Re: StkOggCommentViewer

Regulamin forum
Dział "Tworzenie Modyfikacji" służy do zadawania pytań odnośnie tworzenia modyfikacji, edytowania plików gry, oraz pisania tzw. tutoriali, czyli poradników odnośnie modyfikowania gry.
Nie zadajemy tutaj pytań odnośnie modyfikacji gotowych (nie dyskutujemy o nich!), prócz prób ich połączenia etc.


Przy cytowaniu plików *.LTX stosować tag [SYNTAX="ini"], przy cytowaniu plików *.script [SYNTAX="lua"] a przy cytowaniu plików *.xml - [SYNTAX="xml"].

Re: StkOggCommentViewer

Postprzez Plaargath w 19 Kwi 2011, 13:40

Czołem Waszmościom! Walczę wciąż z komentarzami do ogg'ów, postanowiłem w końcu przyswoić tę odrobinę SDK potrzebną, by to zrobić. I udało się, nowe dźwięki są skomentowane, konsola nie mędzi, NPCe reagują. Żeby było jasne co zrobiłem:
:

biorę nowy dźwięk, zapisuję w odpowiedniej formie w wav'ie, wrzucam do level_editor\rawdata\sounds, w Level Editorze ładuje jakikolwiek level, klikam Sounds, Sound Editor i ma pop-up'a, gdzie klikam konkretny dźwięk i mam jego commentsy, ustawiam, klikam OK, wywala mi ogg'a w level_editor\gamedata\sounds

No i teraz mam zagwozdkę (a konkretnie dwie), bo każdy wave, którego tam kliknę ma z góry te same ustawienia: 0 jakości, 1 Min Dist, po 300 Max i Max AI Dist, Base Volume 1, Game Type niezdefiniowany. To dość logiczne, skoro wav to nie kontener, ale skąd się dowiedzieć, jakie parametry mają ogg'i z vanilli dla porównania, żeby sensowne wartości poprzypisywać? Druga rzecz to taka: w Sound Editorze "Play" nie działa, a czasu i objętości pliku wyjściowego nie liczy. Czy ktoś spotkał się z czymś takim? Może czegoś nie ustawiłem abo co?
Będę bardzo wdzięczny za wskazówki.

EDIT: Pytanie 2 nieaktualne - to po prostu działa tylko po konwersji.

EDIT 2: Znalazłem StkOggCommentsViewer, który rozwiązałby cały problem. Ale ściągnąć nie idzie. Ma to ktoś może u siebie albo link dostępny po tej stronie Uralu? Na GSC też jest tylko link do tej strony...

--------------------------------------------------------------------------

Zmieniam tytuł tematu, bo wyprosiłem na rosyjskim GSC od pana R.M.A. program rozwiązujący kwestię, może się komuś przyda.

StkOggCommentViewer wrzucony na megafileupload.

Jak sama nazwa wskazuje - do oglądania stalkerowych komentarzy z plików ogg. Działa z NET Framework'iem 4. Smacznego!

:arrowd: Ups, przepraszam, spieszyłem się z wyjściem do roboty.

Uwagi moderatora:

mogłeś edytować posta i nie wiem po co ten tag [color]
Image Image

Merkantylizm, srerkantylizm.
Awatar użytkownika
Plaargath
Weteran

Posty: 653
Dołączenie: 23 Mar 2010, 15:12
Ostatnio był: 03 Kwi 2022, 22:03
Kozaki: 234

Reklamy Google

Powróć do Cień Czarnobyla

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość