Jak założyć serwer?

Kolejka dla wszystkich! Nikt nie będzie pił sam! Krzyczał głośno Łysy dosiadając się do ogniska.

Jak założyć serwer?

Postprzez pzengota w 17 Sie 2009, 21:57

Witam Stalkerów.

Mam kłopot z założeniem serweru w Stalkerze Czyste Niebo. I prosze o wytłumaczenie mi jak założyć serwer, krok po kroku. Wersja 1.5.10.

Z góry dzięki.
:

Jeżeli w moim poście nie ma słowa "Pozdrawiam" znaczy że jest coś ze mną nie tak :D
Awatar użytkownika
pzengota
Stalker

Posty: 198
Dołączenie: 09 Lut 2008, 10:08
Ostatnio był: 08 Sie 2021, 14:59
Miejscowość: Gdynia
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Gauss Gun
Kozaki: 10

Reklamy Google

Re: Jak założyć serwer?

Postprzez Raith w 21 Sie 2009, 11:26

pzengota napisał(a):Witam Stalkerów.

Mam kłopot z założeniem serweru w Stalkerze Czyste Niebo. I prosze o wytłumaczenie mi jak założyć serwer, krok po kroku. Wersja 1.5.10.

Z góry dzięki.


Może byś bardziej rozwinął temat? Na czym polega ten kłopot?

Co do stawiania serwera...

Gra sieciowa :arrow: Stwórz serwer

Dalej wybierasz mapę i klikasz stwórz.
There are too many assholes but there is not enough of bullets
Image
Image
Awatar użytkownika
Raith
Stalker

Posty: 69
Dołączenie: 05 Cze 2009, 21:51
Ostatnio był: 08 Gru 2021, 15:58
Miejscowość: Centrum Zony
Frakcja: Najemnicy
Ulubiona broń: Sniper Rifle SVDm2
Kozaki: 1

Re: Jak założyć serwer?

Postprzez pzengota w 21 Sie 2009, 14:05

Gdy próbuje załorzyć serwer i klikam stwórz to sie ładuje i jestem w grze ale nie moge wybrać drurzyny a do tego nie widać mojego serweru na liście. Wiec prosze Stalkerów o dokładną instrukcje zakładanie serweru.

Z góry dzięki.
:

Jeżeli w moim poście nie ma słowa "Pozdrawiam" znaczy że jest coś ze mną nie tak :D
Awatar użytkownika
pzengota
Stalker

Posty: 198
Dołączenie: 09 Lut 2008, 10:08
Ostatnio był: 08 Sie 2021, 14:59
Miejscowość: Gdynia
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Gauss Gun
Kozaki: 10

Re: Jak założyć serwer?

Postprzez adus285 w 03 Wrz 2009, 07:26

Może masz wewnętrzne IP i dlatego...
adus285
Kot

Posty: 26
Dołączenie: 11 Sty 2009, 22:17
Ostatnio był: 03 Wrz 2009, 07:26
Frakcja: Najemnicy
Ulubiona broń: SGI 5k
Kozaki: 0

Re: Jak założyć serwer?

Postprzez pzengota w 03 Wrz 2009, 18:58

I co mam zrobic ???

Dzięki że ktoś odpowiedział.
:

Jeżeli w moim poście nie ma słowa "Pozdrawiam" znaczy że jest coś ze mną nie tak :D
Awatar użytkownika
pzengota
Stalker

Posty: 198
Dołączenie: 09 Lut 2008, 10:08
Ostatnio był: 08 Sie 2021, 14:59
Miejscowość: Gdynia
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Gauss Gun
Kozaki: 10

Re: Jak założyć serwer?

Postprzez copytco w 04 Wrz 2009, 09:02

Nic z tym nie zrobisz... możesz zaprosić kolegów do wirtualnego LANu zrobionego w Hamachi, wtedy zobaczą Twój server jako lokalny.
copytco
Felietonista

Posty: 110
Dołączenie: 04 Sie 2007, 13:55
Ostatnio był: 10 Sty 2022, 22:26
Ulubiona broń: --
Kozaki: 12

Re: Jak założyć serwer?

Postprzez usul w 11 Wrz 2009, 07:14

Czy masz zewnetrzne, czy wewnetrze - nie ma rożnicy :D Skoro mozesz grac na innych serwerach, no to i mozesz załozyc serwer i swoj. Publiczny, czy nie pobliczny, wszystko zalezy od ciebie, a szczegolnie od internetu jaki posiadasz (podobno TPSa to zakladania serwerow sie nie nadaje;/) Powiedzmy, jak masz upload 1mb/s, to mozesz pograc nawet do 10 twoich kolegow z polski;)
Aby zalozyc serwer musisz wpierw ustawic dobrze serwer, bo inaczej lipa;P
W zakladce SERWER kliknij 'gra drużynowa' i ustaw limit graczy, wylacz dedykowany. A potem najlepiej kliknij 'anuluj' i z powrotem wejdz w zakladke serwer i wybiesz jakas mape;p
Potem wejdz w zakladke OPCJIE i sprawdz czy masz wlączone:
-serwer publiczny,
-battleye,
-widzowie Wylacz!
-pozwol na glosowanie,
-niesmiertelnosc ustaw powiedzmy na 2 sek,
-ostrzal sojuszniczy ustaw 1.0
-limit fragow powiedzmy na 0
-limit czasowy tez na 0
-bonus za zdobyte PDA
-automatyczny balans druzyn
-automatyczna zmiana druzyny
-wskaznik sojusznikow wylacz
-nick sojusznikow
-i wszystkie ustawienia widza;)


Miłego grania
usul
Kot

Posty: 15
Dołączenie: 05 Sie 2009, 14:08
Ostatnio był: 13 Wrz 2010, 15:50
Frakcja: Najemnicy
Ulubiona broń: Fast-shooting Akm 74/2
Kozaki: 0

Re: Jak założyć serwer?

Postprzez portals w 11 Wrz 2009, 16:28

Czy masz zewnetrzne, czy wewnetrze - nie ma rożnicy

Nie pisz głupot bo jak ktoś ma wewnętrzny ip i nieprzekierowany port to nic z tego.No chyba za jak pisali hamachi
podobno TPSa to zakladania serwerow sie nie nadaje;/

A niby dlaczego nie? Wszelkiego rodzaju lany osiedlowe,internety radiowe się do tego nie nadają a tp albo netia się nadają
wylacz dedykowany

To zależy czy chcę stawiać serwer i na nim grać.
Projekt "Zew Prypeci PL" pomyślnie zakończony )
Projekt "Narodnaya Solyanka dla mas" wydana wersja RC3.
Informacje na temat polonizacji Soljanki, Download, Poradniki, Zgłaszanie błędów w Polonizacj - zapraszamy do odwiedzin.
Tu można podziękować Arharze, twórcy Soljanki
Projekt "Nowy Scenariusz 5 PL" pomyślnie zakończony
portals
Tropiciel

Posty: 227
Dołączenie: 07 Sty 2008, 17:47
Ostatnio był: 25 Mar 2012, 11:30
Kozaki: 1

Re: Jak założyć serwer?

Postprzez usul w 12 Wrz 2009, 16:48

portals napisał(a):przez portals w 11 Wrz 2009 16:28
Czy masz zewnetrzne, czy wewnetrze - nie ma rożnicy
Nie pisz głupot bo jak ktoś ma wewnętrzny ip i nieprzekierowany port to nic z tego.No chyba za jak pisali hamachi

Ja nie pisze głupot;) Kazdy kto ma wewntrze ip, to i ma zewntrzene ip no nie. Nic nie trzeba przekierowywac;P
Bzdury gosciu pisesz - jak sie nie znasz to sie nie wypowiadaj!!
portals napisał(a):podobno TPSa to zakladania serwerow sie nie nadaje;/
A niby dlaczego nie? Wszelkiego rodzaju lany osiedlowe,internety radiowe się do tego nie nadają a tp albo netia się nadają

Dlaczego nie?!?! Bo ma zmienne ip;p Chyba dany kolo chce sobie pograc przez 5min, max 15min i to samemu, zanim go wywali ;/ lol
usul napisał(a):wylacz dedykowany
To zależy czy chcę stawiać serwer i na nim grać.

to zalezy czy chce grac na serwerze przez siebie postawionym, czy tylko postawic serwer i na nim nie grac;)
usul
Kot

Posty: 15
Dołączenie: 05 Sie 2009, 14:08
Ostatnio był: 13 Wrz 2010, 15:50
Frakcja: Najemnicy
Ulubiona broń: Fast-shooting Akm 74/2
Kozaki: 0

Re: Jak założyć serwer?

Postprzez Idaho w 15 Wrz 2009, 01:36

usul napisał(a):
portals napisał(a):przez portals w 11 Wrz 2009 16:28
Czy masz zewnetrzne, czy wewnetrze - nie ma rożnicy
Nie pisz głupot bo jak ktoś ma wewnętrzny ip i nieprzekierowany port to nic z tego.No chyba za jak pisali hamachi

Ja nie pisze głupot;) Kazdy kto ma wewntrze ip, to i ma zewntrzene ip no nie. Nic nie trzeba przekierowywac;P
Bzdury gosciu pisesz - jak sie nie znasz to sie nie wypowiadaj!!


LMAO :DDD
Z krzesła prawie spadłem :D
Polecam najpierw się dowiedzieć czegokolwiek o sieciach, a dopiero później pisać.

usul napisał(a):
portals napisał(a):podobno TPSa to zakladania serwerow sie nie nadaje;/
A niby dlaczego nie? Wszelkiego rodzaju lany osiedlowe,internety radiowe się do tego nie nadają a tp albo netia się nadają

Dlaczego nie?!?! Bo ma zmienne ip;p Chyba dany kolo chce sobie pograc przez 5min, max 15min i to samemu, zanim go wywali ;/ lol


:facepalm:
Zakładałem serwer w masę gier na neo. Ja magik jakiś muszę być. cool
A IP przedzielane jest każdemu klientowi przy połączeniu, aż do zakończenia tego połączenia, w trakcie się nie zmienia.
Image
Awatar użytkownika
Idaho
Stalker

Posty: 137
Dołączenie: 29 Mar 2009, 04:10
Ostatnio był: 18 Sie 2019, 08:18
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: TRs 301
Kozaki: 2

Re: Jak założyć serwer?

Postprzez usul w 15 Wrz 2009, 02:04

usul napisał(a):Zakładałem serwer w masę gier na neo. Ja magik jakiś muszę być. cool
A IP przedzielane jest każdemu klientowi przy połączeniu, aż do zakończenia tego połączenia, w trakcie się nie zmienia.

a od kiedy neo dzieci znaja sie na sieci??
zakladales serwer w mase gier, ale nigdy widocznie nie załozyles serwera do Stalkera :facepalm: LOOL
w dodatku grales chyba sam lub z kims, mowa tu o serwerze o dwoch slotach, bo raczej trzech nie pociagnie :facepalm:
Idaho napisał(a):LMAO DD
Z krzesła prawie spadłem
Polecam najpierw się dowiedzieć czegokolwiek o sieciach, a dopiero później pisać.

Moze mi wytlumaczysz, czemu goscia taki jak ja majac neta z sieci lokalnej z wewntrzym ip zaklada najepszy serwer w polsce i w dodatku bez zadnych przekierowywan portu??
usul
Kot

Posty: 15
Dołączenie: 05 Sie 2009, 14:08
Ostatnio był: 13 Wrz 2010, 15:50
Frakcja: Najemnicy
Ulubiona broń: Fast-shooting Akm 74/2
Kozaki: 0

Re: Jak założyć serwer?

Postprzez Idaho w 15 Wrz 2009, 03:27

usul napisał(a):
usul napisał(a):Zakładałem serwer w masę gier na neo. Ja magik jakiś muszę być. cool
A IP przedzielane jest każdemu klientowi przy połączeniu, aż do zakończenia tego połączenia, w trakcie się nie zmienia.

a od kiedy neo dzieci znaja sie na sieci??
zakladales serwer w mase gier, ale nigdy widocznie nie załozyles serwera do Stalkera :facepalm: LOOL
w dodatku grales chyba sam lub z kims, mowa tu o serwerze o dwoch slotach, bo raczej trzech nie pociagnie :facepalm:


To STALKER jest pisany pod jakąś inna architekturę sieci? Ciekawe...
Cała globalna sieć działa w oparciu o model TCP/IP. Multiplayer STALKERa też.
A i termin "dziecko neo" nie odnosi się do kogoś kto ma neostrade od TP, tylko ogólnie przyjął się względem gówniarzy, udających mądrych i gnojących innych. Równie dobrze mógłbym mieć internet od UPC, Netii, czy innego operatora.

usul napisał(a):
Idaho napisał(a):LMAO DD
Z krzesła prawie spadłem
Polecam najpierw się dowiedzieć czegokolwiek o sieciach, a dopiero później pisać.

Moze mi wytlumaczysz, czemu goscia taki jak ja majac neta z sieci lokalnej z wewntrzym ip zaklada najepszy serwer w polsce i w dodatku bez zadnych przekierowywan portu??


Jakim cudem z lokalnym IP (najczęściej jest to pula adresów lokalnych klasy C - od 192.168.0.0 do 192.168.255.255.) zakładasz serwer który widoczny jest na zewnątrz? Jakim cudem w ogóle ktoś może połączyć się z Twoją maszyną bez tunelowania? Nie ma takiej możliwości. To tak jakbyś wysłał list do Nowego Jorku, pisząc na kopercie tylko nazwę miasta i spodziewał się, że listonosz zaniesie go pod konkretny adres. Jeśli łączysz się przez sieć lokalną, widoczna na zewnątrz jest tylko maszyna przez którą się łączysz (serwer). A wewnątrz sieci działa kilka/kilkanaście/kilkadziesiąt/kilkaset maszyn lokalnych z lokalnymi adresami. Identycznych lokalnych adresów IP na świecie są miliony.
Image
Awatar użytkownika
Idaho
Stalker

Posty: 137
Dołączenie: 29 Mar 2009, 04:10
Ostatnio był: 18 Sie 2019, 08:18
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: TRs 301
Kozaki: 2

Następna

Powróć do Multiplayer

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość