Czarnobyl - spis filmów dokumentalnych

Litwo, ojczyzno moja, ty jesteś jak zdrowie, ile się trzeba cenić...

Czarnobyl - spis filmów dokumentalnych

Postprzez Kuba w 07 Lip 2009, 11:42

Czołem.

Chciałbym zrobić małą listę wszystkich filmów dokumentalnych o Czarnobylu, a także krótkich kilkunastominutowych "migawek" (fabularne mnie nie interesują). Poniżej spisałem te obrazy, o których słyszałem. Jeśli ktokolwiek ma informacje o jakichś innych filmach to proszę o pomoc w uzupełnieniu listy.

01. Bitwa o Czarnobyl [Battle of Chernobyl] (Francja, Rosja, Ukraina 2006) reż. Thomas Johnson
02. Czarnobyl - Piołun i Ogień [Chernobyl - Wormwood and the Flame] (???)
03. Czarnobyl - Życie w strefie śmierci [Chernobyl - Life in the Dead Zone] (???)
04. Piętno Czarnobyla (???)
05. Dzieci Czarnobyla [Children of Chernobyl] (UK 1991) reż. Clive Gordon
06. BBC Horizon - Inside Chernobyl's Sarcophagus (UK 1996)
07. Chernobyl Pripyat - Independent Documentary (USA 2007)
08. Seconds from Disaster - Meltdown in Chernobyl (UK 2006 / sezon 1, odcinek 7)
09. NOVA - Back to Chernobyl (1989)
10. Godzina Zero [Zero Hour: Disaster at Chernobyl] (prod. Discovery)
11. Radiophobia (Hiszpania 2005/06) reż. Julio Soto Gurpide
12. Chernobyl 20 (USA 2006) reż. Yelena Zmushko

PS: Poszukuję też namiarów na "Czarnobyl - klątwa piołunu" w reżyserii Stanisława Krzemińskiego.
Ostatnio edytowany przez Kuba, 15 Lip 2009, 13:34, edytowano w sumie 1 raz
"Gdzie leśna droga wije się przez uroczysko, nieubłagana czeka mnie i znana przyszłość.
Daremnie wszczynać by z nią spór, mamić pieszczotą, otwarta jest jak mroczny bór - na wskroś, szeroko."
Awatar użytkownika
Kuba
Stalker

Posty: 119
Dołączenie: 20 Wrz 2008, 13:19
Ostatnio był: 26 Sie 2014, 15:24
Miejscowość: Częstochowa
Frakcja: Czyste Niebo
Ulubiona broń: TOZ34
Kozaki: 11

Reklamy Google

Re: Czarnobyl - spis filmów dokumentalnych

Postprzez PiterForce5 w 07 Lip 2009, 22:04

Można też dodać:
-NOVA Back To Chernobyl
-Godzina Zero: Katastrofa w Czarnobylu

:soviet:
Awatar użytkownika
PiterForce5
Kot

Posty: 25
Dołączenie: 02 Lut 2009, 12:11
Ostatnio był: 08 Sie 2011, 10:37
Miejscowość: Rzeszów
Frakcja: Powinność
Ulubiona broń: "Tunder" 5.45
Kozaki: 0

Re: Czarnobyl - spis filmów dokumentalnych

Postprzez Amoniak w 14 Lip 2009, 23:18

Witam!

Pytanko: http://www.youtube.com/watch?v=bOQ753HLKak <-- Czy to cały film ''Czarnobyl, Piołun i ogień''?

I mała sugestia: proszę wszystkich wpisujących filmy o podawanie producenta, daty powstania, tłumaczenia na jakie języki oraz długośc filmu lub źródło z tymi danymi. To naprawdę pomaga.

I moje filmy: Radiofobia, http://www.radiophobiamovie.com/ oraz Film "Мне дороги эти места" bez tłumaczenia polskiego, produkcji roku 1986 roku autorstwa niestety nieznanego człowieka pokroju Igora Kostina - Michaiła Nazarenki (http://pripyat.com/ru/publications/2009/06/04/2089.html), długość ok.14:30 minut. Link:http://files.pripyat.com/media-new/Mne_dorogi_eti_mesta.wmv

Pozdrawiam Serdecznie!

@Kuba
Piętno Czarnobyla, a Radiophobia to ten sam film, sprawdziłem. Dobrze by było, jakbyś posegregował to na filmy dokumentalne pełnometrażowe i te "migawki". Łatwiej informacje sprawdzać.
Ostatnio edytowany przez Amoniak, 16 Lip 2009, 13:56, edytowano w sumie 1 raz
Jest mnóstwo sposobów na ulepszenie świata, tylko robić nie ma komu...

Amoniak
Wygnany z Zony

Posty: 45
Dołączenie: 14 Lip 2009, 23:01
Ostatnio był: 03 Cze 2010, 14:25
Frakcja: Samotnicy
Kozaki: 2

Re: Czarnobyl - spis filmów dokumentalnych

Postprzez lukass w 16 Lis 2009, 22:52

Właśnie znalazłem film zatytułowany "STALKER - Ciężka Ziemia".
Film jest z 2009 roku, nie będę pisał o fabule - zainteresowani sami zgłębią temat... poza tym 'googlowe' tłumaczenie z rosyjskiego daje wiele do życzenia :D

KLIK
:

Информация о фильме
Название фильма: Тяжёлая Земля
Оригинальное название фильма: Тяжёлая Земля
Год выхода фильма: 2009
Жанр фильма: Экранизация, триллер, мистика
Режиссер фильма: Александр Латусов, Сергей Полосков, Михаил Максуров
В ролях: Максим Глазунов, Илья Ежело, Евгений Ежело, Иван Гавриляк, Юлия Позднякова

О фильме: Первый полнометражный фильм во вселенной игры S.T.A.L.K.E.R., который, объединившись в сообщество "Киносталкер", сняли участники видеоконкурса GSC. Фильм является сборником, состоящим из шести короткометражек. Это шесть историй людей, по разным стечениям обстоятельств попавших в Зону Отчуждения. Повествование ведётся в стиле киносборника, но через все фильмы проходит одна нить, заставляющая задуматься о сегодняшнем неосторожном и безответственном обращении человека с природой.

Выпущено: СНГ / ТО "Киносталкер"
Продолжительность фильма: 01:39:43
Перевод фильма: Русский

Параметры рипа / файла:
Формат: AVI
Качество: VHSRip
Видео: DivX, 1601 Кбит/с, 624x352
Звук: MP3, 2 ch, 256 Кбит/с
Размер: 1.35 ГБ

http://1kino.com/mistyc/2936-tjazhjolaj ... -igry.html
Ostatnio edytowany przez lukass, 02 Cze 2010, 23:38, edytowano w sumie 1 raz
Mam pirata!
Awatar użytkownika
lukass
Ekspert

Posty: 827
Dołączenie: 25 Paź 2009, 13:18
Ostatnio był: 07 Sie 2010, 12:16
Ulubiona broń: --
Kozaki: 45

Re: Czarnobyl - spis filmów dokumentalnych

Postprzez NitroSoviet w 17 Kwi 2010, 08:51

sory że odkopuje ale jeden z moderatorów napisał że tu można podawać gdzie są filmy, to je podam:
CZARNOBYL - ŻYCIE W STREFIE ŚMIERCI
26 kwietnia, godz. 20:00 DISCOVERY WORLD
27 kwietnia, godz. 07:00 DISCOVERY WORLD
_________________________________________
aha i jak poszukujesz namiarów na film CZARNOBYL. KLĄTWA PIOŁUNU to je masz:
# Film dokumentalny
# Produkcja: Polska
# Rok produkcji: 1994
* Reżyseria: Stanisław Krzemiński
* Scenariusz: Stanisław Krzemiński, Mieczysław Siemieński
* Komentarz: Mieczysław Siemieński
* Muzyka: Ryszard Szeremeta
* Udźwiękowienie: Ryszard Szawłowski
* Montaż: Agnieszka Bojanowska
* Kierownictwo produkcji: Zdzisław Olchowik
* Produkcja: Besta Film, ZDF (zlecenie)
Jeśli lubisz pZPN ?
:

!!! JESTEŚ MOIM WROGIEM !!!
NitroSoviet
Kot

Posty: 30
Dołączenie: 19 Gru 2009, 13:28
Ostatnio był: 04 Lip 2010, 19:16
Frakcja: Wojsko
Ulubiona broń: FT 200M
Kozaki: 0

Re: Czarnobyl - spis filmów dokumentalnych

Postprzez poncz w 20 Kwi 2010, 12:59

Wiem, że powtarzam tytuły aczkolwiek wrzucam spis filmów jakie MAM i mogę ew. uploadnąć. Ew. wymianka:P

1. Discovery - Bitwa o Czernobyl - 2006, język angielski / rosyjski, LEKTOR PL
2. Discovery - Godzina Zero - Katastrofa w Czernobylu - 2006 - LEKTOR PL
3. NOVA - Back To Chernobyl - 1989 - Język Angielski
4. HBO, Maryann De Leo - Chernobyl Heart - język angielski
5. Radiophobia - Piętno Czarnobyla - bdb. jakość niestety full angielski [pl wersje zazwyczaj już są usunięte z servów]
6. Chernobyl Jizn V Smertelnoy Zone - 2007 - wersja HD - full angielski
7. BBC - Horizon - Inside Chernobyl Sarcophagus - 1996 - angielski / rosyjski [napisy ang do rosyjskich wypowiedzi]
Brain Damage
Awatar użytkownika
poncz
Kot

Posty: 12
Dołączenie: 15 Kwi 2010, 12:30
Ostatnio był: 28 Maj 2012, 13:09
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: Sniper Rifle SVDm2
Kozaki: 1

Re: Czarnobyl - spis filmów dokumentalnych

Postprzez qcyk0015 w 07 Maj 2010, 19:50

We wtorek o 11.50 na TVP 2 będzie wyemitowany film "Czarnobyl - powrót natury", jezeli ktoś interesuje sie fauną i florą Zony :wink:
Awatar użytkownika
qcyk0015
Stalker

Posty: 70
Dołączenie: 16 Kwi 2010, 20:57
Ostatnio był: 22 Kwi 2016, 19:00
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Fast-shooting Akm 74/2
Kozaki: 18

Re: Czarnobyl - spis filmów dokumentalnych

Postprzez vito95 w 02 Cze 2010, 23:21

Mam takie pytanie. Bo tydzień temu mój kolega mówił ze widział taki dokument na discovery o Czarnobylu, i tam było że pare miesięcy temu wysłano ekspedycję badawczą która miała zbadać szpital w Czarnobylu. W skład ekipy wchodziło około 50 naukowców i 25 byłych marines. Część weszła do szpitala część została... Po pewnym czasie baza otrzymała wiadomość od naukowców żeby przysłali lekarzy bo ktoś tam złamał noge. Gdy lekarze i inni dotarli do szpitala drzwi do szpitala wyglądały na zalutowane... od środka...
Dokument skończył się tym że żąd Ukraiński poprosił Rosjan o pomoć i mają zamiar to wywarzać.

Może to dość nieprawdopodobne ale ostatnio na Discovery jest dużo dokumentów na ten temat więc może coś w tym jest, jeśli wiecie co to za dokument to bardzo prosze o pomoc
vito95
Kot

Posty: 3
Dołączenie: 02 Cze 2010, 22:52
Ostatnio był: 16 Cze 2010, 19:15
Frakcja: Czyste Niebo
Ulubiona broń: Sniper SGI
Kozaki: 0

Re: Czarnobyl - spis filmów dokumentalnych

Postprzez Method w 02 Cze 2010, 23:28

Nie sądzisz że kolega cię po prostu wkręca ? Byli marines na zleceniu rządu Ukraińskiego już brzmią zbyt nieprawdopodobnie :P Dodam też że prawdziwy szpital nijak ma się do tego przedstawionego w grze, w prawdziwym szpitalu nawet jakby drzwi zalutowali to wystarczałoby oknem wyjść :P

A czy jest dużo o tym dokumentów ... Jakieś tytuły ? Czy to też słyszałeś od kolegi ? Bo tak ogólnie to ostatnio było dużo filmików z okazji rocznicy katastrofy, choć to było ponad miesiąc temu ...
Image
Awatar użytkownika
Method
Weteran

Posty: 561
Dołączenie: 16 Cze 2009, 21:32
Ostatnio był: 29 Mar 2022, 17:55
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 174

Re: Czarnobyl - spis filmów dokumentalnych

Postprzez vito95 w 04 Cze 2010, 21:58

raczej nie... obecnie cały czas lecą jakieś dokumenty a byli marines mogli być wynajęci.
vito95
Kot

Posty: 3
Dołączenie: 02 Cze 2010, 22:52
Ostatnio był: 16 Cze 2010, 19:15
Frakcja: Czyste Niebo
Ulubiona broń: Sniper SGI
Kozaki: 0

Re: Czarnobyl - spis filmów dokumentalnych

Postprzez Method w 04 Cze 2010, 23:07

Ok, może i wynajęli byłych marines, zawsze jest to prawdopodobne (sic!) :P.

A nie uważasz że skoro w discovery są o tym dokumenty to w mediach już dawno powinno być o tym słychać ? Na pewno by gdzieś coś było, w końcu ekipa z discovery wolniej tworzy dokument niż jakiś redaktor wrzuca na stronę internetową info ;)

A, no i ostatnio (dziś) trochę oglądałem owy kanał - masz rację, dziś zobaczyłem zapowiedź na niedzielny maraton dokumentów o katastrofach, na przerywnikach między rozbitym samolotem a rozwalonym domem było pokazana elektrownia z dni tuż po wybuchu (te znane ujęcia z helikoptera).

Dalej uważasz że ta historyjka z zaspawanymi drzwiami to prawda ? :P Wnioskuje (może błędnie) że masz 15 lat, więc w takim wieku powinieneś umieć odróżniać ściemy od prawdziwych informacji ;)
Image
Awatar użytkownika
Method
Weteran

Posty: 561
Dołączenie: 16 Cze 2009, 21:32
Ostatnio był: 29 Mar 2022, 17:55
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 174

Re: Czarnobyl - spis filmów dokumentalnych

Postprzez $D014 w 05 Cze 2010, 17:07

Method napisał(a):(...)Dalej uważasz że ta historyjka z zaspawanymi drzwiami to prawda ? :P Wnioskuje (może błędnie) że masz 15 lat, więc w takim wieku powinieneś umieć odróżniać ściemy od prawdziwych informacji ;)


Będąc w Prypeci zwiedziłem prawie cały szpital:
— trzy główne wielgachne budynki
— Oddział Neurologii [Неврологическое отделение МСЧ-126]
— Oddział Chorób zakaźnych [Инфекционное отделение МСЧ-126]

...tylko ze względu na kończący się czas wycieczki nie sprawdziłem Oddziału Położniczego*) (Родильное отделение МСЧ-126], a nie chciałem żeby potem wszyscy na mnie "psioczyli" że muszą przeze mnie czekać lub co gorsza, mógłby wtedy uciec nam pociąg do Sławutycza...
____________
*) ktoś inny z wyprawy był tam w Położniczym i nie miał trudności z dostaniem się

Żadnych zalutowanych, ani MOŻLIWYCH DO ZALUTOWANIA drzwi wejściowych tam nie było,
również dostęp do wszystkich pomieszczeń był możliwy (z wyjątkiem ich kompletnego zagracenia).
A jeśli gdzieś by się nie dało wejść z powodu np. zarośniętego wejścia, to jak słusznie jeden z przedmówców zauważył można się przecież dostać (a więc wydostać) oknem...


*  *  *

Ponieważ to jest wątek o spisie filmów dokumentalnych, to podaję tu swój "wykop":

Grupa "zblazowanych" amerykanów nakręciła taki oto Pseudo-dokument o "duchach w Prypeci"...

Destination Truth S03E04 - Ghosts of Chernobyl:







...ale to miasto EWAKUOWANO bez ofiar śmiertelnych, więc jedynymi duchami byłyby te powystrzelane psy i koty, które tam mieszkańcy musieli zostawić.
JEŚLI SĄ TAM JAKIEŚ DUCHY, TO NIE SĄ TO DUCHY LUDZI...

Aczkolwiek zwiedzając w grupie szpital słyszeliśmy skrzypienie drzwi i okien w oddali — oczywiście był to wiatr — ale będąc w miejscu ochrzczonym jako "Ghost Town" można było sobie to i owo "wyobrazić"... :facepalm:
Trochę tą przebieranką przed Sarkofagiem wkurzyłem Ukraińskiego Przewodnika, ale co tam... :-)
Awatar użytkownika
$D014
Kot

Posty: 44
Dołączenie: 08 Sie 2009, 02:41
Ostatnio był: 28 Sty 2013, 20:23
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: --
Kozaki: 23

Następna

Powróć do Czarnobyl i Prypeć

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość