[TPP hack] tryb TPP z możliwością dokładnego strzelania

Regulamin forum
Dział "Modyfikacje Gotowe" służy do dyskusji o modyfikacjach, które już są stworzone lub do zadawania pytań na ich temat. Znajdziemy tutaj również linki do ściągnięcia modyfikacji (które powinny, a raczej muszą być w pierwszym poście tematu danej modyfikacji).

Przy zadawaniu pytania związanego z problemem dotyczącym modyfikacji, prosimy o podawanie treści całego loga błędu - koniecznie w tagu [CODE].

Przy cytowaniu plików *.LTX stosować tag [SYNTAX="ini"], przy cytowaniu plików *.script [SYNTAX="lua"] a przy cytowaniu plików *.xml - [SYNTAX="xml"].

Lokalizacja logów:
Windows XP - C:\Documents and Settings\All Users\Moje dokumenty\STALKER-STCS\logs\xray_nazwaużytkownika.log
Windows Vista/7 - C:\Users\Public\Documents\STALKER-STCS\logs\xray_nazwaużytkownika.log
Steam - X:\Program Files (x86)\Steam\SteamApps\common\Stalker Clear Sky\_appdata_\logs

Pytania na temat modyfikacji zadajemy w wątku dla niej stworzonym lub tworzymy nowy, jeśli takowego nie ma.

Gdy chcemy założyć nowy wątek, obowiązkowe jest przeczytanie tego tematu.

[TPP hack] tryb TPP z możliwością dokładnego strzelania

Postprzez Shaockgun w 12 Gru 2008, 21:40

Ostatnio wyszperałem w Sieci dziwny filmik o Stalkerze. Mianowicie, ukazywał on grę w specyficznym widoku TPP, gdzie kamera była zawieszona nad prawym ramieniem Naznaczonego (jak np. w Resident Evil 4). Co ciekawe, w tym widoku DAŁO SIĘ NORMALNIE STRZELAĆ, czyli gdzie celownik, tam strzał. Widok ten mi się spodobał, i rzeczywiście działała, sprawdzałem. A z resztą sprawdźcie sami:
http://pl.youtube.com/watch?v=y9ZHbS6qrgM

Oczywiście, żeby pobawić się w tym trybie, NIE TRZEBA NIC ŚCIĄGAĆ, bo to nie mod, a jeno mała zmiana w bebechach gry. Zamieszczam własnoręczną instrukcję "hał to du it". :D

1. Wchodzimy do folderu STALKER STCS (w Dokumentach Udostępnionych najczęściej przebywa) i tam odnajdujemy plik user.ltx. Otwieramy go np. Notatnikiem.

2. W nim, byle gdzie, dopisujemy:
bind cam_1 kF1
bind cam_2 kF2
bind cam_3 kF3
oczywiście zapisujemy i zamykamy.

3.Teraz odszukujemy skrót do Stalkera (ten, którym uruchamiamy grę), klikamy na niego prawym przyciskiem mychy i wybieramy Właściwości. Teraz musimy dopisać pewną komendę w Elemencie Docelowym. W tym celu w polu Element Docelowy, PO SPACJI dopisujemy:
-psp"
tak żeby całość wyglądała mniej więcej tak:
"D:\Program Files\Deep Silver\S.T.A.L.K.E.R. - Clear Sky\bin\xrEngine.exe" -psp
teraz zapisujemy i zamykamy.

4. Gotowe! Po wczytaniu save lub rozpoczęciu nowej gry będziemy w tym widoku. Aby powrócić do standardowego FPP klikamy F1. Aby powrócić do tego TPP, click F2. Aby przejść do widoku TPP, w którym dowolnie możemy majtać kamerą, klikamy F3.

Oczywiście tryb ten ma swoje wady (niemożność zbierania przedmiotów, rozmowy itp.), ale zaradzić temu można powracając do zwykłego FPP. Jest to tylko urozmaicenie.

Enjoy!


Zmieniłem trochę punkt 3 bo ktoś może pomyśleć że chodzi o plik .exe. - V
"Stoi żołnierz na warcie i myśli uparcie:
Co lepsze - dupa, czy żarcie?
I dupa jest dobra,
I dobre jest żarcie,
Ale przeje*ane jest stać na warcie"

Za ten post Shaockgun otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive Lukatyn, Dziki Napr, DonDomino, Yoshy.
Awatar użytkownika
Shaockgun
Stalker

Posty: 141
Dołączenie: 22 Sie 2008, 11:31
Ostatnio był: 01 Gru 2019, 18:19
Miejscowość: z Zadupia Galaktyki
Frakcja: Wojsko
Ulubiona broń: Akm 74/2
Kozaki: 11

Reklamy Google

Re: Tryb TPP z możliwością dokładnego strzelania.

Postprzez masakraman w 01 Lip 2009, 17:22

mam problem nie moge zmieniać trybów z tpp na fpp gram na modzie OGSM
masakraman
Kot

Posty: 9
Dołączenie: 15 Maj 2009, 10:31
Ostatnio był: 11 Lip 2009, 13:22
Frakcja: Czyste Niebo
Ulubiona broń: Sniper VLA
Kozaki: 0

Re: Tryb TPP z możliwością dokładnego strzelania.

Postprzez Roypen w 02 Lip 2009, 11:30

Też gram na modzie OGSM i wszystko działa bez problemu

Sprawdź czy dobrze dodałeś wpisy w user.ltx
C:\Documents and Settings\All Users\Dokumenty\STALKER-SHOC dla XP
C:\Users\Public\Documents\STALKER-STCS dla Vista
i jeszcze możesz sprawdzić jaką masz podaną ścieżkę w pierwszej linijce w pliku fsgame.ltx. To jest ścieżka do pliku user.ltx z której korzysta gra.
"Nieśmiertelność jest bardzo łatwa do osiągnięcia. Wystarczy nie umierać" - Woody Allen
Awatar użytkownika
Roypen
Kot

Posty: 4
Dołączenie: 07 Maj 2009, 11:05
Ostatnio był: 14 Paź 2009, 11:18
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Tunder S14
Kozaki: 0

Re: [TPP hack] tryb TPP z możliwością dokładnego strzelania

Postprzez reynevan w 09 Paź 2009, 15:16

To samo można chyba zrobić na konsoli w grze.
<a href="" target="_blank" name="versus_the_witcher_user_1108927_world2"></a><script language="JavaScript" type="text/javascript" src="http://static.web.versus.one2tribe.pl/banner/versuslink.php?user=1108927&lang=pl&world=world2"></script>
Awatar użytkownika
reynevan
Kot

Posty: 44
Dołączenie: 29 Wrz 2009, 15:51
Ostatnio był: 04 Maj 2011, 18:45
Miejscowość: Prypeć
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: GP 37
Kozaki: 0

Re: [TPP hack] tryb TPP z możliwością dokładnego strzelania

Postprzez jaro.exe w 13 Paź 2009, 18:40

U mnie również nie da się przełączać trybów. Na pewno wszystko dobrze zrobiłem... Ponadto zauważyłem że gra jak by sama wymazuje z pliku user.ltx wpisy:
bind cam_1 kF1
bind cam_2 kF2
bind cam_3 kF3


:(
jaro.exe
Kot

Posty: 2
Dołączenie: 19 Wrz 2009, 22:30
Ostatnio był: 22 Paź 2009, 16:19
Frakcja: Wojskowi Stalkerzy
Ulubiona broń: Akm 74/2U
Kozaki: 0

Re: [TPP hack] tryb TPP z możliwością dokładnego strzelania

Postprzez Czaro w 13 Paź 2009, 19:04

A to ciekawe... Napewno dobrze dodajesz wpisy? Wprowadź bezpośrednio do pliku user.ltx, a jak nic to nie da to spróbuj z konsoli w grze :wink:.
Lepiej milczeć, narażając się na podejrzenie o głupotę, niż odezwać się i rozwiać wszelkie wątpliwości.
Czaro
Weteran

Posty: 558
Dołączenie: 18 Wrz 2008, 18:34
Ostatnio był: 15 Mar 2018, 22:14
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Akm 74/2
Kozaki: 24

Re: [TPP hack] tryb TPP z możliwością dokładnego strzelania

Postprzez Majaque w 21 Lis 2009, 18:53

Nieco odświeżam temat, ale nie do końca jest tak jak powiedział Shaockgun - obraz owszem, jest z perspektywy trzeciej osoby, ale:
  • kamera wcale nie jest nad którymkolwiek ramieniem Szramy, a bezpośrednio za nim;
  • latarka w tym trybie zachowuje się naprawdę dziwnie (pozostaje w miejscu, w którym ostatnio patrzyliśmy w widoku FPP);
  • schodząc/wchodząc po schodach zauważamy nad naszą głową jakiś element kombinezonu (co to jest - nie mam zielonego pojęcia ; ) )
  • strzelając seriami z odległości 30 cm z TRs 301 prosto w głowę (według celowniczka) jakiegoś oficera Powinności, udało mi się trafić dopiero za dziesiątym razem.

edit: No tak, zapomnieć o jednym głupim "-psp" i zmienia to już postać rzeczy... ; )
Oczywiście wszystko z wyżej wymienionych - prócz elementu kombinezonu (którym jest latarka, jak już zauważyłem) - pozostaje nieaktualne.
Majaque
Kot

Posty: 34
Dołączenie: 12 Lis 2009, 10:51
Ostatnio był: 20 Wrz 2014, 14:47
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: TRs 301
Kozaki: 0

Re: [TPP hack] tryb TPP z możliwością dokładnego strzelania

Postprzez Shaockgun w 21 Lis 2009, 19:10

Majaque napisał(a):Nieco odświeżam temat, ale nie do końca jest tak jak powiedział Shaockgun - obraz owszem, jest z perspektywy trzeciej osoby, ale:
  • kamera wcale nie jest nad którymkolwiek ramieniem Szramy, a bezpośrednio za nim;
  • latarka w tym trybie zachowuje się naprawdę dziwnie (pozostaje w miejscu, w którym ostatnio patrzyliśmy w widoku FPP);
  • schodząc/wchodząc po schodach zauważamy nad naszą głową jakiś element kombinezonu (co to jest - nie mam zielonego pojęcia ; ) )
  • strzelając seriami z odległości 30 cm z TRs 301 prosto w głowę (według celowniczka) jakiegoś oficera Powinności, udało mi się trafić dopiero za dziesiątym razem.



Powiem tak: temat z opisanym tym trikiem wrzuciłem tylko i wyłącznie do działu Cienia Czarnobyla. Do działu Czystego Nieba skopiowała ten temat administracja forum, bo trick ten działa notabene także w CN.
Sam testowałem go wyłącznie na Cieniu, więc nie do mnie te wąty.
"Stoi żołnierz na warcie i myśli uparcie:
Co lepsze - dupa, czy żarcie?
I dupa jest dobra,
I dobre jest żarcie,
Ale przeje*ane jest stać na warcie"
Awatar użytkownika
Shaockgun
Stalker

Posty: 141
Dołączenie: 22 Sie 2008, 11:31
Ostatnio był: 01 Gru 2019, 18:19
Miejscowość: z Zadupia Galaktyki
Frakcja: Wojsko
Ulubiona broń: Akm 74/2
Kozaki: 11

Re: [TPP hack] tryb TPP z możliwością dokładnego strzelania

Postprzez 1920razor w 15 Sty 2010, 23:09

Nie dosyć że działa to jeszcze płynniej gra chodzi a z tym psp nie trzeba robić b jak ja z tym docelowym zrobiłem to mi error wyskoczył że błędny skrót to anulowałem a i tak działa!

Uwagi moderatora:

Używaj przecinków. - xKoweKx
Image

1920razor
Wygnany z Zony

Posty: 197
Dołączenie: 14 Sty 2010, 20:58
Ostatnio był: 27 Cze 2015, 14:35
Miejscowość: Siemianowice Śląskie
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 12

Re: [TPP hack] tryb TPP z możliwością dokładnego strzelania

Postprzez Naznaczony223 w 05 Cze 2010, 19:22

A czy to działa ze S.T.A.L.K.E.R. Zew Prypeci?
Awatar użytkownika
Naznaczony223
Kot

Posty: 1
Dołączenie: 05 Cze 2010, 19:12
Ostatnio był: 05 Cze 2010, 19:46
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: Gauss Gun
Kozaki: 0

Re: [TPP hack] tryb TPP z możliwością dokładnego strzelania

Postprzez Drewno w 05 Cze 2010, 23:39

Działa w Zewie. Tylko inne klawisze musisz dać.
:

nic ciekawego tu nie znajdziesz
Awatar użytkownika
Drewno
Kot

Posty: 39
Dołączenie: 21 Sty 2010, 16:54
Ostatnio był: 27 Lut 2014, 23:20
Miejscowość: Zaton
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: RP-74
Kozaki: 1


Powróć do Czyste Niebo

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości