[PROBLEM] i parę pytań.

Regulamin forum
Dział "Tworzenie Modyfikacji" służy do zadawania pytań odnośnie tworzenia modyfikacji, edytowania plików gry, oraz pisania tzw. tutoriali, czyli poradników odnośnie modyfikowania gry.
Nie zadajemy tutaj pytań odnośnie modyfikacji gotowych (nie dyskutujemy o nich!), prócz prób ich połączenia etc.


Przy cytowaniu plików *.LTX stosować tag [SYNTAX="ini"], przy cytowaniu plików *.script [SYNTAX="lua"] a przy cytowaniu plików *.xml - [SYNTAX="xml"].

[PROBLEM] i parę pytań.

Postprzez Sony95 w 15 Lis 2013, 00:05

A więc witam mam otóż taki problem edytowałem teksturkę inventory.dds programem który się zwie "sie 0.6.3" ten rosyjski do ikon eq, kopiowałem i wklejałem tekstury z inventory Stalker-a CS i jaki efekt?.
Taki:
:

Image

A powinno by mniej więcej tak:
:

Image

Chodzi o to że nie cała tekstura się zapisała, raz łapie a raz się przywraca do poprzedniego stanu, np. Tam gdzie się wyświetlają zdjęcia npc powinna się wyświetlic taka sama tekstura jak wyświetla się zdjęcie Striełoka.
I o co z tym chodzi a chciałem się zabrac za robienie hud-a :( .

A teraz parę pytań:
1. Jak zrobic rozmycia obrazu i odległośc wyświetlania wypukłości pamiętam coś że w pliku users.ltx
2. Jak dodac nowego handlarza?. Np. chce z Wilka zrobic handlarza.
3. Jak dodac nowa range czyli jak idzie Kot-Doświad.-Weteran-Expert to dodac jescze np. Legende.
4. Jak napisac quest który doda nas do frakcji czyli np. u Łukasza tego od wolności klikamy "Chce byc w waszej frakcji" i jesteśmy (Oczywiście wiem że się da dołączy do wolności ale to tylko przykład.)
5. Jak zrobic aby w gameplay_coś.xml zrespieni stalkerzy od razu rodzili się np. z Ak 74 który ma tłumik, granatnik i celownik.
6. Co do spawnu a dokładnie xrSpawner'a chce coś zrespic np. typa z Monolitu w kordonie wpisuje współrzędne i wybieram żeby się spawnował w kordonie a ten uj i tak się zespawnuje "gdzieś" Znalazłem go w Prypeci) ale nie w kordonie i to nie jest od współrzędnych bo jak te same przypisuje postaci Actor to jakoś mnie dobrze spawnuje. Oczywiście przypisałem mu smart_terrian.
7. Jak zrobic powolne działanie leków tak jak w CoP-ie że po wzięciu apteczki ona nie od razu ładuje nam życie tylko chwile to zajmuję.

A i jeszcze takie głupie pytanie czy są gdzieś dostępne modele z Metra które będą nadawały się do stalker'a?
takie coś jak @utak dał tutaj: viewtopic.php?f=51&t=9918

No i to na tyle wylałem z siebie chyba wszystkie problemy mam nadzieje że ktoś łaskaw mi pomoże za kozaczka.
A i sory że "c" z kreseczką nie piszę bo jakoś nie mogę, klawiatura opory stawia.
Ostatnio edytowany przez Sony95, 15 Lis 2013, 00:43, edytowano w sumie 1 raz
Awatar użytkownika
Sony95
Stalker

Posty: 113
Dołączenie: 07 Gru 2009, 16:43
Ostatnio był: 28 Gru 2021, 00:20
Miejscowość: Dąbrowa Górnicza
Frakcja: Bandyci
Ulubiona broń: SVUmk2
Kozaki: 18

Reklamy Google

Re: [PROBLEM] i parę pytań.

Postprzez vandr w 15 Lis 2013, 00:43

Jak zrobic rozmycia obrazu


r2_mblur (wartość. Zalecam od 0.2-0.4)

odległośc wyświetlania wypukłości


Nie rozumiem. Jaka odległość wyświetlania wypukłości?

Jak zrobic aby w gameplay_coś.xml zrespieni stalkerzy od razu rodzili się np. z Ak 74 który ma tłumik, granatnik i celownik.


Edytujesz plik dla danej lokacji/frakcji, np:

character_desc_escape(odnosi się do Kordonu. W tym przypadku wyposażenie rannego Lisa.)

Kod: Zaznacz wszystko
<specific_character id="esc_fox" team_default = "1">
      <name>esc_fox_name</name>
      <icon>ui_npc_u_stalker_neytral_balon_4</icon>
      <bio>esc_fox_bio</bio>

      <class>esc_fox</class>
      <community>stalker</community> <terrain_sect>stalker_terrain</terrain_sect>
      
      <rank>338</rank>
      <reputation>-3</reputation>
      
      <snd_config>characters_voice\human_01\stalker\</snd_config>
      <crouch_type>-1</crouch_type>
      <panic_treshold>0</panic_treshold>

      <visual>actors\neytral\stalker_neytral_balon_4</visual>
      <supplies>
         [color=#FF0000][spawn] \n
         wpn_hpsa \n
         ammo_9x19_fmj = 1 \n
         wpn_toz194 \n
         ammo_12x70_buck = 2\n
         device_torch \n[/color]
      </supplies>


Analogicznie postępujesz przy innych postaciach.

7. Jak zrobic powolne działanie leków tak jak w CoP-ie że po wzięciu apteczki ona nie od razu ładuje nam życie tylko chwile to zajmuję.


Zaimplementować odpowiedni skrypt typu Medicine RC 1.0.
TAJAG JUDYN
HAZBAZ
SEKODYN!

Za ten post vandr otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive Sony95.
vandr
Modder

Posty: 3876
Dołączenie: 21 Lut 2011, 14:18
Ostatnio był: 01 Mar 2023, 21:43
Kozaki: 1747

Re: [PROBLEM] i parę pytań.

Postprzez Sony95 w 15 Lis 2013, 00:58

Dzięki, a co do wyświetlania wypukłości to widac je tylko daną odległośc a może to ja coś pokręciłem.
A odpowie ktoś na resztę pytań?.
Awatar użytkownika
Sony95
Stalker

Posty: 113
Dołączenie: 07 Gru 2009, 16:43
Ostatnio był: 28 Gru 2021, 00:20
Miejscowość: Dąbrowa Górnicza
Frakcja: Bandyci
Ulubiona broń: SVUmk2
Kozaki: 18


Powróć do Cień Czarnobyla

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości