[Pytanie] Mody utrudniające grę

Regulamin forum
Dział "Modyfikacje Gotowe" służy do dyskusji o modyfikacjach, które już są stworzone lub do zadawania pytań na ich temat. Znajdziemy tutaj również linki do ściągnięcia modyfikacji (które powinny, a raczej muszą być w pierwszym poście tematu danej modyfikacji).

Przy zadawaniu pytania związanego z problemem dotyczącym modyfikacji, prosimy o podawanie treści całego loga błędu - koniecznie w tagu [CODE].

Przy cytowaniu plików *.LTX stosować tag [SYNTAX="ini"], przy cytowaniu plików *.script [SYNTAX="lua"] a przy cytowaniu plików *.xml - [SYNTAX="xml"].

Lokalizacja logów:
Windows XP - C:\Documents and Settings\All Users\Moje dokumenty\STALKER-STCS\logs\xray_nazwaużytkownika.log
Windows Vista/7 - C:\Users\Public\Documents\STALKER-STCS\logs\xray_nazwaużytkownika.log
Steam - X:\Program Files (x86)\Steam\SteamApps\common\Stalker Clear Sky\_appdata_\logs

Pytania na temat modyfikacji zadajemy w wątku dla niej stworzonym lub tworzymy nowy, jeśli takowego nie ma.

Gdy chcemy założyć nowy wątek, obowiązkowe jest przeczytanie tego tematu.

[Pytanie] Mody utrudniające grę

Postprzez qduaty w 27 Sty 2009, 21:55

Osobiście znam i w obecnym przejściu gry stosuję dwa:

1. Realistic Weapons and Ballistics - przywraca oryginalne charakterystyki broni według danych od producentów i wyłącza naprowadzanie - trudniej jest trafić a łatwiej oberwać bo bronie są silniejsze; AKS-74U to natomiast totalna kicha i wojacy umierają z nudów jak do nich z tego strzelamy.
2. No More Fences For Clear Sky - wyłącza wszystkie komputerowe ściany. Można zwiedzać od środka sklepy (nic w nich nie ma, puste półki jak w PRL-u), wejść samemu do bazy Czystego Nieba lub przekonać się że granice poszczególnych poziomów pasują do siebie i można by je połączyć w modzie tworząc jedną wielką Zonę. Utrudnienie polega na tym, że niektóre podłogi z krat to też komputerowe ściany - i nieumiejętnie stając na nich, lecimy w dół.

Czy ktoś zna jeszcze jakieś ciekawe utrudnienia, które można doinstalować do Stalkera?
qduaty
Kot

Posty: 31
Dołączenie: 15 Sty 2009, 00:49
Ostatnio był: 24 Paź 2022, 03:17
Frakcja: Powinność
Ulubiona broń: VLA Special Assault Rifle
Kozaki: -2

Reklamy Google

Re: Mody utrudniające grę

Postprzez ffhero w 30 Sty 2009, 12:13

wpisz w konsoli ,,demo_record blabla" i efekt będzie taki sam jak w numer 2,tylko że jak naciśniesz escape to
wracasz na miejsce w którym byłeś na początku.Podkreślam że to nie jest ułatwienie!Nie można gadać i zbierać
itemów.
ffhero
Kot

Posty: 12
Dołączenie: 11 Sty 2009, 11:04
Ostatnio był: 04 Sie 2011, 22:45
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: GP 37
Kozaki: 0

Re: Mody utrudniające grę

Postprzez dorian w 10 Mar 2009, 09:44

Czy ktoś zna jeszcze jakieś ciekawe utrudnienia, które można doinstalować do Stalkera?


Tak, ja znam :D
Doinstaluj sobie moda : S.I.M + FIX do niego.

http://forum.stalker.pl/viewtopic.php?f=48&t=3746

Mod jest dość wymagający jeśli chodzi o rozwałkę i mimo, iż może zdarzyć się bug (opisałem niżej, choć nie u wszystkich może akurat wystąpić), to godny jest uwagi, a sama akcja jest niesamowita i tu sobie tak łatwo nie postrzelasz.Co to jest, masz w jego opisie na naszym forum j/w.
Gram teraz na nim + patch 1.5.08 i idzie bardzo ładnie i bez żadnych "kraszy" do windy póki co, nawet jest na nim duuużo większa płynność gry, w zasadzie nie wiem czemu.Na Random Modzie grałem płynnie z rozszerzonym FDL ok. 70 fps na ust. średnich, tutaj mam ok. 60 fps na maksymalnych :)
Jedno, co na razie mnie w nim osłabiło nieco, to to, że latam po bagnach i po eliminacji wroga nie zalicza mi zdobycia obu przejść do Kordonu, tylko mam utrzymać pozycję do przybycia kumpli. I tak przez cały czas :mad: , ale to jeszcze muszę sprawdzić dokładnie, bo może jakiś kolo schował się w krzaczorach i jest niedobity = już raz tak miałem i po załatwieniu tego gościa wszystko poszło dalej właśnie na tym modzie. Z kolei oznaczenia wroga na mapie w PDA też wyłączyłem,więc jest trudniej go znaleźć i tu polecam drugiego moda na utrudnienie gry,który "robi takie rzeczy" i nie tylko, czyli :

http://stalker.filefront.com/file/Realism_Mod_Pack_;94460#Download

I tutaj też masz parę, dodatkowych utrudnień, które możesz wybrać z tego moda i doinstalować, np. nogranadewarning mod, czyli nie ma ostrzeżeń o rzuconym w nas granacie:wink:

dorian
Wygnany z Zony

Posty: 1408
Dołączenie: 11 Lut 2008, 16:02
Ostatnio był: 11 Mar 2020, 20:52
Miejscowość: W-wa
Frakcja: Zombie
Kozaki: 244


Powróć do Czyste Niebo

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości