Pierwsza recenzja S.T.A.L.K.E.R.A.!

Wania żeni się z Zombie! Łapówki oficjalnym środkiem płatniczym! Nowości mogą być przytłaczające.

Postprzez sic! w 21 Lut 2007, 13:05

ponio11 napisał(a):Co sie tak sic! przyjeb...... do tej gry???!!!! nie podoba ci sie to sie nie udzielaj w dyskusji a nie ciagle tylko negatywne komenty dajesz jezeli jestes fanem FC Dooma lub HL 2 to poszukaj sobie innego forum tyle :|


NIE. Ja nie jestem wrogiem STALKERa, wrêcz przeciwnie. Ale denerwuj± mnie opinie, ¿e tak s³aba ocena i jaki to STALKER jest wielki. Mo¿e za ostro siê wyrazi³em, ale wy te¿ zluzujcie. To nie jest ¶wiêta gra, któr± nale¿y czciæ. Prze³omem raczej nie bêdzie mimo tego ca³ego a-life, ale co w tym z³ego ? Gothic te¿ nie by³ prze³omem a jaki hicior ? OGROMNY. Doom3 te¿ nie, i mimo ¿e tylu na niego narzeka³o zebra³ bardzo dobre oceny. (¶rednia 8/10) Gry maj± bawiæ i to wszystko. A to, ¿e wy¿ej siê poda³em do porównania z kamieniami milowymi mia³o u¶wiadomiæ niektórych, ¿e ta gra nie jest taka super, pro elo i bez ¿adnych b³êdów.

Co do poziomu trudno¶ci, tu nie chodzi o wyzwanie tylko wkurzanie. Przeciwnicy przyjmuj± pokazn± ilo¶æ kul i nadal stoj±, powinni to poprawiæ.
sic!
Kot

Posty: 28
Dołączenie: 19 Lut 2007, 19:10
Ostatnio był: 03 Lip 2008, 14:38
Kozaki: 0

Reklamy Google

Postprzez KoweK w 21 Lut 2007, 13:15

Ja tam przetestuje najpierw gierkê, a potem powiem czy ocena CDA by³a w porz±dku. Ale jak tak samo nie docenili stalkera, jak half life'a 2 ( tak HL2 powinien dostaæ 10 a nie far cry! ) to po¿a³uj± :P
"kowunio jest stalkerem ubranym w sweter ochronny "wschód słońca" szukającym artefaktów w zonie szczecińskiej
legenda głosi, że zdołał ominąć korki i dostać się do centrum - żyły złota"

Wheeljack
Awatar użytkownika
KoweK
Główny Administrator

Posty: 5642
Dołączenie: 10 Cze 2005, 14:49
Ostatnio był: 08 Mar 2024, 14:32
Frakcja: Bandyci
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 1470

Postprzez Dziarsky w 21 Lut 2007, 13:17

Tak. Jeste¶my fanatykami, w koñcu ta strona jest dla tych, którzy chc± siê czego¶ dowiedzieæ jak i dla tych najwierniejszych fanów.

Po premierze i jedni i drudzy zatopi± siê w grze i pojawi± siê ju¿ zupe³nie inne tematy. Teraz jest dobry czas by fantazjowaæ i robimy to pe³n± par± :).
Mo¿na albo ostro grê krytykowaæ albo wrêcz zak³adaæ jej aureolê. To typowe objawy. Ja siê cieszê, ¿e tutaj dominuje to drugie. Niezale¿nie jak siê zrazimy (oby nie) to pozytywne my¶lenie bêdzie nam i tak towarzyszyæ. Natomiast narzekacze ciê¿ko wychodz± ze swojego podej¶cia do gry.

Dziêki temu, ¿e Stalker nie bêdzie typowym liniowym fpp to wachlarz w±tków na forum bêdzie mocno rós³ a tematy w stylu "przeszed³em", "jak podoba³ siê fina³" pojawi± siê nie za tydzieñ dwa ale po miesi±cach (mam nadziejê).

Dobrze mój poprzednik (popieraj±c moj± wcze¶niejsz± tezê) broni³ podobieñstwa do HL2.
Grafika to nie tylko jako¶æ ale tak¿e charakter, odwzorowanie, detale. Ró¿nica jest tylko taka, ze Valve opiera³o siê na pewnym ogólnym wzorcu a GSC na istniej±cych elementach i tu ich przewaga.

W ostatnich dniach uzupe³ni³em wszystko na temat Czarnobyla, historii, ogl±dn±³em grê i zapozna³em siê z jej zapowiadan± zawarto¶ci±. Wystarczy mi :).
Teraz czekam ju¿ na premierê :).
Image
Awatar użytkownika
Dziarsky
Weteran

Posty: 589
Dołączenie: 18 Lut 2007, 14:58
Ostatnio był: 07 Sie 2017, 08:16
Miejscowość: Gliwice
Frakcja: Najemnicy
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 7

Postprzez Pablo w 21 Lut 2007, 15:56

To mo¿e ja dodam kilka istotnych rzeczy.
Przeczyta³em wczoraj recenzje STALKERA w CDA i moge powiedzieæ kilka wa¿nych rzeczy:
1.Recenzent napisa³ ¿e 1 pkt straci³ STALKER w ocenie koñcowej przez to ¿e w grze nie ma pojazdów
2.Recenzent nie gra³ w 100% ukoñczon± wersjê STALKERA
3.Jest to pierwsza ale te¿ nie ostatnia recenzja tej gry kolejna uka¿e siê po premierze

A wiêc mo¿emy wnioskowaæ ¿e je¶li w STALKERZE znajdowa³yby siê pojazdy dosta³by on ocenê 9/10.
Nie jest to w 100% ukoñczona wersja wiêc mo¿e byæ tylko lepiej :D
Po za tym moim zdaniem recenzja by³a bardzo s³aba i chyba pisali j± w po¶piechu.
Osobi¶cie ciesze siê ¿e nie ma pojazdów dziêki temu d³u¿ej bêdziemy zwiedzaæ ¶wiat STALKERA :) a po jakim¶ czasie pojawi± sie patche poprawiaj±ce gre mimo to z ocenami gry musimy poczekac a¿ do premiery która wkoñcu nast±pi :]

Wracamy do tematu - Soviet
Pablo
Kot

Posty: 16
Dołączenie: 21 Lut 2007, 15:46
Ostatnio był: 19 Mar 2007, 21:56
Kozaki: 0

Postprzez Pipboy w 21 Lut 2007, 18:11

To ja siê mo¿e odniosê do minusów wymienionych przez CDA:
1. Brak pojazdów - wg mnie odjêcie w ocenie koñcowej 1 pkt to przesada ale zgadzam siê z opini± ¿e przemierzanie ¶wiata gry na piechotê to lekka przesada. Wiadomo ¿e na pocz±tku ka¿dy gracz bêdzie wszêdzie chodzi³ " z buta" ale po jakim¶ czasie na pewno wiêkszo¶ci ludzi siê to znudzi - przyk³ad: jeste¶my gdzie¶ tam, potrzebujemy udaæ siê do handlarza ¿eby uzupe³niæ zapasy amunicji, apteczek, wódki :wink: - no i czeka nas mozolne zasuwanie na piechotê - ogólnie tracimy niepotrzebnie czas.
2. Wytrzyma³o¶æ przeciwników - tu jestem za, byle tylko z tym nie przesadzili. Widz±c na trailerach jak go¶æ po¿era ca³y magazynek i biega jakby nigdy wypada ¶rednio. Ja rozumiem ¿e kamizelka ale bez przesady.
Image
Awatar użytkownika
Pipboy
Stalker

Posty: 191
Dołączenie: 07 Maj 2005, 21:51
Ostatnio był: 04 Maj 2009, 19:44
Miejscowość: ze wsi nad Wisla:)
Kozaki: 0

Postprzez Touchdown w 21 Lut 2007, 22:16

Mia³em napisaæ co¶ o tej recenzji, ale uzna³em, ¿e szkoda czasu. Jest kiepska i utrzymana w klimacie "Gra nie jest taka, jak j± sobie wymarzy³em, wiêc zawiod³a oczekiwania", a na dodatek "Taa, no dobra ta gra jest, znajd± siê pewnie jacy¶ fanatycy, którym bêdzie siê podobaæ, ale w sumie to nic wielkiego". Wady równie dobrze mog³yby byæ zaletami, wiêc to pewnie subiektywne odczucie autora.

sic!
My nie grali¶my w stalkera, wiêc nie mo¿emy powiedzieæ, jaka jest gra. Ale tak samo ty nie mo¿esz powiedzieæ, ¿e 8/10 to max dla tej gry, bo te¿ w ni± nie gra³e¶.

kowek
HL2 w ¿adnym wypadku nie zas³uguje na 10/10. FarCry dosta³ 10 zas³u¿enie.

Soviet
Nie prawda, ¿e na koñcu gry.
Awatar użytkownika
Touchdown
Retired

Posty: 1060
Dołączenie: 07 Maj 2005, 14:01
Ostatnio był: 29 Maj 2015, 17:06
Kozaki: 26

Postprzez MACtic w 21 Lut 2007, 22:21

Co do wytrzyma³o¶ci przeciwników to zgoda, s± za bardzo wytrzymali.
Ale nie jest to wielki minus. Dlaczego?
Bo po premierze na pewno pojawi siê patch, który albo podwy¿szy moc broni albo os³abi statystyki NPców. Dlatego uwa¿am, ¿e nie ma siê czego obawiaæ.
Awatar użytkownika
MACtic
Kot

Posty: 14
Dołączenie: 19 Gru 2006, 17:36
Ostatnio był: 14 Lip 2007, 14:16
Miejscowość: Poznan
Kozaki: 0

Postprzez Vaniol w 22 Lut 2007, 01:46

FC suxx powinien dostac 9/10
HL2 rulezz 10/10
Doom 3 roxx 9/10
STALKER - czekam na to ju¿ od 4 lat. Tak samo jak czeka³em na Doom 3. D3 nie zawiód³ mnie i mam nadzijê ¿e tak bêdzie ze stalkerem. Nie rozumiem trochê twórców, czy te ich anomalia s± a¿ tak wa¿ne ¿e usuneli z gry taki element jak pojazdy ? No ale tego przekonamy siê dopiero za miesi±c... Ten "poziom trudnosci" jak dla mnie zostanie poprawiony przy najbli¿szym patchu. A fani napewno zrobi± moda na pojazdy...

A co do recki, to napewno nie napisali by recenzji gry nie ukonczonej w 100%. Chyba ze kto¶ konkretnie posmarowa³ (w co w±tpie)
Image Image
"And if that is not the best fuckin' example, God HimSelf killed his own motherfuckin' son. So let's sing The Death Song Kids" by Marilyn Manson
Awatar użytkownika
Vaniol
Very Important Stalker

Posty: 536
Dołączenie: 21 Lut 2007, 21:50
Ostatnio był: 14 Lut 2022, 00:12
Frakcja: Monolit
Ulubiona broń: Sniper Rifle SVDm2
Kozaki: 11

Postprzez sic! w 22 Lut 2007, 09:13

Touchdown napisał(a):Mia³em napisaæ co¶ o tej recenzji, ale uzna³em, ¿e szkoda czasu. Jest kiepska i utrzymana w klimacie "Gra nie jest taka, jak j± sobie wymarzy³em, wiêc zawiod³a oczekiwania", a na dodatek "Taa, no dobra ta gra jest, znajd± siê pewnie jacy¶ fanatycy, którym bêdzie siê podobaæ, ale w sumie to nic wielkiego". Wady równie dobrze mog³yby byæ zaletami, wiêc to pewnie subiektywne odczucie autora.

sic!
My nie grali¶my w stalkera, wiêc nie mo¿emy powiedzieæ, jaka jest gra. Ale tak samo ty nie mo¿esz powiedzieæ, ¿e 8/10 to max dla tej gry, bo te¿ w ni± nie gra³e¶.

kowek
HL2 w ¿adnym wypadku nie zas³uguje na 10/10. FarCry dosta³ 10 zas³u¿enie.

Soviet
Nie prawda, ¿e na koñcu gry.


Wady zaletami ? tak, i po pierwszych 10 przeciwnikach mieliby¶my pusty magazynek. Choæ to mog± poprawiæ, a nawet musz±.

HL2 jak najbardziej zas³uguje na 10/10. Nie dosta³ jej dlatego, ¿e wymaga konieczno¶ci posiadania internetu - du¿y b³±d Valve. FC tak¿e, bo z nienacka zaskoczy³ nas superow± grafik± i równie dobr± fizyk±/AI przeciwników.
sic!
Kot

Posty: 28
Dołączenie: 19 Lut 2007, 19:10
Ostatnio był: 03 Lip 2008, 14:38
Kozaki: 0

Postprzez Touchdown w 22 Lut 2007, 10:45

sic!
Nie wytrzyma³o¶æ przeciwników, tylko poziom trudno¶ci. Ja ju¿ trochê gram i proste jak drut efpeesy, gdzie nie ma ¿adnego wyzwania dla gracza (wyj±tek = FC na Realistic) ju¿ mi siê nudz±.
Awatar użytkownika
Touchdown
Retired

Posty: 1060
Dołączenie: 07 Maj 2005, 14:01
Ostatnio był: 29 Maj 2015, 17:06
Kozaki: 26

Postprzez fjk w 22 Lut 2007, 11:01

hmmm z tego co wyczyta³em to siê obawiam tylko tego (bo ruszyæ ruszy =]) ¿e mo¿na sobie tylu wrogów narobiæ ¿e niemo¿na nigdzie i¶æ... krcze teraz tylko jeden najwiêkszy problem trza zacz±æ siê uczyæ... (z polskiego -_-") to czasu pewnie nie bêdzie ju¿ wcale...
We have our objectives... That's all.
Awatar użytkownika
fjk
Łowca

Posty: 400
Dołączenie: 27 Lis 2006, 17:41
Ostatnio był: 01 Sie 2010, 11:07
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: TOZ34
Kozaki: 1

Postprzez ponio11 w 22 Lut 2007, 11:03

Dla mnie tez cdaction troche zrobil zla recenzje gry.Minus za pojazdy hmmm a gdyby nie bylo wogule wczesniej mowy ze w grze beda pojazdy to ciekawe czy bylby to minus,napewno niewspomneli by nawet o tej rzeczy.aA co do przeciwnikow to sie zgodze widzialem na trailerze jak gosc pakuje z 2 mahgazynki w bllodsuckera a ten dopiero po nich pada na glebe ,albo 4 strzaly z shotguna z bliskiej odleglosci :| troche to nie realnie wyglada ale cuz jak tak musi byc to musi.
Image
;))))
Awatar użytkownika
ponio11
Tropiciel

Posty: 388
Dołączenie: 29 Paź 2005, 15:34
Ostatnio był: 22 Lut 2023, 15:49
Miejscowość: Lubartów (Lubelskie)
Frakcja: Grzech
Ulubiona broń: Sniper Rifle SVDm2
Kozaki: 7

PoprzedniaNastępna

Powróć do Aktualności

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość