Jakie biuro podróży ?

Litwo, ojczyzno moja, ty jesteś jak zdrowie, ile się trzeba cenić...

Re: Jakie biuro podróży ?

Postprzez czarnobylorg w 05 Lis 2012, 12:35

Azot napisał(a):
Odnosnie wyjazdu do Zony w malych grupach i wlasnym transportem polecam zajrzec na: http://www.czarnobyl.org
pozdro, piotrek


Ja na waszym miejscu uważałbym na takie "biura" z uwagi na to iż wyrosło ono jak z podziemi, a wcześniej nie wiem jak wy ale ja nie słyszałem o nim.
Po drugie zamieszczają filmiki z wycieczki do Czarnobyla "anglojęzyczne" - co raczy powątpiewać w to że filmik zrobiony był przez organizatora (czarnobyl.org). A opinia jednego z rzekomych "uczestników" zdaje się wyglądać jako zachęta organizatora. Dlatego proponuje korzystać z doświadczonych biur podróży takich jak bispol czy też ze strefą zero.

Pzdr


Hej, filmik po angielsku bo wyobraź sobie ze nie tylko Polacy jeżdżą do strefy. Może nie doczytałeś ale jest tam wyraźnie napisane , że film zrobiłjeden z naszych klientów, Enzo:) Wysyłamy ludzi do Czarnobyla już od ponad 2 lat, tyle że teraz postanowiliśmy to bardziej rozpropagować i stworzyć stronę.. Mamy nadzieję iż wkrótce ktoś z forumowiczów pojedzie z nami i umieści tu relacje dla niedowiarków:)czarnobyl.org nie jest typowym biurem oferującym organizowane "pakietowe wyjazdy" , oferujemy alternatywę dla tych którzy preferują więcej swobody, lub są w Kijowie przejazdem.. pozdrawiam piotrek
czarnobylorg
Kot

Posty: 5
Dołączenie: 17 Paź 2012, 12:44
Ostatnio był: 14 Sty 2013, 17:26
Frakcja: Najemnicy
Ulubiona broń: Walker 9x18
Kozaki: 0

Reklamy Google

Re: Jakie biuro podróży ?

Postprzez Azot w 09 Lis 2012, 16:14

czarnobylorg ---> Mógłbyś podać Numer KRS'u lub Ewidencji Działalności Gospodarczej wtedy miałbym pewność że wasza firma działa oficjalnie i legalnie na terenie kraju?

Pzdr
Awatar użytkownika
Azot
Stalker

Posty: 167
Dołączenie: 25 Lip 2011, 18:34
Ostatnio był: 27 Mar 2017, 06:17
Frakcja: Powinność
Ulubiona broń: Akm 74/2
Kozaki: 67

Re: Jakie biuro podróży ?

Postprzez czarnobylorg w 15 Lis 2012, 21:30

@ AZOT strasznie jestes dociekliwy ale prosze bardzo: prywatna dzialalnosc jednoosobowa zarejestrowana na Ukrainie pod numerem: 2 073 001 0001 017427 Oficjalne wyjazdy do zony prowadzi TYLKO jedna organizacja ЧорнобильІнтерІнфо http://chii.gov.ua/en/ my zbieramy grupy dla tej organizacji. i tak samo robi to bispol czy inni, tyle ze dokladaja do tego transport z Polski. Jesli juz jestes taki niedowiarek to dodam ze od prawie dwoch lat prowadzimy hostel w Kijowie http://whynothostels.com wiec raczej znamy sie na ukrainskich realiach:)
pozdrawiam
Piotrek
czarnobylorg
Kot

Posty: 5
Dołączenie: 17 Paź 2012, 12:44
Ostatnio był: 14 Sty 2013, 17:26
Frakcja: Najemnicy
Ulubiona broń: Walker 9x18
Kozaki: 0

Re: Jakie biuro podróży ?

Postprzez Azot w 16 Lis 2012, 12:18

Moja dociekliwość w tym temacie jest uzasadniona gdyż zostałem już można powiedzieć "oszukany" przez dwie firmy organizujące wyjazd do strefy. Po pozniejszym sprawdzeniu, okazało się że nie były w ogólne zarejestrowane jako działalności gospodarcze. Ale na szczęście odzyskałem swoje pieniądze.

Btw. Nie macie w planach organizowania wyjazdu z Polski? Bo bardzo kłopotliwe jest dostanie się do Kijowa
A przyjmujecie tylko $ czy równowartość w PLN po obecnym kursie?


Pzdr
Awatar użytkownika
Azot
Stalker

Posty: 167
Dołączenie: 25 Lip 2011, 18:34
Ostatnio był: 27 Mar 2017, 06:17
Frakcja: Powinność
Ulubiona broń: Akm 74/2
Kozaki: 67

Re: Jakie biuro podróży ?

Postprzez tng w 16 Lis 2012, 15:17

A ja chciałem się zapytać czy te wycieczki są tylko jednodniowe i ile mniej więcej czasu jest na zwiedzanie Prypeci? Czy można lekko modyfikować program wyjazdu tzn. poświecić więcej czasu na eksplorację miasta kosztem np. posiłku w stołówce czy jest to punkt obowiązkowy?
Zwiedzanie miasta tylko z przewodnikiem i po wyznaczonej trasie?
Awatar użytkownika
tng
Kot

Posty: 19
Dołączenie: 07 Lis 2011, 03:05
Ostatnio był: 19 Sty 2013, 21:57
Frakcja: Samotnicy
Kozaki: 1

Re: Jakie biuro podróży ?

Postprzez Dementorin w 26 Lis 2012, 14:29

Czekałem, aż czarnobylorg odpisze na twoje pytanie. Nie doczekałem się. Dzisiaj przejrzałem KALENDARZ ich wyjazdów. Jest całkiem niezły, jeżeli chodzi o częstotliwość wyjazdów. Natomiast nadal nie mogę znaleźć na internecie relacji Polaków (nie licząc ich strony), którzy z nimi jeździli. Mam zamiar pojechać z nimi w Grudniu, jednak cały czas się waham bo nie wiem jak to będzie. Wyjazd kosztuje 480zł, a jeszcze trzeba dodać koszt dojazdu i przyjazdu z Polski. To może kosztować dobre 700zł. Zależy jeszcze jak się tam kto dostanie. W sumie wychodzi tyle samo co BisPol, który jest pewny i dobrze znany.


Mam jeszcze pytanie do tych, którzy byli w Czarnobylu (jeżeli tacy są) z Aliena Tours. Jak wygląda wycieczka? Czy opłaca się tam pojechać na
wycieczkę?
Dementorin
Tropiciel

Posty: 391
Dołączenie: 17 Cze 2009, 10:25
Ostatnio był: 30 Paź 2014, 20:05
Kozaki: 261

Re: Jakie biuro podróży ?

Postprzez Azot w 27 Lis 2012, 19:35

Ja wam się kochani radzę jak najszybciej zdecydować bo wiosną a najpózniej na początku wakacji już nigdy nie ujżycie Starego sarkofagu.

Image
fot. Stan robót montażowych na dzień 27.11.12 na godzinę 16:21 (zdjęcie z kamery monitorującej)
Awatar użytkownika
Azot
Stalker

Posty: 167
Dołączenie: 25 Lip 2011, 18:34
Ostatnio był: 27 Mar 2017, 06:17
Frakcja: Powinność
Ulubiona broń: Akm 74/2
Kozaki: 67

Re: Jakie biuro podróży ?

Postprzez Dementorin w 05 Gru 2012, 17:30

Ja mam coś lepszego. :D Tak oto podwyższano Kopułę o segment:

A tutaj kamerka na żywo:
Image

- - -

Z góry przepraszam za podwójnego posta, ale klikam na Edytuj w poprzednim i nic się nie dzieje. Cytuj też nie działa. Może chwilowy błąd forum, czy coś. :/

Znalazłem taką oto ofertę LINK DO OFERTY i po kilku mailach dowiedziałem się, że taniej nie załatwię. (nie pisałem tylko do nich, ale i do innych organizatorów tego typu wyjazdów)
Ostatecznie namyśliłem się poświęcić kasę, która i tak miała zostać na to poświęcona. Jeżeli i tym razem nie odwołają mi wyjazdu. Na pewno napiszę, jak było.



WYJAZD ODWOŁANY
Dementorin
Tropiciel

Posty: 391
Dołączenie: 17 Cze 2009, 10:25
Ostatnio był: 30 Paź 2014, 20:05
Kozaki: 261

Re: Jakie biuro podróży ?

Postprzez czarnobylorg w 14 Sty 2013, 17:15

Azot napisał(a):Moja dociekliwość w tym temacie jest uzasadniona gdyż zostałem już można powiedzieć "oszukany" przez dwie firmy organizujące wyjazd do strefy. Po pozniejszym sprawdzeniu, okazało się że nie były w ogólne zarejestrowane jako działalności gospodarcze. Ale na szczęście odzyskałem swoje pieniądze.

Btw. Nie macie w planach organizowania wyjazdu z Polski? Bo bardzo kłopotliwe jest dostanie się do Kijowa
A przyjmujecie tylko $ czy równowartość w PLN po obecnym kursie?


Pzdr


Witam wszystkich a przede wszyskim Azota:) Troche nas tu nie bylo, odpowiadamy glownie na maile..
Masz totalna racje w takim ukladzie ze jetses dociekliwy.. W naszym wypadku najlepszy dowod na to ze istniejemy to hostel, (przy okazji zapraszam na fb https://www.facebook.com/whynotkievhostel
Problem z Zona jest tego typu, ze jest przede wszystkim kontrolowana przez agencje panstwowa, a co za tym idzie jest tu korupcja zaangazowana niestety.. Do tego dochodza niemale pieniadze, jesli wezmimy pod uwage iz w sezonie wakacyjnym codziennie kilkanascie-kilkadziesiat osob jedzie do do Zony. PPamietam sytuacje kiedy w bodajze 2011 roku Zona byla w okresie letnim zamknieta na kilkadziesaiat dni. Powod jak sie okazalo byl prosty... kasa, a oficjalnie niby niezgodnosc ustawy z przepisami czy cos w ten desen:) Zdarzalo sie iz wyjazdy byly odwolywane bez podania przyczyny przez biuro lub tez administracje Zony, i tu dobra wiadomosc, od paru miesiecy wszystko sie jakby uspokoilo i nie pamietam szczerze zeby taki przypadek mial miejsce w drugiej polowie 2012.
W kazdym razie Zapraszamy w 2013.
Kalendarz do sprawdzenia na stronie http://czarnobyl.org/
Odnosnie wyjazdow powiedzmy "prywatnych" to oczywiscie ze sa mozliwe. Na przyklad W obecnym czasie prowadzimy negocjacje z grupa Polakow ktorzy chca pojechac wlasnymi samochodami, w specyficzne miejsca w zonie i w 10 osob. W listopadze goscilismy forumowicza ktory obiecal relacje na forum wiec moze kiedys ja umiesci:) Pozdrawiam Piotrek
czarnobylorg
Kot

Posty: 5
Dołączenie: 17 Paź 2012, 12:44
Ostatnio był: 14 Sty 2013, 17:26
Frakcja: Najemnicy
Ulubiona broń: Walker 9x18
Kozaki: 0

Re: Odp: Jakie biuro podróży ?

Postprzez grzesiek1945 w 14 Sty 2013, 18:09

Panowie to pisze się ktoś z was w tym roku na taki wyjazd? Ja jestem chętny ale wiadomo lepiej zebrać więcej osób, jestem z okolic Rzeszowa jak by co.

Wysyłane z mojego GT-I9100 za pomocą Tapatalk 2
Awatar użytkownika
grzesiek1945
Stalker

Posty: 125
Dołączenie: 26 Lis 2010, 14:48
Ostatnio był: 11 Lut 2019, 22:24
Miejscowość: Zagorzyce
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: GP 37
Kozaki: 0

Re: Jakie biuro podróży ?

Postprzez Roach w 14 Sty 2013, 20:45

Ja jestem chętny na wyjazd , ale to zależy od kilku spraw. Pierwsza to termin. Najlepiej jakby to były wakacje, tylko że wtedy mam praktyki, ale dokładnie nie wiem kiedy, a druga to cena.
Oczywiście wiek +20 :)
Mam takie pytanko. Czy jest możliwość legalnego pojechania do strefy na własny koszt (własnym samochodem itp.) i czy ktoś by się pisał na taki wyjazd "nie z biura".
Awatar użytkownika
Roach
Kot

Posty: 22
Dołączenie: 10 Lip 2011, 17:29
Ostatnio był: 29 Kwi 2015, 19:55
Miejscowość: Płock
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: FT 200M
Kozaki: 0

Re: Odp: Jakie biuro podróży ?

Postprzez grzesiek1945 w 14 Sty 2013, 21:13

Lepiej z biura, jest dokładny plan wycieczki i mają doświadczenie, wydaje mi się ze bezpieczniej by było jednak z biurem.

Wysyłane z mojego GT-I9100 za pomocą Tapatalk 2
Awatar użytkownika
grzesiek1945
Stalker

Posty: 125
Dołączenie: 26 Lis 2010, 14:48
Ostatnio był: 11 Lut 2019, 22:24
Miejscowość: Zagorzyce
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: GP 37
Kozaki: 0

PoprzedniaNastępna

Powróć do Czarnobyl i Prypeć

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości