Gdzie sie dzieje Zew Prypeci?

"Ogólnie rzecz biorąc, jest to niemożliwe." Odparł Profesor Wołodia, zapytany o możliwość obrony doktoratu w przypadku posiadania tytułu profesora.

Re: Gdzie sie dzieje Zew Prypeci?

Postprzez stalker1997 w 20 Mar 2011, 13:44

Xeno czytaj poprzednie posty, w Zewie Prypeć to wschodnia część miasta
Miałem VISa przez 0,1 sek. LA nie będzie.
Awatar użytkownika
stalker1997
Kot

Posty: 34
Dołączenie: 13 Gru 2010, 20:29
Ostatnio był: 05 Lut 2020, 14:54
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: FT 200M
Kozaki: 2

Reklamy Google

Re: Gdzie sie dzieje Zew Prypeci?

Postprzez Sleeprain w 23 Mar 2011, 16:18

Zew Prypeci dzieje się wokół i w Prypeci a pro po czemu jak zdobyłem broń Gaussa to po sprzedaniu wszyscy mieli Gaussa?
Sleeprain
Kot

Posty: 3
Dołączenie: 23 Mar 2011, 16:06
Ostatnio był: 23 Mar 2011, 16:32
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: VLA Special Assault Rifle
Kozaki: 0

Re: Gdzie sie dzieje staker zew prypeci?

Postprzez StalkerAssassin w 14 Kwi 2011, 10:04

P.S. Zaton to chyba nie część Bagien, a wyschnięta rzeka Prypeć.


Tu się zgadza bo jak na google maps oglądałem wczoraj zaton to punkt centralny znajduje sie na rzece prypec oczywiscie rzeka nie jest wyschnięta

Moje PS. skąd niby wzięłyby sie statki na bagnie a na dodatek bagna w zatonie są otoczone górami.

RAZ: Heh mogłobyc też tak ze twórcy gry zamiast dac // niewidzialne bariery// których gracze nie ścierbią dali góry

DWA: Mapa nie jest prawdziwa bo zaton jest położony za daleko od prypeci jak w grze ale mogło tu chodzic o to żeby w czasie zadania zobaczyc gdzie jest cel

TRZY: akcja tej częsci dzieje się w 2012 roku !!!! więc nie wykluczone jest ze zaton nie istnieje

CZTERY: gra nie jest oparta na faktach (chyba, moim zdaniem)...

PIĘC: więc twórcy gry dali 2012 (sierpien) - akcja gry mogło by to miec powiązanie z koncem świata... z resztą widziecie anomalie i emisje nie ma czegos takiego :D więc nasze tyłki są ocalone

dzięki za łaskawe przeczytanie xD
:

Insieme per la vittoria

StalkerAssassin
Wygnany z Zony

Posty: 7
Dołączenie: 13 Kwi 2011, 18:39
Ostatnio był: 22 Kwi 2011, 08:35
Frakcja: Wojskowi Stalkerzy
Ulubiona broń: RP-74
Kozaki: 0

Re: Gdzie sie dzieje Zew Prypeci?

Postprzez Wave w 25 Kwi 2011, 18:05

Sorki za mały odkop, choć nie wielki. Zauważyliście, że w Izrumodnoje można doszukać się wielu elementu z nie wklejonej do SoC mapki Dark Ride, czy jakoś tak? Można ją znaleźć na kalendarzu. Są tam jasno pokolorowane budynki i dodatkowo te lwy narysowane na budynkach. Na kalendarzu było to samo.

@Szpagin, cmentarzysko łodzi wraz z Skadowskiem są aż za daleko elektrowni, jak i Prypeci prawdziwej, choć w grze też aż tak blisko siebie nie były. Elektrownia wchodziła by w sąsiedztwo tych dwóch lokacji.

Dźwigi portowe z kolei są nie daleko domniemanego względem prawdziwego Czarnobyla Zatonu. W sumie Zaton można uznać za tereny za elektrownią, już przy samej rzece. Nie wyobrażam sobie, jak oni przesunęli całą Prypeć. Jupiter z kolei orientacyjnie w miarę poprawnie stoi, dziwne. Niektóre lokacje względem siebie stoją dobrze, a niekiedy wykluczają się wzajemnie, choć i tak twórcy nie planowali dokładnie odtworzyć Czarnobyla, a szkoda.

P.S Wiecie, czy oczyszczalnia ścieków i Kino Prometeusz istnieją?
Wave


Ostatnio był: 01 Sty 1970, 02:00

Re: Gdzie sie dzieje Zew Prypeci?

Postprzez Realkriss w 16 Maj 2011, 14:28

Kino "Prometeusz" jest rzeczywiste, i stoi do dzisiaj. Nie ma już pomnika Prometeusza z ogniem, skąd odbywa się końcowa ewakuacja helikopterami, ale faktycznie tam stał.
Na stronie podniesinski.pl są zdjęcia, gdzie widać Kinotieatr "Prometeusz" przed i po wyludnieniu Zony.
Awatar użytkownika
Realkriss
Moderator

Posty: 1664
Dołączenie: 08 Lut 2011, 14:58
Ostatnio była: 09 Sty 2023, 10:40
Miejscowość: Warszawa
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 881

Re: Gdzie sie dzieje Zew Prypeci?

Postprzez Idilyon w 23 Maj 2011, 09:54

Ale urrrrwał...chyba też trochę odświeżę temat i rozwieję wątpliwości.

Po pierwsze primo,mapa w Zewie Prypeci nie ma nic (!!!) wspólnego z mapami z poprzednich części. Bunkier naukowców to nie ten sam bunkier co nad Jantarem. Przecież nawet naukowcy wspominają,że byli w bunkrze nie dłużej niż tydzień,czyli został dopiero postawiony. No...

Po drugie primo,lokacje są w większości prawdziwe,tylko niektóre są przesunięte - żeby na przykład nie było w jednym miejscu mapy pięć lokacji na krzyż,a w drugiej nie było ich nadmiaru. To by sprawiło,że jedna część Zony byłaby mniej poznana i odkryta,a twórcom zazwyczaj zależy,aby wszystko zostało zbadane. Myślicie,że po co są te skrytki? To raz,że urozmaicają rozgrywkę,ale dzięki nim zobaczysz to,co mógłbyś olać gdybyś ich nie szukał. Lokacje są przesunięte także dlatego,żeby tworzyły spójną całość.

Po trzecie primo,Czerwony Las. W Czystym Niebie jest to ten sam las,co w Cieniu Czarnobyla. Jest to tylko inna jego część,południowo-zachodnia konkretnie. Przyjrzyjcie się mapom dokładnie. Przejście z Lasu,które prowadzi nas do Wysypiska jest właściwie przejściem do wschodniej części lasu. Zauważcie,że przejście z Lasu w CS prowadzące do Magazynów to ta mało widoczna na PDA dróżka,ciągnie się,oddzielając dwie połowy lasu - południowo-zachodnią z Czystego Nieba i północno-wschodnią z Cienia. Rudij Lies z pierwszej części znajduje się znacznie bliżej centrum Zony.

Po czwarte primo,ktoś napisał
Hm, te mapki trzeba sobie jakoś wyobrazić... Ja sobie wyobrażam to tak: Magazyny Wojskowe, potem jest Czerwony Las, potem Prypeć i od razu obok Prypeci okolice Jupitera (Dajmy na to że w poprzednich częściach nie było tego na mapie bo nie dało się zlokalizować) zaraz na północ Zaton... Tylko właśnie nie pasuje mi to bo ogólnie tam jest elektrownia... A Zaton to jest podobno bliżej cywilizacji, czyli na przykład bliżej Czerwonego Lasu... Tego właśnie nie mogę rozgryźć.

Już mówię o co mi chodzi. Zona jest pokazywana tylko od południa w CS i SoC. Kordon,Wysypisko,100 Radów,Magazyny,itd. Jednak przecież Zona nie rozciąga się tylko w południową stronę od elektrowni! Na północy również jest strefa zamknięta. A wiedząc,że elektrownia znajduje się na wschód od Prypeci (miasta),to lokacje w CoP dzieją się na zachód i północ od miejsca katastrofy.
Priszło wriemia. Ja wiżu twajo żełanije.
Twaja cjel zdjes. Idi ka mnie.
Twoj puć zawierszajetsa czieławiek. Idi ka mnie.
Twajo żełanije skora ispołnitsy.
Idi ka mnie. Ty abritiosz to, szto zasłużywajesz.
Awatar użytkownika
Idilyon
Kot

Posty: 46
Dołączenie: 10 Maj 2011, 20:34
Ostatnio był: 27 Sty 2013, 22:59
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: SGI 5k
Kozaki: 3

Re: Gdzie sie dzieje Zew Prypeci?

Postprzez SaURoN w 16 Cze 2011, 21:32

Te lokacje z SOC i CS są fajniejsze, ale z zewu są odwzorowane.

Uwagi moderatora:

Ostrzegalim. Regulamin, pkt 5, warn. Do zobaczenia za trzy miesiące. ;) - Wheeljack
Image
Image
Awatar użytkownika
SaURoN
Kot

Posty: 28
Dołączenie: 11 Cze 2011, 19:32
Ostatnio był: 16 Lut 2013, 20:39
Frakcja: Monolit
Ulubiona broń: VLA Special Assault Rifle
Kozaki: -6

Re: Gdzie sie dzieje Zew Prypeci?

Postprzez Wilk w 10 Sie 2011, 14:35

To ja troche z innej beczki,zawsze zastaniawiałem się gdzie leży jantar o ile w ogóle gdzieś leży.
Za pomoc :wódka:
Jesteśmy Stalkerzy.Jesteśmy Legionem.Nie przebaczamy.Nie zapominamy.Oczekujcie nas

Wszelkie prawa zastrzeżone.
Jakiekolwiek kopiowanie przekładanie na języki również mechaniczny,wyłącznie za pisemną zgodą wydawcy I właściciela praw autorskich.

Gdy na horyzoncie pojawiły się grzyby atomowe, wiedzieliśmy, że to się dobrze nie skończy.
Awatar użytkownika
Wilk
Kot

Posty: 23
Dołączenie: 27 Sie 2007, 13:30
Ostatnio był: 16 Lut 2013, 20:07
Miejscowość: Lublin
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Viper 5
Kozaki: 0

Re: Gdzie sie dzieje Zew Prypeci?

Postprzez Wilczy Kieł w 23 Sty 2012, 18:11

Z tego co udało mi się znaleźć to jest miejscem fikcyjnym zawartej w cieniu czarnobyla. Przed katstrofą ładne jeziorko po katastrofie już brzydkie w okół pełno mutantów i czychająca na ciebie śmierć. Chyba to tyle. Sorka sorka znalazłem też przed katastrofą było ośrodkiem kurrortu w okolicy nad Prypecią, jednak istnieje na prawdę albo istniało :wink: ale na pewno nie jest fikcyjne.
Jak byś mógł to daj Kozaka, nic cię to nie kosztuje. :D

Wilczy Kieł
Wygnany z Zony

Posty: 21
Dołączenie: 23 Sty 2012, 14:46
Ostatnio był: 24 Sty 2012, 13:31
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Akm 74/2U Special
Kozaki: 3

Poprzednia

Powróć do Ogólna dyskusja

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość