[Poszukuję] Zmiana "właściwości" NPC

Regulamin forum
Dział "Modyfikacje Gotowe" służy do dyskusji o modyfikacjach, które już są stworzone lub do zadawania pytań na ich temat. Znajdziemy tutaj również linki do ściągnięcia modyfikacji (które powinny, a raczej muszą być w pierwszym poście tematu danej modyfikacji).

Przy zadawaniu pytania związanego z problemem dotyczącym modyfikacji, prosimy o podawanie treści całego loga błędu - koniecznie w tagu [CODE].

Przy cytowaniu plików *.LTX stosować tag [SYNTAX="ini"], przy cytowaniu plików *.script [SYNTAX="lua"] a przy cytowaniu plików *.xml - [SYNTAX="xml"].

Lokalizacja logów:
Windows XP - C:\Documents and Settings\All Users\Moje dokumenty\STALKER-STCS\logs\xray_nazwaużytkownika.log
Windows Vista/7 - C:\Users\Public\Documents\STALKER-STCS\logs\xray_nazwaużytkownika.log
Steam - X:\Program Files (x86)\Steam\SteamApps\common\Stalker Clear Sky\_appdata_\logs

Pytania na temat modyfikacji zadajemy w wątku dla niej stworzonym lub tworzymy nowy, jeśli takowego nie ma.

Gdy chcemy założyć nowy wątek, obowiązkowe jest przeczytanie tego tematu.

[Poszukuję] Zmiana "właściwości" NPC

Postprzez marianosi w 22 Maj 2011, 17:08

Witam, grając w stalkera zachciało mi się pewnego moda, jednak nie wiem czy takowy istnieje, otóż chodziłoby mi o mod w którym 1 z opcji była by kończąca się amunicja u każdego NPC [OBOWIĄZKOWE], na przykład taki renegacik do nas strzala, strzela, strzela w końcu kończy mu się amunicja i od tak ucieka, lub szuka innej broni. Miłym dodatkiem byłoby również upuszczanie przez NPC swoich pancerzy po śmierci, ograbianie zwłok przez NPC i takie tam bubelki, jednak czy takowy mod istnieje?
marianosi
Stalker

Posty: 62
Dołączenie: 07 Kwi 2008, 15:17
Ostatnio był: 24 Mar 2013, 18:57
Kozaki: 0

Reklamy Google

Re: [Poszukuję] Zmiana "właściwości" NPC

Postprzez grent w 22 Maj 2011, 20:34

Słowa nie dam ale zdaje mi się że takiego moda nie ma lecz poczekaj bo może bardziej rozeznani powiedzą ci czy takowy istnieje...pozatym fajny byłby taki mod
Pamiętaj zona jest miejscem które zmienia ludzi, nawet jeśli jednego dnia zdobędziesz przyjaciela następnego może być już twoim wrogiem.
Awatar użytkownika
grent
Kot

Posty: 36
Dołączenie: 22 Maj 2010, 16:52
Ostatnio był: 04 Kwi 2012, 08:45
Miejscowość: Gdańsk
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 2

Re: [Poszukuję] Zmiana "właściwości" NPC

Postprzez Neavy w 23 Maj 2011, 15:35

Mod TFW (masz w dziale) obejmuje przeszukiwanie zwłok i chyba kończenie się amunicji. ( I rzeczy z tym powiązane - szukanie nowej, wyjmowanie pistoletu. ) NPC przeszukują także schowki.
Image
Awatar użytkownika
Neavy
Stalker

Posty: 61
Dołączenie: 29 Mar 2011, 20:44
Ostatnio był: 14 Paź 2012, 14:52
Miejscowość: Okolice Lublina
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 2

Re: [Poszukuję] Zmiana "właściwości" NPC

Postprzez marianosi w 23 Maj 2011, 15:48

Właśnie również go wypróbowałem, jednak nie wiem czy coś jest nie tak, lub po prostu małe przyzwyczajenie z faction comandera, ale moja frakcja sama nie potrafi nic zrobić, jeśli nie podejdę do oddziału, nie nakażę mu ataku na coś to on sam będzie stać do -przepraszam za wyrażenie- us**nej śmierci xP, po drugie jeśli ekspansja terytorialna innych frakcji w ogóle istnieje, to jest ona strasznie wolna.Pod koniec chciałbym napomnieć też o rozkazywaniu frakcji, czy istnieje jakaś inna metoda rozkazywania oddziałowi, aniżeli podchodzenie do jego dowódcy i nakazywanie mu szturmu, lub wzywanie posiłków na miejsce w którym już jestem, bo niestety często zdarza mi się, że moje wojska w ogóle nie reagują ;S, gram na 1.5.10, jakieś sugestje xP?
marianosi
Stalker

Posty: 62
Dołączenie: 07 Kwi 2008, 15:17
Ostatnio był: 24 Mar 2013, 18:57
Kozaki: 0

Re: [Poszukuję] Zmiana "właściwości" NPC

Postprzez kubekpop w 23 Maj 2011, 16:09

W menu głównym w TFW masz taką opcję USTAWIENIA TFW. I tam zmniejsz czas respawnu frakcji gracza do 90. Powinno pomóc. Tylko że efekty odczujesz po jakimś czasie. Wtedy będą sami zajmować inne lokacje i to dość szybko. Tak samo z innymi frakcjami. Od tego też jest opcja w ustawieniach. Jeśli korzystasz z wersji 2.5 a nie 2.8 to w głównym menu naciskasz F5.
Awatar użytkownika
kubekpop
Przewodnik

Posty: 956
Dołączenie: 05 Sty 2011, 20:56
Ostatnio był: 05 Lut 2020, 11:37
Miejscowość: Warszawa
Frakcja: Czyste Niebo
Ulubiona broń: UDP Compact
Kozaki: 160

Re: [Poszukuję] Zmiana "właściwości" NPC

Postprzez marianosi w 23 Maj 2011, 16:11

Ogólnie grzebałem już tam i ustawiłem czas respawnu oddziałów mojej frakcji na 300s, to mówicie, że mam dać na 90, tak?, zalecacie coś jeszcze zmienić by gra była bardziej "intensywna" jednakże nie za trudna ? xP
marianosi
Stalker

Posty: 62
Dołączenie: 07 Kwi 2008, 15:17
Ostatnio był: 24 Mar 2013, 18:57
Kozaki: 0

Re: [Poszukuję] Zmiana "właściwości" NPC

Postprzez Neavy w 23 Maj 2011, 16:13

Hmm, dziwne. Jak jest się w TFW samotnikiem, to widzisz jak walczą bez Ciebie. Ale sugestie pisz do smoq2, w temacie o TFW.
Image

Za ten post Neavy otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive marianosi.
Awatar użytkownika
Neavy
Stalker

Posty: 61
Dołączenie: 29 Mar 2011, 20:44
Ostatnio był: 14 Paź 2012, 14:52
Miejscowość: Okolice Lublina
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 2

Re: [Poszukuję] Zmiana "właściwości" NPC

Postprzez kubekpop w 23 Maj 2011, 16:19

Jeszcze sobie ustaw Max. ilość wrogich patroli na raz, Ilość stad mutantów na region i Szansa na atak mutantów w dzień/w nocy na ile tam chcesz. Tylko że aby odczuć te zmiany muszisz grać jakiś czas, żeby to weszło w życie. A szansa na atak mutantów to jest szansa, czy jakiś mutant jak przechodzi przez jakieś miejsce to czy je zaatakuje, np. jak masz to ustawione na 50% i mutant przechodzi przez Most do Limańska to jest 50% szansy, że zaatakuje będących tam stalkerów, a 50 że pójdzie dalej. A resztę ustawień to wedle uznania. Jak chcesz żeby było blisko rzeczywistości to ustaw sobie Stalkerzy przeszukują schowki/ciała na tak.
Ostatnio edytowany przez kubekpop, 23 Maj 2011, 16:22, edytowano w sumie 1 raz
Awatar użytkownika
kubekpop
Przewodnik

Posty: 956
Dołączenie: 05 Sty 2011, 20:56
Ostatnio był: 05 Lut 2020, 11:37
Miejscowość: Warszawa
Frakcja: Czyste Niebo
Ulubiona broń: UDP Compact
Kozaki: 160

Re: [Poszukuję] Zmiana "właściwości" NPC

Postprzez marianosi w 23 Maj 2011, 16:21

To dziękuję panowie za pomoc, postaram się pograć na takim configu, jednakże jeśli to nie pomoże to najwyżej napiszę w temacie samego moda, jeszcze raz dzięki :P
marianosi
Stalker

Posty: 62
Dołączenie: 07 Kwi 2008, 15:17
Ostatnio był: 24 Mar 2013, 18:57
Kozaki: 0


Powróć do Czyste Niebo

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość