Początkujący modder

Regulamin forum
Dział "Tworzenie Modyfikacji" służy do zadawania pytań odnośnie tworzenia modyfikacji, edytowania plików gry, oraz pisania tzw. tutoriali, czyli poradników odnośnie modyfikowania gry.
Nie zadajemy tutaj pytań odnośnie modyfikacji gotowych (nie dyskutujemy o nich!), prócz prób ich połączenia etc.


Przy cytowaniu plików *.LTX stosować tag [SYNTAX="ini"], przy cytowaniu plików *.script [SYNTAX="lua"] a przy cytowaniu plików *.xml - [SYNTAX="xml"].

Początkujący modder

Postprzez StalkerCell w 03 Cze 2013, 19:24

Witam!
Jako iż jestem graczem serii STALKER, postanowiłem troszeczkę go pomodyfikować część Czyste Niebo. Niestety, na razie nic nie umiem zrobić w tych sprawach, więc proszę was o jak najbardziej szczegółowe wyjaśnienie pewnych kwestii. Na początek wybiorę kilka, które najbardziej mnie interesują:
1.Jak i czym rozpakować STALKERA Czyste Niebo?
2.Jak dodać i skąd pobrać modele itemów, np. broni, celowników, granatników podlufowych itp. Jaki jest potrzetrzebny program do ich edytowania/wklejenia. Jak zrobić swój własny model broni? Jak edytować celowniki?
3.Jak napisać fabułe, dialogi, misje itp.?
4.Jak i czym edytować/tworzyć nowe mapy i jak je dodawać, np. Zaton z CoP'a do CzN?

Przepraszam, że każde zdanie zaczyna się od 'jak'. Proszę, doświadczeni modderzy, nie śmiejcie się ze mnie :E.
A, i jeszcze jedno - proszę adminów o niezamykanie tematu, gdyż w innych tematach nie mogę się połapać.
Awatar użytkownika
StalkerCell
Weteran

Posty: 575
Dołączenie: 17 Lut 2013, 17:06
Ostatnio był: 06 Kwi 2021, 01:46
Miejscowość: Paniewo
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Akm 74/2
Kozaki: 57

Reklamy Google

Re: Początkujący modder

Postprzez Voldi w 03 Cze 2013, 19:34

Dobra rada: jeśli nie wiesz, czym wypakować gamedatę, to raczej reszta Twoich planów nie ma żadnego sensu...

http://www.gamefaqs.com/boards/942067-s ... y/45511876 40 sekund googla, by znaleźć odpowiedź na 1 pytanie i, przy okazji, mały poradnik jak usunąć bodajże kołysanie głowy na boki...
Image
Awatar użytkownika
Voldi
Ekspert

Posty: 843
Dołączenie: 29 Gru 2011, 11:11
Ostatnio był: 27 Kwi 2023, 17:28
Miejscowość: Kraków/Hajnówka
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: TRs 301
Kozaki: 426

Re: Początkujący modder

Postprzez Dark Dante w 03 Cze 2013, 19:38

Tutaj są tekstury i kilka modeli broni http://gamebanana.com/skins. Musisz tylko poszukać.
Zona ma swoje tajemnica, Ty musisz je poznać.

Dark Dante
Wygnany z Zony

Posty: 180
Dołączenie: 29 Kwi 2013, 18:48
Ostatnio był: 28 Cze 2015, 23:23
Miejscowość: Zona
Frakcja: Powinność
Ulubiona broń: Sniper Rifle SVDm2
Kozaki: 12

Re: Początkujący modder

Postprzez Cromm Cruac w 03 Cze 2013, 20:31

StalkerCell napisał(a):1.Jak i czym rozpakować STALKERA Czyste Niebo?

Zamiast przeczytać DRUGI w kolejności wątek od razu zakładasz nowy temat w tym samym dziale? :facepalm:

A jak się nie potrafisz połapać w innych tematach to raczej nie połapiesz się w tym co Ci ludzie podpowiedzą. Bo większość z tych odpowiedzi to będą linki do innych tematów.
Image

"Twoja opowieść mnie znudziła albowiem nie była o mnie" - Król Julian
Awatar użytkownika
Cromm Cruac
Modder

Posty: 2541
Dołączenie: 22 Sty 2010, 19:01
Ostatnio był: 26 Lip 2023, 10:13
Miejscowość: Londyn / Bielsko-Biała
Kozaki: 1077

Re: Początkujący modder

Postprzez Sony95 w 03 Cze 2013, 20:33

Ja zaczynałem od tego http://sdk.stalker-game.com/en/index.ph ... MOD_portal .
Ale lepiej się za to nie bierz, jest tyle modów że niema sensu.
Zacznij od takich rzeczy jak dodawanie frakcji, dodawanie kombinezonów, parametry broni.
Po jakimś czasie... dopiero SDK.
Co to fabuły, zajmuje się tym od prawie dwóch lat i napisać fabuły niepotrafie, musiałbyś ogarnąć spawn, skrypty i uj go wie co jeszcze.

Nowe mapy??!!... Na forum takich ludzi co to potrafią jest może 20 a tych co modują 1000.
Modele itemów możesz pobrać z innych modów nauczysz się je dodawać a następnie tworzyć własne.
Awatar użytkownika
Sony95
Stalker

Posty: 113
Dołączenie: 07 Gru 2009, 16:43
Ostatnio był: 28 Gru 2021, 00:20
Miejscowość: Dąbrowa Górnicza
Frakcja: Bandyci
Ulubiona broń: SVUmk2
Kozaki: 18

Re: Początkujący modder

Postprzez Wheeljack w 04 Cze 2013, 15:55

Wszystko jest na naszej wik... oh wait, przecież Kowek to gej i usunął wiki, na której było masę tutoriali po polsku.
Tak więc możemy zbierać kasę na wielkiego karnego kutasa z betonu żeby postawić mu pod oknem.

Za ten post Wheeljack otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive SkullDagger, Monster, Ranger801, 101, Junx, mCq, mozgwfiolce,
Negative Kałach, KoweK, ZiomB.
Awatar użytkownika
Wheeljack
Administrator

Posty: 1918
Dołączenie: 13 Kwi 2009, 18:52
Ostatnio był: 13 Wrz 2023, 13:49
Miejscowość: Fraktal
Ulubiona broń: GP 37
Kozaki: 722

Re: Początkujący modder

Postprzez StalkerCell w 04 Cze 2013, 16:50

@Cromm Cruac, np. w twoim tutorialu o dodawaniu celowników do broni skoczyłeś od razu do tego jak się wkleja, ale zkąd pobrać i jakich programów (jeżeli to potrzebne) użyć to nie napisałeś. Sorry że czepiam i nic nie rozumiem się, ale to przez ten mój cholerny młodzieńczy wiek. Jeżeli cię uraziłem, wybacz.

@sony95 - ja moda robię raczej dla siebie, ale jak wogóle coś mi wyjdzie, z chęcią podzielę się.

Jeszcze prośba do all userów modderów - albo piszcie co i jak w spoilerach, albo 'lynkujcie'... chociaż druga opcja mi się za badzo

Wheeljack napisał(a):Wszystko jest na naszej wik... oh wait, przecież Kowek to gej i usunął wiki, na której było masę tutoriali po polsku.
Tak więc możemy zbierać kasę na wielkiego karnego kutasa z betonu żeby postawić mu pod oknem.



Wheel, nic na to nie poradzisz, że [MOD-PORTAL] siem rozdupcyło, stawiaj se karne kutasy, ale nic to nie da (k*tas nie przywróci tętna wiki ) :E . Jeszcze raz przepraszam, że jestem namolny, ale nic nie kumam (konwersja - łat da fak?).

EDYYYYT

Dobra, mam kilka następnych pytań:
1.Jak stworzyć nowego NPC?
2.Jak zedytować jego ekwipunek?
2.Czym edytować modele broni, by miały zamek po prawej stronie?
4.Czy zadania poboczne/dialogi robi się tak samo jak w Cieniu?
Ostatnio edytowany przez StalkerCell, 04 Cze 2013, 21:52, edytowano w sumie 1 raz
Awatar użytkownika
StalkerCell
Weteran

Posty: 575
Dołączenie: 17 Lut 2013, 17:06
Ostatnio był: 06 Kwi 2021, 01:46
Miejscowość: Paniewo
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Akm 74/2
Kozaki: 57

Re: Początkujący modder

Postprzez komaroo w 17 Wrz 2013, 09:28

@StalkerCell - jak tam postepy w tworzeniu modyfikacji?? Jezeli potrzebujesz info o tworzeniu Npc, to moge co nieco pomoc. Sam się troszki bawie z tym i owym, takze mozna wymienic sie doswiadczeniami.

Za ten post komaroo otrzymał następujące punkty reputacji:
Negative SkullDagger.
komaroo
Kot

Posty: 15
Dołączenie: 04 Kwi 2012, 21:36
Ostatnio był: 18 Wrz 2013, 13:51
Frakcja: Czyste Niebo
Ulubiona broń: VLA Special Assault Rifle
Kozaki: -3

Re: Początkujący modder

Postprzez komaroo w 17 Wrz 2013, 20:20

@SkullDagger- widze aktywność "kozacką" bez angażowania się intelektualnego w wypowiedzi... Cóż, to stawianie kozaków nie ma dla mnie żadnego znaczenia, ale jak to kogoś rajcuje..

Za ten post komaroo otrzymał następujące punkty reputacji:
Negative Wunderwaffe.
komaroo
Kot

Posty: 15
Dołączenie: 04 Kwi 2012, 21:36
Ostatnio był: 18 Wrz 2013, 13:51
Frakcja: Czyste Niebo
Ulubiona broń: VLA Special Assault Rifle
Kozaki: -3

Re: Początkujący modder

Postprzez StalkerCell w 17 Wrz 2013, 21:13

@komaroo - odpowiem, bo coś czuje, że admin wlezie i warna ci da :P . Na przyszłość - stosuj się do zasad regulaminu i do userów, którzy są dłużej. Co do twojego pytania, to trochę byłoby to nieuczciwe - ja dopiero zaczynam, ledwo co dodałem kilka spluw, więc o wymianie doświadczenia nie ma mowy :) . Zresztą napisałem ci PW.
Awatar użytkownika
StalkerCell
Weteran

Posty: 575
Dołączenie: 17 Lut 2013, 17:06
Ostatnio był: 06 Kwi 2021, 01:46
Miejscowość: Paniewo
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Akm 74/2
Kozaki: 57


Powróć do Czyste Niebo

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość