[Dynamic Weather Mod] nowa i ciekawsza pogoda

Regulamin forum
Dział "Modyfikacje Gotowe" służy do dyskusji o modyfikacjach, które już są stworzone lub do zadawania pytań na ich temat. Znajdziemy tutaj również linki do ściągnięcia modyfikacji (które powinny, a raczej muszą być w pierwszym poście tematu danej modyfikacji).

Przy zadawaniu pytania związanego z problemem dotyczącym modyfikacji, prosimy o podawanie treści całego loga błędu - koniecznie w tagu [CODE].

Przy cytowaniu plików *.LTX stosować tag [SYNTAX="ini"], przy cytowaniu plików *.script [SYNTAX="lua"] a przy cytowaniu plików *.xml - [SYNTAX="xml"].

Lokalizacja logów:
Windows XP - C:\Documents and Settings\All Users\Moje dokumenty\STALKER-SHOC\logs\xray_nazwaużytkownika.log
Windows Vista/7 - C:\Users\Public\Documents\STALKER-SHOC\logs\xray_nazwaużytkownika.log
Steam - X:\Program Files (x86)\Steam\SteamApps\common\Stalker Shadow of Chernobyl\_appdata_\logs

Pytania na temat modyfikacji zadajemy w wątku dla niej stworzonym lub tworzymy nowy, jeśli takowego nie ma.

Gdy chcemy założyć nowy wątek, obowiązkowe jest przeczytanie tego tematu.

[Dynamic Weather Mod] nowa i ciekawsza pogoda

Postprzez caleb59 w 12 Maj 2009, 22:43

Jest to mod zmieniajacy pogode w grze na dynamiczna (mniejsza alternatywa dla moda @trojanucha) i intensywniejsza...
IMO naprawde ciekawie wyglada (np. widac ruch chmur, slonce bardziej intensywniej swieci - teraz az razi w oczy, noce sa ciemniejsze, piekne wschody i zachody slonca, totalna losowosc pogody)...
Mod testowalem na Dima's Mod (OL 2.2 + AM + AEM) na patchu 1.0005 i dzialal bezproblemowo - zapewniam ze pogoda jest o wiele lepszej jakosci (tak samo tekstury nieba - btw pochodza z alphy SoC) niz domyslnie zawarta pogoda w OL...
Autor zapewnia ze mod dziala bezproblemowo nie tylko na OL 2.2 ale tez na Priboi Story 1.1...
Mod dziala zarowno na oswietleniu statycznym jak i dynamicznym...

Kilka screenow jak to wyglada u mnie (DX8) - niestety to tylko screeny i niezbyt dobrze widac efekt o jaki mi chodzi (przez domyslna kompresje .jpeg) - zapraszam do galerii autora nieco nizej:

Image Image Image Image

+ Galeria autora (polecam przejzec przed pobraniem): http://gallery.zhat.dk/#0.0

This is a small mod that addresses the problem of weather always being the same every day.

The idea is to have different weather from day to day but since the transitions are initiated randomly it is possible to have more days with similar weather as well as days with mixed weather from different day cycles.

Other features:
- restored sun (from Beta Style Weather by dez0wave/xStream)
- dark nights, some very dark some a bit lighter

The mod also addresses some lighting issues with some vanilla skies where shadows were way too blue.

Credits:
- dez0wave and xStrream for Beta Style Weather (my mod is based on it)
- trojanuch for answering many questions and providing great input

Version 0.9.4 available

The mod and "adapter" patches for Priboi Story 1.1 and Oblivion Lost 2.2 mods can now be downloaded from my web page.

Changes since version 0.9:
- made nights a bit brighter to be playable with good nightvision
- made moonlight considerably stronger when moon is visible
- made early mornings and late evenings brighter
- increased ambient light in general
- added sun/moon light component to ambient light level
- fixed OL2.2 compatibility
- fixed DEXXX's Blowout Mod compatibility
- added Priboi Story 1.1 compatibility

This version is still being tested. Consider it an "under development" version.

Thanks to:
- Bangalore: for reporting the bug with OL2.2 compatibility and helping identify the cause and testing the fix
- Racemate: for testing Priboi Story 1.1 compatibility in Static Lighting
- xRatx: for reporting and helping find the problem with DEXXX's blowout compatibility


Instalacja:

1. Dodaj patch na kompatybilnosc z OL 2.2 lub Priboi Story 1.1 (w zaleznosci od posiadanego moda).
2. Dodaj moda Dynamic Weather 0.9.4.
3. Graj.

Patche na kompatybilnosc z:

Oblivion Lost 2.2: -> OL2.2 DW Patch v1.0.7 <-

Priboi Story 1.1: -> Priboi1.1 DW Patch v1.0 <-

DOWNLOAD:

-> Dynamic Weather v0.9.4 <-

Naprawde polecam!
                 Image
| Ryzen 7 5800X3D | 32GB DDR4 RAM | RTX 3070 8GB GDDR6 RAM | Windows 11 Pro x64 |
Awatar użytkownika
caleb59
Administrator

Posty: 2687
Dołączenie: 23 Sie 2008, 18:59
Ostatnio był: 05 Gru 2023, 00:39
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 666

Reklamy Google

Re: Dynamic Weather Mod

Postprzez Rain w 16 Maj 2009, 17:56

W nocy gów** widać :P Ale o świcie, w południe i o zmierzchu..coś pięknego :)
Coraz więcej wychodzi modów zmieniających pogodę, oraz grafikę "pogody", a to jeden z lepszych ;) Acz może się zdarzyć że w połączeniu z innymi modami cały czas będzie padać :P
Awatar użytkownika
Rain
Tropiciel

Posty: 294
Dołączenie: 08 Cze 2007, 03:14
Ostatnio był: 20 Lis 2017, 22:19
Miejscowość: Łódź
Frakcja: Wojsko
Ulubiona broń: Akm 74/2U Special
Kozaki: 5

Re: [Dynamic Weather Mod] nowa i ciekawsza pogoda

Postprzez kalash w 13 Sie 2009, 20:06

Caleb albo ktokolwiek HELP
Zainstalowałem ten mod i gra mi wywala do pulpitu na 2 sekundy pojawi się obrazek i lipa
zainstalowałem moda +fix do OL2.2 jako że gram na DM i lipa oto log
Kod: Zaznacz wszystko
FATAL ERROR
 
[error]Expression    : fatal error
[error]Function      : CInifile::r_section
[error]File          : E:\stalker\sources\trunk\xrCore\Xr_ini.cpp
[error]Line          : 342
[error]Description   : <no expression>
[error]Arguments     : Can't open section 'flares_sun_rise1'

Plis pomóżcie

Problem naprawiony
poprostu trzeba wgrać wersję 0.9 http://zhat.dk/stalker/
Thx caleb
Awatar użytkownika
kalash
Stalker

Posty: 88
Dołączenie: 09 Lip 2009, 19:59
Ostatnio był: 08 Maj 2020, 00:46
Frakcja: Wojsko
Ulubiona broń: Akm 74/2U Special
Kozaki: 4

Re: [Dynamic Weather Mod] nowa i ciekawsza pogoda

Postprzez gorset w 17 Sie 2009, 13:15

A jeśli używam Dima's Moda to muszę wgrywać tego fixa do OL?

Ja wgrywalem gdyz DM opiera sie glownie o OL - caleb59
Awatar użytkownika
gorset
Kot

Posty: 29
Dołączenie: 07 Wrz 2008, 16:15
Ostatnio był: 07 Lut 2016, 20:13
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Sniper Rifle SVDm2
Kozaki: 0

Re: [Dynamic Weather Mod] nowa i ciekawsza pogoda

Postprzez ununheks w 20 Lip 2011, 19:14

Pomóżcie!Dopóki gram na tym modzie bez zapisywania jest ok, ale jak już chce wczytać grę wyskakuje mi do pulpitu i pojawia się bug oraz okienko z mniej więcej taką treścią :
A crash has been detected by bug trap.
This is Xray engine crash reporting client...
I nie wiem co z tym zrobić.
Próbowałem też zainstalować wersję 0.9 i nic nie pomogło.

Uwagi moderatora:

Pomarańczowa ramka u góry strony... - Wheeljack
ununheks
Kot

Posty: 1
Dołączenie: 20 Lip 2011, 12:57
Ostatnio był: 21 Lip 2011, 13:35
Frakcja: Powinność
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 0

Re: [Dynamic Weather Mod] nowa i ciekawsza pogoda

Postprzez vandr w 02 Kwi 2013, 18:03

Udostępniam(a nuż się komuś przyda) "apgrejdowaną" wersję moda + edytowaną roślinność z Absolute Nature dla SoC(korony drzew są znacznie gęstsze a kolorystyka gruntu i roślinności stanowi spójną całość). Edytowane zostały niemal wszystkie cykle, a wszystkie mankamenty, które uznałem za nie do przełknięcia tudzież elementy niedopracowane- zostały poprawione. Mod jest kompatybilny z każdym fabularnym (w niektórych przypadkach wymagana może być mała edycja skryptu, lecz nie stanowi to problemu). Jest to naprawdę fajna alternatywa dla kogoś, kto chciałby nieco upiększyć grę, a modyfikacje typu Weather Overhauled nie chcą współgrać z innym poprzez swoją złożoność. Używam tego zestawu w Tajnych Ścieżkach 2 i jest naprawdę spoko. Koniecznie skorzystać z pliku user.ltx w paczce. Kilka losowych screenów z Tajnych Ścieżek 2 + udostępnionego zestawu.

Pobierz

ImageImageImageImageImageImageImageImageImageImageImageImageImageImage
TAJAG JUDYN
HAZBAZ
SEKODYN!

Za ten post vandr otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive r_populik, Junx, scigacz1975.
vandr
Modder

Posty: 3876
Dołączenie: 21 Lut 2011, 14:18
Ostatnio był: 01 Mar 2023, 21:43
Kozaki: 1747


Powróć do Cień Czarnobyla

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości