Kim są najemnicy?

"Ogólnie rzecz biorąc, jest to niemożliwe." Odparł Profesor Wołodia, zapytany o możliwość obrony doktoratu w przypadku posiadania tytułu profesora.

Re: Kim są najemnicy?

Postprzez specPL w 21 Lut 2011, 18:37

Dla mnie Najemnicy to zmilitaryzowana organizacja, bądź grupa/y , która swoją działalnością pilnuje by niektóre sekrety Zony nie wyszły na jaw. Pamiętacie czym się skończył wypad po dokumenty w Janowie? Właśnie. Ponadto bardzo interesujące są ich wyprawy do laborek- może jakiś nieokreślony klient ich wynajął, a może to ich własne inicjatywy, by zdobyć coś cennego i sprzedać temu kto da najwięcej. Jedno jest pewne- tacy goście ( mówię tu o prawdziwych najemnikach) to byli żołnierze oddziałów specjalnych - mają więc b. dobre wyszkolenie i dostatecznie dużo pieniędzy żeby zakupić sprzęt z najwyższej półki, co w grze również zostało ukazane.
specPL
Stalker

Posty: 171
Dołączenie: 06 Cze 2010, 20:14
Ostatnio był: 26 Sie 2011, 22:16
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: VLA Special Assault Rifle
Kozaki: 7

Reklamy Google

Re: Kim są najemnicy?

Postprzez Iceformen w 21 Lut 2011, 21:26

Temat najemników jest dosyć ciekawy, ich sens w grze nie jest wyjaśniony do końca. Wiem na pewno że są wynajmowani przez jakiegoś klienta któremu musi bardzo zależeć na laboratoriach. Myślę że ich wątek wyjaśni się w Stalkerze 2 a klient który ich wynajął będzie miał na bank głębsze znaczenie w grze. Wszystkie te aspekty bardzo mnie ciekawią i mam nadzieję że wkrótce się wyjaśnią :E
Depressive Black Metal
Iceformen
Stalker

Posty: 106
Dołączenie: 27 Sty 2011, 13:48
Ostatnio był: 27 Mar 2016, 14:45
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Tunder S14
Kozaki: 17

Re: Kim są najemnicy?

Postprzez Janko1314 w 21 Lut 2011, 23:30

sama nazwa mowi za siebie .. sa najmowani przez kogos dostaja cel i robia to za kaske proste :) mogloby byc cos w S2
o nich ale takze o czystym niebie :D
Jeśli chcesz pokoju, szykuj się na wojnę!
Awatar użytkownika
Janko1314
Kot

Posty: 39
Dołączenie: 24 Gru 2009, 01:23
Ostatnio był: 14 Sie 2011, 22:02
Miejscowość: Stargard Szczeciński
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Tunder S14
Kozaki: 1

Re: Kim są najemnicy?

Postprzez PMG w 22 Lut 2011, 10:14

Najemnicy to druga po Monolicie najbardziej tajemnicza frakcja w Zonie. Wiadomo tylko, że ten komu służą musi się bardzo interesować laboratoriami. Ich klient oraz cele nie są wyjaśnione w żadnej części. I widać, że to nie są jakieś ochłapy tylko pożądni żołnierze, dobrze wyszkoleni i uzbrojeni w najlepszą broń z zachodu, więc można sądzić, że ich klient to być może jakaś organizacja, która zamieża... I teraz właśnie. Nie wiadomo, jakie zamiary ma klient Najemników. Czy chce sprzedać te informacje? Czy może wykorzystać do jakichś poważniejszych celów? Ja sam nie wiem, czy chciałbym się dowiedzieć w S.T.A.L.K.E.R. - ze 2. Zapewne było by ciekawie, gdyby udało się ujawnić chociaż trochę ich cele, ale z drugiej strony takie odkrywanie sekretów zniszczyło by całą tą tajemniczość i frakcja oraz jej cele straciłyby sens.
Awatar użytkownika
PMG
Redaktor

Posty: 376
Dołączenie: 12 Gru 2010, 10:30
Ostatnio był: 06 Gru 2023, 13:29
Frakcja: Zombie
Ulubiona broń: Viper 5 9x18
Kozaki: 127

Re: Kim są najemnicy?

Postprzez lektors w 22 Lut 2011, 22:44

Najemnicy nie chcą, a raczej muszą poznać jakieś tajemnice laborek - ktoś im za to nieźle zapłacił. Wszystko jest proste - motywy jakim się kierują, wyposażenie itp ale jedno nie jest znane i mnie to ciekawi - dla jakich klientów oni w ogóle pracują? Może dla Rosji? Albo organizacje terrorystyczne??
Image
Awatar użytkownika
lektors
Tropiciel

Posty: 363
Dołączenie: 14 Cze 2009, 20:32
Ostatnio był: 03 Lut 2017, 05:22
Miejscowość: Toruń
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: F1 Grenade
Kozaki: 55

Re: Kim są najemnicy?

Postprzez specPL w 25 Lut 2011, 01:05

Raczej to drugie. Rosja wysłałaby GRU. W sumie w dwójce mogliby wprowadzić wątek "zewnętrznych interwencji" w to co dzieje się na Ukrainie. Byłoby ciekawie :)
specPL
Stalker

Posty: 171
Dołączenie: 06 Cze 2010, 20:14
Ostatnio był: 26 Sie 2011, 22:16
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: VLA Special Assault Rifle
Kozaki: 7

Re: Kim są najemnicy?

Postprzez Hssiss w 25 Lut 2011, 09:29

Nie wiem, czy ktoś mnie nie zruga zaraz, ale wydaje mi się, że najemnicy m.in. mieli nie dopuścić do odkrycia laboratoriów klasy X przez ekipy naukowe (nawalili). Być może, ktoś z poprzedniej ekipy rządzącej (Rada Ministrów ZSRR) obawia się odkrycia laboratoriów i tego, że ktoś mógłby dobrać mu się do tyłka?
Może to jest właśnie klient najemników.
Hssiss
Tropiciel

Posty: 229
Dołączenie: 07 Mar 2009, 02:43
Ostatnio był: 08 Gru 2017, 21:38
Frakcja: Wojskowi Stalkerzy
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 32

Re: Kim są najemnicy?

Postprzez StalkerKlusek w 25 Lut 2011, 09:55

1 raz widziałem najemników przy jupiterze zastanowiło mnie to , a więc ja taki zadowolony że mam papiery a tu nagle granat pod nogami to sobie myślę jakie licho , a tu najemnicy z pod Laboratorium od naukowców :/
po tym musiałem znaleść im ochrone .
Ale myślę tak samo że najemnicy pracują dla jakiegoś maczo z poza ZONY .
Może w Stalkerz 2 go poznamy :)
Awatar użytkownika
StalkerKlusek
Kot

Posty: 38
Dołączenie: 23 Lut 2011, 11:33
Ostatnio był: 30 Cze 2012, 11:32
Miejscowość: Prypeć
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Obokan
Kozaki: -1

Re: Kim są najemnicy?

Postprzez Lucjusz w 25 Lut 2011, 17:36

A według mnie nie wszyscy najemnicy pracują dla jednego klienta, po prostu to nie jest taka frakcja jak Wolność czy Powinność tylko coś w rodzaju samotnych stalkerów, każda grupa ma innego klienta i inny cel.
Ostatnio edytowany przez Lucjusz 25 Lut 2011, 22:33, edytowano w sumie 2 razy
...picie wódki to jest wprowadzanie elementu baśniowego do rzeczywistości...
Awatar użytkownika
Lucjusz
Ekspert

Posty: 705
Dołączenie: 04 Lis 2010, 20:08
Ostatnio był: 16 Kwi 2015, 16:33
Miejscowość: Bałuty
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 261

Re: Kim są najemnicy?

Postprzez Darkon w 25 Lut 2011, 18:23

Moim zdaniem najemnicy raczej nie pracują dla naukowców. W CoP Czarny i jego grupa wymusili na naukowcach zgodę na ochronę ich bunkra. Po prostu przyszli i powiedzieli: "Od teraz was ochraniamy, a wasze zdanie nas nie obchodzi", no i Nowikow mówił że interesowało ich jak działa sprzęt naukowców. Z tego definitywnie wynika że najemnicy (Przynajmniej ci z CoP) nie pracują dla naukowców, ale dla bliżej nieznanego klienta z poza Zony. Może dla SBU, rządu Rosji albo innego państwa. Moim zdaniem w Stalkerze 2 możemy się spodziewać ingerencji sił specjalnych innego państwa (dowodem może być samolot szpiegowski z CoP). Może n.p. amerykanie będą chcieli odzyskać dane z tego samolotu, albo coś... Byłoby to ciekawe. A wracając do najemników w CS wykonywali zadania innego charakteru niż ci z CoP. Bo niby kto chciałby zlikwidować Wolność, oczywiście poza Powinnością, a może to właśnie Powinność potajemnie ich wynajęła. A najemnicy z Limańska mieli bodajże zdobyć jakiś rzadki artefakt. Ale dla kogo i po co? Nie wiadomo. Faktem jednak pozostaje że w Zonie byli, są i będą i nic z tym nie zrobimy.
Uśmiechnij się! Jesteś w ukrytej snajperce!
"Bycie w Wolności to twoja Powinność" - Grave

Image
Awatar użytkownika
Darkon
Stalker

Posty: 84
Dołączenie: 25 Mar 2010, 22:45
Ostatnio był: 03 Mar 2015, 12:45
Miejscowość: To tu, to tam...
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: Sniper Rifle SVDm2
Kozaki: 10

Re: Kim są najemnicy?

Postprzez kis104 w 25 Lut 2011, 20:04

Najemnicy nie są chyba po to aby zapobiec odkryciu laboratoriów X. Czemu? Bo przecież oni chcą je odkryć. Dlatego starali się współpracować z naukowcami. Mogą działać dla Rosji. Nie tylko wojsko, ale również najemnicy. Taka walka na dwa fronty.
Prawdziwy Stalker powinien zrobić w życiu trzy rzeczy:
1.Zabić chimerę.
2.Przetrwać emisję.
3.Wypić 5 kozaków czasie krótszym niż 3 minuty.
Awatar użytkownika
kis104
Łowca

Posty: 425
Dołączenie: 31 Maj 2010, 18:56
Ostatnio był: 12 Paź 2020, 11:22
Miejscowość: Prypeć
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Tunder S14
Kozaki: 43

Re: Kim są najemnicy?

Postprzez BlackWolf w 25 Lut 2011, 21:32

Zauważcie że Ci głodujący w magazynach podstacji znajdują się o rzut kamieniem od zamkniętego kompleksu podziemnego, a ich kryjówka zapewnia im jako takie fortyfikacje i niezłe możliwości obronne (tylko sztuczna inteligencja jest zbyt ograniczona na ich wykorzystanie).

Zasadniczo- Najemnicy są dobrze wyposażeni i (w teorii) wyszkoloną grupą (w praktyce zachowują się jak debile, tak samo jak wszyscy ludzcy przeciwnicy), zrzeszoną pod jednym sztandarem- co ma sen, upodabniając ich do realnych private military company (takich jak ostatnio najsłynniejsza, black water)

Niewielkie grupy operatorów działające niezależnie lub pół zależnie od siebie też nie są niczym dziwnym- firmie stawiane są konkretne cele i przydziela do ich wypełnienia niewielkie grupy operacyjne.

Jednocześnie mogą działać na zlecenie kilku mocodawców, jednak wiadomo o ich związku z bliżej nieokreśloną grupą naukowców, większość ich działań ma też związek z Laboratoriami X8 co (bardzo) pośrednio wiąże ich z Monolitem.

Warto też zauważyć, ze zazwyczaj nie dążą oni do przejęcia danych/ kompleksów/ itp itd, ale do uniemożliwienia tego innym. Słowem, warują.

Hipotezy na temat zleceniodawcy głównego:

-Naukowcy "X" (czytaj, nieokreśleni), pragnący pozyskać informacje o projekcie X8
-Ludzie odpowiedzialni za projekty X8, pragnący uchronić się przed wyciekiem informacji z Zony
-Podmiot powiązany z monolitem, lub kierujący nimi poprzez nadajnik kojarzący mi się z mózgozwęglaczem (są bezwolni i nieświadomi podobnie jak zombie, lecz całkowicie sprawni, a ich mózgi nie są uszkodzone)
Warto zauważyć ze monolit jest nieakceptowany i traktowany wrogo, a jego członkowie zasadniczo nie są zdolni do samodzielnych decyzji i interakcji. W takim wypadku Najemnicy byliby niewzbudzającym podejrzeń (tak jak w wypadku ochrony bunkra) narzędziem w rękach tego samego zleceniodawcy. Niepowiązani z monolitem wykonują zadania do których ten nie jest zdolny, lub w miejscach gdzie nie może działać otwarcie, nie napotykając zorganizowanego oporu i nie ponosząc ciężkich strat. Przykładowo, okupowanie podziemnego kompleksu w Zatonie wiązałoby się z wieloma problemami- od dotarcia tam, przedarcia się przez wrogich stalkerów (w końcu już zapracowali sobie na reputację wrogów publicznych) i utrzymywanie dużych sił, odciętych od zaopatrzenia i posiłków. Przy tym, zwracaliby takim zachowaniem uwagę na kompleks, od czego najemnicy stronią.
Polak, (nie)katolik, przestępca, alkoholik

Jesteś polakiem, mów i pisz po POLSKU, nie po "polskiemu"
Awatar użytkownika
BlackWolf
Kot

Posty: 44
Dołączenie: 08 Wrz 2010, 11:58
Ostatnio był: 25 Gru 2014, 19:57
Frakcja: Wojskowi Stalkerzy
Ulubiona broń: Sniper Rifle SVDm2
Kozaki: 25

PoprzedniaNastępna

Powróć do Ogólna dyskusja

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości