Forum Stalker.pl • Zobacz temat - [S.T.A.L.K.E.R: The Faction War]

[S.T.A.L.K.E.R: The Faction War]

Regulamin forum
Dział "Modyfikacje Gotowe" służy do dyskusji o modyfikacjach, które już są stworzone lub do zadawania pytań na ich temat. Znajdziemy tutaj również linki do ściągnięcia modyfikacji (które powinny, a raczej muszą być w pierwszym poście tematu danej modyfikacji).

Przy zadawaniu pytania związanego z problemem dotyczącym modyfikacji, prosimy o podawanie treści całego loga błędu - koniecznie w tagu [CODE].

Przy cytowaniu plików *.LTX stosować tag [SYNTAX="ini"], przy cytowaniu plików *.script [SYNTAX="lua"] a przy cytowaniu plików *.xml - [SYNTAX="xml"].

Lokalizacja logów:
Windows XP - C:\Documents and Settings\All Users\Moje dokumenty\STALKER-STCS\logs\xray_nazwaużytkownika.log
Windows Vista/7 - C:\Users\Public\Documents\STALKER-STCS\logs\xray_nazwaużytkownika.log
Steam - X:\Program Files (x86)\Steam\SteamApps\common\Stalker Clear Sky\_appdata_\logs

Pytania na temat modyfikacji zadajemy w wątku dla niej stworzonym lub tworzymy nowy, jeśli takowego nie ma.

Gdy chcemy założyć nowy wątek, obowiązkowe jest przeczytanie tego tematu.

Re: [S.T.A.L.K.E.R: The Faction War]

Postprzez Mohit w 03 Lip 2015, 10:02

Pangia napisał(a):Brak wiedzy – TFW jest skomplikowane jak przeciętny rosyjski mod i przez to edytowanie czegokolwiek w nim jest cholernie przykrym zajęciem.


dobra czaje :) dzięki :)

Tak przy okazji, żeby już nie robić X postów pod sobą, mam pewien dość znaczący problem, jak biorę zadanie u samotników "oczyść obszar", niby błahe, ale w ok 80% jest to ubicie teraz już 4-5 pijawek, to się robi już nagminne, bo pechem jest że w ponad 20 dniach bycia w zonie, jak dotąd spotkałem tylko 3 chimery, może 2 burery i ze 3 kontrolerów, a tak to tylko to. Stąd moje zdziwienie że ciągle mam pijawki a nie nic innego, no czasem renegatów, sporadycznie zombi w jantarze.

@Edit: wczoraj miałem ciekawa rzecz również, przyjmując zadanie "zabicia stalkera", miałem do zabicia całą trzy osobową grupę, co mi się jeszcze nigdy nie zdarzyło od kiedy mam TFW, można powiedzieć takie miłe zaskoczenie.
Mohit
Kot

Posty: 41
Dołączenie: 12 Kwi 2012, 22:27
Ostatnio był: 23 Maj 2016, 09:48
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Sniper Rifle SVDm2
Kozaki: 2

Reklamy Google

Re: [S.T.A.L.K.E.R: The Faction War]

Postprzez Pangia w 03 Lip 2015, 14:15

Sięgnąłeś 10 klatek na sekundę? U mnie Kordon działa tak, jakby nie mógł, i to na wersji bez AF3.
Proszę państwa, sto pięćdziesiąt kilometrów na godzinę w ciągu kilku sekund, wspaniały wynik. Gdyby w ten sposób można było wypie*dolić z polskiej polityki tych wszystkich śmieci z Okrągłego Stołu, Leszka Millera, byłoby… cudownie i każdemu bym ku*wa kupił po takim Ferrari, byleby w piz*u pojechali tym PROSTO do swojego ukochanego… Izraela. SYJONIŚCI Europy, jedźcie do siebie! Pozdrawiam, Zbigniew Stonoga. Nie jestem antysemitą!
Awatar użytkownika
Pangia
Monolit

Posty: 4280
Dołączenie: 27 Maj 2012, 10:49
Ostatnio był: 28 Lis 2017, 19:49
Miejscowość: Kukle Karakańskie
Ulubiona broń: TOZ34
Kozaki: 854

Re: [S.T.A.L.K.E.R: The Faction War]

Postprzez Junx w 03 Lip 2015, 14:40

Sprawdzałem :P
Było może te 10 fps'ów, alw wystarczyło odejść i wracało do normy. U mnie Kordon działa bez problemów, trzyma ale okolic 30 klatek. Jestem juz po bagnach i idę do Doliny Mroku i działa bez problemów zero wylotów co mnie dziwi bardzo i jednocześnie zadowala ;)

PS. Na,której wersji AE grasz? Ja gram na wersji Beta.
Ryzen 5600x || 32gb DDR4 || RTX 2080 Super
Awatar użytkownika
Junx
Modder

Posty: 2339
Dołączenie: 15 Kwi 2008, 09:39
Ostatnio był: 06 Gru 2023, 11:10
Miejscowość: Na co Ci to :)
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Sniper Rifle SVDm2
Kozaki: 357

Re: [S.T.A.L.K.E.R: The Faction War]

Postprzez Pangia w 03 Lip 2015, 15:46

Ja nie gram wcale, nawet tego nie pobrałem :P Myślałem, że to coś więcej niż parę nowych broni i przekokszona grafika, a u mnie Stalker chodzi stabilnie, ale ogółem dość kiepsko i wątpię, żeby Anon Edition gdziekolwiek wyciągnęło u mnie chociaż 25 FPS.

A wcześniej miałem na myśli gołe TFW.
Proszę państwa, sto pięćdziesiąt kilometrów na godzinę w ciągu kilku sekund, wspaniały wynik. Gdyby w ten sposób można było wypie*dolić z polskiej polityki tych wszystkich śmieci z Okrągłego Stołu, Leszka Millera, byłoby… cudownie i każdemu bym ku*wa kupił po takim Ferrari, byleby w piz*u pojechali tym PROSTO do swojego ukochanego… Izraela. SYJONIŚCI Europy, jedźcie do siebie! Pozdrawiam, Zbigniew Stonoga. Nie jestem antysemitą!
Awatar użytkownika
Pangia
Monolit

Posty: 4280
Dołączenie: 27 Maj 2012, 10:49
Ostatnio był: 28 Lis 2017, 19:49
Miejscowość: Kukle Karakańskie
Ulubiona broń: TOZ34
Kozaki: 854

Re: [S.T.A.L.K.E.R: The Faction War]

Postprzez Junx w 03 Lip 2015, 17:18

A ja właśnie gram w wersję Beta AE, która o dziwo jest Bardzo (nie przesadzam ze słownictwem) stabilna. Po sprawdzeniu zajmę się tym przeszukiwaniem bo ono wymaga naprawy a tak to AE jest stabilniejsze niż podstawka TFW.
Ryzen 5600x || 32gb DDR4 || RTX 2080 Super
Awatar użytkownika
Junx
Modder

Posty: 2339
Dołączenie: 15 Kwi 2008, 09:39
Ostatnio był: 06 Gru 2023, 11:10
Miejscowość: Na co Ci to :)
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Sniper Rifle SVDm2
Kozaki: 357

Re: [S.T.A.L.K.E.R: The Faction War]

Postprzez Diegtiarov w 05 Lip 2015, 21:06

Panowie, grzebał ktoś w plikach TFW? Chodzi mi głównie o maksymalną ilość oddziałów, bo od paru dni tego szukam i ni widu ni słychu.

Zmieniam sobie Config żeby pograć tak 100% 4fun, wyposażenie oddziałów (poszczególnych klas) oprócz kombinezonów mam, sprzęt u handlarzy też, ale do pełnego efektu przydałoby się podnieść również i to. Nie znam się na rzeczy, a w plikach grzebię tylko dlatego, że znam angielski. Czy może to siedzieć gdzieś w skryptach (wolałbym sam w nich nie grzebać)?

Co do kombinezonów NPC - są one odgórnie narzucone przez jakiś plik czy po prostu można je zmieniać poprzez linijkę
Kod: [ Pobierz ] [ Ukryj ]
<visual>actors\stalker_merc\stalker_merc_2</visual>
w plikach .xml umieszczonych w Config -> gameplay?

Z góry dzięki. :wódka:
Awatar użytkownika
Diegtiarov
Stalker

Posty: 99
Dołączenie: 30 Maj 2010, 16:36
Ostatnio był: 23 Sie 2020, 16:53
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 16

Re: [S.T.A.L.K.E.R: The Faction War]

Postprzez Salciarz w 05 Lip 2015, 22:20

Pany, mam pytanko co do AE. Otóż wszystkie teksty rozmów, opisy lokacji, ścieżki dialogowe, wiadomości na PDA wyglądają jak nazwy konkretnych linijek w plikach. Nie ma opisów/normalnych nazw tylko coś w stylu task_completed lub wpn_ak itd. Jakoś da się to poprawić, czy to normalka?
Awatar użytkownika
Salciarz
Stalker

Posty: 77
Dołączenie: 17 Sty 2012, 20:55
Ostatnio był: 05 Lut 2017, 14:09
Miejscowość: Dlaeko.. daleko...
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Viper 5
Kozaki: 13

Re: [S.T.A.L.K.E.R: The Faction War]

Postprzez igla2008 w 06 Lip 2015, 09:53

Witam, nie było mnie jakiś czas na forum, a tu widzę coś się ruszyło. Nowa wersja TFW widzę powstałą. Ktoś w nią grał? I coś więcej o niej powie? Do kolegi który wrzucił screeny ze swojej gry parę postów temu @NihilusEG.. jakim cudem widzisz wszystkie oddziały wroga na mapie?
http://forum.wojnyfrakcji.org/forum/index.php http://www.wojnyfrakcji.cba.pl/index.php :D Dziękuje dobranoc... znowu padło :D To już się robi tragiczne. Jak można cały czas tak nieudolnie tym zarządzać... Ale tak to jest jak cały czas te same osoby trzymają stołki choć dawno żadnych pomysłów już nie mają.
Awatar użytkownika
igla2008
Ekspert

Posty: 759
Dołączenie: 20 Sty 2012, 00:45
Ostatnio był: 17 Gru 2022, 10:30
Miejscowość: Poznań
Frakcja: Wojsko
Ulubiona broń: FT 200M
Kozaki: 48

Re: [S.T.A.L.K.E.R: The Faction War]

Postprzez Junx w 06 Lip 2015, 13:42

@ Diegtiarov:

Panowie, grzebał ktoś w plikach TFW? Chodzi mi głównie o maksymalną ilość oddziałów


To jest zależne od ilości baz, które posiadasz, więc raczej nie da się tego edytować a jak można pewno to dobrze ukryte jest..

@ Salciarz:

Nie ma opisów/normalnych nazw tylko coś w stylu task_completed lub wpn_ak itd. Jakoś da się to poprawić


Można, trzeba edytować (czyt. pododawać albo sprawdzić) pliki tekstowe z czystego TFW i porównać za pomocą WinMerge.

@ igla2008:

Witam, nie było mnie jakiś czas na forum, a tu widzę coś się ruszyło. Nowa wersja TFW widzę powstałą


Powstała, ale nie jest zrobiona prze naszego kolegę Smoq'a, którego nie ma od dawna.

jakim cudem widzisz wszystkie oddziały wroga na mapie?


Stary wyjadacz i nie wiesz jak? :E
Przecież w opcjach TFW można włączyć "widzialność" oddziałów wroga.
Ryzen 5600x || 32gb DDR4 || RTX 2080 Super

Za ten post Junx otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive Diegtiarov.
Awatar użytkownika
Junx
Modder

Posty: 2339
Dołączenie: 15 Kwi 2008, 09:39
Ostatnio był: 06 Gru 2023, 11:10
Miejscowość: Na co Ci to :)
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Sniper Rifle SVDm2
Kozaki: 357

Re: [S.T.A.L.K.E.R: The Faction War]

Postprzez Diegtiarov w 06 Lip 2015, 14:30

No cóż... Poszukam to może odkopię (za x czasu). :D
Prace nad modem zamrożone na stałe czy może Smoq kiedyś wróci do TFW? W plikach widać ciekawe rzeczy - handlarz Monolitu, kompan z Monolitu "Marek" i kilka innych pierdół. Wersja 3.9/4.0 zapowiadałaby się świetnie.

//EDIT: Ot, coś jest bukwami wypisane w configs/misc/faction_csky.ltx i faction_killer.ltx

Kod: [ Pobierz ] [ Ukryj ]
[settings]
glory_0 = 0                ; оличество дополнительных отр¤дов, в зависимости от числа захваченных территориальных точек.
glory_1 = 1
glory_2 = 2
glory_3 = 3
glory_4 = 4
glory_5 = 5
 


Wujek Google mówi, że to: "liczba dodatkowych oddziałów, w zależności od liczby zdobytych punktów terytorialnych."
Pytanie tylko - jak to ustrojstwo działa?
Awatar użytkownika
Diegtiarov
Stalker

Posty: 99
Dołączenie: 30 Maj 2010, 16:36
Ostatnio był: 23 Sie 2020, 16:53
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 16

Re: [S.T.A.L.K.E.R: The Faction War]

Postprzez Tajemniczy w 06 Lip 2015, 17:17

Z tego co wiadomo smoqu już coś tam zaczynał robić w związku z możliwością dołączenia do Monolitu, ale miało to być dopiero w momencie dodania fabuły moda, Vidic miał dokonać wyboru w pewnym momencie czy chce dołączyć do Monolitu czy nie. Nic dziwnego więc że są w plikach zaczątki frakcji Monolit.
Awatar użytkownika
Tajemniczy
Monolit

Posty: 2188
Dołączenie: 13 Sie 2010, 20:48
Ostatnio był: 14 Cze 2021, 19:41
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: TOZ34
Kozaki: 517

Re: [S.T.A.L.K.E.R: The Faction War]

Postprzez igla2008 w 06 Lip 2015, 23:08

Człowiek uczy się całe życie Junx :E Tego akurat nigdy nie używałem.. Nie było mi potrzebne wolę nutkę niepewności i pędzenie na ratunek przez pół mapy :)

Kto, jeśli wolno wiedzieć stworzył tego moda, i czy normalnie się go instaluje?

Prace nad modem zamrożone na stałe czy może Smoq kiedyś wróci do TFW? W plikach widać ciekawe rzeczy - handlarz Monolitu, kompan z Monolitu "Marek" i kilka innych pierdół. Wersja 3.9/4.0 zapowiadałaby się świetnie.


To była wstawka.. fabuła miała być dla każdej frakcji.. Podobno tylko dla najemników coś było stworzone.. Ale pracy było by jeszcze wiele (wersja 8 czy 9 może coś by zawierały ;) ) ... Smoqa nie ma już z nami od roku.. wiec projekt TFW jest już zamknięty pewnie ... szkoda.
http://forum.wojnyfrakcji.org/forum/index.php http://www.wojnyfrakcji.cba.pl/index.php :D Dziękuje dobranoc... znowu padło :D To już się robi tragiczne. Jak można cały czas tak nieudolnie tym zarządzać... Ale tak to jest jak cały czas te same osoby trzymają stołki choć dawno żadnych pomysłów już nie mają.
Awatar użytkownika
igla2008
Ekspert

Posty: 759
Dołączenie: 20 Sty 2012, 00:45
Ostatnio był: 17 Gru 2022, 10:30
Miejscowość: Poznań
Frakcja: Wojsko
Ulubiona broń: FT 200M
Kozaki: 48

PoprzedniaNastępna

Powróć do Czyste Niebo

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości