Ukraina

Litwo, ojczyzno moja, ty jesteś jak zdrowie, ile się trzeba cenić...

Ukraina

Postprzez DiegtiariowTM w 23 Gru 2013, 07:41

Witam
Mam kilka pytań dotyczących Ukrainy i tego co tam się dzieje :.
Ludzie na ulicach protestują bo chcą żeby Ukraina weszła do Unii Europejskiej czy nie?
Jeśli Ukraina wejdzie do Unii to czy możemy się spodziewać że wjazd do strefy stanie się łagodniejszy do przygotowania (od strony zezwoleń)?
Awatar użytkownika
DiegtiariowTM
Tropiciel

Posty: 285
Dołączenie: 18 Cze 2013, 07:06
Ostatnio był: 01 Lut 2023, 17:07
Miejscowość: Tomaszów Mazowiecki
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: VLA Special Assault Rifle
Kozaki: 43

Reklamy Google

Re: Ukraina

Postprzez Koleś w 23 Gru 2013, 10:02

Ludzie protestują, bo chcą, żeby weszła. A wjazd do strefy - wydaje mi się że tak :D. Ale myślę że nie ma po co - demontują komin w CEJ. Jak dla mnie, jest on wizytówką.
Awatar użytkownika
Koleś
Stalker

Posty: 139
Dołączenie: 11 Gru 2013, 18:27
Ostatnio był: 05 Lip 2017, 14:20
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Fast-shooting Akm 74/2
Kozaki: 16

Re: Ukraina

Postprzez MajorDiegtiarov w 23 Gru 2013, 11:07

Komina w CEJ już nie ma dawno ale jest cala Prypeć :P
Awatar użytkownika
MajorDiegtiarov
Tropiciel

Posty: 248
Dołączenie: 09 Wrz 2013, 21:50
Ostatnio był: 15 Sie 2023, 13:41
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 38

Re: Ukraina

Postprzez Universal w 23 Gru 2013, 11:20

Tak, demontując komin, tną Prypeć, Czarnobyl, dziesiątki wiosek, hektary lasów i pól w paczki i wysyłają DHL-em na cały świat. Awruk, to że komina nie ma, nie znaczy, że nagle cała wycieczka do Strefy staje się bezcelowa. W wyjeździe tam jest wciąż tyle samo sensu, ile poprzednio.

@DiegtiariowTM - z tego co się dowiedziałem (głównie od znajomego), to:

- niby większość ludzi jest za wstąpieniem do UE, bo wierzą, że to najlepsze co może im się przytrafić;
- ukraińska polityka to takie dno, że ludzie wolą Brukselę;
- obóz rządowy ponoć płaci ludziom za "występy" na manifestacjach prorządowych i antyunijnych, lub zmusza ich do tego, grożąc wywaleniem z pracy [informacja niepewna];
- większe poparcie dla Unii jest na zachodzie kraju, na wschodzie i na Krymie większe dla Rosji;

Ale:

- to był tylko traktat stowarzyszeniowy, Polska taki sporządziła trzynaście (?) lat przed nieszczęsnym 1 maja 2004, nie równa się to wstąpieniu do UE;
- wielu "możnych" jest przeciwnych zbliżeniu się do zachodniej Europy, boją się ewentualnej utraty wpływów - a to ich zdanie jest decydujące, a nie "motłochu" z Euromajdanu

Tylko nie liczyłbym na uproszczenie procedur w przypadku (nawet) przystąpienia Ukrainy do UE. Nie wiem, czy ktokolwiek zauważył przez te nieomal dziesięć lat obecności Polski w Unii, ale ulegają one raczej zaostrzeniu, niż złagodzeniu. Jeśli na Zachodzie niedawno wariowali przed atomem, to prędzej otoczą Strefę ciaśniutkim kordonem wojskowym i płotem ze znaków "stworzone ze środków UE" lub zburzą wszystko wpiździet, niż ułatwią dostęp dla zwykłego szaraczka.
Język kłamie głosowi, a głos myślom kłamie; myśl z duszy leci bystro, nim się w słowach złamie.
Awatar użytkownika
Universal
Monolit

Posty: 2613
Dołączenie: 21 Lip 2010, 17:54
Ostatnio był: 08 Sie 2023, 20:40
Miejscowość: Poznań
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Akm 74/2
Kozaki: 1051

Re: Ukraina

Postprzez impulse_101 w 23 Gru 2013, 11:26

Ukraina ma pozamiatane co by nie zrobiła, bez względu czy przyłączy się do UE czy do RU i tak straci. Nawet jeśli ja przyłącza do UE to zapomnijcie o strefie schengen przez dobre 10lat wiec jeśli chodzi o wyjazdy do zony nie sadze żeby była to jakaś odczuwalna zmiana.
Image
Awatar użytkownika
impulse_101
Legenda

Posty: 1305
Dołączenie: 20 Sty 2009, 16:47
Ostatnio był: 08 Lut 2020, 16:44
Frakcja: Czyste Niebo
Ulubiona broń: Viper 5
Kozaki: 275

Re: Ukraina

Postprzez Adam w 23 Gru 2013, 12:53

Mnie trochę dziwi zachowanie Ukraińców. Wyburzają pomnik Lenina, który pomimo złej sławy, był swego rodzaju buntownikiem i bojownikiem z dyktaturą caratu (w początkowej fazie swego życia). Oni postępują podobnie, wyrażają sprzeciw, gdyby był tam pomnik Janukowycza to rozumiem. :)
Image
Image
Awatar użytkownika
Adam
Redaktor

Posty: 2524
Dołączenie: 27 Gru 2007, 12:13
Ostatnio był: 20 Wrz 2023, 17:49
Miejscowość: Kutno
Frakcja: Wojsko
Ulubiona broń: FT 200M
Kozaki: 393

Re: Ukraina

Postprzez Szczur w 23 Gru 2013, 15:51

Głównym problemem jest to, że ludzie chcą odciąć w końcu pępowinę, która łączy ich z Rosją. Niestety rząd tego nie popiera i powstają sprzeczki. Relacje pomiędzy Ukrainą a Rosją nie są najlepsze, dołączenie się do UE będzie znaczyło "zdradzenie" Putina. Tak więc przesył gazu, handel, współpraca etc. podupadną - gospodarka Ukrainy nie może sobie zbytnio na to pozwolić... Szkoda zwykłych mieszkańców, którzy cierpią na tym najbardziej (jak zawsze). :|

A co do samego wyjazdu to byłoby lepiej, ponieważ przejazd przez granicę będzie ułatwiony. Do tego bez okazywania paszportu i innych pierdół. Sam wjazd do Czarnobyla natomiast może nawet ulec pogorszeniu... "bezpieczeństwo tralala"
Dobrej Zony!
Всегда из тени - крыса
:

Opowiadanie - praca zawieszona
Frakcja - dodatki!
Kawa / Στίχοι / Песни
Awatar użytkownika
Szczur
Stalker

Posty: 193
Dołączenie: 21 Cze 2013, 18:29
Ostatnio był: 12 Cze 2017, 23:33
Miejscowość: Kraków / Zona
Frakcja: Powinność
Ulubiona broń: VLA Special Assault Rifle
Kozaki: 101

Re: Ukraina

Postprzez xionc w 23 Gru 2013, 18:12

Jacy ludzie? Protesty jeno w Kijowie i we Lwowie coś tam krzyczeli a gdzie reszta? Przyjadą zawodnicy z Doniecka i rozgonią towarzystwo na cztery wiatry. I wkurza mnie to całe udawanie jakimi to My jesteśmy przyjaciółmi Ukrainy. Gówno prawda, jeszcze długo Ukrainiec będzie synonimem mordercy, złodzieja, pijaka, partacza i oszusta. Nie ma sie co czarować, ta niechęć jest obustronna i żadne gładkie gadki polityków tego nie zmienią. No i dalej nie chcą sie przyznać to ludobójstwa na Wołyniu, bez tego nie ma o czym gadać z tymi dzikusami. Wschodnia część to praktycznie Rosja a zachodnia to faszyści gloryfikujący UPA i czczcący Bandere
Image

Za ten post xionc otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive ViS.
Awatar użytkownika
xionc
Przewodnik

Posty: 906
Dołączenie: 07 Maj 2005, 13:33
Ostatnio był: 19 Lip 2022, 20:36
Miejscowość: Zg-c
Kozaki: 171


Powróć do Czarnobyl i Prypeć

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość