[SZUKAM] Zmniejszenie czcionki

Regulamin forum
Dział "Modyfikacje Gotowe" służy do dyskusji o modyfikacjach, które już są stworzone lub do zadawania pytań na ich temat. Znajdziemy tutaj również linki do ściągnięcia modyfikacji (które powinny, a raczej muszą być w pierwszym poście tematu danej modyfikacji).

Przy zadawaniu pytania związanego z problemem dotyczącym modyfikacji, prosimy o podawanie treści całego loga błędu - koniecznie w tagu [CODE].

Przy cytowaniu plików *.LTX stosować tag [SYNTAX="ini"], przy cytowaniu plików *.script [SYNTAX="lua"] a przy cytowaniu plików *.xml - [SYNTAX="xml"].

Lokalizacja logów:
Windows XP - C:\Documents and Settings\All Users\Moje dokumenty\STALKER-STCS\logs\xray_nazwaużytkownika.log
Windows Vista/7 - C:\Users\Public\Documents\STALKER-STCS\logs\xray_nazwaużytkownika.log
Steam - X:\Program Files (x86)\Steam\SteamApps\common\Stalker Clear Sky\_appdata_\logs

Pytania na temat modyfikacji zadajemy w wątku dla niej stworzonym lub tworzymy nowy, jeśli takowego nie ma.

Gdy chcemy założyć nowy wątek, obowiązkowe jest przeczytanie tego tematu.

[SZUKAM] Zmniejszenie czcionki

Postprzez ladovnik w 25 Lip 2010, 12:31

Witam. Czcionka, która jest w grze jest zdecydowanie za duża. Chciałbym ją zmniejszyć. Czytałem, że któraś kompilacja modów to robiła, ale ja potrzebuje samego zmniejszenia czcionki, bez zbędnych dodatków z danej kompilacji. Czy ktoś wie, jak to zrobić?

Pozdrawiam,
ladovnik
ladovnik
Stalker

Posty: 54
Dołączenie: 25 Lis 2009, 19:44
Ostatnio był: 13 Sie 2010, 19:54
Kozaki: 0

Reklamy Google

Re: [SZUKAM] Zmniejszenie czcionki

Postprzez Mobil w 30 Mar 2011, 17:01

Jest na to kilka znanych sposobów:
- kup sobie mniejszy monitor
- usiądź daleko od biurka
- patrz na monitor końcem lornetki

Tak naprawdę to zwiększ sobie rozdzielczość. :D
Jeśli pomogłem daj kozaka.
Awatar użytkownika
Mobil
Kot

Posty: 14
Dołączenie: 25 Mar 2011, 13:02
Ostatnio był: 03 Lip 2011, 20:40
Frakcja: Powinność
Ulubiona broń: GP 37
Kozaki: 0

Re: [SZUKAM] Zmniejszenie czcionki

Postprzez Cromm Cruac w 30 Mar 2011, 18:02

Zwiększenie rozdzielczości skutkuje zastosowaniem większej czcionki przez silnik xRay. Więc nawet twoja najmądzejsza z rad nic tu nie pomoże. I zmień se chłopie podpis bo żebranie o wódkę nie jest tu mile widziane.

Wracając do tematu. Nie jestem pewien ale można by zamienić definicje czcionek w configs\fonts.ltx wg klucza:
[ui_font_arial_14] skopiować do [ui_font_arial_21]
[ui_font_graffiti19_russian] do [ui_font_graffiti22_russian]
[ui_font_graff_32] do [ui_font_graff_40]
[ui_font_graff_40] do [ui_font_graff_50]
[ui_font_arial_14] do [ui_font_letterica16_russian]
[ui_font_letterica18_russian] do [ui_font_letter_25]
Kopiujemy zawartość sekcji a nie całe sekcje. Sekcje tu podane są z Zewu ale chyba są takie same w Niebie.

Jeśli to nie pomoże to trzeba pozamienać definicje we wszystkich ltx-ach np. font="letterica16" na font="arial_14"
Image

"Twoja opowieść mnie znudziła albowiem nie była o mnie" - Król Julian
Awatar użytkownika
Cromm Cruac
Modder

Posty: 2541
Dołączenie: 22 Sty 2010, 19:01
Ostatnio był: 26 Lip 2023, 10:13
Miejscowość: Londyn / Bielsko-Biała
Kozaki: 1077


Powróć do Czyste Niebo

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 5 gości