[Spoilery!]Lokalizacje artefaktów w Zewie

"Ogólnie rzecz biorąc, jest to niemożliwe." Odparł Profesor Wołodia, zapytany o możliwość obrony doktoratu w przypadku posiadania tytułu profesora.

[Spoilery!]Lokalizacje artefaktów w Zewie

Postprzez SVDstriker w 22 Sty 2011, 17:27

Temat założony po to , aby Ci którzy grają pierwszy raz w STALKER Zew Prypeci mogli łatwiej znajdywać artefakty. Większość artefaktów jest wybierana losowo więc proszę nie pisać że w Spalonym gospodarstwie zamiast "Kuli Ognistej" znaleźliście "Oko". Znaczna część artefaktów z początku jest taka sama.

Echo - Standardowy detektor używany przez większość Stalkerów - nowicjuszy. "Pikaniem" wskazuje odległość od artefaktu.
Niedźwiedź - Detektor używany przez większość doświadczonych Stalkerów. Wskazuje odległość do artefaktu pikaniem i pokazaniem kierunku.
Weles - Detektor ten pokazuje artefakty na małym ekranie które znajdują się w pobliżu.
Swaróg - Prototyp detektora "Weles". Pokazuje na małym ekranie artefakty i anomalie w pobliżu.

W barwach koloru Żółtego - będą oznaczane artefakty "grawitacyjne"
W barwach koloru Zielonego - artefakty "chemiczne"
W barwach Koloru Czrwonego - "Ogniste".
W barwach koloru Niebieskiego - "Elektryczne".

Zaton:

Anomalia Kocioł - Na początku gry można znaleźć: Korale mamy , Kule ognistą. (Można zabić także dwóch stacjonujących tam Stalkerów - Pietrucha i Szydło - Pietrucha ma w ekwipunku "Kule ognistą") W późniejszym etapach gry można znaleźć tam artefakt Oko.

Spalone Gospodarstwo - Na początku gry można znaleźć tam Korale Mamy oraz Kule ognistą , Kryształ. W późniejszych etapach Płomień i Oko

Podziemia Spalonego Gospodarstwa - Można odnaleźć tu artefakty grawitacyjne i chemiczne: Kamienna krew , Kotlet , Dusza , Grawi. W późniejszych etapach gry można znaleźć Świetlik i Złota rybka.

Bagna - Artefakty w tej anomalii są częściej losowe niż w poprzednich -Kamienna Krew , Kotlet , Kulebiak , Dusza oraz Grawi

Stacja Antenowa Krug - Co prawda nie jest to anomalia lecz w podziemiach gdy w misji "Zaginieni Stalkerzy" schodzimy wraz z Głuszcem do podziemi to zanim skręcimy w Lewo do trzech martwych ciał (w podziemiach) możemy iść prosto i za kratami jest ciało martwego Stalkera który ma w ekwpiunku artefakt Gwiazda Wieczorna

Anomalia Sosnodąb - Artefakty także są tu częściej losowe - Kamienna Krew , Kotlet , Świetlik , Dusza lecz na samym początku na wierzchołku wystających gałęzi (?) możemy znaleźć artefakt Kulebiak.

Żelazny Las - Anomalia elektryczna. Możemy znaleźć tam praktycznie wszystkie artefakty elektryczne , mniej więcej: Śnieżynka , Bateria , Blask Księżyca , Błysk , Świecidełko , Muszla - Oczywiście nie wszystkie na samym początku gry.

Anomalia Cyrk - Anomalia Ognista - Możemy znaleźć tam Korale Mamy , Ognista kula , Płomień , Kryształ , Oko

Anomalia Kieł - Z początku możemy znaleźć artefakt Kamienny Kwiat oraz od razu na przeciwko anomalii w małej jaskini w której jest "Wir" , artefakt Meduza. W późniejszym etapie skrętak , grawi , gwiazda wieczorna oraz przy wielkim szczęściu Złotą rybkę

Anomalia Szrama - W moim przypadku rzadko występowały tam artefakty. Lecz artefakty które się tam tworzą są elektryczne - Błysk , Świecidełko , Śnieżynka , Muszla

Pogłębiarka - Znajduję się tam artefakt do pierwszej misji zleconej przez brodacza. Znajdują się tam także zwykłe artefakty zaraz obok pogłębiarki. Z początku Grawi , Skrętak , Gwiazda Wieczorna w późniejszym etapie gry można znaleźć także Złotą rybkę.

Jupiter:

Anomalia Popielisko - Anomalia Ognista. Występujące tam najczęściej artefakty to Ognista kula , korale mamy , Kryształ. W późniejszym etapie można znaleźć także Płomień , Oko.

Anomalia Szuwary - Artefakty które można tam napotkać to Kamienna Krew , Kotlet w późniejszych etapach Bąbel , Świetlik

Cementownia - Czasem możemy znaleźć tam artefakty ogniste. Najczęściej Korale mamy , ognista kula

Kamieniołomy - Anomalia jest najczęściej losowa. Możemy znaleźć tam większość artefaktów chemicznych np. Bąbel , Świetlik , Kamienna Krew , Kotlet , Dusza.

Anomalia Bitium - Anomalia Ognisto - grawitacyjna. Artefakty które możemy tam znaleźć to Kula Ognista , Korale mamy , Płomień , Kryształ , Oko oraz Grawi , Gwiazda Wieczorna , Kamienny Kwiat , Meduza.

Anomalia Betonowa Wanna - Artefakty które występują tam to Świetlik , Kotlet , Dusza , Kamienna Krew , Kulebiak

Parking - Anomalia Elektryczna. Można znaleźć tam ciekawe artefakty. Z początku najczęściej Blask Księżyca , Świecidełko w późniejszym etapach gry Muszla , Bateria czasem może się zdarzyć że pojawi się Błysk.

Zagajnik Anomalii - Jest tam bardzo dużo anomalii i z początku praktycznie nie występują tam artefakty. Poleca się używać detektora Swaróg który wykrywa anomalie lecz wtedy artefakty są mniej widoczne. Można znaleźć tam Bąbel oraz Dusza.

Jupiter - W budynku w którym znajdują się narzędzia podstawowe są anomalie elektryczne. Najczęściej występujący tam artefakt to Bateria. Czasem można znaleźć Muszlę.

Prypeć:

Anomalia Wulkan - Można odnaleźć tam z początku Płomień i słabszy artefakt Korale Mamy. W późniejszych etapach gry większość będzie losowa.

Anomalia Winorośl - Występują tam anomalie chemiczne. Najczęściej Świetlik i słabszy artefakt Kamienna Krew. W późniejszym etapie anomalie będą tam losowe.

Stara Stacja Obsługi - Na parterze możemy odnaleźć anomalie elektryczne. Najczęściej Bateria i Muszla. Później artefakty będą losowe.

Kanały Prypeci - Występują tam anomalie chemiczne. Najczęściej Bąbel , Kamienna Krew. Później losowe.

Szkoła - Występują tu Anomalie Grawitacyjne. Najczęściej Złota Rybka. W późniejszym etapie można znaleźć tu także Grawi i Gwiazda Wieczorna

Centrum Usługowe Jubilijeny - Na dachu znajdują się anomalie elektryczne. Najczęściej Śnieżynka , Bateria , Muszla , Błysk. Może się zdarzyć że jeden artefakt spłata nam "figla" i ucieknie bodajże na trzecie / czwarte piętro budynku. Może być to losowy artefakt.

UWAGA!!! - Artefakty te były podawane z mojego własnego doświadczenia. Grałem w Zew Prypeci bardzo długo i znam położenie większości artefaktów. Tak jak już pisałem na samej górze. Nie piszcie że np. W Centrum Jubilijeny zamiast Błysku znaleźliście Blask Księżyca.

P.S: Używane przeze mnie słowo " W późniejszym etapie gry" nie oznacza że musi to być na samym końcu gry tylko że na przykład przy drugiej wyprawie na artefakty lub po samym środku gry.
Ostatnio edytowany przez SVDstriker 08 Lut 2012, 21:35, edytowano w sumie 3 razy
Image

Za ten post SVDstriker otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive STALKER98, caleb59, PMG, Snorkis, Skowoo, Strielok86.
Awatar użytkownika
SVDstriker
Tropiciel

Posty: 255
Dołączenie: 15 Lis 2010, 11:37
Ostatnio był: 15 Cze 2012, 20:18
Frakcja: Najemnicy
Ulubiona broń: Sniper Rifle SVDm2
Kozaki: 52

Reklamy Google

Re: [Spoilery!]Lokalizacje artefaktów w Zewie

Postprzez Greyeeh w 22 Sty 2011, 17:42

Zabawne jest to, że zadałeś sobie tyle trudu (o ile w ogóle go sobie zadałeś), żeby zrobić ten spis, a nie chciało ci się zajrzeć do map, gdzie wszystkie artefakty masz tam zaznaczone...
Awatar użytkownika
Greyeeh
Redaktor

Posty: 557
Dołączenie: 29 Gru 2008, 21:08
Ostatnio był: 08 Sty 2014, 19:48
Miejscowość: Jaworzno
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Obokan
Kozaki: 66

Re: [Spoilery!]Lokalizacje artefaktów w Zewie

Postprzez SVDstriker w 22 Sty 2011, 17:45

Greyeeh napisał(a):Zabawne jest to, że zadałeś sobie tyle trudu (o ile w ogóle go sobie zadałeś), żeby zrobić ten spis, a nie chciało ci się zajrzeć do map, gdzie wszystkie artefakty masz tam zaznaczone...
Tak ale to jest takie bardziej na wyciągnięcie ręki dla tych co jeszcze nie grali i dopiero zaczynają przygodę z Zewem. Wiem że są szczegółowe mapy tylko niestety mi one nie działają ale nie wiem jak innym.
Image
Awatar użytkownika
SVDstriker
Tropiciel

Posty: 255
Dołączenie: 15 Lis 2010, 11:37
Ostatnio był: 15 Cze 2012, 20:18
Frakcja: Najemnicy
Ulubiona broń: Sniper Rifle SVDm2
Kozaki: 52

Re: [Spoilery!]Lokalizacje artefaktów w Zewie

Postprzez Specnaz77 w 22 Sty 2011, 18:24

Greyeeh napisał(a):Zabawne jest to, że zadałeś sobie tyle trudu (o ile w ogóle go sobie zadałeś), żeby zrobić ten spis, a nie chciało ci się zajrzeć do map, gdzie wszystkie artefakty masz tam zaznaczone...
Niby co jest w tym takiego zabawnego? @SVD fajnie ze zrobileś taki spis artefaktów i miejsca w których mozna je zobaczyć. po mojemu jest to + bo jakis nowy użytkownik wejdzie w ten dzial i odrazu ma gdzie jaki artefakt mozna znaleźc a nie szukac pocałym forum i potem sciagać jakieś mapy.
Specnaz77
Kot

Posty: 6
Dołączenie: 09 Lut 2010, 16:16
Ostatnio był: 22 Sty 2011, 18:24
Miejscowość: Prypeć:D
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: GP 37
Kozaki: 0

Re: [Spoilery!]Lokalizacje artefaktów w Zewie

Postprzez Wentix w 23 Sty 2011, 16:08

Dla mnie jest to zrobione strasznie misternie. Ale fajnie. Jak bym był nowicjuszem i nie wiedział o szczegółowych mapach to bym się ucieszył. No bo po co latać i szukać Muszli na spalonym gospodarstwie co nie?
S.T.A.L.K.E.R. to nie gra, to styl życia
Awatar użytkownika
Wentix
Stalker

Posty: 117
Dołączenie: 04 Sie 2010, 20:34
Ostatnio był: 23 Cze 2015, 22:28
Miejscowość: Brwinów
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: "Tunder" 5.45
Kozaki: 11

Re: [Spoilery!]Lokalizacje artefaktów w Zewie

Postprzez STALKER98 w 23 Sty 2011, 16:19

misternie? Ale zauważ że on to robil z własnego doświadczenia więc wiesz. A co do tematu to ja niewidzialem o tej gwieździe wieczornej w Stacji Antenowej Krug ale przeczytałem tu to rano i poszedlem sprawdzić. Ciężko bylo bo było tam pełno gazu chemicznego ale dotarłem i rzeczywiście był ten artefakt.
Polyushko-pole, Polyushko, shiroko pole. Edut po polyu geroi , Ekh, sa Krasnoy Armii geroi! Devushki, glyante, Glyante na dorogu nashu. Vyetsya dalnyaya doroga, Ekh , da razveselaya doroga !
Awatar użytkownika
STALKER98
Stalker

Posty: 79
Dołączenie: 08 Mar 2010, 23:27
Ostatnio był: 03 Lut 2011, 11:31
Miejscowość: Tyż z Kremla a co se bede żałować ;)
Frakcja: Naukowcy
Ulubiona broń: FT 200M
Kozaki: 1

Re: [Spoilery!]Lokalizacje artefaktów w Zewie

Postprzez Wentix w 24 Sty 2011, 22:21

Misternie - precyzyjnie i sumiennie oraz sprytnie...
A co do gwiazdy wieczornej to też ją znalazłem i wykombinowałem nawet grawi na bagnach w Zatonie. Zdobyłem dzięki tego łowce artefaktów. Thx SVD :!:
S.T.A.L.K.E.R. to nie gra, to styl życia
Awatar użytkownika
Wentix
Stalker

Posty: 117
Dołączenie: 04 Sie 2010, 20:34
Ostatnio był: 23 Cze 2015, 22:28
Miejscowość: Brwinów
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: "Tunder" 5.45
Kozaki: 11


Powróć do Ogólna dyskusja

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości