[ZEW MONOLITU: Ukryte Ścieżki PL] dla stalker.pl

Regulamin forum
Dział "Modyfikacje Gotowe" służy do dyskusji o modyfikacjach, które już są stworzone lub do zadawania pytań na ich temat. Znajdziemy tutaj również linki do ściągnięcia modyfikacji (które powinny, a raczej muszą być w pierwszym poście tematu danej modyfikacji).

Przy zadawaniu pytania związanego z problemem dotyczącym modyfikacji, prosimy o podawanie treści całego loga błędu - koniecznie w tagu [CODE].

Przy cytowaniu plików *.LTX stosować tag [SYNTAX="ini"], przy cytowaniu plików *.script [SYNTAX="lua"] a przy cytowaniu plików *.xml - [SYNTAX="xml"].

Lokalizacja logów:
Windows XP - C:\Documents and Settings\All Users\Moje dokumenty\STALKER-SHOC\logs\xray_nazwaużytkownika.log
Windows Vista/7 - C:\Users\Public\Documents\STALKER-SHOC\logs\xray_nazwaużytkownika.log
Steam - X:\Program Files (x86)\Steam\SteamApps\common\Stalker Shadow of Chernobyl\_appdata_\logs

Pytania na temat modyfikacji zadajemy w wątku dla niej stworzonym lub tworzymy nowy, jeśli takowego nie ma.

Gdy chcemy założyć nowy wątek, obowiązkowe jest przeczytanie tego tematu.

Re: [ZEW MONOLITU: Ukryte Ścieżki PL] dla stalker.pl

Postprzez utak3r w 02 Gru 2010, 23:55

Hiper-ultra-szybki kurs: w plikach pogody masz definicje pogody dla każdego typu pogody i dla każdej godziny. Interesują cię wpisy:

Kod: Zaznacz wszystko
sky_color      = 0.0, 0.0, 0.0
clouds_color   = 0.1822, 0.1904, 0.1862, 0.000, 0.000
fog_color      = 0.0098, 0.0098, 0.0127
ambient        = 0.0035, 0.0035, 0.0039
lmap_color     = 1.0, 1.0, 1.0
hemi_color     = 0.0035, 0.0035, 0.0054
sun_color      = 0.0, 0.0, 0.0


Plus ewentualnie zmienione tekstury lightcube'ów. Powyższe przykładowe dane to właśnie ciemna noc, prawie czarna (u mnie to jest czysta pogoda, 2 w nocy).
Image
Awatar użytkownika
utak3r
Modder

Posty: 2200
Dołączenie: 11 Lis 2009, 18:15
Ostatnio był: 31 Lip 2023, 16:01
Miejscowość: Szczecin
Frakcja: Powinność
Ulubiona broń: GP 37
Kozaki: 376

Reklamy Google

Re: [ZEW MONOLITU: Ukryte Ścieżki PL] dla stalker.pl

Postprzez MiedzianeJaja w 05 Gru 2010, 15:16

Kurcze pomóżcie. Koło wejściowej bramy do kompleksu w Jantarze (Promieniowanie PSI) detektor pokazał Serce Kontrolera. Chodzę w kółko koło bramy i trochę dalej. Szukam i nigdzie nie ma. O co chodzi ?

-EDIT- Szukanie nie pomogło, wgrywanie nie pomogło, nie mam pojęcia gdzie może być. Znalazłem inne w Rostoku :D
Teraz mam problem ze znakowaniem elektrycznej chimery w Mrocznej Dolinie. Jest ich trzy. Jak strzelam markerami to nic się nie dzieje a jak je upoluję to pisze że misja niewykonana.
Próbowałem różnych kombinacji znakowania np dwie zabiłem a do trzeciej strzelałem markerem i nic. A jak ją zastrzeliłem to misja niewykonana. Tam trzeba jedną oznakować czy wszystkie trzy ? Rzecz dzieje się w okolicach późniejszej bazy Wolności (w CS).

-EDIT 2-
Już poradziłem. Szedłem drogą (1) i w punkcie (2) przez lunetkę zobaczyłem elektro-chimerę. Ona mnie też po pierwszym strzale :E Po trzecim trafieniu (za każdym razem rozbłysk elektro ) zaliczyło zadanie i spier*****em aż się kurzyło. :E
Image
Ostatnio edytowany przez MiedzianeJaja 06 Gru 2010, 01:54, edytowano w sumie 3 razy
MiedzianeJaja
Tropiciel

Posty: 279
Dołączenie: 11 Paź 2009, 22:27
Ostatnio był: 16 Gru 2016, 09:54
Miejscowość: Kraków
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 22

Re: [ZEW MONOLITU: Ukryte Ścieżki PL] dla stalker.pl

Postprzez Fenishi w 05 Gru 2010, 18:26

Albo poszukaj dokładniej, albo wczytaj grę od ostatniego zapisu - wcześniej była mowa, że niektóre itemy mogą się "wcinać" w tekstury :P
"Tsurushita kuzuki koyoi de ikutsu...?"
Awatar użytkownika
Fenishi
Tropiciel

Posty: 305
Dołączenie: 28 Maj 2010, 18:49
Ostatnio był: 14 Cze 2016, 18:46
Miejscowość: Zabrze
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Sniper Rifle SVDm2
Kozaki: 17

Re: [ZEW MONOLITU: Ukryte Ścieżki PL] dla stalker.pl

Postprzez Piterxd w 05 Gru 2010, 20:22

Dokładnie save jak wchodziłeś do lokacji. Artefakt widocznie zapadł się pod ziemię :P
Image
Awatar użytkownika
Piterxd
Przewodnik

Posty: 947
Dołączenie: 20 Sty 2008, 18:15
Ostatnio był: 06 Maj 2014, 22:05
Miejscowość: Braniewo
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 182

Re: [ZEW MONOLITU: Ukryte Ścieżki PL] dla stalker.pl

Postprzez mortemanimalium w 06 Gru 2010, 17:27

jest jakis sposob na wyciaganie takich artów ze scian? mi w elektrowni siedzi w scianie gwiazda wieczorna a od nowa nie chce mi sie juz zaczynac : (

a jest jakis czas po ktorym sie regeneruje kasa u handlarzy?

hmm zrobiłem tę noc czarną ale chyba przesadziłem bo nawet noktowizor nie działa :D muszę to dopieścić jeszcze...

a więc tak, jak ma być całkiem czarna noc to niestety noktowizor nie działa, jeżeli ma być chociaż trochę skuteczny nokto to trzeba zrobić ciut jaśniejszą ale taka jaśniejsza jak na mój gust i tak jest zbyt jasna... chyba, że wie ktoś gdzie pogrzebać żeby podtuningować noktowizory w jakiś sposób.
Pozostaje jeszcze kwestia czy przeciwnicy bedą równie oślepieni co my :P
Meine Ehre HeiSSt Treue
Awatar użytkownika
mortemanimalium
Kot

Posty: 8
Dołączenie: 19 Lis 2010, 21:38
Ostatnio był: 01 Lut 2011, 00:20
Frakcja: Zombie
Kozaki: 0

Re: [ZEW MONOLITU: Ukryte Ścieżki PL] dla stalker.pl

Postprzez SCRZYDLO w 08 Gru 2010, 11:49

Siema.... Cos nie ogarniam pewnych spraw w Radarze. :(

Po primo: za cholerę nie mogę znaleźć tego trupa co ma schematy do minigun'a

Po drugie primo: Nie wiem gdzie ten szalony doktor, co go mam uśpić Colt'em od Krugłowa i zabrać dziennik

Po trzecie primo ultimo: Jak mam się dostać do prypeci?? po ostatnią część schematu do mini,

Ps: dodam że zawaliłem sprawę na ATP i pijawka kaput, też nie wiem jak na ATP wrócić.... :facepalm:

A o tu link do mojego save'a

http://hostuje.net/file.php?id=9cbbc1394445bd2d50e53db6957ecf81
"mówimy mało lecz konkretnie..."
There's no school like the Old School, and I'm the fuc**n headmaster!
Awatar użytkownika
SCRZYDLO
Kot

Posty: 17
Dołączenie: 27 Paź 2010, 20:29
Ostatnio był: 16 Wrz 2014, 01:54
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Sniper Obokan
Kozaki: 4

Re: [ZEW MONOLITU: Ukryte Ścieżki PL] dla stalker.pl

Postprzez Garfield616 w 08 Gru 2010, 22:35

Ym... zagubiłem się przy queście od Kabla ze znalezieniem teczki w bazie Wolności... wie ktoś może gdzie to jest? ^_____^
"Drogie wina są dla bab i ciot. Tanie są dla tych, którym płynie siarka w żyłach zamiast krwi."
Awatar użytkownika
Garfield616
Kot

Posty: 33
Dołączenie: 18 Paź 2008, 10:22
Ostatnio był: 24 Sty 2014, 22:32
Miejscowość: Przemyśl
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: SGI 5k
Kozaki: 1

Re: [ZEW MONOLITU: Ukryte Ścieżki PL] dla stalker.pl

Postprzez Nikolai w 08 Gru 2010, 22:52

Jak wchodzisz do bazy wolności przez most kierujesz się na lewo w kierunku tunelu z anomaliami.
Przy tunelu jest domek graniczny w środku leżą dokumenty.
W razie problemów z fabułą "zewu monolitu" pisz pw postaram się pomóc w miarę możliwości.

Za ten post Nikolai otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive Garfield616.
Awatar użytkownika
Nikolai
Kot

Posty: 48
Dołączenie: 28 Lis 2010, 17:06
Ostatnio był: 07 Sie 2022, 13:29
Frakcja: Monolit
Ulubiona broń: F1 Grenade
Kozaki: 12

Re: [ZEW MONOLITU: Ukryte Ścieżki PL] dla stalker.pl

Postprzez Garfield616 w 08 Gru 2010, 22:55

Dzieki kolego, masz u mnie kozaka. x-)
"Drogie wina są dla bab i ciot. Tanie są dla tych, którym płynie siarka w żyłach zamiast krwi."
Awatar użytkownika
Garfield616
Kot

Posty: 33
Dołączenie: 18 Paź 2008, 10:22
Ostatnio był: 24 Sty 2014, 22:32
Miejscowość: Przemyśl
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: SGI 5k
Kozaki: 1

Re: [ZEW MONOLITU: Ukryte Ścieżki PL] dla stalker.pl

Postprzez blazejro w 08 Gru 2010, 23:13

SCRZYDLO napisał(a):
Po drugie primo: Nie wiem gdzie ten szalony doktor, co go mam uśpić Colt'em od Krugłowa i zabrać dziennik



Jest bodajże w hali gdzie jest parę kontenerów i troszkę rozwalone drzwi. Jak wchodzisz do laboratorium to od razu widać to pomieszczenie.
to jest hołd dla Tych co noszą blizny, dla Tych co przelali krew w imię Ojczyzny
Awatar użytkownika
blazejro
Stalker

Posty: 112
Dołączenie: 10 Maj 2010, 15:05
Ostatnio był: 10 Lut 2021, 00:04
Miejscowość: Ursynów
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Sniper Rifle SVDm2
Kozaki: 7

Re: [ZEW MONOLITU: Ukryte Ścieżki PL] dla stalker.pl

Postprzez kaczor_1991 w 09 Gru 2010, 18:46

Mam pytanko: czy jest przewidziany jakiś patch do zewu który by usuwał problem z tym cholernym wywalaniem gry? Tylko dziś już trzeci raz skaszaniła mi się gra na terenie sarkofagu i muszę zaczynać od nowa, a nie liczę kilkunastu "bezkonsekwencyjnych" wylotów na pulpit... Gra zapowiada się ciekawie, ale pod względem technicznym to straszne badziewie... Niestety twórcy chyba wzorowali się na GSC kiedy tworzyło CS :(
Ruch przeciwników pisania maczkiem na forach. Jak chcecie coś ukryć używać spoilerów!!!
Awatar użytkownika
kaczor_1991
Tropiciel

Posty: 312
Dołączenie: 02 Lis 2010, 12:00
Ostatnio był: 22 Lut 2020, 08:32
Frakcja: Grzech
Ulubiona broń: Big Ben
Kozaki: 46

Re: [ZEW MONOLITU: Ukryte Ścieżki PL] dla stalker.pl

Postprzez k4r00 w 09 Gru 2010, 20:56

Wręcz przeciwnie - Zew jest bardzo stabilnym modem. Może tego nie widać po początkowych etapach, ale uwierz mi, dalej jest miodnie :) Poza tym w pierwszym poście masz wyjaśnione, że zdarzają się wyloty do pulpitu w początkowych etapach. A tak dla pewności zapytam:
- stosujesz quicksave'y?
- na jakim patchu grasz?
Suck the tears of my dick, you ugly mud-fuckers!
Awatar użytkownika
k4r00
Ekspert

Posty: 740
Dołączenie: 30 Wrz 2010, 00:07
Ostatnio był: 02 Kwi 2015, 16:55
Miejscowość: Miasto prywatne
Frakcja: Najemnicy
Ulubiona broń: VLA Special Assault Rifle
Kozaki: 160

PoprzedniaNastępna

Powróć do Cień Czarnobyla

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości