Powrót do serii STALKER - dużo pytań

Było ciemno, wysoki sądzie, twierdziła, że skończyła 18 lat. Naznaczony obudził się z krzykiem.
Regulamin forum
Przy zadawaniu pytania związanego z problemem dotyczącym modyfikacji, prosimy o podawanie treści całego loga błędu.
Lokalizacja logów:
Windows XP - C:\Documents and Settings\All Users\Moje dokumenty\STALKER-SHOC\logs
Windows Vista/7 - C:\Users\Public\Documents\STALKER-SHOC\logs
Steam - X:\Program Files (x86)\Steam\SteamApps\common\Stalker Shadow of Chernobyl\_appdata_\logs

Logi tagujemy w [ CODE ][/ CODE ].

Re: Powrót do serii STALKER - dużo pytań

Postprzez xraybugtrap w 16 Kwi 2020, 20:44

jedną mam w ekwipunku już sporo czasu, i na 90% jest to ta która jest na kupie śmieci na wysypisku niedaleko posterunku powinności. Poza tym schowek w jantarze niedaleko bunkra, schowek w dziczy, podobno w prypeci, jedna za misję od łukasza za zabicie typka z powinności, i jedna w czerwonym lesie niedaleko tej baterii co daje protekcje od elektryczności. Do tego ta z magazynów o której wspomniałeś.
Czyli zebranie 4 w niemodowanym stalkerze to ciężka sprawa, żeby dało się to szybko zrobić to jedyna opcja to chyba powtórzenie questa na zabicie pijawek w magazynach x2 + bateria z wysypiska niedaleko doliny mroku + bateria z agropromu. A sam boje się iść do magazynów teraz żeby nie popsuć sobie questów z czachą/wolnością(bo jak wyżej wspomniałem bedę się starał to tak wykombinować żeby z każdym mieć neutralną/dobra relację, a nie wiem czy nie jest tak że po pewnym czasie, nawet jak nie zagadasz do czachy to on ruszy na baze wolności)
xraybugtrap
Kot

Posty: 12
Dołączenie: 10 Kwi 2020, 23:05
Ostatnio był: 01 Sty 1970, 02:00
Ulubiona broń: VLA Special Assault Rifle
Kozaki: 0

Reklamy Google

Re: Powrót do serii STALKER - dużo pytań

Postprzez Józio w 16 Kwi 2020, 20:48

Oni dopiero zaatakują bazę kiedy zdejmiesz snajpera i ich o tym poinformujesz. Wtedy są 2 opcje: zaatakować razem z nimi, lub darować sobie to wtedy sami napadną
JESTEM PEDAŁEM
Awatar użytkownika
Józio
Tropiciel

Posty: 334
Dołączenie: 30 Lis 2014, 15:04
Ostatnio była: 23 Lut 2024, 23:56
Miejscowość: Moje hobby: obciąganie kutasów
Frakcja: Wojskowi Stalkerzy
Ulubiona broń: SVUmk2
Kozaki: 105

Re: Powrót do serii STALKER - dużo pytań

Postprzez xraybugtrap w 18 Kwi 2020, 23:32

Kolejny dzień, kolejne pytanie.
W magazynach podszedłem do tego w ten sposób:
-przyjąłem zlecenie zabicia snajpera
- zabiłem go
- powiadomiłem łukasza o powinności kręcacej się w pobliżu
- zameldowałem się u maksa i zaraz po tym odebrałem nagrodę za zabicie snajpera
I tu zaczyna się problem, powinnośc rusza do ataku, wolnośc z całym oddzaiałem kieruje się na nich, czacha wysadza ścianę( wspomagam wolność niebezpośrednio strzelając w podstawionę beczkę i obijając większość oddziału), wolność rozwala w zasadzie bez strat oddział czachy(ja ich nie atakuję), i na tym koniec, wracają wszyscy na swoje miejsca, ale nie mogę zameldować wykonania zadania łukaszowi. Czy w tym zadaniu konieczne jest żebym zaatakował kogoś z oddziału czachy?
xraybugtrap
Kot

Posty: 12
Dołączenie: 10 Kwi 2020, 23:05
Ostatnio był: 01 Sty 1970, 02:00
Ulubiona broń: VLA Special Assault Rifle
Kozaki: 0

Re: Powrót do serii STALKER - dużo pytań

Postprzez Józio w 18 Kwi 2020, 23:35

Kombinujesz niepotrzebnie
JESTEM PEDAŁEM
Awatar użytkownika
Józio
Tropiciel

Posty: 334
Dołączenie: 30 Lis 2014, 15:04
Ostatnio była: 23 Lut 2024, 23:56
Miejscowość: Moje hobby: obciąganie kutasów
Frakcja: Wojskowi Stalkerzy
Ulubiona broń: SVUmk2
Kozaki: 105

Re: Powrót do serii STALKER - dużo pytań

Postprzez xraybugtrap w 19 Kwi 2020, 10:53

Kombinuję, bo miło mi się spędza czas w zonie, prawda jest taka, że jeśli teraz zajmuję się magazynami, to po zrobieniu x16 mam czerwony las, mózgozwęglacz, uzupełnienie zapasów i wypad do prypeci, a po prypeci z marszu elektrownia i koniec zabawy, toteż sprawdzam różne opcje
xraybugtrap
Kot

Posty: 12
Dołączenie: 10 Kwi 2020, 23:05
Ostatnio był: 01 Sty 1970, 02:00
Ulubiona broń: VLA Special Assault Rifle
Kozaki: 0

Re: Powrót do serii STALKER - dużo pytań

Postprzez Leo0502 w 19 Kwi 2020, 11:55

Spróbuj w taki sposób:
- zabij snajpera
- poinformuj Łukasza o obecności oddziału Czachy
- odbierz nagrodę od Czachy i odrzuć/zignoruj misję zabicia Łukasza
- pobiegnij do Maxa, żeby zacząć misję z zabiciem oddziału Czachy
- profit???

Użyj google'a, nie gryzie https://stalker.fandom.com/wiki/Main_Page
Leo0502
Tropiciel

Posty: 358
Dołączenie: 20 Wrz 2012, 18:10
Ostatnio był: 24 Maj 2023, 12:49
Miejscowość: Pierdziszewice wylotem na Dupów
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: SPSA14
Kozaki: 140

Re: Powrót do serii STALKER - dużo pytań

Postprzez xraybugtrap w 19 Kwi 2020, 15:53

google używałem i używam, wiem również, że nie gryzie.
Testowałem wariant ten, o którym napisałeś, jednak problem chyba leży gdzieś indziej.
Przy pierwszym wejściu do magazynów wojskowych, zaraz po zasadzce oprócz trupów 3 typkow z wolności leżał jeden zezgonowany powinnościowiec. Czy jest możliwe, że należał on do składu czachy i stąd quest nie mogę skończyć questa z zabiciem oddziału powinności?(próbowałem nawet wytłuc ich zaraz po dostania zadania sam, nie zwracając uwagi na popsucie relacji z powinnością), a i tak z maksem nie mogę pogadać.
xraybugtrap
Kot

Posty: 12
Dołączenie: 10 Kwi 2020, 23:05
Ostatnio był: 01 Sty 1970, 02:00
Ulubiona broń: VLA Special Assault Rifle
Kozaki: 0

Re: Powrót do serii STALKER - dużo pytań

Postprzez Leo0502 w 19 Kwi 2020, 18:09

Tak, to jest bug, że nie można ukończyć zadania z wyeliminowaniem grupy Czachy i jest naprawiony w ZRP
Leo0502
Tropiciel

Posty: 358
Dołączenie: 20 Wrz 2012, 18:10
Ostatnio był: 24 Maj 2023, 12:49
Miejscowość: Pierdziszewice wylotem na Dupów
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: SPSA14
Kozaki: 140

Re: Powrót do serii STALKER - dużo pytań

Postprzez xraybugtrap w 19 Kwi 2020, 20:01

zapoznałem się z tematem tych megałatek, ale chyba minusem jest to, że zarówno ZRP jak i SRP na polską wersję sprawiają, że dostajemy mieszankę angielsko-polską, a mam nieco obawy, że takie coś bardzo psułoby sobie klimat(w stalkerach toleruję jedynie angielsko brzmiące nazwy niektórych broni xd sorry, ale po prostu rosyjskie czy tam ukraińskie głosy uzupełnione lektorem bardzo budują klimiat całej gry) Może jestem przewrażliwiony, ale już w niemodowanej wersji przy zbieraniu przedmiotów z jakiegoś pojemnika napis na dole take all zamiast zabierz wszystko irytuje.
Chyba, że tego typu połączenia języków w komunikatach/dialogach itp są bardzo sporadyczne.
I o ile dobrze kojarzę, mogę zrp załadować i przynajmniej część zmian będzie działała bez startu nowej gry?
xraybugtrap
Kot

Posty: 12
Dołączenie: 10 Kwi 2020, 23:05
Ostatnio był: 01 Sty 1970, 02:00
Ulubiona broń: VLA Special Assault Rifle
Kozaki: 0

Re: Powrót do serii STALKER - dużo pytań

Postprzez Leo0502 w 20 Kwi 2020, 18:15

xraybugtrap napisał(a):I o ile dobrze kojarzę, mogę zrp załadować i przynajmniej część zmian będzie działała bez startu nowej gry?

Nawet duża część zmian. Jest lista z naprawionymi błędami, w której jest zaznaczone, czy wymagana jest nowa gra. Do naprawienia zadania z wybiciem grupy Czachy potrzeba przynajmniej jednego żywego członka tej grupy w zapisanej grze. Nie dodali tylko, czy to musi być przez poinformowaniem Łukasza, czy może być już po :/
Tylko że po ZRP nie da się wrócić do vanilli. Ale to też nie problem, bo można tak skonfigurować moda, żeby nie był niczym więcej niż patchem.
Leo0502
Tropiciel

Posty: 358
Dołączenie: 20 Wrz 2012, 18:10
Ostatnio był: 24 Maj 2023, 12:49
Miejscowość: Pierdziszewice wylotem na Dupów
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: SPSA14
Kozaki: 140

Re: Powrót do serii STALKER - dużo pytań

Postprzez xraybugtrap w 21 Kwi 2020, 11:58

Leo0502 napisał(a):
xraybugtrap napisał(a):I o ile dobrze kojarzę, mogę zrp załadować i przynajmniej część zmian będzie działała bez startu nowej gry?

Nawet duża część zmian. Jest lista z naprawionymi błędami, w której jest zaznaczone, czy wymagana jest nowa gra. Do naprawienia zadania z wybiciem grupy Czachy potrzeba przynajmniej jednego żywego członka tej grupy w zapisanej grze. Nie dodali tylko, czy to musi być przez poinformowaniem Łukasza, czy może być już po :/
Tylko że po ZRP nie da się wrócić do vanilli. Ale to też nie problem, bo można tak skonfigurować moda, żeby nie był niczym więcej niż patchem.

No tak, tylko z ciekawości, jak ustawia się poszczególne parametry moda? Da się to z poziomu gry czy trzeba przestawiać ustawienia w pliku tekstowym?
Olałem na razie temat czachy i wolności, grałem wczytując save przed wzięciem zadania na zabicie snajpera, zrobiłem sobie x16, spotkałem się z przewodnikiem, doktorem, zakumplowałem się z powinnością robiąc dla nich parę questów, ogarnąłem sobie 4x błona(schowek w jantarze, 2x zadanie od saharowa na przyniesienie kuli ognistej, jedna w dziczy), kilka innych aktywności wykonałem(w tym zakupy, od barmana trafiłem gp37 za 72k, a kasy i tak mam 300 jeszcze, mógłbym też bułata kupić ale na razie latam w podreperowanym kombinezonie turysty - mam przy sobie wintara, gp37, ammo do nich, apteczki i bandaze i mam 46 kg obciązenia, lipa), także pozostało mi jedynie wyłączenie mózgozwęglacza i prypeć/elektrownia.
Mam jeszcze trzy ogólne pytania.
- egzoszkielet ze schowka kła - czy jest jakaś szansa że koordynaty dostanę od zombiaków, czy koniecznie musze zabrać się za zabijanie stalkerów w jantarze?
- amunicja strzałkowa/kulowa do strzelb - znalazł ktoś do tego jakiekolwiek zastosowanie? Z trupa pogrzebacza wyciągnałem gwintowany spas(który rzekomo pasuje do tego typu amunicji), ale mam wrażenie, że zarówno kule jak i strzałki to straszny syf, i najsprawniej zabijanie potworków idzie z amunicji standardowej.
- snajperski vla - waszym zdaniem warta uwagi broń czy jednak nic nie przebije gp 37 + wintar ?
xraybugtrap
Kot

Posty: 12
Dołączenie: 10 Kwi 2020, 23:05
Ostatnio był: 01 Sty 1970, 02:00
Ulubiona broń: VLA Special Assault Rifle
Kozaki: 0

Re: Powrót do serii STALKER - dużo pytań

Postprzez Leo0502 w 21 Kwi 2020, 19:06

xraybugtrap napisał(a):No tak, tylko z ciekawości, jak ustawia się poszczególne parametry moda? Da się to z poziomu gry czy trzeba przestawiać ustawienia w pliku tekstowym?

Po wypakowaniu w folderze gamedata jest plik Modifier.exe, który duuużo pozmieniać w configach zarówno samej gry jak i moda

xraybugtrap napisał(a):- amunicja strzałkowa/kulowa do strzelb - znalazł ktoś do tego jakiekolwiek zastosowanie? Z trupa pogrzebacza wyciągnałem gwintowany spas(który rzekomo pasuje do tego typu amunicji), ale mam wrażenie, że zarówno kule jak i strzałki to straszny syf, i najsprawniej zabijanie potworków idzie z amunicji standardowej.

Strzałkowa, z tego co pamiętam, zwiększa zasięg strzelb
Leo0502
Tropiciel

Posty: 358
Dołączenie: 20 Wrz 2012, 18:10
Ostatnio był: 24 Maj 2023, 12:49
Miejscowość: Pierdziszewice wylotem na Dupów
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: SPSA14
Kozaki: 140

PoprzedniaNastępna

Powróć do Pytania i odpowiedzi

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 5 gości