Bronie w slocie pistoletu

Regulamin forum
Dział "Tworzenie Modyfikacji" służy do zadawania pytań odnośnie tworzenia modyfikacji, edytowania plików gry, oraz pisania tzw. tutoriali, czyli poradników odnośnie modyfikowania gry.
Nie zadajemy tutaj pytań odnośnie modyfikacji gotowych (nie dyskutujemy o nich!), prócz prób ich połączenia etc.


Przy cytowaniu plików *.LTX stosować tag [SYNTAX="ini"], przy cytowaniu plików *.script [SYNTAX="lua"] a przy cytowaniu plików *.xml - [SYNTAX="xml"].

Re: Bronie w slocie pistoletu

Postprzez Darth ReX w 07 Lis 2008, 17:51

I tu się kłania czytanie ze zrozumieniem...
Wiem już jak przypisać broń do innego slotu, ale nie wiem nadal jak mogę zmienić wielkość okienka tego slotu pistoletowego. Próbowałem zrobić tak jak jest w tutku do Cienia Czarnobyla, ale mi nie działa i wywala do Windowsa, pomocy!
|| Ryzen 5 3600 3,6GHz | 32GB DDR4 RAM | XFX Radeon RX 580 8GB | Windows 10 Pro x64 ||
Awatar użytkownika
Darth ReX
Redaktor

Posty: 2050
Dołączenie: 08 Lut 2008, 17:27
Ostatnio był: 05 Mar 2024, 23:52
Kozaki: 224

Reklamy Google

Re: Bronie w slocie pistoletu

Postprzez jedi998 w 07 Lis 2008, 18:10

Darth ReX napisał(a):I tu się kłania czytanie ze zrozumieniem...

Wiem już jak przypisać broń do innego slotu, ale nie wiem nadal jak mogę zmienić wielkość okienka tego slotu pistoletowego. Próbowałem zrobić tak jak jest w tutku do Cienia Czarnobyla, ale mi nie działa i wywala do Windowsa, pomocy!


Dlatego też właśnie pominąłem w opisie jak zmienić plik ltx danej broni, a podałem najprostszy sposób zmiany okienka slotu na pistolet. Sprawcie sposób, a potem próbujcie go komentować, bo o te dane chodziło Boomerowi.
Reasumując
Darth ReX napisał(a):I tu się kłania czytanie ze zrozumieniem...
Wróć lub zabierz mnie do siebie, gdziekolwiek to jest!!!
jedi998
Stalker

Posty: 89
Dołączenie: 23 Paź 2008, 14:14
Ostatnio był: 23 Lip 2010, 09:26
Miejscowość: okolice Łodzi
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Sniper VLA
Kozaki: 1

Re: Bronie w slocie pistoletu

Postprzez Boomer w 07 Lis 2008, 18:50

przykro mi ale to nie działa.. Wyczytałem na jakimś poście że trzeba dokonać podobnych zmian w pliku Inventory_new, ale po zastąpieniu lini nadal wywala mi się do Windowsa...
Boomer
Kot

Posty: 15
Dołączenie: 26 Paź 2008, 17:20
Ostatnio był: 19 Lis 2008, 23:03
Kozaki: 0

Re: Bronie w slocie pistoletu

Postprzez jedi998 w 07 Lis 2008, 20:33

Boomer żaden plik "Inventory_new" zamiany nanosimy tylko w tym pliku, który podałem. Dostępny w gamedata/configs/ui/actor_menu_16.xml. I należy poprawnie jeszcze z edytować plik ltx broni. Jeżeli chcesz władować coś większego niż MP5 musisz zwiększyć jeszcze okno, podane wartości dotyczą MP5(o czym pisałem). Mogę Ci podesłać moje pliki, działają u mnie na bank(przed chwilą sprawdziłem) na patchu 1.5.06. Gamedate rozpakuj unpakerem stąd :
http://stalker.filefront.com/file/Clear ... cker;93774
U mnie rozpakowuje poprawnie naszą wersję razem z patchami.
Wróć lub zabierz mnie do siebie, gdziekolwiek to jest!!!
jedi998
Stalker

Posty: 89
Dołączenie: 23 Paź 2008, 14:14
Ostatnio był: 23 Lip 2010, 09:26
Miejscowość: okolice Łodzi
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Sniper VLA
Kozaki: 1

Re: Bronie w slocie pistoletu

Postprzez Boomer w 08 Lis 2008, 08:40

ja gram na 1.5.05 i próbowałem już zrobić tak jak kazałeś dokładnie z MP5, o zmianie w pliku broni to już wiedziałem wcześniej i ją wykonałem przed podmiana lini w tym pliku co podałeś, o czym też pisałem kilka postów wyżej. Cokolwiek robię ZAWSZE wywala mnie do Windy, i NIE DZIAŁA. Co do rozpakowania, zrobiłem to wcześniej, nawet tym samym unpakerem (bo skąd bym miał pliki do podmiany?). I jeszcze co do tych Twoich plików, będą działały na mojej wersji, tzn 1.5.05 a nie -.06? bo jak tak, to bardo proszę wyślij mi je na jakiś host, najfajniej by było, jak by tam (w slotcie pistoletu) się mieścił spas12 albo nawet WSD (chyba tak się nazywa ta snajpa na amme 7.62).
Boomer
Kot

Posty: 15
Dołączenie: 26 Paź 2008, 17:20
Ostatnio był: 19 Lis 2008, 23:03
Kozaki: 0

Re: Bronie w slocie pistoletu

Postprzez jedi998 w 08 Lis 2008, 11:25

Masz linka(mam nadzieje, że działa)
http://rapidshare.com/files/161749910/gamedata.zip.html
Masz tam przerobione MP5, Wincheastera i Spasa(SWD wygląda bardzo fatalnie, więc go pominąłem)wraz ze skrinami na dowód, że działa. Test na patchu 1.5.06, raczej powinno działać na innych wersjach, ale głowy nie dam. Sprawdźcie sami.

P.S.
Nie widziałem tego sposobu nigdzie, więc proszę o podawanie mnie jako autora tego moda. Możliwość jego wykorzystania pozostawiam waszej inwencji. Większe broni wymagają już przerobienia tekstury inwentarza, na co nie mam, ani czasu, ani chęci, ale jak ktoś chce może się pobawić

UWAGA:
Zauważyłem, że występuje problem z animacją przy równoczesnym użyciu detektora i "dużej" broni. Nie skutkuje to oczywiście bugtrapem, ale utrudnia jednoczesne użycie w/w przedmiotów. Nie bardzo mam czas, aby zająć się tym problemem.
Wróć lub zabierz mnie do siebie, gdziekolwiek to jest!!!
jedi998
Stalker

Posty: 89
Dołączenie: 23 Paź 2008, 14:14
Ostatnio był: 23 Lip 2010, 09:26
Miejscowość: okolice Łodzi
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Sniper VLA
Kozaki: 1

Re: Bronie w slocie pistoletu

Postprzez Boomer w 09 Lis 2008, 11:53

Niestety kicha nadal. Sprawdziłem moda na kilku sejwach na pathu 1.5.05 i nadal wywala do windy, po wybraniu spasa jako bron do slotu pistoletu ;(
Boomer
Kot

Posty: 15
Dołączenie: 26 Paź 2008, 17:20
Ostatnio był: 19 Lis 2008, 23:03
Kozaki: 0

Re: Bronie w slocie pistoletu

Postprzez jedi998 w 09 Lis 2008, 12:46

To wgraj patcha 1.5.06, sejwy są zgodne na tych wersjach. U mnie jak widać na skrinach działa idealnie. Hmm, a nie próbujesz tego dodać do innego moda, np sleepbaga?

Hmm, jest jeszcze jedno rozwiązanie, zacznij nową grę. Jak widać na skrinach test robiłem grając od nowa(nie mam starych sejwów)
Wróć lub zabierz mnie do siebie, gdziekolwiek to jest!!!
jedi998
Stalker

Posty: 89
Dołączenie: 23 Paź 2008, 14:14
Ostatnio był: 23 Lip 2010, 09:26
Miejscowość: okolice Łodzi
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Sniper VLA
Kozaki: 1

Re: Bronie w slocie pistoletu

Postprzez Boomer w 10 Lis 2008, 20:37

na tym forum już ktoś pisał o tym, że 1.5.06 nie jest najszczęśliwszy i został wycofany bo ma za dużo błędów, prawda to? Morze lepiej od razu instalować 1.5.07, tylko czy ten modzik będzie działał z tą wersją? i jeszcze jedno, mam wersje PL, są już pathe pod ten język, tzn. -.06 i -.07, a jak ta to który mi polecasz? A z zaczynaniem od nowa, to jak skończę grę, bo do Lemańska (czy jakoś tak) wchodzę i wole skończyć i grać od nowa dopiero wtedy :)

Wielkie DZX
Boomer
Kot

Posty: 15
Dołączenie: 26 Paź 2008, 17:20
Ostatnio był: 19 Lis 2008, 23:03
Kozaki: 0

Re: Bronie w slocie pistoletu

Postprzez jedi998 w 10 Lis 2008, 20:48

Nie wiem, jak się zachowa pod innymi patchami, ale wystarczy zmienić tylko te linijki, które wskazałem. Tylko trzeba wyciągnąć ten pliczek z gamedata posiadanej wersji. Jak chcesz szybko stwierdzić poprawność jego działania, zrób kopie folderu savedgames i rozpocznij nową grę, jak nie będzie buga wtedy zadziała z twoją wersją. Zajmie Ci to 10 minut, a będziesz miał pewność.


Apropo patchy:
Ta gra jest zbyt uzależniona od danej konfiguracji sprzętowej(alergicznie reaguje na nie które karty graficzne), a nawet systemu, żeby można z całą odpowiedzialnością polecać jakikolwiek patch. Mnie grało się już przyjemnie od pierwszego patcha, a następne nie wniosły zauważalnych efektów poprawy. A mam sporo różnych modów połączonych ze sobą.
Wróć lub zabierz mnie do siebie, gdziekolwiek to jest!!!
jedi998
Stalker

Posty: 89
Dołączenie: 23 Paź 2008, 14:14
Ostatnio był: 23 Lip 2010, 09:26
Miejscowość: okolice Łodzi
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Sniper VLA
Kozaki: 1

Poprzednia

Powróć do Czyste Niebo

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości