[ZEW MONOLITU: Ukryte Ścieżki PL] dla stalker.pl

Regulamin forum
Dział "Modyfikacje Gotowe" służy do dyskusji o modyfikacjach, które już są stworzone lub do zadawania pytań na ich temat. Znajdziemy tutaj również linki do ściągnięcia modyfikacji (które powinny, a raczej muszą być w pierwszym poście tematu danej modyfikacji).

Przy zadawaniu pytania związanego z problemem dotyczącym modyfikacji, prosimy o podawanie treści całego loga błędu - koniecznie w tagu [CODE].

Przy cytowaniu plików *.LTX stosować tag [SYNTAX="ini"], przy cytowaniu plików *.script [SYNTAX="lua"] a przy cytowaniu plików *.xml - [SYNTAX="xml"].

Lokalizacja logów:
Windows XP - C:\Documents and Settings\All Users\Moje dokumenty\STALKER-SHOC\logs\xray_nazwaużytkownika.log
Windows Vista/7 - C:\Users\Public\Documents\STALKER-SHOC\logs\xray_nazwaużytkownika.log
Steam - X:\Program Files (x86)\Steam\SteamApps\common\Stalker Shadow of Chernobyl\_appdata_\logs

Pytania na temat modyfikacji zadajemy w wątku dla niej stworzonym lub tworzymy nowy, jeśli takowego nie ma.

Gdy chcemy założyć nowy wątek, obowiązkowe jest przeczytanie tego tematu.

Re: [ZEW MONOLITU: Ukryte Ścieżki PL] dla stalker.pl

Postprzez utak3r w 23 Wrz 2010, 20:04

Kingpinwolf napisał(a):Wszystkie cienie w grze są takie "zerojedynkowe": albo ciemno jak w dupie, albo brak cienia. Wie ktoś o co biega?


Zajrzyj do tego tematu i spróbuj dać proponowane przeze mnie ustawienia w user.ltx. Masz po prostu za słabe światło, dostosowane do waniliowych shaderów, które są tak płaskie, że mają prawie zerowy kontrast.
Image

Za ten post utak3r otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive Kingpinwolf.
Awatar użytkownika
utak3r
Modder

Posty: 2200
Dołączenie: 11 Lis 2009, 18:15
Ostatnio był: 31 Lip 2023, 16:01
Miejscowość: Szczecin
Frakcja: Powinność
Ulubiona broń: GP 37
Kozaki: 376

Reklamy Google

Re: [ZEW MONOLITU: Ukryte Ścieżki PL] dla stalker.pl

Postprzez utak3r w 23 Wrz 2010, 20:25

"Nowyj Siużet 5", czyli po polsku "Nowa Fabuła 5" to właśnie prawidłowa nazwa moda znanego u nas pod nazwą "Zew Monolitu". Natomiast "Ukryte Ścieżki", czy też z rosyjskiego "tajne tropy" to mod tego moda ;) którego głównym celem jest znaczne utrudnienie rozgrywki plus kilka nowych questów.
Image
Awatar użytkownika
utak3r
Modder

Posty: 2200
Dołączenie: 11 Lis 2009, 18:15
Ostatnio był: 31 Lip 2023, 16:01
Miejscowość: Szczecin
Frakcja: Powinność
Ulubiona broń: GP 37
Kozaki: 376

Re: [ZEW MONOLITU: Ukryte Ścieżki PL] dla stalker.pl

Postprzez utak3r w 23 Wrz 2010, 20:47

Jeszcze uściślając - nazwa "Zew Monolitu" wzięła się od moda, który stanowi zalążek późniejszej "Nowej Fabuły 5".
Image
Awatar użytkownika
utak3r
Modder

Posty: 2200
Dołączenie: 11 Lis 2009, 18:15
Ostatnio był: 31 Lip 2023, 16:01
Miejscowość: Szczecin
Frakcja: Powinność
Ulubiona broń: GP 37
Kozaki: 376

Re: [ZEW MONOLITU: Ukryte Ścieżki PL] dla stalker.pl

Postprzez Piterxd w 23 Wrz 2010, 21:49

No Matrix wrzucil swoj mistrzowski komix :D - koniec offtopa

Co do shaderow - wgralem inne i jest lepiej :P

EDIT: moje ktorych uzywam od ok. pol roku :wink:

Mam taki bug z dzikami: http://www.youtube.com/watch?v=5NTQOuWZ1Yk
Biegaja tak w miejscu i sa niesmiertelne. Cos z tym mozna zrobic?

Uwagi moderatora:

Jakie? - caleb59
Image
Awatar użytkownika
Piterxd
Przewodnik

Posty: 947
Dołączenie: 20 Sty 2008, 18:15
Ostatnio był: 06 Maj 2014, 22:05
Miejscowość: Braniewo
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 182

Re: [ZEW MONOLITU: Ukryte Ścieżki PL] dla stalker.pl

Postprzez djcycu w 23 Wrz 2010, 22:48

Są śmiertelne :) Z granata je! Albo nafaszeruj ołowiem :D U mnie działało :D
Szczegółowe mapy do S.T.A.L.K.E.R Zew Prypeci

In nomine Patris, et Filii, et Spiritus Sancti. Amen
Awatar użytkownika
djcycu
Monolit

Posty: 3533
Dołączenie: 17 Wrz 2009, 16:38
Ostatnio był: 12 Sty 2021, 21:51
Miejscowość: "Łosiek"
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Tunder S14
Kozaki: 775

Re: [ZEW MONOLITU: Ukryte Ścieżki PL] dla stalker.pl

Postprzez Pathetic_Ripper w 23 Wrz 2010, 22:50

Piterxd napisał(a):Biegaja tak w miejscu i sa niesmiertelne. Cos z tym mozna zrobic?


Te dziczki wpadły w anomalie, które je utrzymują w miejscu :wink: Jeśli podejdziesz za blisko to z radości się z niej wyrywają. Co do "nieśmiertelności" - u mnie gracko padają po dwóch strzałach ze strzelby, nawet nie kwikną (na tym etapie masz już chyba armatę od Charona?) :wink: No i mierz siły na zamiary - z bagnetem na dzika? I strzały w głowę? Wal Pan w tłusty bok! :wink: :P Te dziczki na stadionie są elementem orginalnej wersji, więc możesz być spokojny - to nie bug.
Awatar użytkownika
Pathetic_Ripper
Łowca

Posty: 528
Dołączenie: 12 Lip 2010, 17:51
Ostatnio był: 13 Lis 2010, 09:42
Frakcja: Monolit
Ulubiona broń: Big Ben
Kozaki: 64

Re: [ZEW MONOLITU: Ukryte Ścieżki PL] dla stalker.pl

Postprzez Piterxd w 23 Wrz 2010, 23:03

Spolszczonko Ripper to klasa sama w sobie, dialogi aż chce się czytać :) Zwłaszcza, że są pisane takim "specyficznym stylem", który bardzo pasuje do monolitu :D
Image
Awatar użytkownika
Piterxd
Przewodnik

Posty: 947
Dołączenie: 20 Sty 2008, 18:15
Ostatnio był: 06 Maj 2014, 22:05
Miejscowość: Braniewo
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 182

Re: [ZEW MONOLITU: Ukryte Ścieżki PL] dla stalker.pl

Postprzez Pathetic_Ripper w 23 Wrz 2010, 23:09

Thx :wink: Warto w ogóle wybadać wrażliwość mutantów na różne rodzaje obrażeń i dostosowywać technikę - do pijawek na przykład w ogóle nie strzelam - nóż to najlepszy sposób, niezależnie od tego czy jest "zamaskowana" czy nie. Nibyolbrzym = 1 granat F1, strzelać można do usranej... :wink:
Awatar użytkownika
Pathetic_Ripper
Łowca

Posty: 528
Dołączenie: 12 Lip 2010, 17:51
Ostatnio był: 13 Lis 2010, 09:42
Frakcja: Monolit
Ulubiona broń: Big Ben
Kozaki: 64

Re: [ZEW MONOLITU: Ukryte Ścieżki PL] dla stalker.pl

Postprzez Pathetic_Ripper w 24 Wrz 2010, 11:25

Pierwszy post został uzupełniony o niewielki patch z poprawkami w tłumaczeniu. Literówki z pewnością będą jeszcze wychodzić - będę się starał korygować na bieżąco.

EDIT: Dołożono także do działu "Patche i dodatki" ciekawy patch od Piterxd'a :wink:
Awatar użytkownika
Pathetic_Ripper
Łowca

Posty: 528
Dołączenie: 12 Lip 2010, 17:51
Ostatnio był: 13 Lis 2010, 09:42
Frakcja: Monolit
Ulubiona broń: Big Ben
Kozaki: 64

Re: [ZEW MONOLITU: Ukryte Ścieżki PL] dla stalker.pl

Postprzez liwkid w 24 Wrz 2010, 17:21

Hejka,

Przede wszystkim pragnę podziękować za wszechmiar udane tłumaczenie i skompletowanie moda/modów do "kupy". Niestety, tak jak caleb59, ubolewam nad super zdolnościami snajperskimi wrogich npc. W wielu momentach walka to pojedynki rodem z dzikiego zachodu. Nie czytałem poradnika o głównej linii fabularnej i mam teraz spory problem, ponieważ oddałem obie gwiazdy wieczorne i brakuje mi chimer. Zabilem cztery chimery w chernobyl-2 oraz jedną w Prypeci. Gdzie znajdę więcej chimer do ubicia lub gwiazd wieczornych? (aha, zadanie z lekami od doktora)

_______________________________
EDIT:
Problem rozwiązany - jeden z monolitowców miał obie gwiazdki ;p, ale pozostaje ciągle zapytanie gdzie szukać chimer na ubój?

_______________________________
P.S.

Statystyki pancerzy się nie zgadzają. Którym mam ufać? Tym z opisu czy tym z uwzględnionymi modyfikacjami przez artefakty? Znalazłem dwa różne Egzoszkielety na tym samym poziomie uszkodzenia - zwykły i najemników. Zwykły był tańszy i dawał znacznie lepszą ochronę, a ten najemników (droższy) ochroną nie zawstydzał nawet skórzanej kurtki ze zwykłego SoC.

_______________________________
P.S.2

Noce to dnie i na odwrót. Spanie przyczynia się do zmiany godziny, ale nie pory dnia...
Ostatnio edytowany przez liwkid 24 Wrz 2010, 18:03, edytowano w sumie 3 razy
| CORE i5-520m 2,4GHz @ 3,16GHz | 4GB DDR3 | NVIDIA GTS 360M 1GB DDR5 | Seagate Momentus 320 GB 7200 RPM SATA-II
Awatar użytkownika
liwkid
Stalker

Posty: 85
Dołączenie: 01 Mar 2008, 00:13
Ostatnio był: 02 Maj 2014, 12:12
Frakcja: Zombie
Ulubiona broń: Big Ben
Kozaki: 8

Re: [ZEW MONOLITU: Ukryte Ścieżki PL] dla stalker.pl

Postprzez jaras76 w 24 Wrz 2010, 17:30

Zasysa jak dzikie z wyślito,co poprawia ten patch od przyrządów celowniczych i w jakich broniach?
Image
jaras76
Tropiciel

Posty: 383
Dołączenie: 21 Lip 2007, 21:14
Ostatnio był: 25 Kwi 2012, 21:35
Miejscowość: warszawa
Frakcja: Wojsko
Ulubiona broń: Akm 74/2U
Kozaki: 3

Re: [ZEW MONOLITU: Ukryte Ścieżki PL] dla stalker.pl

Postprzez Piterxd w 24 Wrz 2010, 17:49

Bron jest dalej od oka - muszka ia szczerbinka sa mniejsze - dzieki czemu celowanie jest realistyczniejsze i latwiejsze (masz tam screen porownawczy). Celowanie jest we wszystkich broniach zmienione.
Image
Awatar użytkownika
Piterxd
Przewodnik

Posty: 947
Dołączenie: 20 Sty 2008, 18:15
Ostatnio był: 06 Maj 2014, 22:05
Miejscowość: Braniewo
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 182

PoprzedniaNastępna

Powróć do Cień Czarnobyla

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: svt07 oraz 9 gości