Rosnące promieniowanie i brak apteczki

Regulamin forum
Dział "Tworzenie Modyfikacji" służy do zadawania pytań odnośnie tworzenia modyfikacji, edytowania plików gry, oraz pisania tzw. tutoriali, czyli poradników odnośnie modyfikowania gry.
Nie zadajemy tutaj pytań odnośnie modyfikacji gotowych (nie dyskutujemy o nich!), prócz prób ich połączenia etc.


Przy cytowaniu plików *.LTX stosować tag [SYNTAX="ini"], przy cytowaniu plików *.script [SYNTAX="lua"] a przy cytowaniu plików *.xml - [SYNTAX="xml"].

Rosnące promieniowanie i brak apteczki

Postprzez Adam w 31 Lip 2014, 21:32

Gram sobie w Upadłą Gwiazdę: Honor Najemnika z usuniętym zadawaniem obrażeń w pliku actor (nie że cziter, tylko gram dla samej historii :P ). Idąc do Jantaru, musiałem przejść przez tunel na Wysypisku, co mnie napromieniowało sporą dawką, która rośnie pomimo zażywania leków, apteczek etc. etc. Samowolnie zmieniłem w actor radiację, aby nie odbierała mi życia, ale pomimo 100% zdrowia, promieniowanie rośnie. Potrzebowałbym poradnika, jak usunąć ten proces wzrostu promieniowania, wiem, znam tego buga i wcześniejszy zapis nic nie da, bo nieumyślnie źle zasejwowałem grę i mam sejvy po fakcie. :/

Druga sprawa to spawnowanie do ekwipunku przedmiotów. Promieniowanie wyżarło mi wszystkie apteczki, a w Jantarze-bufor mam do uleczenia gostka, związanego ściśle z fabułą. Na całej planszy nie ma apteczek, bo to mapa z moda, także jak się to robiło?

PS. Wiem, że od nowa mógłbym, ale daleko już doszedłem, a modzik wkręca wraz z rozwinięciem fabuły ;)
Image
Image
Awatar użytkownika
Adam
Redaktor

Posty: 2524
Dołączenie: 27 Gru 2007, 12:13
Ostatnio był: 20 Wrz 2023, 17:49
Miejscowość: Kutno
Frakcja: Wojsko
Ulubiona broń: FT 200M
Kozaki: 393

Reklamy Google

Re: Rosnące promieniowanie i brak apteczki

Postprzez DARTHARD w 31 Lip 2014, 22:01

Pobierz i zainstaluj Władce Zony.

Za ten post DARTHARD otrzymał następujące punkty reputacji:
Negative Adam.
DARTHARD
Kot

Posty: 49
Dołączenie: 08 Lip 2014, 21:58
Ostatnio był: 06 Lis 2017, 22:43
Frakcja: Monolit
Ulubiona broń: Bulldog 6
Kozaki: -1

Re: Rosnące promieniowanie i brak apteczki

Postprzez Pangia w 31 Lip 2014, 22:51

Adam napisał(a):Samowolnie zmieniłem w actor radiację, aby nie odbierała mi życia, ale pomimo 100% zdrowia, promieniowanie rośnie. Potrzebowałbym poradnika, jak usunąć ten proces wzrostu promieniowania, wiem, znam tego buga i wcześniejszy zapis nic nie da, bo nieumyślnie źle zasejwowałem grę i mam sejvy po fakcie. :/

Jedyne rozwiązanie, jakie przychodzi mi do głowy to napchanie na pas artefaktów zbijających radiację i gdy rady z ciebie zejdą, to przejść przez levelchanger na inną mapę. Skoro w ten sposób się zepsuło, to może i w ten sposób da się naprawić.

Na całej planszy nie ma apteczek, bo to mapa z moda, także jak się to robiło?

Ale że co się robiło? Jak masz na mapie jakiegoś NPC do handlowania, to w trade_generic.ltx wpisz 100% szans na apteczkę do kupienia i kup. Ewentualnie, jak masz jakiś schowek odblokowany, to na podstawie jego opisu znajdź w plikach jego zawartość i dopisz do niego apteczkę.
Proszę państwa, sto pięćdziesiąt kilometrów na godzinę w ciągu kilku sekund, wspaniały wynik. Gdyby w ten sposób można było wypie*dolić z polskiej polityki tych wszystkich śmieci z Okrągłego Stołu, Leszka Millera, byłoby… cudownie i każdemu bym ku*wa kupił po takim Ferrari, byleby w piz*u pojechali tym PROSTO do swojego ukochanego… Izraela. SYJONIŚCI Europy, jedźcie do siebie! Pozdrawiam, Zbigniew Stonoga. Nie jestem antysemitą!
Awatar użytkownika
Pangia
Monolit

Posty: 4280
Dołączenie: 27 Maj 2012, 10:49
Ostatnio był: 28 Lis 2017, 19:49
Miejscowość: Kukle Karakańskie
Ulubiona broń: TOZ34
Kozaki: 854

Re: Rosnące promieniowanie i brak apteczki

Postprzez Adam w 31 Lip 2014, 22:54

Z artami spróbuję jutro, ciekawy pomysł :)

Co handlujących to nic z tego. Na mapie jest tylko oddział Powinności, który się do mnie nie odzywa (bo czeka, aż do nich przyjdę z uleczonym stalkerem) no i ranny, który nie ma apteczki w zakładce handel.
Image
Image
Awatar użytkownika
Adam
Redaktor

Posty: 2524
Dołączenie: 27 Gru 2007, 12:13
Ostatnio był: 20 Wrz 2023, 17:49
Miejscowość: Kutno
Frakcja: Wojsko
Ulubiona broń: FT 200M
Kozaki: 393

Re: Rosnące promieniowanie i brak apteczki

Postprzez Pangia w 31 Lip 2014, 22:59

No to ci piszę, żebyś mu ją wpisał do handlu. Z tamtego pliku korzysta chyba każdy NPC w grze, który nie jest specjalnym z perspektywy gry (handlarz/mechanik). Albo schowki. Albo cofnięcie się do poprzedniej lokacji.
Proszę państwa, sto pięćdziesiąt kilometrów na godzinę w ciągu kilku sekund, wspaniały wynik. Gdyby w ten sposób można było wypie*dolić z polskiej polityki tych wszystkich śmieci z Okrągłego Stołu, Leszka Millera, byłoby… cudownie i każdemu bym ku*wa kupił po takim Ferrari, byleby w piz*u pojechali tym PROSTO do swojego ukochanego… Izraela. SYJONIŚCI Europy, jedźcie do siebie! Pozdrawiam, Zbigniew Stonoga. Nie jestem antysemitą!
Awatar użytkownika
Pangia
Monolit

Posty: 4280
Dołączenie: 27 Maj 2012, 10:49
Ostatnio był: 28 Lis 2017, 19:49
Miejscowość: Kukle Karakańskie
Ulubiona broń: TOZ34
Kozaki: 854

Re: Rosnące promieniowanie i brak apteczki

Postprzez Adam w 31 Lip 2014, 23:05

Gdzie to trzeba zaznaczyć w tym pliku, żeby apteczka była?
Image
Image
Awatar użytkownika
Adam
Redaktor

Posty: 2524
Dołączenie: 27 Gru 2007, 12:13
Ostatnio był: 20 Wrz 2023, 17:49
Miejscowość: Kutno
Frakcja: Wojsko
Ulubiona broń: FT 200M
Kozaki: 393

Re: Rosnące promieniowanie i brak apteczki

Postprzez vandr w 31 Lip 2014, 23:16

O wiele łatwiej byłoby mu narzucić prędko Atlasa, podmienić pliki bez obaw (przygotowałem takową wersję bezinwazyjną) i sobie zespawnować ile dusza zapragnie. Jak chcesz to wrzucę ci to jutro z rana.
TAJAG JUDYN
HAZBAZ
SEKODYN!

Za ten post vandr otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive Adam, Gość.
vandr
Modder

Posty: 3876
Dołączenie: 21 Lut 2011, 14:18
Ostatnio był: 01 Mar 2023, 21:43
Kozaki: 1747

Re: Rosnące promieniowanie i brak apteczki

Postprzez Adam w 31 Lip 2014, 23:17

Nie trzeba, chodzi tylko o jedną apteczkę no i ten problem z promieniowaniem. Jesteś pewien, że taka wersja nie zaburzy moda?
Image
Image
Awatar użytkownika
Adam
Redaktor

Posty: 2524
Dołączenie: 27 Gru 2007, 12:13
Ostatnio był: 20 Wrz 2023, 17:49
Miejscowość: Kutno
Frakcja: Wojsko
Ulubiona broń: FT 200M
Kozaki: 393

Re: Rosnące promieniowanie i brak apteczki

Postprzez Pangia w 31 Lip 2014, 23:31

Adam napisał(a):Gdzie to trzeba zaznaczyć w tym pliku, żeby apteczka była?

No edytujesz jak każdego handlarza, w wanilii jest sekcja [generic_sell] i tam jest ustawione, że NPC ma zawsze apteczkę. Moda nie wiem, to nie wiem, co jest tam namodzone ;)
Albo se zaaplikujesz spawnera od vandra. Ustawiłeś sobie nieśmiertelność absolutną, więc bardziej sobie gry nie zaburzysz :P
Proszę państwa, sto pięćdziesiąt kilometrów na godzinę w ciągu kilku sekund, wspaniały wynik. Gdyby w ten sposób można było wypie*dolić z polskiej polityki tych wszystkich śmieci z Okrągłego Stołu, Leszka Millera, byłoby… cudownie i każdemu bym ku*wa kupił po takim Ferrari, byleby w piz*u pojechali tym PROSTO do swojego ukochanego… Izraela. SYJONIŚCI Europy, jedźcie do siebie! Pozdrawiam, Zbigniew Stonoga. Nie jestem antysemitą!
Awatar użytkownika
Pangia
Monolit

Posty: 4280
Dołączenie: 27 Maj 2012, 10:49
Ostatnio był: 28 Lis 2017, 19:49
Miejscowość: Kukle Karakańskie
Ulubiona broń: TOZ34
Kozaki: 854

Re: Rosnące promieniowanie i brak apteczki

Postprzez Adam w 01 Sie 2014, 11:38

Z apteczką nie wyszło, w sumie zapodajcie tego spawnera, co do artów to mam tylko trzy ogniste kule, które w minimalny sposób niwelują promieniowanie (które teraz powoli rośnie).
Image
Image
Awatar użytkownika
Adam
Redaktor

Posty: 2524
Dołączenie: 27 Gru 2007, 12:13
Ostatnio był: 20 Wrz 2023, 17:49
Miejscowość: Kutno
Frakcja: Wojsko
Ulubiona broń: FT 200M
Kozaki: 393


Powróć do Cień Czarnobyla

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 5 gości