[Oblivion Lost]

Regulamin forum
Dział "Modyfikacje Gotowe" służy do dyskusji o modyfikacjach, które już są stworzone lub do zadawania pytań na ich temat. Znajdziemy tutaj również linki do ściągnięcia modyfikacji (które powinny, a raczej muszą być w pierwszym poście tematu danej modyfikacji).

Przy zadawaniu pytania związanego z problemem dotyczącym modyfikacji, prosimy o podawanie treści całego loga błędu - koniecznie w tagu [CODE].

Przy cytowaniu plików *.LTX stosować tag [SYNTAX="ini"], przy cytowaniu plików *.script [SYNTAX="lua"] a przy cytowaniu plików *.xml - [SYNTAX="xml"].

Lokalizacja logów:
Windows XP - C:\Documents and Settings\All Users\Moje dokumenty\STALKER-SHOC\logs\xray_nazwaużytkownika.log
Windows Vista/7 - C:\Users\Public\Documents\STALKER-SHOC\logs\xray_nazwaużytkownika.log
Steam - X:\Program Files (x86)\Steam\SteamApps\common\Stalker Shadow of Chernobyl\_appdata_\logs

Pytania na temat modyfikacji zadajemy w wątku dla niej stworzonym lub tworzymy nowy, jeśli takowego nie ma.

Gdy chcemy założyć nowy wątek, obowiązkowe jest przeczytanie tego tematu.

Postprzez Radion w 10 Lut 2008, 22:27

Mod jest doskonały na sprzęcie:
Radeon 9600 + nowe omegi
Sempron 1600@2143
512MB + 4GB
z parametrami
-nointro -noshadows -nolog -smap1536 -r2a(tak chyba tryb pół dynamiczny czy jakoś tak)
przy niski detalach z rozdzielczością 1024 na 768 chodzi płynie. tylko bardzo długo sie wczytuje i pierwsze 20 sekund po starcie mapy musisz spokojnie poczekać aż sie doładuje, ale jak sie wczytasz kilka razy to chodzi bez zawiech.
A teraz o modzie. Mod jest doskonały noc jest nareszcie naprawdę ciemna gra zyskuje klimatu co niemiara(jak ktoś się boi chodzić po nocy to ma śpiwór). Nareszcie pistole strzela jak pistolet a nie jak wiatrówka. Gra przypomina jednak wtedy bardziej CS-a (gram na poziomie Mistrz czyli w tym modzie Hell). Większość walk z pojedynczymi bandytami rozgrywa sie w kilka sekund. Co do Blowout to stosuje sie na nie taką zasadę że sie wkłada kilka tych artefaktów co dają ochronę przed promieniowanie a zabierają wytrzymałość(nie życie) tak żeby mieć ochronę prawie 100 i chodzę sobie spokojnie popijając od czasu do czasu wódeczkę Cossack
:wink:
Image
Image
Awatar użytkownika
Radion
Stalker

Posty: 58
Dołączenie: 10 Cze 2007, 19:11
Ostatnio był: 25 Gru 2008, 16:16
Miejscowość: 127.0.0.1
Frakcja: Naukowcy
Ulubiona broń: Big Ben
Kozaki: 0

Reklamy Google

Postprzez Stiven w 10 Lut 2008, 22:36

No z tym sprzętem na mod przesadziłeś grałem na średnich na tym modzie (karta g-force 5200FX :P wiec bez dynamiki bo nie obsługuje ^^), chodziła płynnie bez zacinania, na ładowanie też nie narzekałem.

Hehe, tak spanie z pewnością jest lepsze w środku zony, kiedy ciemno jak d... u mużyna (jeśli kogoś uraziłem, przepraszam), nie sądzisz ;) Ale co do klimatu masz rację, w tym modzie jest naprawdę dobry. Tylko te zwarcia, są wizualnie ubogie, gdyby nie te trzaski i nasze sapanie, nie wiedziało by się, czy właśnie jedno nie trwa.
Awatar użytkownika
Stiven
Stalker

Posty: 66
Dołączenie: 18 Sty 2008, 19:03
Ostatnio był: 12 Lis 2008, 19:21
Miejscowość: Stamtąd
Kozaki: 0

Postprzez tomos017 w 11 Lut 2008, 16:23

mam pytanie gram na tym modzie w wersji angielskiej na 10005 ale mam problem nie wykonuje podstawowych zadan i chce sie dostac do Priprat , ale w polowie drogi mam ikonke mozgu i jakas strzalka na niej gram na trailerze oznaczonym cyfra 10005 i jak chce sie dostac do miasta to niemoge dosc bo wciaz mam ta ikonke mozgu i potem ekran robi sie pomaranczowy gosc mi pada i game over dlaczego tak jest skoro gram na traierze
tomos017
Kot

Posty: 6
Dołączenie: 07 Lut 2008, 21:24
Ostatnio był: 15 Mar 2008, 08:26
Kozaki: 0

Postprzez MCaleb w 11 Lut 2008, 16:44

Za użycie słowa "trailerze" na trainery powinien być ban na miejscu... Poza tym stosuj polskie znaki na forum.
A i sytuacja z przejściem do Prypeci bez wyłączenia Mózgozwęglarki, to norma. Po prostu w Priboy Story naprawiono ten błąd, który umożliwiał nam olanie X10 zupełnie.
There is nothing in this world worth believing in...
Image

MCaleb
Wygnany z Zony

Posty: 551
Dołączenie: 09 Cze 2007, 23:23
Ostatnio był: 03 Wrz 2015, 19:57
Miejscowość: Mars
Kozaki: 8

Postprzez tomos017 w 11 Lut 2008, 17:53

To przepraszam raz jeszcze będę stosować się do regulaminu forum, właśnie je przeczytałem
Ale dziękuję za pomoc.
tomos017
Kot

Posty: 6
Dołączenie: 07 Lut 2008, 21:24
Ostatnio był: 15 Mar 2008, 08:26
Kozaki: 0

Postprzez SandFighter w 12 Lut 2008, 01:13

Hej, pierwszy raz z czymś takim się spotkałem, żeby user przeprosił grzecznie i od drugiego posta zaczął pisać uczciwie i na temat ;). [zbyt krótko żyjesz - МЦ -]

Co do moda, to niestety nawet po zaliczeniu questa z posterunkiem Powinności mi się wiesza niemiłosiernie. Odpuściłem. Teraz czekam na AMK 1.4 English, który już niedługo.

AMK 1.4 Mod - Info & News
SandFighter


Ostatnio był: 01 Sty 1970, 02:00

Postprzez dorian w 12 Lut 2008, 10:10

Najlepszy mod do STALKERA !!!, nie można go nie mieć!!!, grałem w ABC i Faiakesa i jest niezły, ABC Inferno zeźlił mnie tymi białymi ekranikami, no i pojawiające sie znikąd zombiaki 3 cm za plecami to przesada, niedopracowane portale, raz przenoszą, a raz koniec gry witamy...jak też i inne, które mnie nie bardzo zachwyciły.
Wgrałem tego Obliviona na wersję PL 1.0005 bo u mnie na 1.0004 były problemy i crashe i chodzi jak marzenie (póki co, bo gry jeszcze nie skończyłem - na razie jestem w Agropromie - dokumenty) i dzięki niemu gram w grę po raz dziewiąty..W porównaniu do podstawki to gra wygląda z nim dopiero tak jak powinna, a co mod zmienia i dodaje wszyscy już wiemy.
Dodatkowo wgrałem też moda sky4ce dla textur (strasznie obciąża grafę!) i jest odjazd na maxa, ale trzeba mieć do tego też mocny sprzęt.U mnie chodzi na c2d 8650 [email protected] , GF 8800 GTX Ultra Asusa, 3 GB RAM Kingston HyperX, 2 x 250 GB HDD Samsung SP4C, BeQuiet 700 W = zero przycięć i średnio 60 - 80 fps.
Na tym sprzęcie gram w ustawieniach max. i pełnym oświetleniu dynamicznym w rozdziałce 1050x1680 panorama.
Nie wiem jak u innych, ale żeby moda w ogóle odpalić to muszę całkowicie usunąć plik Localization itx., bo inaczej crash i gra nie rusza i żadne w nim zmiany też nie pomagają, ale jak go usunę to wszystko cacy i w wersji PL.
POLECAM TEGO MODA!
Dodatkowo uważam, ze niezbędny jest i niezwykle potrzebny Smart Mod Manager do wgrywania modów, to naprawdę rewelka programik!
P.S.Pierwszy raz piszę na tym forum, więc jeśli coś napisałem nie tak, to sory. :P

dorian
Wygnany z Zony

Posty: 1408
Dołączenie: 11 Lut 2008, 16:02
Ostatnio był: 11 Mar 2020, 20:52
Miejscowość: W-wa
Frakcja: Zombie
Kozaki: 244

Postprzez Stiven w 12 Lut 2008, 11:33

c2d 8650 [email protected] , GF 8800 GTX Ultra Asusa, 3 GB RAM Kingston HyperX, 2 x 250 GB HDD Samsung SP4C, BeQuiet 700 W

O.o na takim potworze to ci Crisis na full ustawieniach pójdzie, nie mówiąc o innych grach

A czy po zmianie w localization.ltx, wszedłeś do folderu text i tam zmieniłeś nazwę folderu z tekstami z eng na pol?
Awatar użytkownika
Stiven
Stalker

Posty: 66
Dołączenie: 18 Sty 2008, 19:03
Ostatnio był: 12 Lis 2008, 19:21
Miejscowość: Stamtąd
Kozaki: 0

Postprzez dorian w 12 Lut 2008, 12:37

Crysis'a skończyłem na ustawieniach na high, bo do very high to trzeba mieć albo Vistę, albo łatkę do XP, ja nie ściągałem tej łatki, a gram na XP, średnio miałem około 40 - 50 fps i wszystko na maxa, czyli high, z tym, że już bez włączonego AA w grze,bo strasznie zwalnia, ale obraz i tak powala!
Z tym, że nie wiem czemu, ale mnie ta gra aż tak nie zachwyca jak właśnie STALKER i mod Oblivion Lost, bo w nim jest ten specyficzny klimat i cała reszta,no po prostu szok od samego początku!!!Dodałem też moda Military PDA (taki dodatek, ale bardzo fajnie wygląda PDA), i jest max jazda.Poza tym nie wyobrażam sobie grania bez strzelby TOZ-34, no i śpiwora,a tym TOZEM można zdejmować gości nawet z kilkudziesięciu metrów i nie ma na nią mocnych, padają bez wniku na miejscu jak się przyceluje w łeb, chyba, że przyjmą na klatę (kamizelkę) to nie raz trzeba poprawić, ale raczej rzadko....
Dokładnie nie pamiętam, ale zmieniałem coś chyba w tekst file z eng na pol + jeszcze inne kombinacje i to i tak nic nie dawało, dopiero jak wywaliłem ten cały plik localization Itx do kosza to wszystko poszło cacy (do Agropromu jak na razie, co dalej to dopiero będę wiedział jak skończę gre) + zero zwiech, crashów czy przycinek.Zresztą samą grę to chyba ze cztery razy wgrywałem od nowa, zanim doszedłem, co jest nie tak ,oczywiście znalazłem odpowiedź właśnie chyba na tej stronie i forum o modach, więc polecam uważne i skrupulatne ich czytanie.
Poza tym trzeba uważać, bo przy wgrywaniu innych modów też się wgrywa z nimi ten plik localization Itx i wtedy też (przynajmniej u mnie) musiałem go usuwać.
Potwór to by był jakbym miał Quada + SLI z tej karty, co mam, no ale i tak nie narzekam, bo wszystkie gierki "jadą" na maxa, więc jest spoko, tyle, że jak siedzę przed kompem, to daje żar z dołu, bo się sprzęcik nieco grzeje (4 dodatkowe wiatraki w budzie), ale za to oszczędzę na ogrzewaniu pokoju, he,he.
P.S.W poprzednim poście zrobiłem błąd - sory, mam C2d 6850 [email protected], a nie 8650.
Dla mnie STALKER is the best!
Pozdrawiam , Zona wzywa ! ( żona i dzieciaki też ).
:wink:
Ostatnio edytowany przez dorian, 15 Lut 2008, 19:03, edytowano w sumie 1 raz

dorian
Wygnany z Zony

Posty: 1408
Dołączenie: 11 Lut 2008, 16:02
Ostatnio był: 11 Mar 2020, 20:52
Miejscowość: W-wa
Frakcja: Zombie
Kozaki: 244

Postprzez fef w 12 Lut 2008, 13:18

@dorian: co do Crisis jest sposób na ustawienia very high: "Aby dokonać cudu, musimy wyedytować pliki konfiguracyjne znajdujące się w katalogu \Crytek\Crysis SP \Game\Config\CVarGroups. Wystarczy skopiować i wkleić ustawienia Very High w miejsce ustawień High. Gra wciąż będzie pokazywała, że korzystamy z mniejszych możliwości a będzie się uruchamiała w najwyższych ustawieniach. Oczywiście do zabawy będzie nam potrzebny bardzo mocny komputer. Nie będzie nam jednak potrzebna Vista."

Co do tematu. Latam właśnie sobie po zonie z tym modem i jak na razie jedyny błąd to pojazdy. Jechałem po kordonie łazikiem (powracając z x18 do Sida) i coś mnie zaatakowało (świnie/psy uorewer). Postanowiłem olać/rozjechać i uciec. Niestety kiedy jesteśmy w pojeździe dostajemy obrażenia jak po za nim, ale nie ma możliwości użycia apteczki itp. Była mała sieka, fura odmówiła posłuszeństwa, grafa zaczęła sypać artefaktami itp, quickload i okazuje się, że teraz mogę wsiadać do pojazdów, odpalać silnik, ale za kij nie da rady ruszyć. Silnik wyje od wciskania w, ale pojazd stoi, czasem tylko lekko "gibając" sie w tył i przód.
Awatar użytkownika
fef
Stalker

Posty: 80
Dołączenie: 03 Wrz 2007, 23:17
Ostatnio był: 06 Paź 2008, 16:37
Miejscowość: Agropolis
Kozaki: 0

Postprzez dorian w 12 Lut 2008, 14:20

Dzięki fef za podpowiedź, to o.k., pewnie wypróbuję i może dam radę pograć w Crisa na very high.
Jeśli chodzi o samochody i jazdę autami to ostatnio wsiadłem na próbę do Lady Niva, bo przed hangarem na wysypisku stała od strony drogi do bramy Powinności, przejechałem kawałek i dałem se spokój, bo mnie to nie kręci.W ogóle po Strefie,czy też po moim mieście,to niestety (dla mnie) mam niechęć do jazdy, bo na co dzień bardzo dużo jeżdżę samochodem, a raczej stoję w korkach, dlatego w grze to nawet omijam auta, czy wozy z daleka i wolę hetać na piechtę i podziwiać widoki i pogodę, no i zawsze można coś, lub kogoś odstrzelić i a nóż się coś nieprzewidzianego znajdzie, albo wydarzy.Raz szedłem se spokojnie przez nasyp, a tu dwie pijawki na mnie wychynęły zza węgła i nawet TOZ-34 , którego zawsze trzymam w pogotowiu dopiero po kilkunastu strzałach w łeb (przezroczysty oczywiście) sprawę załatwił i to przy karkołomnej ucieczce i manewrach również.Myślałem, że jest już spoko i po wszystkim, a nieopodal za skrzyniami na przejściu w kucki bandyta siedział i jak podszedłem to dopiero wtedy też wychynął i wygarnął mi z dwururki, no i po mnie.
I to jest właśnie STALKER, z modami, czy bez... :P

dorian
Wygnany z Zony

Posty: 1408
Dołączenie: 11 Lut 2008, 16:02
Ostatnio był: 11 Mar 2020, 20:52
Miejscowość: W-wa
Frakcja: Zombie
Kozaki: 244

Postprzez popo w 14 Lut 2008, 13:19

A ja mam takie małe pytanko : czy ten mod działa z modem Weather Overhauled ?
Awatar użytkownika
popo
Stalker

Posty: 84
Dołączenie: 25 Lis 2007, 13:49
Ostatnio był: 29 Sie 2008, 23:21
Miejscowość: Bronx wita
Kozaki: 0

PoprzedniaNastępna

Powróć do Cień Czarnobyla

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 9 gości