Negatywne wrażenia z gry...

"Ogólnie rzecz biorąc, jest to niemożliwe." Odparł Profesor Wołodia, zapytany o możliwość obrony doktoratu w przypadku posiadania tytułu profesora.

Re: Negatywne wrażenia z gry...

Postprzez powin w 04 Lis 2013, 17:18

dla mnie ta część to nic w porównaniu z cieniem czarnobyla czy czystym niebem. fabuła dosyć nudna i nie można dołączyć do frakcji , tylko 3 duże lokacje zamiast np. 5 mniejszych, jakby nie pomoc neta to wogóle by się nie znalazło narzędzi(może te podstawowe) no i to X8 - może to i dobrze że nie trzeba zebrać aż 6 dokumentów ale to beznadzieja że wchodzi się do jednego pomieszczenia bierze się dokumenty i można już iść . może kilka misji było fajnych ale mnie zbyt ta część nie poruszyła. wole jednak stalkera czyste niebo a nawet cień czarnbyla
Nie bój się cieni. One świad­czą o tym, że gdzieś znaj­du­je się światło.
Awatar użytkownika
powin
Kot

Posty: 32
Dołączenie: 29 Sie 2013, 17:12
Ostatnio był: 24 Sie 2017, 12:17
Miejscowość: Wagon Jogi (kozaki i te sprawy...)
Frakcja: Powinność
Ulubiona broń: FT 200M
Kozaki: 1

Reklamy Google

Re: Negatywne wrażenia z gry...

Postprzez Mały w 05 Lis 2013, 00:13

Wstyd się przyznać, ale moim negatywnym wrażeniem z gry jest powiązane z moim stanem zdrowia. Ciągłe poczucie zagrozenia w połączeniu z moimi lekami na serce powodowały często stany podzawałowe :)) oczywiście żartuję. Ale naprawdę - czasami jest aż zbyt strasznie... choć to może dobrze ?
Mały
Kot

Posty: 4
Dołączenie: 05 Lis 2013, 00:05
Ostatnio był: 06 Lis 2013, 18:48
Kozaki: 0

Re: Negatywne wrażenia z gry...

Postprzez włocho94 w 18 Sty 2014, 12:45

W Zewie Prypeci nie podobają mi się niektóre misje (typu przynieś wynieś pozamiataj)
Brakuje mi dosyć sporej wymiany ognia tak jak to było w Cieniu Czarnobyla czy w Czystym Niebie
Liczne zabugowania gry ale takie drobne niedoróbki da się wybaczyć :)
Jest stosunkowo za krótka mimo sporej liczby zadań pobocznych ale jak ktoś się uprze może w kilkanaście bądź kilka godzin przejść całą grę ;)
Awatar użytkownika
włocho94
Stalker

Posty: 72
Dołączenie: 13 Lis 2009, 15:56
Ostatnio był: 01 Paź 2023, 16:28
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: TRs 301
Kozaki: 5

Re: Negatywne wrażenia z gry...

Postprzez Dovak w 18 Sty 2014, 13:30

W Zewie Prypeci nie podoba mi się to że cała gra jest za krótka i zbyt łatwa nawet na mistrzu. Na mistrzu można przejść całą grę w 2 dni mając zrobione absolutnie wszystkie questy, zdobyte wszystkie osiągnięca, wykupione wszystkie bronie i pancerze od żwawego. No i we freeplayu nic nie ma do roboty.
Awatar użytkownika
Dovak
Stalker

Posty: 158
Dołączenie: 07 Sie 2013, 14:19
Ostatnio był: 26 Gru 2018, 01:33
Miejscowość: Szczecin
Frakcja: Powinność
Ulubiona broń: Tunder S14
Kozaki: 23

Re: Negatywne wrażenia z gry...

Postprzez Strielok122 w 18 Sty 2014, 13:44

Jeżeli chodzi ogólnie o grę Stalker to nie podoba mi się to,że gdy przypadkowo trafisz jednego z naszych to cała chmara strzela do ciebie . A co do części Zew Prypeci to:
- Krótka fabuła.
- Trochę zryte misje.
- Za mało lokacji.
-Jak dla mnie za mało mutantów.
- Nie oryginalne nazwy broni.
-No i teksturki...

Poza tym w tej części nie zauważyłem więcej błędów/bugów.
Strielok122
Kot

Posty: 16
Dołączenie: 17 Sty 2014, 17:01
Ostatnio był: 24 Lip 2014, 22:28
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: -2

Re: Negatywne wrażenia z gry...

Postprzez MasterPlayer w 28 Sty 2014, 01:08

Jak dla mnie w cop jest kilka dość uciążliwych wad: Po pierwsze zbyt łatwo zdobywa się pieniądze w porównaniu z poprzednimi częściami gdzie człowiek dosłownie walczył o każdy rubelek , przez co gracza na początku gry stać na sprzęt który z założenia miał być dostępny dla niego dopiero w późniejszych etapach zabawy , co owocuje znacznym ułatwieniem rozgrywki. Po drugie kiepska fabuła pomysł z agentem SBU byłby znośny gdyby linia fabularna była bardziej rozbudowana a tak fabuła sprowadza się do zadań typu 'przynieś ,wynieś,pozamiataj' jedynymi misjami głównymi godnymi uwagi są : prypeć 1 , szukanie obiektu 62 i ewakuacja z prypeci. Po trzecie nisko rozwinięte ai co widać na przykładzie npc blokujących ci przejście w drzwiach oraz to że stalkerzy praktycznie nigdy nie wygrywają walki z obojętnie jakim mutantem czy też zombie co jest szczególnie uciążliwe podczas zadań typu eskorta naukowców kiedy to nieraz byle dzik wybija w pień 4 stalkerów a ginie od 2 kul z aks .Denerwujące jest także to że przy wczytaniu gry zdaża się że nasza postać upuszcza broń i nagle podbiega npc i nikczemnie zakłada ją na plecy i ucieka . Poza tymi defektami tę część można polubić lecz oczywiście nie może ona się równać z poprzedniczkami. P.S : Strielok122 oryginalnych nazw broni niema ponieważ gsc nie jest aż tak zamożnym studiem by było je stać na wykupienie takiej ilości licencji na używanie marek i modeli broni.
Awatar użytkownika
MasterPlayer
Kot

Posty: 4
Dołączenie: 12 Sty 2013, 00:54
Ostatnio był: 04 Lut 2014, 13:47
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: TRs 301
Kozaki: -1

Re: Negatywne wrażenia z gry...

Postprzez Krzyk19 w 01 Lut 2014, 12:33

Dużo by trzeba było mówić o błędach, kiepskiej fabule i zbyt łatwym zarabianiem pieniędzy, powiem krótko CoP nie jest grą moich marzeń. Najlepszy jest CS.
Krzyk19
Tropiciel

Posty: 347
Dołączenie: 25 Sty 2014, 19:48
Ostatnio był: 02 Sty 2018, 11:38
Miejscowość: Szczecin
Frakcja: Wojsko
Ulubiona broń: Obokan
Kozaki: 53

Re: Negatywne wrażenia z gry...

Postprzez kiper668 w 02 Lut 2014, 15:47

Moim zdaniem w CoP jak i w CS grafika była za "ciepła". Trochę to psuło klimat. Myślę, że Zona powinna emanować atmosferą grozy i śmierci, tak jak to jest w Misery.
Awatar użytkownika
kiper668
Kot

Posty: 8
Dołączenie: 13 Sie 2013, 19:44
Ostatnio był: 13 Cze 2021, 16:31
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: TRs 301
Kozaki: 2

Re: Negatywne wrażenia z gry...

Postprzez agata w 02 Lut 2014, 21:20

Według mnie mogłoby być więcej "przypadkowych" anomalii, bo te w zasadzie były tylko w Prypeci (i to też rzadko). Zaton jak dla mnie to skopana lokacja - wielka w cholerę, że podróżowanie po niej z czasem robi się nudne, mutanty widać z daleka, więc bardzo nikły był element zaskoczenia, do tego śladowe ilości wrogów do wystrzelania, wszystkie anomalie zaznaczone na mapie... Źle nie było, ale czego innego spodziewałam się po SoC i CS. No i fabuła mogła być trochę bardziej dopracowana.
Buzi buzi dla wszystkich za darmo!! I niech nikt nie odejdzie skrzywdzony!! :* :*

Image
Awatar użytkownika
agata
Tropiciel

Posty: 222
Dołączenie: 25 Paź 2013, 13:53
Ostatnio była: 24 Lut 2020, 11:56
Miejscowość: Toruń
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 131

Re: Negatywne wrażenia z gry...

Postprzez Generał Golonka w 02 Lut 2014, 21:36

agata napisał(a):(...) Zaton jak dla mnie to skopana lokacja - wielka w cholerę, że podróżowanie po niej z czasem robi się nudne (...)

Mam nadzieję, że wiesz, że możesz podejść do dowódcy spotkanego oddziału stalkerów (dowolna frakcja) i poprosić, aby Cię zaprowadził w dowolne miejsce. Coś jak przewodnicy w CS, tylko o wiele tańsze.

A byłbym zapomniał - ci przewodnicy działają tylko w tej lokacji w której się znajdują (np. stalker spotkany w Zatonie nie zaprowadzi Cię dajmy do Bunkra naukowców w Jupiterze).
Generał Golonka
Tropiciel

Posty: 248
Dołączenie: 02 Maj 2012, 19:24
Ostatnio był: 23 Maj 2020, 13:52
Miejscowość: Dziwna
Frakcja: Powinność
Ulubiona broń: Tunder S14
Kozaki: 29

Re: Negatywne wrażenia z gry...

Postprzez Kondiash w 26 Lut 2014, 23:36

CoP mi podszedł, jak każdy STALKER zresztą. Jest jednak jedno "ale", to "ale" drażniło mnie przez cały czas podróży po nieznanych mi dotąd terenach Zatonu i Jupitera - gdzie podziała się dzicz? Obszar, po którym dane było się nam poruszać został nieco przebajerzony. Za dużo charakterystycznych lokacji, za mało buszowania po zarośniętych terenach Zony.

Brakowało mi czegoś pokroju Czerwonego Lasu, tam zagrożenie czyhało za każdym drzewem. W Zewie gdzie się nie obróciłeś to widziałeś jakieś zabudowania...
Zręczne ręczne kwające plusem
Awatar użytkownika
Kondiash
Kot

Posty: 45
Dołączenie: 13 Gru 2011, 20:01
Ostatnio był: 05 Mar 2015, 16:13
Frakcja: Powinność
Ulubiona broń: VLA Special Assault Rifle
Kozaki: 8

Re: Negatywne wrażenia z gry...

Postprzez s2domin w 07 Kwi 2014, 11:58

Mi najbardziej brakuje takiego wrażenia zagrożenia, niepewności... W SoC właściwie ciągle było ono obecne, w CS już trochę mniej, ale w CoP pojawia się ono tylko w niektórych miejscach. Drugi minus to mapy, bo mimo tego że są całkiem duże, to jakieś takie... puste.
s2domin
Kot

Posty: 12
Dołączenie: 07 Kwi 2014, 10:35
Ostatnio był: 07 Lis 2016, 18:36
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Sniper Rifle SVDm2
Kozaki: 1

PoprzedniaNastępna

Powróć do Ogólna dyskusja

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 6 gości