prostu paczką broni i nie zmienia zadań/fabuły, a lektor jest zachowany. Zmienione są niektóre radia i modele niektórych NPC czy na lepsze to już kwestia gustu. Wersja 2.0 nigdy nie została dokończona (chyba, patrzyłem na moddb), najnowsza wersja to 1.2.
2. Niestety nie znalazłem, ale brak opisów mi nie przeszkadzał.
3. Broń panie boże nie mieszaj modów, tylko sobie dodatkowych kłopotów narobisz. Gdzieś na necie chyba jest połączona wersja, ale ja bym tam complete olał. Wersja wiadomo najnowsza 1.5.10.
4. CS chyba 5 razy przeszedłem: 2 razy vanilla, complete i 2 razy AO i powiem, że najcieplej właśnie wspominam te 2 ostatnie, bo raz, że oryginalne bronie to jakaś porażka to na dodatek AO zawiera nieoficjalne łatki.

Jeśli szukasz modów do pozostałych części to polecam
CoP: https://www.moddb.com/mods/arsenal-overhaul
jeśli chce ci się kombinować z patchami jak mi https://www.moddb.com/games/stalker-cal ... namichud20
SoC: Autumn Aurora 2.1
Awatar użytkownika
Banmin
Kot

Posty: 5
Dołączenie: 25 Sty 2018, 19:21
Ostatnio był: 28 Gru 2018, 14:36
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Akm 74/2U
Kozaki: 1

Re: Powrót do gry po latach - kilka pytań

Postprzez elseve w 09 Paź 2018, 13:46

Ponownie witam i dziękuję za komentarze.

Z modów jak dotąd znam jedynie Complete i również ciepło go wspominam. Grafika w stosunku do podstawowej wersji jakby wyładniała, bronie tez nabrały wyglądu oryginałów, a nie jakiś plastikowych zabawek.

Wczoraj zainstalowałem Arsenal Overhaul (rzeczywiście – ściągnęła się wersja 1.2). Jak na razie jestem na samym początku. Widzę już że pojawiła się słynna TT-etka – broń, której od początku brakowało mi w serii Stalker. Pewne jednak błędy pozostały nadal niezmienione. Mianowicie, zaraz po przybyciu do Wioski Rybackiej nie wiadomo gdzie najpierw uderzać – czy na wieżę obserwacyjną, czy do stacji pomp czy do starego kościoła? Ciągle gdzieś wołają i zanim zdąży się tam dobiec pojawia się komunikat „zadanie anulowane”. Zresztą pamiętam, że gdy dawno temu grałem w Czyste Niebo i w dalszych etapach gry przyłączyłem się do jakiejś frakcji (zdaje się, że do Wolności), mimo iż zdobyłem dany posterunek i miałem go utrzymać, nikt nie przychodził aby go ode mnie przejąć… Cóż, widać na to żaden mod nie pomoże ;)

O wspomnianym przez koledze modzie Autumn Aurora gdzieś już czytałem. Jak tylko przejdę „Czyste..” (a trochę to potrwa bo czasu na granie nie ma…) zainstaluję „Cień…” i wzbogacę o ten właśnie mod.
elseve
Kot

Posty: 7
Dołączenie: 08 Paź 2018, 12:16
Ostatnio był: 29 Paź 2018, 18:33
Ulubiona broń: --
Kozaki: 0


Powróć do Pytania i odpowiedzi

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości