[S.T.A.L.K.E.R. NEW FACE] kompilacja

Regulamin forum
Dział "Modyfikacje Gotowe" służy do dyskusji o modyfikacjach, które już są stworzone lub do zadawania pytań na ich temat. Znajdziemy tutaj również linki do ściągnięcia modyfikacji (które powinny, a raczej muszą być w pierwszym poście tematu danej modyfikacji).

Przy zadawaniu pytania związanego z problemem dotyczącym modyfikacji, prosimy o podawanie treści całego loga błędu - koniecznie w tagu [CODE].

Przy cytowaniu plików *.LTX stosować tag [SYNTAX="ini"], przy cytowaniu plików *.script [SYNTAX="lua"] a przy cytowaniu plików *.xml - [SYNTAX="xml"].

Lokalizacja logów:
Windows XP - C:\Documents and Settings\All Users\Moje dokumenty\STALKER-SHOC\logs\xray_nazwaużytkownika.log
Windows Vista/7 - C:\Users\Public\Documents\STALKER-SHOC\logs\xray_nazwaużytkownika.log
Steam - X:\Program Files (x86)\Steam\SteamApps\common\Stalker Shadow of Chernobyl\_appdata_\logs

Pytania na temat modyfikacji zadajemy w wątku dla niej stworzonym lub tworzymy nowy, jeśli takowego nie ma.

Gdy chcemy założyć nowy wątek, obowiązkowe jest przeczytanie tego tematu.

[S.T.A.L.K.E.R. NEW FACE] kompilacja

Postprzez scigacz1975 w 29 Sty 2011, 17:22

Opis:

Stara Baba w Nowym Makijażu - czyli stary dobry vanilowy SOC z elementami które mają go odmłodzić, a według kilku moich znajomków, powinny być zawarte już w vanili.


Mody dodane:

:

- Dynamiczna pogoda czyli S.W.O. 3.1 Lite by Trojanuch - rewelacja, noce ciemne i to bardzo, jak leje to też się ściemnia, jak burza to prawie jak wieczór, ale za to jak słońce to aż się chce patrzeć na ZONĘ. Możemy zacząć w trakcie burzy, ale równie dobrze będzie piękny poranek

- DYnamic DOF by Meltac

- Xr AiTuning - moim zdaniem lepszy w tym względzie od AMK - tam nigdy nie dostałem kolbą od NPC - tu wystarczy zbyt blisko podejść do np. żołnierza i wali kolbą tak że nam się świat chwieje, plus używanie celowników czy granatników, automatyczny wybór najlepszej broni przez NPCa czy zakładanie kombinezonów. Dzięki temu naprawdę zachowują się jak ludzie a nie tylko durne booty. I strzelają naprawdę celnie nawet z dość dużych odległości.

- ABC Sleep Bag PL - czyli śpiwór po polsku.

- Repair Mod PL - opcje dialogowe u wszystkich handlarzy - broń unikalna i lepsze, droższe pancerze psują się rzadziej ale też czasem trzeba to naprawić.

- Repair Kit - zestaw naprawczy będący alternatywą do naprawy u handlarzy, jednak ciężko go znaleźć

- Dynamic Hud - dzięki @Dymitr Izotop - lepsze pancerze typu exo czy SEVA mają swój Hud czyli po prostu patrzymy z wnętrza maski. Dodatkowo ten mod dodaje efekt parowania szkieł przy oddechu czy zaczerwienienia ekranu przy postrzale

- Detektor Mod - Niewidzialne anomalie i detektory do ich wykrywania. Startujemy z podstawowym. Lepsze można później kupić u handlarzy

- (opcjonalnie) Atlas Spawn Menu - Esc do menu głównego i klawisze F2 F3 F4

- przyspieszacz czasu - Esc do menu głównego i klawisz F1 - taka sama kombinacja wyłącza (może spowodować lekkie błędy w pogodzie - np. rano zamiast poranka jest dalej noc - po przejściu na nową mapę problem znika)

- Autosave Mod by @utak3r

- Nowa broń czyli:
Ak47 (można założyć tłumik i celownik) - używany również przez wielu NPC + amunicja do kupienia u handlarzy
Benelli Short - krótki shotgun który wchodzi w slot pistoletu
BM16 Full i TOZ34 - strzelby
Saiga12K - Strzelba na bazie Ak74 (12 naboi, strzela seriami, można dołączyć tłumik i celownik)
Groza_M2 - zintegrowany tłumik i celownik na nabój 7.62x39 jak w Ak47
Colt M4A1 + celownik ACOG - można podpiąć celownik, tłumik, granatnik M203

- 3 nowe artefakty - wycięte z AMK - do znalezienia w skrytkach lub za wykonanie zadań

- 6 nowych kombinezonów - dostępnych u handlarzy albo za zadania - plus jeden zmieniony
"BUŁAT" - na bazie SKAT12M - od Woronina za Bulldoga
Kombinezon stalkera z maską pgaz
"MODERNA" Na bazie powyższego ale z lepszymi parametrami - taka mała prawie SEVA
"SEVA TURYSTY" zamiast oryginalnego stalker_m2
kombinezon najemników z maską pgaz - dostaniemy od Wilka po uwolnieniu Żwawego
"YELLOW EXO" Wolności
"Ciężki EXO" Powinności

- JESIEŃ w ZONIE" - Częściowo moje, a częściowo z moda Autumn Aurora @Vandra-a przeróbki grafik otoczenia i przyrody - bardzo dobrze współgra z SWO 3.1

- Totalny re skin grafik - od otoczenia, poprzez broń, kombinezony, na wyglądzie menu kończąc plus zmiana w UI - można do pasa przywiesić łącznie 16 artefaktów, tzw cle-an UI czyli że widzimy otoczenie przy otwartym inwentory, zmienione menu handlu, zmieniony główny hud.

- Ponieważ wielu graczy twierdzi że SOC jest za łatwy postanowiłem go trochę utrudnić:
NPC strzelają celniej i z ponad dwukrotnie większej odległości
broń ma lepsze parametry ale NPC mają zmieniony config obrażeń więc o ile strzał w głowę kończy sprawę to już tułów niekoniecznie, chyba że z shotguna, ale działa to w obie strony
granaty zwykłe i do granatników są mordercze więc lepiej uważać bo nawet w dobrym exo od jednego wybuchu można do "św. Pietra na krupniok"

- lepsze graty u Wilka na początek - benelli short, trochę amunicji i kilka apteczek, po uwolnieniu żwawego ulepszony killer suit

- 3 stopień noktowizji w kilku pancerzach. Noktowizory są lepszej jakości i mają inną barwę tzw. bursztyn

- troszeczkę zmienione parametry bohatera - udźwig 60kg. sprint, skok

- radzę wykonywać zadania - można za nie dostać trochę fajnych fantów + rzeczy które dodałem

- inny config broni używanej przez stalkerów. Stalkerzy używają teraz więcej ak74 również z tłumikami czy celownikami

- zmienione odgłosy otoczenia, PDA w momencie nawiązania połączenia z innym PDA wydaje piknięcie, tłumiki są cichsze i maja inny dźwięk

- kordon to nie przedszkole - nie jest łatwo i można spotkać NPC zarówno kota jak i weterana

- zmieniony config handlarzy - np. u Sida mamy 20% szans na kupienie karabinka, ogólnie sprzedaje mało, raczej tylko strzelby i jest drogi. Handlarze frakcyjni sprzedają rzeczy tylko swojej frakcji. Kutwa w magazynach ma odblokowane pieniądze - wkurzające jest to jego 5000 RU
Wiele innych mniejszych zmian o których zapomniałem

- kompletny user.ltx z ustawieniami dla SWO 3.1 - wkleić do:
C:\Users\Public\Documents\STALKER-SHOC dla Vista i win7
C:\documents and settings\all users\dokumenty\STALKER-SHOC dla XP

- nie zawiera nowych\wyciętych mutantów gdyż nie każdemu to pasuje


Screeny:

:

Saiga 12
Image
Image
Image

Wygląd ZONY
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image


mod całkowicie spolszczony

Działa na wersji Stalkera: 1.0005 i 1.0006


Instalacja:

Archiwum spakowane programem 7zip do pobrania "stąd". Pobieracie 3 części archiwum, po ściągnięciu klikacie prawym klawiszem myszki na part 001i z menu 7zip dajecie wypakuj. Pozostałych archiwów nie ruszacie - same się wypakują.

Skopiuj folder gamedata do katalogu ze Stalkerem.
Jeśli nie instalowałeś wcześniej żadnych modów, to otwórz plik fsgame.ltx i zmień linijkę:
$game_data$ = false| true| $fs_root$|
na:
$game_data$ = true| true| $fs_root$|

Download:
:

serwer file4u
part 1
part 2
part 3

do pobierania polecam programik F4Manager http://file4u.pl/program - rejestracja zajmuje chwilkę a pobieranie naprawdę przyspiesza
jeżeli ktoś nie chce się rejestrować może skorzystać z mojego loginu i hasła - podam na PW

wersja w archiwum samorozpakowującym serwer MEGA
http://mega.co.nz/#!BINGmAgD!7e0t_DfMj_FqOVI7-3ayDYDHAk9psXHLVDG3j-vC62o



ŻEBY BYŁO WSZYSTKO JASNE


Ok po kolei.

1 - Pobierasz part-1 , part-2 i part-3, wypakowujesz moda i wklejasz gamedatę do katalogu ze stalkerem - Czasami należy w opcjach folderów zaznaczyć (dla win XP) lub odznaczyć (dla Vista/win7) opcję pokaż rozszerzenia znanych typów plików - po to żeby 7zip prawidłowo widział party archiwum. Klikamy prawym klawiszem myszki na part *.001 i dajemy w 7zip wypakuj. Pozostałych partów nie ruszacie - same powinny się rozpakować. W razie problemów proszę o PW.

2 - edytujesz fsgame.ltx

3 - wklejasz plik user.ltx z głównego moda do:
C:\Documents and Settings\All Users\Moje dokumenty\STALKER-SHOC\ dla windows XP
C:\Users\Public\Documents\STALKER-SHOC\ dla VISTA\win7

4 - do skrótu gry dodajesz parametr -noprefetch - jak to zrobić:
prawy klik na skrót do gry - na dole właściwości - wyświetlą się parametry skrótu - znajdujesz ścieżkę uruchomienia gry (element docelowy) która wygląda tak:

Kod: Zaznacz wszystko
"X:\S.T.A.L.K.E.R. - Cień Czarnobyla PL\bin\xr_3da.exe" -noprefetch


i po xr_3da.exe" dodajesz tak jak u mnie w/w parametr -noprefetch (pamiętaj że po cudzysłowie)

5 - koniecznie należy ustawić pamięć wirtualną na min. 4096 - opis


W RAZIE JAKICHKOLWIEK BŁĘDÓW ZANIM ZADASZ PYTANIE ZAPOZNAJ SIĘ Z TYM POSTEM - http://www.forum.stalker.com.pl/forum/v ... 68&t=16567



CZEKAM NA WASZE OPINIE
Ostatnio edytowany przez scigacz1975 19 Paź 2014, 01:09, edytowano w sumie 25 razy

Za ten post scigacz1975 otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive SaURoN, Igi07, Gość, bloodrise, Kuskus, Tormentor.
Awatar użytkownika
scigacz1975
Monolit

Posty: 3243
Dołączenie: 29 Sty 2010, 00:26
Ostatnio był: 28 Gru 2022, 19:35
Miejscowość: Stalowa Wola
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: --
Kozaki: 926

Reklamy Google

Re: [S.T.A.L.K.E.R. NEW FACE] scigacz1975

Postprzez Iłja w 30 Sty 2011, 14:29

Już ściągam :D Zapowiada się ciekawie... na tyle, by deinstalować Horror in Chernobyl.
Mam nadzieję, że mnie nie zawiedziesz.
(Jak uruchomię, to zedytuję... z moim netem powininem skończyć ściąganie ok. 16/17 dnia dzisiejszego)
******************
Error. Nie działa. Może mi wyjaśnisz, jak to cholerstwo instalować, bo mimo usunięcia fragmentu nazwy, wciąż mam pliki w formacie 001 i 002... po usunięciu 001 i 002 z nazw mam archiwum .7z, jednak próba otwarcia lub wypakowania kończy się errorem. Cyt:"Nie można otworzyć (nazwa pliku)jako archiwum." Koniec cytatu,
Drzewa się czerwienią, ptaszki wesoło podszczekują... wiosna w Czarnobylu wita :D

http://forum.stalker.pl/viewtopic.php?p=247117#p247117 -> Moja cud-miód frakcja :D

http://forum.stalker.pl/viewtopic.php?f=97&t=6947&p=324670#p324670 -> Moje cud-miód potworki :D
Awatar użytkownika
Iłja
Stalker

Posty: 134
Dołączenie: 30 Lip 2010, 16:56
Ostatnio był: 02 Wrz 2015, 23:40
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: VLA Special Assault Rifle
Kozaki: 24

Re: [S.T.A.L.K.E.R. NEW FACE] scigacz1975

Postprzez scigacz1975 w 30 Sty 2011, 18:19

Mają Ci zostać nazwy "S.T.A.L.K.E.R.NewFacePL.7z.001" i "S.T.A.L.K.E.R.NewFacePL.7z.002"
Archiwum zostało spakowane 7zipem. Jeżeli go masz zainstalowanego to klikasz prawym na 001 i dajesz 7z wypakuj. Jeżeli nie masz 7zip to pobierz sobie "stąd"

na pewno pójdzie
Awatar użytkownika
scigacz1975
Monolit

Posty: 3243
Dołączenie: 29 Sty 2010, 00:26
Ostatnio był: 28 Gru 2022, 19:35
Miejscowość: Stalowa Wola
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: --
Kozaki: 926

Re: [S.T.A.L.K.E.R. NEW FACE] scigacz1975

Postprzez vintorez1 w 31 Sty 2011, 00:39

@scigacz1975 mod jest bardzo dobry, gra się trudno ale to mi odpowiada jakbyś dodał do niego arsenala to by było już całkiem świetnie.
Image
Awatar użytkownika
vintorez1
Kot

Posty: 43
Dołączenie: 11 Maj 2009, 16:57
Ostatnio był: 25 Mar 2023, 00:43
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 0

Re: [S.T.A.L.K.E.R. NEW FACE] scigacz1975

Postprzez scigacz1975 w 31 Sty 2011, 00:48

Może kiedyś.
Teraz bawię się w CS.
Cieszę się że Ci się podoba.
Miłego giercowania

EDIT: Jak chcesz coś ala arsenal to zapraszam TU
Tylko sobie actor.ltx skopiuj z NEW FACE.
A jak chcesz lepszą celność NPC-ów to w gamedata\config\weapon\weapons.ltx zedytuj parametr:
Kod: Zaznacz wszystko
hit_probability_max_dist =
na powiedzmy 35. W tym Oblivionie jest chyba 10

Niestety nie ma w nim detektorów i niewidocznych anomalii ale myślę nad tym.
Awatar użytkownika
scigacz1975
Monolit

Posty: 3243
Dołączenie: 29 Sty 2010, 00:26
Ostatnio był: 28 Gru 2022, 19:35
Miejscowość: Stalowa Wola
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: --
Kozaki: 926

Re: [S.T.A.L.K.E.R. NEW FACE] scigacz1975

Postprzez Iłja w 31 Sty 2011, 17:09

Ścigacz, niestety nie działa. "Incorrect command line".... :(
Mniejsza, chwilowo i tak w U.L.T.I.M.A.T.E'a gram. Jak skończę, to popróbuje znowu.
Drzewa się czerwienią, ptaszki wesoło podszczekują... wiosna w Czarnobylu wita :D

http://forum.stalker.pl/viewtopic.php?p=247117#p247117 -> Moja cud-miód frakcja :D

http://forum.stalker.pl/viewtopic.php?f=97&t=6947&p=324670#p324670 -> Moje cud-miód potworki :D
Awatar użytkownika
Iłja
Stalker

Posty: 134
Dołączenie: 30 Lip 2010, 16:56
Ostatnio był: 02 Wrz 2015, 23:40
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: VLA Special Assault Rifle
Kozaki: 24

Re: [S.T.A.L.K.E.R. NEW FACE] scigacz1975

Postprzez scigacz1975 w 04 Lut 2011, 15:28

Czy masz włączone w opcjach folderów pokazywanie rozszerzeń plików???. Bo jeżeli nie to musisz to włączyć. I dopiero wtedy zmienić nazwę żeby Ci zostało rozszerzenie *.001 i *.002

TU MASZ SKREENA co prawda z win7 ale powinieneś się połapać. Taka opcja ma być odznaczona - ewentualnie opcja pokaż rozszerzenia zaznaczona - już nie pamiętam jak jest w XP
Awatar użytkownika
scigacz1975
Monolit

Posty: 3243
Dołączenie: 29 Sty 2010, 00:26
Ostatnio był: 28 Gru 2022, 19:35
Miejscowość: Stalowa Wola
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: --
Kozaki: 926

Re: [S.T.A.L.K.E.R. NEW FACE] kompilacja

Postprzez SaURoN w 27 Sie 2011, 13:20

Sądząc po screenach to fajny.Jak pobiore to dam znac :D

Uwagi moderatora:

Trzeciego warna za spam chcesz? Najpierw pobierz, a potem daj znać. - Wheeljack
Image
Image
Awatar użytkownika
SaURoN
Kot

Posty: 28
Dołączenie: 11 Cze 2011, 19:32
Ostatnio był: 16 Lut 2013, 20:39
Frakcja: Monolit
Ulubiona broń: VLA Special Assault Rifle
Kozaki: -6

Re: [S.T.A.L.K.E.R. NEW FACE] kompilacja

Postprzez scigacz1975 w 06 Sty 2012, 12:39

Mod został gruntownie odmłodzony i trochę prze-konfigurowany. Wszystkich zainteresowanych zapraszam do pobierania.
Awatar użytkownika
scigacz1975
Monolit

Posty: 3243
Dołączenie: 29 Sty 2010, 00:26
Ostatnio był: 28 Gru 2022, 19:35
Miejscowość: Stalowa Wola
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: --
Kozaki: 926

Re: [S.T.A.L.K.E.R. NEW FACE] kompilacja

Postprzez Markok w 06 Sty 2012, 18:30

Odmłodzony może i został, ale linki nie zostały.. part 2 zassałem, part 1 i 3 po wpisaniu kodu i naciśnięciu stosownego guzika wywala do strony głównej tegoż serwisu.. mało jest tego typu serwisów żeby na takim gównie zamieszczać :) ?
Markok
Kot

Posty: 12
Dołączenie: 02 Gru 2009, 22:51
Ostatnio był: 19 Sty 2016, 20:54
Frakcja: Wojsko
Ulubiona broń: Akm 74/2U Special
Kozaki: 0

Re: [S.T.A.L.K.E.R. NEW FACE] kompilacja

Postprzez scigacz1975 w 06 Sty 2012, 18:35

A próbowałeś zainstalować F4u manager? - W nim nie trzeba żadnych kodów a rejestracja jest darmowa (naprawdę darmowa - nic takiego jak pobieraczek.pl)
Awatar użytkownika
scigacz1975
Monolit

Posty: 3243
Dołączenie: 29 Sty 2010, 00:26
Ostatnio był: 28 Gru 2022, 19:35
Miejscowość: Stalowa Wola
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: --
Kozaki: 926

Re: [S.T.A.L.K.E.R. NEW FACE] kompilacja

Postprzez Markok w 06 Sty 2012, 18:57

Ok spróbuję, wszędzie w downloadach tutaj to piszą to mi to wygląda jak jakiś reklamowy spam a nie dobry program :)
Markok
Kot

Posty: 12
Dołączenie: 02 Gru 2009, 22:51
Ostatnio był: 19 Sty 2016, 20:54
Frakcja: Wojsko
Ulubiona broń: Akm 74/2U Special
Kozaki: 0

Następna

Powróć do Cień Czarnobyla

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości