Jakie biuro podróży ?

Litwo, ojczyzno moja, ty jesteś jak zdrowie, ile się trzeba cenić...

Re: Jakie biuro podróży ?

Postprzez tng w 07 Lis 2011, 21:46

Dzięki :wink: .
Ogólnie to po całej strefie jeździliśmy z zaprzyjaźnionym już Siergiejem, jedynie drugiego dnia w Prypeci przydzielono nam opiekuna, który pilnował nas żeby nie wchodzic na dachy budynków ( podobno jest oficjalny zakaz ), ale jak to wiadomo - jedna osoba nie upilnuje 40-tu :) .
Nie wiem, już czy rafał prelude i gtelicki jeżdżą jeszcze do zony, ale wydaje mi się, że koszt takiego ''komercyjnego'' wyjazdu na pewno będzie się wahał w granicach 3 tyś.. Pozostaje jedynie czekac na kolejne info o wyprawie od strefy zero. Zobaczymy, Może będzie jeszcze jakiś wyjazd zimowy w tym roku.
Awatar użytkownika
tng
Kot

Posty: 19
Dołączenie: 07 Lis 2011, 03:05
Ostatnio był: 19 Sty 2013, 21:57
Frakcja: Samotnicy
Kozaki: 1

Reklamy Google

Re: Jakie biuro podróży ?

Postprzez Isza w 11 Gru 2011, 01:36

JA akurat byłam w strefie z biurem bispol w 2010 roku. Były pewne niedociągnięcia i niestety nie udało nam się zobaczyć wszystkich zaplanowanych lokalizacji … ale ogólne wrażenie i tak można zaliczyć do pozytywnych. Jak dobrze pójdzie w lutym planuje kolejny wyjazd do zony z grupą znajomych.
" Nie wiem czemu żołnierz idzie do ataku ... ale idzie"
Awatar użytkownika
Isza
Stalker

Posty: 112
Dołączenie: 17 Wrz 2011, 01:53
Ostatnio była: 06 Maj 2015, 12:42
Miejscowość: Szczecin
Frakcja: Powinność
Ulubiona broń: TRs 301
Kozaki: 35

Re: Jakie biuro podróży ?

Postprzez Dementorin w 03 Wrz 2012, 12:10

Był ktoś ostatnio z jakimś z biur podróży w Strefie? Jestem ciekawy zmian, jakie zachodzą tam w ciągu lat.
Dementorin
Tropiciel

Posty: 391
Dołączenie: 17 Cze 2009, 10:25
Ostatnio był: 30 Paź 2014, 20:05
Kozaki: 261

Re: Jakie biuro podróży ?

Postprzez Canthir w 03 Wrz 2012, 14:04

Byłem na weekend majowy ze Strefą Zero. Od rocznicy awarii oficjalnie NIE WOLNO wchodzić do budynków (bo grożą zawaleniem) ani oddzielać się od przewodnika (bo tak). Skuteczność egzekwowania tych przepisów zależy w dużej mierze od przewodnika. Moja wycieczka (~25 osób) luźno brała je do siebie i w pewnym momencie przewodniczka zadzwoniła po milicję jak mimo jej kategorycznych żądań i usilnych próśb rozbiegnięta grupa nie chciała się zebrać. Milicja nie chciała robić problemów, ale w całym zamieszaniu straciliśmy parę godzin łażenia po Prypeci.
Смертельные аномалии, опасные мутанты, анархисты и бандиты, не остановят "Долг", победоносной поступью идущей на помощь мирным гражданам всей планеты!

Kiedy idziesz do Strefy, to sobie za konotuj: z towarem wróciłeś - cud boski, z życiem uszedłeś - daj na mszę, kula patrolu - fart, a cała reszta - jak los zdarzy.
- A&B Strugaccy; Piknik na Skraju Drogi

Nie da się tu żyć bez gorzałki... Chcę już o wszystkim zapomnieć. Cholera, to samo dzień po dniu. Kiedy to się wszystko skończy? To chyba przeznaczenie... Daj mi spokój! Życie i tak jest do dupy.

zdjęcia Zony

Za ten post Canthir otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive Dementorin.
Awatar użytkownika
Canthir
Opowiadacz

Posty: 309
Dołączenie: 02 Lis 2010, 17:50
Ostatnio był: 19 Sty 2022, 16:46
Miejscowość: Szn
Frakcja: Powinność
Ulubiona broń: Akm 74/2
Kozaki: 193

Re: Jakie biuro podróży ?

Postprzez Dementorin w 04 Wrz 2012, 14:16

Nie brzmi najlepiej. :/ Wezwała milicje? Myślałem że Strefa podlega bardziej pod wojsko, ale może się mylę.
A jak z resztą Strefy? Oko Moskwy czy Janów nadal są do zwiedzania?
Dementorin
Tropiciel

Posty: 391
Dołączenie: 17 Cze 2009, 10:25
Ostatnio był: 30 Paź 2014, 20:05
Kozaki: 261

Re: Jakie biuro podróży ?

Postprzez Canthir w 04 Wrz 2012, 22:36

Oko Moskwy widzieliśmy tylko z dachów budynków (na których byliśmy już później 8) ), do stacji też nie podeszliśmy, bo niby jakieś 'świecące' rzeczy wywożą tamtędy z elektrowni. Najbliżej stacji byliśmy na wiadukcie.

Poza Prypecią byliśmy w Czarnobylu, ale raczej krótko: pomnik strażaków i likwidatorów, przejazd przez miasto i krótko przy jakiś pomnikach w mieście i przy pojazdach, które projektowali do uprzątania gruzu z dachu CzAES.
Ponadto przedszkole w Kopaczi i wieś Paryszew, po drugiej stronie rzeki od Czarnobyla.

W Prypeci byliśmy dwa kolejne dni, nocleg w wynajętych mieszkaniach w Sławutyczu, 50km na wschód od CzAES. Dojazd Sławutycz -> CzAES kolejką pracowniczą, dalej czekał na nas autokar.

Zobacz sobie chu*owe foty, link w sygnaturce :caleb:
Смертельные аномалии, опасные мутанты, анархисты и бандиты, не остановят "Долг", победоносной поступью идущей на помощь мирным гражданам всей планеты!

Kiedy idziesz do Strefy, to sobie za konotuj: z towarem wróciłeś - cud boski, z życiem uszedłeś - daj na mszę, kula patrolu - fart, a cała reszta - jak los zdarzy.
- A&B Strugaccy; Piknik na Skraju Drogi

Nie da się tu żyć bez gorzałki... Chcę już o wszystkim zapomnieć. Cholera, to samo dzień po dniu. Kiedy to się wszystko skończy? To chyba przeznaczenie... Daj mi spokój! Życie i tak jest do dupy.

zdjęcia Zony
Awatar użytkownika
Canthir
Opowiadacz

Posty: 309
Dołączenie: 02 Lis 2010, 17:50
Ostatnio był: 19 Sty 2022, 16:46
Miejscowość: Szn
Frakcja: Powinność
Ulubiona broń: Akm 74/2
Kozaki: 193

Re: Jakie biuro podróży ?

Postprzez Dementorin w 06 Wrz 2012, 16:37

Foty świetne, już oglądałem. :D
Wybiera się ktoś z forum na ten wyjazd?
http://bispol.com/prypec-tour/
Dementorin
Tropiciel

Posty: 391
Dołączenie: 17 Cze 2009, 10:25
Ostatnio był: 30 Paź 2014, 20:05
Kozaki: 261

Re: Jakie biuro podróży ?

Postprzez czarnobylorg w 22 Paź 2012, 21:10

Odnosnie wyjazdu do Zony w malych grupach i wlasnym transportem polecam zajrzec na: www.czarnobyl.org
pozdro, piotrek
czarnobylorg
Kot

Posty: 5
Dołączenie: 17 Paź 2012, 12:44
Ostatnio był: 14 Sty 2013, 17:26
Frakcja: Najemnicy
Ulubiona broń: Walker 9x18
Kozaki: 0

Re: Jakie biuro podróży ?

Postprzez Dementorin w 22 Paź 2012, 21:15

Wszystko fajnie, ale gdzie data wyjazdu?
Dementorin
Tropiciel

Posty: 391
Dołączenie: 17 Cze 2009, 10:25
Ostatnio był: 30 Paź 2014, 20:05
Kozaki: 261

Re: Jakie biuro podróży ?

Postprzez Azot w 28 Paź 2012, 18:21

Odnosnie wyjazdu do Zony w malych grupach i wlasnym transportem polecam zajrzec na: www.czarnobyl.org
pozdro, piotrek


Ja na waszym miejscu uważałbym na takie "biura" z uwagi na to iż wyrosło ono jak z podziemi, a wcześniej nie wiem jak wy ale ja nie słyszałem o nim.
Po drugie zamieszczają filmiki z wycieczki do Czarnobyla "anglojęzyczne" - co raczy powątpiewać w to że filmik zrobiony był przez organizatora (czarnobyl.org). A opinia jednego z rzekomych "uczestników" zdaje się wyglądać jako zachęta organizatora. Dlatego proponuje korzystać z doświadczonych biur podróży takich jak bispol czy też ze strefą zero.

Pzdr

Za ten post Azot otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive Dementorin.
Awatar użytkownika
Azot
Stalker

Posty: 167
Dołączenie: 25 Lip 2011, 18:34
Ostatnio był: 27 Mar 2017, 06:17
Frakcja: Powinność
Ulubiona broń: Akm 74/2
Kozaki: 67

Re: Jakie biuro podróży ?

Postprzez VintorezVSS w 30 Paź 2012, 20:41

Dobrym pomysłem było wybranie się do Chernobyla i pozwiedzanie tego wszystkiego

@I być może spotkanie mutantów jeżeli istnieją ;D

Uwagi moderatora:

Nie ważne, że post nic nie wnosi, ważne, że +1 do licznika. - Wheeljack
Awatar użytkownika
VintorezVSS
Kot

Posty: 39
Dołączenie: 10 Paź 2012, 16:31
Ostatnio był: 19 Gru 2012, 16:30
Miejscowość: Czarnobyl
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Sniper VLA
Kozaki: 2

Re: Jakie biuro podróży ?

Postprzez Dementorin w 31 Paź 2012, 10:07

Mi tam bardzo zależało, żeby pojechać jeszcze w tym roku. Ale wycieczki, na które się zapisałem zostały odwołane z powodu niewystarczającej ilości osób chętnych.
Sam nie załatwię, a do Kijowa jechać nie będę, żeby na wieczór wracać do Polski.
Mi by zależało nawet nie na 8 godzinach w Prypeci, ale żeby zobaczyć spokojnie opuszczone wsie i te z samosielami. Niestety takie atrakcje i oglądanie Zony "na spokojnie" jest możliwe tylko poprzez wydane tysiące Hrywien albo nielegalne wtargnięcie.
Dementorin
Tropiciel

Posty: 391
Dołączenie: 17 Cze 2009, 10:25
Ostatnio był: 30 Paź 2014, 20:05
Kozaki: 261

PoprzedniaNastępna

Powróć do Czarnobyl i Prypeć

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość