[OGSM CS] Old Good Stalker Mod

Regulamin forum
Dział "Modyfikacje Gotowe" służy do dyskusji o modyfikacjach, które już są stworzone lub do zadawania pytań na ich temat. Znajdziemy tutaj również linki do ściągnięcia modyfikacji (które powinny, a raczej muszą być w pierwszym poście tematu danej modyfikacji).

Przy zadawaniu pytania związanego z problemem dotyczącym modyfikacji, prosimy o podawanie treści całego loga błędu - koniecznie w tagu [CODE].

Przy cytowaniu plików *.LTX stosować tag [SYNTAX="ini"], przy cytowaniu plików *.script [SYNTAX="lua"] a przy cytowaniu plików *.xml - [SYNTAX="xml"].

Lokalizacja logów:
Windows XP - C:\Documents and Settings\All Users\Moje dokumenty\STALKER-STCS\logs\xray_nazwaużytkownika.log
Windows Vista/7 - C:\Users\Public\Documents\STALKER-STCS\logs\xray_nazwaużytkownika.log
Steam - X:\Program Files (x86)\Steam\SteamApps\common\Stalker Clear Sky\_appdata_\logs

Pytania na temat modyfikacji zadajemy w wątku dla niej stworzonym lub tworzymy nowy, jeśli takowego nie ma.

Gdy chcemy założyć nowy wątek, obowiązkowe jest przeczytanie tego tematu.

Re: OGSM CS - Old Good Stalker Mod

Postprzez weasel w 18 Cze 2009, 16:23

Ja pobrałem ów mod stąd:

http://www.2shared.com/file/6281732/4d5 ... glish.html

Archiwum rozpakowuje się przynajmniej normalnie, bez "corrupted data" oraz brak w nim tego feralnego pliku :D
Awatar użytkownika
weasel
Stalker

Posty: 101
Dołączenie: 20 Cze 2007, 23:41
Ostatnio był: 08 Sie 2020, 14:46
Miejscowość: Gdzieś w Lubuskim
Frakcja: Wojskowi Stalkerzy
Ulubiona broń: Combat Chaser
Kozaki: 10

Reklamy Google

Re: OGSM CS - Old Good Stalker Mod

Postprzez MeZZerschmitt w 18 Cze 2009, 18:32

Niech mi ktoś powie jak zrobić aby gra uruchamiała się w języku angielskim, ponieważ mod jest w języku angielskim i niestety na polskiej wersji...wiadomo co się dzieje.
Z góry dzięki za pomoc.

P.S.: W SoC nie było by problemu bo wystarczyłoby pogrzebać w Localization.ltx
"Niektórzy ludzie po prostu nie szukają logicznych korzyści, takich jak pieniądze. Nie sposób ich kupić, zastraszyć czy przekonać, nie sposób w ogóle z nimi negocjować. Niektórzy ludzie po prostu lubią patrzeć, jak świat wokół płonie."
Awatar użytkownika
MeZZerschmitt
Tropiciel

Posty: 273
Dołączenie: 21 Lis 2007, 18:52
Ostatnio był: 09 Gru 2013, 22:51
Miejscowość: Wrocław
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: GP 37
Kozaki: 4

Re: OGSM CS - Old Good Stalker Mod

Postprzez Roypen w 18 Cze 2009, 22:44

W kwestii "dziwnych napisów":
A nazwę katalogu "eng" w (...)Clear Sky\gamedata\configs\text\ zmienialiście na "pol"?

pełno o tym na forum. wystarczy poszukać.

pozdrawiam
"Nieśmiertelność jest bardzo łatwa do osiągnięcia. Wystarczy nie umierać" - Woody Allen
Awatar użytkownika
Roypen
Kot

Posty: 4
Dołączenie: 07 Maj 2009, 11:05
Ostatnio był: 14 Paź 2009, 11:18
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Tunder S14
Kozaki: 0

Re: OGSM CS - Old Good Stalker Mod

Postprzez MeZZerschmitt w 19 Cze 2009, 08:50

Ok.
Druga sprawa, to chodzi mi o tekstury. Pamiętam, że kiedyś miałem pewnego moda na SoC, który zmusił mnie bym z maxymalnych ustawień grafiki przeszedł na minimalne, w końcu i tak dalej się cięła gra. Pamiętam, że wystarczyło usunąć kilka tekstur jeżeli chodzi o otoczenie.
Tutaj mam podobny problem. To znaczy CS normalnie hula mi na maksymalnych, a teraz nawet jak dam minimum to dalej tnie.

Usunięcie jakich plików powinno pomóc?
"Niektórzy ludzie po prostu nie szukają logicznych korzyści, takich jak pieniądze. Nie sposób ich kupić, zastraszyć czy przekonać, nie sposób w ogóle z nimi negocjować. Niektórzy ludzie po prostu lubią patrzeć, jak świat wokół płonie."
Awatar użytkownika
MeZZerschmitt
Tropiciel

Posty: 273
Dołączenie: 21 Lis 2007, 18:52
Ostatnio był: 09 Gru 2013, 22:51
Miejscowość: Wrocław
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: GP 37
Kozaki: 4

Re: OGSM CS - Old Good Stalker Mod

Postprzez Baron w 22 Cze 2009, 19:52

Ja natomiast mam problem z kontrolerem. Nawet jak przestawię na poziom trudności na novice, to ma mnie "na hita", a sam jest twardy jak skała i ginąć nie chce. Próbowałem granatami i z zasiadki, zza rogu strzelać mu w łeb - nie pomogło. Za duże emisje psioniczne i nie idzie celować przez dłuższy czas. Natomiast stojąc bardzo daleko nie jestem w stanie go zabić, bo połowa naboi idzie obok (zmodyfikowany TRS).

Jak zmienić poziom trudności za pomocą komendy (nie mogę wejść w opcje i muszę edytować plik ustawień z poziomu windowsa)?
Baron
Stalker

Posty: 117
Dołączenie: 16 Wrz 2008, 11:21
Ostatnio był: 01 Cze 2020, 23:05
Frakcja: Monolit
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 7

Re: OGSM CS - Old Good Stalker Mod

Postprzez Crisu w 22 Cze 2009, 19:56

Po co Ci zmiana poziomu trudności...?
Jeśli masz zerową ochronę przed emisją psi oraz atakami psionicznymi to nie dziw się, że Kontroler składa Cię jednym atakiem.
"Дай мне мой респект, не больше не меньше."
Awatar użytkownika
Crisu
Legenda

Posty: 1402
Dołączenie: 05 Paź 2007, 20:16
Ostatnio był: 26 Sty 2017, 10:51
Kozaki: 47

Re: OGSM CS - Old Good Stalker Mod

Postprzez Baron w 22 Cze 2009, 20:02

CrisuSPW napisał(a):Po co Ci zmiana poziomu trudności...?
Jeśli masz zerową ochronę przed emisją psi oraz atakami psionicznymi to nie dziw się, że Kontroler składa Cię jednym atakiem.

Żeby było łatwiej go zabić? Problem w tym, że jakimś dziwnym trafem chyba się nie zmienia w windowsie (user.ltx), bo w grze mi pokazuje (w konsoli), że nadal jest master. Do opcji w grze nie mogę wejść, bo mnie wywala.
A najgorsza sprawa, że nie mogę wrócić na powierzchnię, bo nie mam innego save'a. : /

Z tego co osobiscie sie orientuje to jak raz wybierzesz poziom trudnosci przy rozpoczynaniu nowej gry to potem juz nie da sie tego "odmienic" w trakcie rozgrywki - musisz chyba zaczac gre od nowa...Trzeba bylo przemyslec i nie porywac sie "z motyka na slonce" wybierajac poziom "Master"... - caleb59

Ja tam nie wiem jak jest naprawdę, bo całą swoją wiedzę opieram na doświadczeniach. Przeszedłem Clear Sky i SOC łącznie gdzieś po 5 razy (różne mody), więc żółtodziób nie jestem. Wydaje mi się, że to zmienianie poziomu trudności w trakcie gry działa, gdyż wielokrotnie zmieniałem go, kiedy właziłem do anomalii po artefakt i wyglądało na to, że jednak było łatwiej. W przeciwnym wypadku... Jaki sens miałoby umieszczanie "zmieniarki" w opcjach?

Co do kontrolera - pomogłem sobie grzebiąc w konfingach. ;)
Baron
Stalker

Posty: 117
Dołączenie: 16 Wrz 2008, 11:21
Ostatnio był: 01 Cze 2020, 23:05
Frakcja: Monolit
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 7

Re: OGSM CS - Old Good Stalker Mod

Postprzez Michu w 28 Cze 2009, 22:22

Spolszczenie 3/4 tesktów, wszystkie najważniejsze są po polsku, opisy, mutanty, encyklopedia... oprócz lokacji

by Michu&The Witcher , Witcher robi resztę - jak się wyrobi to będzie reszta.
Awatar użytkownika
Michu
Very Important Stalker

Posty: 1556
Dołączenie: 10 Lip 2007, 00:34
Ostatnio był: 10 Paź 2023, 16:11
Miejscowość: Jelenia Góra
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 131

Re: OGSM CS - Old Good Stalker Mod

Postprzez masakraman w 01 Lip 2009, 14:50

czy można do tego moda dodawać inne mody jeśli tak to prosze powiedzieć jak jak najszybcej z góry dzięki :wink: :wódka:
masakraman
Kot

Posty: 9
Dołączenie: 15 Maj 2009, 10:31
Ostatnio był: 11 Lip 2009, 13:22
Frakcja: Czyste Niebo
Ulubiona broń: Sniper VLA
Kozaki: 0

Re: OGSM CS - Old Good Stalker Mod

Postprzez Crisu w 01 Lip 2009, 15:22

Do każdego moda można dodawać inne, nie ma problemu. Schody zaczynają się gdy przyjdzie włączyć grę. Najczęściej ląduje się na pulpicie z błędem. Nie można z góry przyjąć, że możesz dodać moda bo to zależy od tego co chcesz połączyć z OGSM...
"Дай мне мой респект, не больше не меньше."
Awatar użytkownika
Crisu
Legenda

Posty: 1402
Dołączenie: 05 Paź 2007, 20:16
Ostatnio był: 26 Sty 2017, 10:51
Kozaki: 47

Re: OGSM CS - Old Good Stalker Mod

Postprzez masakraman w 01 Lip 2009, 16:35

chodzi mi o te mody :
- Real Gun Names
- Weapon damage/accuracy and Ironsights

a i o te:
any Npc TRADE {no crosshair} i kropka

jak je wgrać to moda

Nie wal post pod postem. - F360
masakraman
Kot

Posty: 9
Dołączenie: 15 Maj 2009, 10:31
Ostatnio był: 11 Lip 2009, 13:22
Frakcja: Czyste Niebo
Ulubiona broń: Sniper VLA
Kozaki: 0

Re: OGSM CS - Old Good Stalker Mod

Postprzez Medium w 02 Lip 2009, 07:54

(...) chodzi mi o te mody :
- Real Gun Names (...)

Kolega nie zapoznał się z tym, co mod już ma "na pokładzie":
(...) Build 080908:
1. Odtworzono realne nazwy broni. (...)

Jak myślisz, po co tłumaczyłem listę tego, co mod zmienia?
O innych zmianach też radzę poczytać, być może i inne mody, które chcesz wykorzystać też są już zaimplementowane. Gdybyś miał problem ze znalezieniem - należy przeczytać pierwszą stronę tematu, w którym jesteśmy.
Mam szczere wątpliwości czy coś, co zostanie tak sobie dodane nie przez instalatora moda zadziała prawidłowo.

Pozdrawiam

Medium
Medium
Stalker

Posty: 127
Dołączenie: 01 Wrz 2008, 08:29
Ostatnio był: 30 Gru 2009, 23:59
Miejscowość: Ełk
Kozaki: 1

PoprzedniaNastępna

Powróć do Czyste Niebo

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości