Fotoreportaż z Czarnobyla - Elena Filatova

Litwo, ojczyzno moja, ty jesteś jak zdrowie, ile się trzeba cenić...

Fotoreportaż z Czarnobyla - Elena Filatova

Postprzez Czaro w 20 Sty 2009, 23:02

Nie widziałem jeszcze takiego tematu, więc zakładam. Oto link do wspominanego fotoreportażu. Jeśli ktoś się interesuje Czarnobylem to zachęcam do przeczytania :wink:. Fotoreportaż w całości wykonany przez Elenę Filatową, zdjęcia także robione przez Nią.
Lepiej milczeć, narażając się na podejrzenie o głupotę, niż odezwać się i rozwiać wszelkie wątpliwości.
Czaro
Weteran

Posty: 558
Dołączenie: 18 Wrz 2008, 18:34
Ostatnio był: 15 Mar 2018, 22:14
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Akm 74/2
Kozaki: 24

Reklamy Google

Re: Fotoreportaż z Czarnobyla - Elena Filatova

Postprzez KoweK w 21 Sty 2009, 12:33

Czaro, ten link z tą babką, co jeździ motorem po Czarnobylu już kilka lat temu padł ;)
"kowunio jest stalkerem ubranym w sweter ochronny "wschód słońca" szukającym artefaktów w zonie szczecińskiej
legenda głosi, że zdołał ominąć korki i dostać się do centrum - żyły złota"

Wheeljack
Awatar użytkownika
KoweK
Główny Administrator

Posty: 5642
Dołączenie: 10 Cze 2005, 14:49
Ostatnio był: 08 Mar 2024, 14:32
Frakcja: Bandyci
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 1470

Re: Fotoreportaż z Czarnobyla - Elena Filatova

Postprzez Czaro w 21 Sty 2009, 12:40

Nigdzie nie znalazłem, więc odnawiam. Szukałem dość dokładnie i nic. Teraz link jest zawarty w dobrze zatytułowanym temacie i łatwo go znaleźć :wink:.
Lepiej milczeć, narażając się na podejrzenie o głupotę, niż odezwać się i rozwiać wszelkie wątpliwości.
Czaro
Weteran

Posty: 558
Dołączenie: 18 Wrz 2008, 18:34
Ostatnio był: 15 Mar 2018, 22:14
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Akm 74/2
Kozaki: 24

Re: Fotoreportaż z Czarnobyla - Elena Filatova

Postprzez Michu w 21 Sty 2009, 17:54

Czytałem to kilka miesięcy temu, warte poświęcenia tych kilkunastu minut, czy jak tam kto czyta kilkudziesięciu ;). Ciekawy artykuł no i babka ma fajnie z tą przepustką :D
Awatar użytkownika
Michu
Very Important Stalker

Posty: 1556
Dołączenie: 10 Lip 2007, 00:34
Ostatnio był: 10 Paź 2023, 16:11
Miejscowość: Jelenia Góra
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 131

Re: Fotoreportaż z Czarnobyla - Elena Filatova

Postprzez Kuba w 21 Sty 2009, 19:16

Czuję się w obowiązku naprostować kilka rzeczy.

Elena Filatova znana pod pseudonimami Kid of Speed i Gamma Girl jest najzwyklejszą oszustką. Nigdy nie jeździła sama na motocyklu po strefie czarnobylskiej. Cała jej wyprawa i opis który możecie przeczytać na podanej stronie to niestety kłamstwo i oszustwo na grubą skalę.

Potwierdzają to między innymi wypowiedzi przewodników. Yuri Tatarchuk, jeden z nich, wspomina że w okolicach 2003 roku (tej daty nie jestem pewien) zgłosiła się do nich grupa ludzi z odpowiednimi papierami oraz wykupioną wycieczką do strefy. Wśród nich była Elena oraz jej mąż który jest prawowitym właścicielem motocykla. Elena była ubrana w strój motocyklisty i większość zdjęć które robili to zwykłe pozowane fotki na których często pierwszą rolę grał właśnie motocykl. Pan Tatarchuk wspomina że oboje prowadzili motor i podążali razem za całą wycieczką, ale ani razu nie odpalili go ani nigdzie nie jeździli. Te same rewelacje potwierdza nieżyjąca już dziś Rimma Kiselica, przewodniczka, prawdziwa legenda wśród bywalców Zony oraz jeszcze jeden z przewodników którego z imienia i nazwiska nie znam.

Oto link do arytukłu z wypowiedziami Pana Tatarchuka.

Dodatkowo, jej ojciec może i faktycznie pracuje w Kijowskim Instytucie Atomistyki ale ten instytut nie trudni się oraz nie jest upoważniony do wydawania przepustek do Zony. Przepustki wydaje jedynie specjalny organ powołany w Urzędzie Kijowskim.

No i w końcu. Jeśli ktokolwiek z Was był na wycieczce w Strefie to wie że praktycznie nie ma możliwości poruszania się tam na jakimkolwiek pojeździe po drogach. Wszystkie drogi począwszy od pierwszego punktu kontrolnego, poprzez drogi ze wsi Czarnobyl prosto na cmentarzysko, aż po drogi z Wilczej do Prypeci, są obstawione punktami kontrolnymi, wartownikami i patrolami milicji. Co innego poruszanie się swobodnie na nogach, zero hałasu, wybieranie szlaków leśnych. Serio prędzej uwierzyłbym w relację jakichś kozaków którzy postanowili przejść Zonę na własną rękę piechotą, niż w te brednie nawiedzonej ukrainki.

Przepraszam jeśli zburzyłem komuś wiarę w te, jakby nie patrzeć, wspaniałą i wręcz romantyczną historię.
Zapraszam do dyskusji.

PS: i pardon że nie przyciąłem linka, po prostu nie wiem jak to się robi :wink:
"Gdzie leśna droga wije się przez uroczysko, nieubłagana czeka mnie i znana przyszłość.
Daremnie wszczynać by z nią spór, mamić pieszczotą, otwarta jest jak mroczny bór - na wskroś, szeroko."
Awatar użytkownika
Kuba
Stalker

Posty: 119
Dołączenie: 20 Wrz 2008, 13:19
Ostatnio był: 26 Sie 2014, 15:24
Miejscowość: Częstochowa
Frakcja: Czyste Niebo
Ulubiona broń: TOZ34
Kozaki: 11

Re: Fotoreportaż z Czarnobyla - Elena Filatova

Postprzez Czaro w 21 Sty 2009, 20:02

Kuba napisał(a):Przepraszam jeśli zburzyłem komuś wiarę w te, jakby nie patrzeć, wspaniałą i wręcz romantyczną historię.

Raczej nikt nie ma do Ciebie żalu. Wręcz przeciwnie, lepiej jest znać całą prawdę... przynajmniej ja tak uważam :wink:.

---

Kuba napisał(a):pardon że nie przyciąłem linka, po prostu nie wiem jak to się robi

Robi się to dokładnie tak :wink:.
Lepiej milczeć, narażając się na podejrzenie o głupotę, niż odezwać się i rozwiać wszelkie wątpliwości.
Czaro
Weteran

Posty: 558
Dołączenie: 18 Wrz 2008, 18:34
Ostatnio był: 15 Mar 2018, 22:14
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Akm 74/2
Kozaki: 24

Re: Fotoreportaż z Czarnobyla - Elena Filatova

Postprzez regnar w 08 Mar 2009, 02:27

Nie wiem czy było już, ale się podczepię żeby nie zakładać kolejnego tematu:

http://community.livejournal.com/abando ... 51741.html
Awatar użytkownika
regnar
Stalker

Posty: 76
Dołączenie: 28 Gru 2006, 12:25
Ostatnio był: 03 Cze 2011, 13:38
Kozaki: 0

Re: Fotoreportaż z Czarnobyla - Elena Filatova

Postprzez adin w 09 Mar 2009, 22:51

świetne zdjęcia bardzo dobrze oddające klimat tamtego miejsca...
Image
Awatar użytkownika
adin
Ekspert

Posty: 711
Dołączenie: 14 Sty 2007, 01:58
Ostatnio był: 08 Mar 2024, 22:43
Frakcja: Wojskowi Stalkerzy
Kozaki: 28

Re: Fotoreportaż z Czarnobyla - Elena Filatova

Postprzez [r4] w 22 Mar 2009, 22:39

Ja również dorzucę (znalezione w serwisie digg.com):
http://www.grcade.com/viewtopic.php?t=2217

Poza samymi ilustracjami, można przeczytać również krótkie wspominki do niektórych zdjęć. Warto!
I like my women like l like my filesystem: FAT and 16.
[r4]
Kot

Posty: 7
Dołączenie: 01 Paź 2008, 11:48
Ostatnio był: 20 Lip 2011, 14:09
Kozaki: 0


Powróć do Czarnobyl i Prypeć

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości