Stalker Oblivion Lost - podróż sentymentalna

Czy to sen...? Koszmar! - Stwierdził z niepewnością Naznaczony rozglądając się nerwowo. Traumatyczne przeżycia sprzed lat ponownie dały o sobie znać.

Re: Stalker Oblivion Lost-podróż sentymentalna

Postprzez KoweK w 01 Kwi 2009, 14:52

Nie wiem, czy ktoś to widział:
Preview S.T.A.L.K.E.R.'a z 2004 oraz z 2005 roku(w przypadku preview z 2004 wydaje mi się, że jest to nieco bardziej zaawansowana alpha niż ta 1935).
Tak więc... Zapraszam do oglądania (Zalecana wysoka rozdzielczość :)):
2004:
PREVIEW 1
PREVIEW 2
PREVIEW 3
2005:
PREVIEW


Ogólnie materiał warty obejrzenia. Nigdy wcześniej chyba ten materiał nie był publikowany. Można zobaczyć, jak gra się zmieniła przez ten czas. Swoją drogą- ciekawe na jakim sprzęcie grali w 2005 roku w tego stalkera na dx9? W 2007 roku, aby to uruchomić na takich detalach trzeba było karty graficznej, która w 2005 roku nie istniała... Hm, dziwne.
"kowunio jest stalkerem ubranym w sweter ochronny "wschód słońca" szukającym artefaktów w zonie szczecińskiej
legenda głosi, że zdołał ominąć korki i dostać się do centrum - żyły złota"

Wheeljack
Awatar użytkownika
KoweK
Główny Administrator

Posty: 5642
Dołączenie: 10 Cze 2005, 14:49
Ostatnio był: 08 Mar 2024, 14:32
Frakcja: Bandyci
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 1470

Reklamy Google

Re: Stalker Oblivion Lost-podróż sentymentalna

Postprzez Evilijo w 01 Kwi 2009, 17:33

No naprawdę Kowek, super, że wstawiłeś linki do tych filmików. Ten preview z 2005 jest naprawdę niesamowity. Ciekawi mnie fakt, że sporo tekstur jest wyższej jakości niż w wersji finalnej. W każdym razie fajnie się ogląda. A co do twoich wątpliwości odnośnie odpalenia gry, z tego co mi wiadomo wtedy były już Geforcy 7800GTX, a nawet wchodziła technologia SLI, także jest to możliwe. Poza tym zwróć uwagę na to, że nieraz framerate spada im poniżej 10fps, tak więc wymagania sprzętowe i tak były kosmiczne jak na tamte czasy.

Pozdrawiam.

Dzięki za info ^^ - xKoweKx
Image
Awatar użytkownika
Evilijo
Stalker

Posty: 107
Dołączenie: 11 Lut 2009, 21:48
Ostatnio był: 29 Sty 2013, 20:17
Miejscowość: Rybnik
Kozaki: 0

Re: Stalker Oblivion Lost-podróż sentymentalna

Postprzez Polski zolnierz w 09 Kwi 2009, 14:18

Szczerze mówiąc wole, żeby było jak z OFP2. Dali by robote modmakerom i było by lepiej. CS jest napewno w kierunku lepszego stalkera, ale zauważcie jedno. GSC bądź co bądź jest leniwe i im sie ciężko pracuje, mają chłopy wene i ambicje, lecz kończy to się niedoróbkami. THQ zapewne pośpieszało GSC i skończyło sie jak sie skończyło. Deep Silver widocznie by podtrzymać Stalkera wydało coś na prędko upiekrzając to i tyle. Następny stalker powinien być już lepszy. Tylko warunki muszą być takie:
-GSC MUSI wziąść sie do roboty a nie sie opitalać
-Nie moze ich nikt pospieszać
-Ambicja musi być równa możliwościom i siłom
Gdy te warunki spełnia moge wam zapewnić, że będzie hit.
"Prawda wyłania się tak samo niespodziewanie jak deszcz popromienny Czarnobyla"
Awatar użytkownika
Polski zolnierz
Tropiciel

Posty: 376
Dołączenie: 01 Sie 2007, 13:59
Ostatnio był: 04 Kwi 2011, 09:37
Miejscowość: Łódź
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Sniper Rifle SVDm2
Kozaki: 1

Re: Stalker Oblivion Lost-podróż sentymentalna

Postprzez KoweK w 21 Kwi 2009, 04:37

Kilka godzin, i oto co zmontowałem w Movie Makerze. Już dawno chciałem stworzyć taki film, który pokaże moją wizję na temat tego, jaki S.T.A.L.K.E.R. powinien być. Są to zlepione niemalże wszystkie, najlepsze trailery, czyli te do Maja 2005- potem było tylko co raz gorzej...

Ale co ja będę gadał w kółko, że GSC spie***liło nam grę :P

Oto film:
[youtube]http://www.youtube.com/v/vCo9zwMHv6s&fmt=18[/youtube]

YT

Liczę na opinię! :)
"kowunio jest stalkerem ubranym w sweter ochronny "wschód słońca" szukającym artefaktów w zonie szczecińskiej
legenda głosi, że zdołał ominąć korki i dostać się do centrum - żyły złota"

Wheeljack
Awatar użytkownika
KoweK
Główny Administrator

Posty: 5642
Dołączenie: 10 Cze 2005, 14:49
Ostatnio był: 08 Mar 2024, 14:32
Frakcja: Bandyci
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 1470

Re: Stalker Oblivion Lost-podróż sentymentalna

Postprzez Evilijo w 21 Kwi 2009, 08:38

No ładny filmik, ładny, muzyczka też w porządku chociaż można by się połasić o coś bardziej wyszukanego. Boli mnie tylko jedna rzecz - opis do filmu, tak ten z prawej strony, mylisz czasy i jest napisany tak jakby przez translator, każdy Polak zrozumie, angol może też, ale mimo wszystko brzmi dennie. Popraw a będzie git :)

Pozdrawiam.
Image
Awatar użytkownika
Evilijo
Stalker

Posty: 107
Dołączenie: 11 Lut 2009, 21:48
Ostatnio był: 29 Sty 2013, 20:17
Miejscowość: Rybnik
Kozaki: 0

Re: Stalker Oblivion Lost-podróż sentymentalna

Postprzez KoweK w 21 Kwi 2009, 10:59

Evilijo napisał(a):No ładny filmik, ładny, muzyczka też w porządku chociaż można by się połasić o coś bardziej wyszukanego.

Co do muzyki- ten film miał być bardzo podobny do trailera z 2003 roku z tą muzyką, bo właśnie dzięki niemu jeszcze bardziej zakochałem się w S.T.A.L.K.E.R.ze :) Wcześniej widziałem drugi oficjalny trailer, ale nie zrobił aż takiego wrażenia, co ten. :)
Co do angielskiego- napisałem już do Ciebie PW :P
"kowunio jest stalkerem ubranym w sweter ochronny "wschód słońca" szukającym artefaktów w zonie szczecińskiej
legenda głosi, że zdołał ominąć korki i dostać się do centrum - żyły złota"

Wheeljack
Awatar użytkownika
KoweK
Główny Administrator

Posty: 5642
Dołączenie: 10 Cze 2005, 14:49
Ostatnio był: 08 Mar 2024, 14:32
Frakcja: Bandyci
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 1470

Re: Stalker Oblivion Lost-podróż sentymentalna

Postprzez Microtus w 23 Kwi 2009, 14:06

Kowek -kawał dobrej roboty. Sceny piękne niestety. Niestety bo GSC zostało pięknie *%&@# przez wydawcę i swoje dziecinne wyobrażenia. Ja o stalkerze pierwszy raz sie dowiedziałem z PC gamera co więcej byłem wtedy po lekturze Pikniku. Z opisu zona wydawała się ogromna a stalkerów miało być niewielu (bycie stalkerem miało być wyjątkowe). Za to mutantów i anomalii w pytę. Wojsko miało utrudniać przedostawanie sie na tereny bliżej centrum zony (ale też i dojść w cywilizowane miejsca) i w ogóle miał być klimat samotnego przemierzania zony. Filmiki później olśniewały. Gra zdołowała.

A w CS-ie dostaliśmy siepankę z ładną grafiką ale bez grama klimatu. I w zasadzie nie spodziewam sie niczego dobrego
po kolejnych tytułach GSC. Już CS miał być powrotem do korzeni i naprawą tego co zrobili. Przerażające ale teraz gry robi się tylko i wyłącznie do zabawy (coby było łatwo miło i przyjemnie). Pamiętam taką grę (tytuł mi uleciał) na PC z czasów procesorów 486. Gdzie rozbijaliśmy się statkiem kosmicznym na planecie zamieszkałej przez prymitywnych ludzi i dzikie zwierzęta. Mieliśmy leki (aspirynę, igłę i nici, krew, i w ch*j innych których nie pamietam teraz) jakąś tam broń i każde spotkanie z przeciwnikiem które kończyło się zranieniem było przerąbane. Gorączka, krwotoki, złamania itp. Trzeba było się nieźle namęczyć żeby gościa utrzymać przy życiu.
Pomyślałem "O kurde to jest to, to jest przyszłość gier" ale czas mnie wyleczył z takich pomysłów.
Bo kto się chce męczyć grając. Lepiej zrobić kolejnego klona FPS i tyle.
War. War never changes...
Bury
zapraszam do lektury :)
Awatar użytkownika
Microtus
Legenda

Posty: 1028
Dołączenie: 18 Cze 2007, 14:31
Ostatnio był: 19 Sty 2019, 22:54
Miejscowość: łorsoł
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 106

Re: Stalker Oblivion Lost-podróż sentymentalna

Postprzez dorian w 23 Kwi 2009, 15:18

i każde spotkanie z przeciwnikiem które kończyło się zranieniem było przerąbane. Gorączka, krwotoki, złamania itp. Trzeba było się nieźle namęczyć żeby gościa utrzymać przy życiu.

Przerażające ale teraz gry robi się tylko i wyłącznie do zabawy (coby było łatwo miło i przyjemnie)...Bo kto się chce męczyć grając. Lepiej zrobić kolejnego klona FPS i tyle.


Zgadza się w rzeczy samej tyle, że jakby zrobili Stalka jak piszesz, czego bym też sobie wielce życzył, to z kolei zaczną się narzekania i głosy jak już parę razy wcześniej odnośnie realizmu się pojawiały na forum i nie tylko, że gra ma być dla efektów, rozgrywki, bajerów i frajdy, a nie żeby się w niej męczyć jak w realu.
Nie dogodzisz niestety, niektórzy widać chcą se beztrosko grać i "szczelać" "coby było łatwo miło i przyjemnie". :)
A odnośnie filmu - ładnie to zrobiłeś Kowek, sama esencja :D

dorian
Wygnany z Zony

Posty: 1408
Dołączenie: 11 Lut 2008, 16:02
Ostatnio był: 11 Mar 2020, 20:52
Miejscowość: W-wa
Frakcja: Zombie
Kozaki: 244

Re: Stalker Oblivion Lost-podróż sentymentalna

Postprzez KoweK w 24 Kwi 2009, 12:09

Microtus napisał(a):Z opisu zona wydawała się ogromna a stalkerów miało być niewielu (bycie stalkerem miało być wyjątkowe). Za to mutantów i anomalii w pytę. Wojsko miało utrudniać przedostawanie sie na tereny bliżej centrum zony (ale też i dojść w cywilizowane miejsca) i w ogóle miał być klimat samotnego przemierzania zony. Filmiki później olśniewały. Gra zdołowała.

I właśnie tak miało być. We wczesnych założeniach Zona nie miała być polem bitwy, jak to jest w oryginale- stalkerów, bandytów, wojskowych etc. miało być mało, to właśnie mutanty i anomalie miały być tą większością...
Dodam jeszcze, że NPC mógł za nas ukończyć grę. Może dobrze, że usunęli to w oryginalnej wersji, ale jestem ciekaw, jak to wyglądało, i jaką wtedy GSC miało fabułę ;)

Zgadza się w rzeczy samej tyle, że jakby zrobili Stalka jak piszesz, czego bym też sobie wielce życzył, to z kolei zaczną się narzekania i głosy jak już parę razy wcześniej odnośnie realizmu się pojawiały na forum i nie tylko, że gra ma być dla efektów, rozgrywki, bajerów i frajdy, a nie żeby się w niej męczyć jak w realu.

A kto tak mówi? Osoby, które usłyszały o Stalkerze dopiero po premierze, albo... ci którzy nie potrafią grać w "trudne" gry :P
"kowunio jest stalkerem ubranym w sweter ochronny "wschód słońca" szukającym artefaktów w zonie szczecińskiej
legenda głosi, że zdołał ominąć korki i dostać się do centrum - żyły złota"

Wheeljack
Awatar użytkownika
KoweK
Główny Administrator

Posty: 5642
Dołączenie: 10 Cze 2005, 14:49
Ostatnio był: 08 Mar 2024, 14:32
Frakcja: Bandyci
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 1470

Re: Stalker Oblivion Lost-podróż sentymentalna

Postprzez STA1KERpl w 24 Kwi 2009, 14:48

No tego, k*rwa jest za wiele! Ciągłe narzekania ludzi, komentarze do gry, że jest taka, jaka nie powinna być, a co robi gsc? Jakby na przekór wszystkim idzie w odwrotna stronę!! Mam nadzieje, że kolejna część będzie taka, jaka być powinna, a jeśli nie, niech jakaś spora ekipa postara się o naprawdę ogromny mod, który przywróciłby stalkera do swego pierwotnego stanu...
Ps: Dodałem link do filmika, gdzie przedstawiony jest stary kordon (czy to nie wygląda lepiej niż oryginalnie?!):
http://www.youtube.com/watch?v=e3OrJzkx ... re=related
JESTEM TUTAJ WIPEM
Awatar użytkownika
STA1KERpl
Tropiciel

Posty: 369
Dołączenie: 15 Kwi 2009, 20:51
Ostatnio był: 25 Maj 2022, 16:45
Miejscowość: The port Royal
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: "Tunder" 5.45
Kozaki: 13

Re: Stalker Oblivion Lost-podróż sentymentalna

Postprzez KoweK w 28 Kwi 2009, 15:56

http://www.youtube.com/watch?v=MqFhdFpmQRM

Tego jeszcze nie widziałem, a video ciekawe, choć nic nowego nie zobaczymy :P Zwróćcie uwagę na datę premiery na końcu, lol

- - -

Oto stary preview Ingromanii przedstawiający Alife/A.I.
Szkoda, że nie znam ruskiego...

PART 1
PART 2

Kowek, rany... Naucz się w końcu aktualizować wątki. -C17
Nie fikaj ;> - xKx
"kowunio jest stalkerem ubranym w sweter ochronny "wschód słońca" szukającym artefaktów w zonie szczecińskiej
legenda głosi, że zdołał ominąć korki i dostać się do centrum - żyły złota"

Wheeljack
Awatar użytkownika
KoweK
Główny Administrator

Posty: 5642
Dołączenie: 10 Cze 2005, 14:49
Ostatnio był: 08 Mar 2024, 14:32
Frakcja: Bandyci
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 1470

Re: Stalker Oblivion Lost-podróż sentymentalna

Postprzez Cougar13 w 16 Lip 2009, 16:17

Kilka Unikatowych filmów z Alpfy - Tego jeszcze nie było :!:

(1) http://www.youtube.com/watch?v=u_Bo50tky9s ( Bajka )

(2) http://www.youtube.com/watch?v=MUjsmuGh0Jc

(3) http://www.youtube.com/watch?v=1CSYLcMTh7k

(4) http://www.youtube.com/watch?v=hn8L2EbfdUA ( Testowanie Broni )

(5) http://www.youtube.com/watch?v=HcV7ZseBiLw ( Stary dobry Kordon )


Zabrali całą Esencje gry - miejmy tylko nadzieje że Ekipa "dez0wave" przywróci ile się da.
Image
Awatar użytkownika
Cougar13
Kot

Posty: 10
Dołączenie: 16 Lip 2008, 13:19
Ostatnio był: 16 Lut 2022, 17:18
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Kora-919
Kozaki: 4

PoprzedniaNastępna

Powróć do S.T.A.L.K.E.R. Dream

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości