Oko Moskwy - bum Charnobyla tylko przykrywką? :)

Litwo, ojczyzno moja, ty jesteś jak zdrowie, ile się trzeba cenić...

Postprzez piranninja w 19 Cze 2007, 19:49

A może nie zdążyli. Moja teoria: Państwo dawało pieniądze na badania do póki nie skończyła się wojna. Potem odcieli finansowe źródełko bo np. mieli inne wydatki albo program okazał się klapą ( moze na elektrownie :wink: ) Następnie chcieli to zdemontować bo to w końcu kupa złomu ($$$) a dotychczas nie wzbudziło nikogo podejrzeń. Potem wybuch w czarnobylu zwrócił uwage całego świata a panowie w garniturkach umyli ręce.
Awatar użytkownika
piranninja
Stalker

Posty: 138
Dołączenie: 11 Cze 2007, 21:49
Ostatnio był: 22 Sie 2007, 21:28
Kozaki: 1

Reklamy Google

Postprzez Scihy w 19 Cze 2007, 20:36

Skoro mowa tutaj o "Oku Moskwy" to polecam spojrzec sobie pod ten adrsik

http://www.paranormalne.pl/index.php?showtopic=7129
Awatar użytkownika
Scihy
Kot

Posty: 8
Dołączenie: 14 Cze 2007, 22:48
Ostatnio był: 22 Lip 2007, 00:58
Miejscowość: Bydgoszcz
Kozaki: 0

Postprzez Dziarsky w 19 Cze 2007, 22:06

Większą tajemnicą owiana jest antena nadawcza. Wieść niesie, że nie służyła jedynie do emisji sygnałów, jakie miałyby się odbijać od wrogich rakiet i wracać do anteny odbiorczej. Niektóre sygnały przez nią wysyłane zostały sklasyfikowane jako zakłócające pracę ludzkiego mózgu, zatem prawdopodobnie był to jakiś prototyp broni psychotronicznej.


Miałem nosa, że Anteny w Czerwonym Lesie i ta aktywność mózgowa to właśnie odniesienie do Oka Moskwy :). Widać inspiracje jak na dłoni.
Image
Awatar użytkownika
Dziarsky
Weteran

Posty: 589
Dołączenie: 18 Lut 2007, 14:58
Ostatnio był: 07 Sie 2017, 08:16
Miejscowość: Gliwice
Frakcja: Najemnicy
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 7

Postprzez Brian w 08 Kwi 2008, 12:31

Według mnie Oko Moskwy to po prostu radar... A wybuch w bloku 4 nie był żadną przykrywką :| . A tu już spiskowe teorie dziejów :D .
Podpis poszedł się je*ać.
Brian
Tropiciel

Posty: 204
Dołączenie: 11 Mar 2008, 21:53
Ostatnio był: 25 Wrz 2009, 21:14
Miejscowość: 30HA
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: "Tunder" 5.45
Kozaki: 0

Postprzez ThaiWarrior w 26 Maj 2008, 03:55

Od 3 do 9 sekundy na tym filmiku można zobaczyć konstrukcje podbna do Oka
http://pl.youtube.com/watch?v=uY1mn1IxF ... re=related
Image
Awatar użytkownika
ThaiWarrior
Retired

Posty: 571
Dołączenie: 26 Lut 2006, 18:44
Ostatnio był: 11 Gru 2017, 22:00
Miejscowość: Zgorzelec/Żagań
Kozaki: 37

Postprzez Nitro w 26 Maj 2008, 07:10

Według mnie jest to ta sama konstrukcja tylko, że miała mniejszą mocą i zamiesczona w jakimś instytucie badawczym.
Awatar użytkownika
Nitro
Stalker

Posty: 83
Dołączenie: 24 Maj 2008, 01:13
Ostatnio był: 05 Lut 2018, 23:53
Miejscowość: z pokoju ;)
Frakcja: Samotnicy
Kozaki: 0

Postprzez Igoand w 26 Maj 2008, 16:36

Nie wiem co o tym myśleć. Tu znalazłem jeszcze jakieś info :wink:

Za czasów ZSRR projekt ten miał status "Ścieśle tajny", a wejście na jego teren było karane śmiercią.

Kilka kilometrów od elektrowni znajdują się dwie metalowe siatki o wysokości 135 i 85 m, a ich łączna długość przekracza pół kilometra. Najparwdopodobniej była to tarcza antyrakietowa. Większa "ściana" była wielkim radarem nadsłuchującego z odległości 3000 km.

Najmniej wiadomo jednak o mniejszej antenie - nadawczej. Niektóre sygnały wysyłane przez nią zakłucały prace ludzkiego mózgu. Prawdopodobnie był to jakiś prototyp broni psionicznej. Sygnał wysyłany przez ową antene było o częstotliwości 4,75MHz co powoduje rozdrażnienie, bóle głowy oraz inne objawy.

Zaskakujące jest też stwierdzenie, że widoczne części, czyli dwie anteny i budynki, to wierzchołek góry lodowej. Bowiem pod ziemią, gdzieś w odległości od jednego do dwóch kilometrów, znajduje się podziemne centrum dowodzenia czterema strefami. Pierwsza to radar. Druga (tu się zaczynają Gwiezdne Wojny) - stacja komunikacji kosmicznej dla projektu "Kruh". Następnie gdzieś w pobliżu ma znajdować się bioenergetyczna antena (tak to zostało nazwane) oraz działo laserowe, zdolne do niszczenia szpiegowskich satelitów na orbicie.

Artykuł sugeruje, że antena psychotroniczna nie jest widoczna, ale gdzieś ukryta.
Wszystkie podziemne elementy zostały zaprojektowane w taki sposób, aby nie mógł ich uszkodzić nawet wybuch bomby atomowej. Prawdopodobnie w skład kompleksu Czarnobyl-2 wchodziła też przetwórnia materiałów radioaktywnych, która miała wzbogacać wytworzony w elektrownii pluton. Pewne jest, że reaktory RBMK-1000, jakie pracowały w Czarnobylu, zostały zaprojektowane z myślą o pozyskiwaniu środków do produkcji bomb.

W każdym razie wiadomo, że to nie Oko miało być tarczą dla elektrownii ale elektrownia dla Oka. Plagiatom stop! Wrogowie, chcąc zniszczyć radar, musieliby użyć rakiet dalekiego zasięgu, bo użycie samolotów wewnątrz ZSRR raczej nie wchodziło w grę (bo radar by je zauważył). Ale wówczas rakiety nie były tak precyzyjne sterowane jak dzisiaj, a elektrownia stała dziesięć kilometrów dalej. Żadne cywilizowane państwo nie zaryzykuje trafienia przez pomyłkę reaktora jądrowego, kiedy pięćdziesięciotysięczne miasto jest o rzut kamieniem.

Wciąż jest wiele tajemnic i zagadek do rozwiązania. Nic nie zwiastuje, abyśmy kiedykolwiek dowiedzieli się, czym tak naprawdę było Oko Moskwy.


Info ze strony http://www.zapomniane.yoyo.pl/index.php
Awatar użytkownika
Igoand
Stalker

Posty: 146
Dołączenie: 25 Lut 2008, 19:23
Ostatnio był: 13 Kwi 2015, 17:43
Miejscowość: Żywkowo
Frakcja: Wojskowi Stalkerzy
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 2

Re: Oko Moskwy - bum Charnobyla tylko przykrywk±? :)

Postprzez CiEsLa w 26 Kwi 2009, 14:38

A według mnie to mózgozwęglacz z S.T.A.L.K.E.R.A

a według mnie zasłużyłeś na warna, odkop i do tego krótki post - Michu
CiEsLa
Kot

Posty: 7
Dołączenie: 22 Kwi 2009, 17:54
Ostatnio był: 01 Paź 2009, 14:41
Frakcja: Czyste Niebo
Ulubiona broń: FT 200M
Kozaki: 0

Re: Oko Moskwy - bum Charnobyla tylko przykrywk±? :)

Postprzez PePe[PL] w 14 Sie 2009, 21:10

A ja powiem tak.

Podczas wojny atomowej, gdzie walka będzie na pełną skale, wiadome jest że atomy zrzuca się na miasta, więc co będzie interesowało jakiegoś generała USA, to że wybuchnie elektrownia atomowa, jak na świecie eksplozji takich byłoby z kilkaset...
Awatar użytkownika
PePe[PL]
Kot

Posty: 28
Dołączenie: 14 Sie 2009, 18:57
Ostatnio był: 31 Sie 2009, 22:05
Frakcja: Wojskowi Stalkerzy
Ulubiona broń: Sniper Rifle SVDm2
Kozaki: 1

Re: Oko Moskwy - bum Charnobyla tylko przykrywk±? :)

Postprzez Terminus w 15 Sie 2009, 17:08

No myślę, że nie do końca tak by było. Po doświadczeniach II WŚ myślę, że zniszczenie infrastruktury energetycznej przeciwnika byłoby jednym z priorytetów ataku, więc raczej siłowniom jądrowym by nie odpuścili.
CREDO [łac. Wierzę]
Awatar użytkownika
Terminus
Deliryk

Posty: 3955
Dołączenie: 22 Cze 2007, 06:15
Ostatnio był: 21 Lip 2022, 18:56
Kozaki: 1440

Re: Oko Moskwy - bum Charnobyla tylko przykrywk±? :)

Postprzez Amoniak w 15 Sie 2009, 19:43

E, e, e... Żaden NATO-wiec nie jest tak głupi, żeby zaatakować cokolwiek w okolicach elektrowni jądrowych, a na pewno nie ją samą. Co się stało po Czarnobylu? Istna panika! A jakby ZSRR rozdmuchało, że chmura z ich elektrowni poleciała nad Amerykę, to by dopiero było...
Jest mnóstwo sposobów na ulepszenie świata, tylko robić nie ma komu...

Amoniak
Wygnany z Zony

Posty: 45
Dołączenie: 14 Lip 2009, 23:01
Ostatnio był: 03 Cze 2010, 14:25
Frakcja: Samotnicy
Kozaki: 2

Re: Oko Moskwy - bum Charnobyla tylko przykrywk±? :)

Postprzez Terminus w 16 Sie 2009, 10:21

Amoniak chodziło mi o Armagedon - czyli zmasowane użycie broni atomowej w konflikcie mocarstw. Myślę, że nikt by się tym nie przejmował, zwłaszcza że projektowano swego czasu w USA ciężkie pociski [bomby latające zrzucane z B-52] napędzane reaktorem atomowym, które oprócz głowicy nuklearnej wywoływały skażenie poprzez system napędowy [reaktor]. W latach 50-60 koncepcje użycia broni atomowej zakładały wytarcie przeciwnika z powierzchni ziemi i jak się uda przetrwanie własne. Nikt by się skażeniem od zniszczonej elektrowni nie przejmował...
CREDO [łac. Wierzę]
Awatar użytkownika
Terminus
Deliryk

Posty: 3955
Dołączenie: 22 Cze 2007, 06:15
Ostatnio był: 21 Lip 2022, 18:56
Kozaki: 1440

PoprzedniaNastępna

Powróć do Czarnobyl i Prypeć

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość