Sniper doskonały

"Ogólnie rzecz biorąc, jest to niemożliwe." Odparł Profesor Wołodia, zapytany o możliwość obrony doktoratu w przypadku posiadania tytułu profesora.

Sniper doskonały

Postprzez Harios w 24 Lip 2013, 18:11

Witam, jako iz dopiero niedawno zaczalem przygode z zewem prypeci mam do was pytanie, jaki ekwipunek, bron, czy kamizelke powinien miec sniper doskonaly waszym zdaniem? Oraz gdzie ten sprzet zdobyc.

Czy waszym zdaniem, w ogole oplaca sie inwestowac w sniperki w stalkerze? Czy lepiej biegac z karabinem z lunetą.

Rozpocznijmy ogolna dyskusje ;)


Pozdrawiam
Harios
Kot

Posty: 18
Dołączenie: 27 Paź 2008, 17:19
Ostatnio był: 07 Maj 2017, 15:53
Kozaki: -3

Reklamy Google

Re: Sniper doskonały - ogólna dyskuska

Postprzez Grzechu300 w 24 Lip 2013, 18:26

Harios napisał(a):zewem prypeci

Nazwa własna, czyli wielkimi literami.
Co do tematu - ja karabinów snajperskich używam bardzo rzadko, ale to wiąże się z moim sposobem gry - praktycznie przez całą rozgrywkę latam z AKS-74U na przemian z poziomą dwururką/rewolwerem Nosorog (gram na modyfikacji Misery, czysty "Zew..." jest banalny nawet na najwyższym poziomie trudności).
Czasami co prawda używam skróconego SWD (nie pamiętam dokładnej nazwy), ale sporadycznie - gdybym miał wybierać, to ta broń byłaby dla mnie idealnym karabinem w "Zewie..." - jest krótsza od zwykłego SWD, lżejsza, natomiast traci nieco na sile - ale dla mnie jest wystarczająca.

Nie mam pojęcia, czym w grze ma cechować się natomiast "sniper doskonały"(szybkim naciskaniem guzika myszki czy co?), może napisałbym coś, gdyby szło o normalnego stalkera - snajpera w Zonie.
(Przy okazji, w Polsce to raczej snajper a nie sniper).
Ostatnio edytowany przez Grzechu300, 24 Lip 2013, 18:30, edytowano w sumie 1 raz
Вознаграждён будет только один.
Awatar użytkownika
Grzechu300
Ekspert

Posty: 800
Dołączenie: 30 Sie 2012, 22:39
Ostatnio był: 15 Wrz 2019, 11:19
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Akm 74/2
Kozaki: 333

Re: Sniper doskonały - ogólna dyskuska

Postprzez Pangia w 24 Lip 2013, 18:27

Temat pewnie pójdzie do piachu, ale ok.
W Zewie nie opłaca się inwestować w jakąkolwiek broń. Tylko 2 bronie potrafią strzelać przez w miarę sensowny okres czasu bez natychmiastowego rozpie♥dolenia się - AKS-74 i G36. Reszta po 2, 3 magazynkach będzie miała celność, jakby lufa była w kształcie precla.
SWD i SWU to marnowanie pieniędzy - po 2 magazynkach nie ma celności wystarczającej do powtarzalnego trafiania w cel na odl. 150, 200 metrów, a amunicja do niego to nie 5.45x39 mm, że można ją znaleźć pod każdym krzakiem. Najlepiej sprzedać od razu.
Najopłacalniejszy zestaw - MP5+AKS-74 z lunetą. Pierwszy jest nie do rozpieprzenia (psuć się będzie tak samo jak reszta, ale przy strzelaniu nawet nie będzie się tego specjalnie czuło i nie ma tendencji do zacinania się co serię), amunicję ma niemalże każdy stalker, jest tani w utrzymaniu i ulepszeniu. Drugi po ulepszeniach będzie miał jako-taką celność, poza tym jest względnie tani w utrzymaniu i jest najwytrzymalszy ze wszystkich karabinów (wyłączając G36, ale nie tak łatwo go znaleźć). Strzelby są słabe, ale możesz zostać przy DAO-12 (Eliminator), przynajmniej można zamontować na niego lunetę i mieć pożytek z kulowej amunicji.
Grzechu300 napisał(a):czysty "Zew..." jest banalny nawet na najwyższym poziomie trudności

A grałeś?
Proszę państwa, sto pięćdziesiąt kilometrów na godzinę w ciągu kilku sekund, wspaniały wynik. Gdyby w ten sposób można było wypie*dolić z polskiej polityki tych wszystkich śmieci z Okrągłego Stołu, Leszka Millera, byłoby… cudownie i każdemu bym ku*wa kupił po takim Ferrari, byleby w piz*u pojechali tym PROSTO do swojego ukochanego… Izraela. SYJONIŚCI Europy, jedźcie do siebie! Pozdrawiam, Zbigniew Stonoga. Nie jestem antysemitą!
Awatar użytkownika
Pangia
Monolit

Posty: 4280
Dołączenie: 27 Maj 2012, 10:49
Ostatnio był: 28 Lis 2017, 19:49
Miejscowość: Kukle Karakańskie
Ulubiona broń: TOZ34
Kozaki: 854

Re: Sniper doskonały - ogólna dyskuska

Postprzez Grzechu300 w 24 Lip 2013, 18:33

Grzechu300 napisał(a):czysty "Zew..." jest banalny nawet na najwyższym poziomie trudności

A grałeś?


Nie, jestem totalnym biedronkowcem i nigdy w tą grę nie grałem - po prostu wiem co się w niej znajduje i znam każdy element oraz fabułę instynktownie.

Dobra, koniec ironii ;) - "Zew" ma to do siebie, że jest po prostu banalny - hasałem sobie po Zonie jak gdyby nigdy nic, umarłem może z 5 razy. Na moje oko gra o ciężkim klimacie przetrwania w Strefie powinna być nieco bardziej wymagająca.
Вознаграждён будет только один.
Awatar użytkownika
Grzechu300
Ekspert

Posty: 800
Dołączenie: 30 Sie 2012, 22:39
Ostatnio był: 15 Wrz 2019, 11:19
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Akm 74/2
Kozaki: 333

Re: Sniper doskonały - ogólna dyskuska

Postprzez Pangia w 24 Lip 2013, 19:00

Grzechu300 napisał(a):hasałem sobie po Zonie jak gdyby nigdy nic, umarłem może z 5 razy

O, widzisz. Jakbyś próbował przejść Zew bez ani jednej śmierci, to byś prędzej wypie♥dolił pudełko z grą przez okno. Ja przeszedłem raz i od tej pory już nie zagrałem ani razu. Raz poinstalowałem mody na tekstury broni, ale jednak i tak nie chciało mi się grać.
Gra jest banalna. Prostacko banalna. Po zwiększeniu wytrzymałości broni zestaw MP5+jakaś śrutówka na grubszego zwierza to zestaw wygrywający. Ewentualnie zamiast MP5 to AKS-74, ulepszyć go pod kątem wagi i kosić wszystko, co stanie na drodze, bo amunicja rośnie na drzewach, tylko czekać aż pospada i zbierać, co da się znaleźć pod krzakami.
Proszę państwa, sto pięćdziesiąt kilometrów na godzinę w ciągu kilku sekund, wspaniały wynik. Gdyby w ten sposób można było wypie*dolić z polskiej polityki tych wszystkich śmieci z Okrągłego Stołu, Leszka Millera, byłoby… cudownie i każdemu bym ku*wa kupił po takim Ferrari, byleby w piz*u pojechali tym PROSTO do swojego ukochanego… Izraela. SYJONIŚCI Europy, jedźcie do siebie! Pozdrawiam, Zbigniew Stonoga. Nie jestem antysemitą!
Awatar użytkownika
Pangia
Monolit

Posty: 4280
Dołączenie: 27 Maj 2012, 10:49
Ostatnio był: 28 Lis 2017, 19:49
Miejscowość: Kukle Karakańskie
Ulubiona broń: TOZ34
Kozaki: 854

Re: Sniper doskonały - ogólna dyskuska

Postprzez Gizbarus w 24 Lip 2013, 19:22

Przy drugim przejściu gry z Misery na pokładzie nie zginąłem ani razu... A jest o wiele trudniejszy, niż vanilla - to także o czymś świadczy. Co do wytrzymałości broni i niszczenia się - nie będę komentować Pangii, bo jak zwykle pieprzy jak poparzony, nie sprawdzając swoich teorii w praktyce.

Co do tematu - jeśli chcesz używać czegoś dla typowego snajpera, kup u Żwawego 'Rysia' i 'SWU Maksa'. Pierwszy ma większe obrażenia, drugi z kolei bodajże celność. Po ulepszeniu będą najlepsze w swojej klasie. Do tego SWU ma możliwość zamontowania tłumika jak i korygowania zoomu w lunecie - przydatne na średnie i długie dystanse.
A czy TY już przeczytałeś i oceniłeś moją twórczość?
"Samotność w Zonie" - nadal kontynuowana.
"Dawno temu w Zonie" - tylko dla weteranów forum.
"Za późno" - czerwona część cyklu "Kolory Zony"
"Akurat o czasie" - biała część cyklu "Kolory Zony"
"Za wcześnie" - niebieska część cyklu "Kolory Zony"
"Pęknięte Zwierciadło" - mini-cykl o Zonie w wersji noir
Awatar użytkownika
Gizbarus
Opowiadacz

Posty: 2895
Dołączenie: 18 Paź 2011, 16:44
Ostatnio był: 07 Cze 2023, 10:07
Miejscowość: Zadupie Mniejsze Wybudowania Kolonia II
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Sniper Rifle SVDm2
Kozaki: 854

Re: Sniper doskonały - ogólna dyskuska

Postprzez Pangia w 24 Lip 2013, 19:27

Gizbarus napisał(a):Co do wytrzymałości broni i niszczenia się - nie będę komentować Pangii, bo jak zwykle pieprzy jak poparzony, nie sprawdzając swoich teorii w praktyce.

Jeden, jedyny raz odpowiem.
http://cop.zsg.dk/Items_Weapons.php - masz, poczytaj sobie, zanim zdecydujesz się wypowiedzieć. Bez odbioru.
Proszę państwa, sto pięćdziesiąt kilometrów na godzinę w ciągu kilku sekund, wspaniały wynik. Gdyby w ten sposób można było wypie*dolić z polskiej polityki tych wszystkich śmieci z Okrągłego Stołu, Leszka Millera, byłoby… cudownie i każdemu bym ku*wa kupił po takim Ferrari, byleby w piz*u pojechali tym PROSTO do swojego ukochanego… Izraela. SYJONIŚCI Europy, jedźcie do siebie! Pozdrawiam, Zbigniew Stonoga. Nie jestem antysemitą!
Awatar użytkownika
Pangia
Monolit

Posty: 4280
Dołączenie: 27 Maj 2012, 10:49
Ostatnio był: 28 Lis 2017, 19:49
Miejscowość: Kukle Karakańskie
Ulubiona broń: TOZ34
Kozaki: 854

Re: Sniper doskonały - ogólna dyskuska

Postprzez Gizbarus w 24 Lip 2013, 19:39

Ah, czyli rozumiem, że WYCZYTAŁEŚ na temat niezawodności/zawodności karabinów i uważasz, że wiesz wszystko na temat 'dwóch magazynków po których nie da się już celnie strzelać na odległość 150-200 metrów'? Jeśli zauważyłeś, wystrzelenie dopiero około 70 naboi skutkuje porządnym uszkodzeniem broni, obniżającym znacząco celność. Wybacz, ale ja UŻYWAM tych karabinów w grze i WIDZĘ jak się zachowują i jak spada celność. Więc nie mów mi, co mam robić, ignorancie :facepalm:

Jeszcze w temacie: jeśli idzie o używanie pancerza, to mnie najlepiej pasowała Seva, acz to już chyba zależy od każdego osobistych preferencji. Może kombinezon wojskowy? Na broń boczną z kolei polecam 'Marsz' albo 'Alpinę' - obydwa pistolety do kupienia u Żwawego. Użyteczne ze względu na możliwość dodania trybu ognia ciągłego/serii trzech pocisków.

Uwagi moderatora:

Nie kućcie się.
A czy TY już przeczytałeś i oceniłeś moją twórczość?
"Samotność w Zonie" - nadal kontynuowana.
"Dawno temu w Zonie" - tylko dla weteranów forum.
"Za późno" - czerwona część cyklu "Kolory Zony"
"Akurat o czasie" - biała część cyklu "Kolory Zony"
"Za wcześnie" - niebieska część cyklu "Kolory Zony"
"Pęknięte Zwierciadło" - mini-cykl o Zonie w wersji noir
Awatar użytkownika
Gizbarus
Opowiadacz

Posty: 2895
Dołączenie: 18 Paź 2011, 16:44
Ostatnio był: 07 Cze 2023, 10:07
Miejscowość: Zadupie Mniejsze Wybudowania Kolonia II
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Sniper Rifle SVDm2
Kozaki: 854

Re: Sniper doskonały - ogólna dyskuska

Postprzez StalkerCell w 24 Lip 2013, 20:15

Ja w waniliowym Zewie nie korzystałem często ze snajperek. Jak już to tylko z SWU, dlaczego? A dlatego, że można zamontować do niego tłumik, noktowizyjny lub zoomowy celownik (w zależności od modyfikacji). Częściej jako zamiennik karabinu snajperskiego używam AS VAL'a - lekki, magazynek na 20 "pestek", z dołączaną lunetą, celny.

Co do pancerza - zdecydowanie lekki. Najlepiej spisuje się Powiew Wolności, w końcu używa go frakcja snajperów. Zapewnia kamuflaż i swobodę ruchu.

Jako że jesteś snajperem, dodatkową bronią powinien być pistolet. Mi zawsze pasował Stepowy Orzeł od Żwawego.

No to tyle, pozdro.
Awatar użytkownika
StalkerCell
Weteran

Posty: 575
Dołączenie: 17 Lut 2013, 17:06
Ostatnio był: 06 Kwi 2021, 01:46
Miejscowość: Paniewo
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Akm 74/2
Kozaki: 57

Re: Sniper doskonały - ogólna dyskuska

Postprzez Pangia w 24 Lip 2013, 20:21

No tak, jasne, nigdy nie grałem w Zew Prypeci, ale się wypowiadam. Boże, jak czasem czytam twoje posty, to ewidentnie słabo mi się robi. Skończ, bo piszesz tylko po to, żeby na siłę zaprzeczyć. Zajrzenie do configów broni i spojrzenie na linijkę condition_shot_dec pokazałoby ci, że mam rację, ale jesteś na to albo za leniwy, albo za głupi. A celność nie spada dokładnie po 70 pociskach. Weź sobie SWD, 100 pestek 7.62 do niego, weź misję od Trapera na zabicie pijawek koło cementowni i stań sobie na szczycie cementowni i spróbuj je stamtąd zabić. Podpowiedź: pijawka pada po ok. 10, może 15 trafieniach. Jak skończysz, pochwal się screenem z ekwipunku z założonym SWD, żeby było widać, jak mocno jest rozpieprzone.
A co do pistoletów to Beretta jest tanią alternatywą dla wyżej wymienionych (zwłaszcza przy dość rzadkiej amunicji .45) - problem polega jednak na tym, że ma najgorszą wytrzymałość ze wszystkich pistoletów (i wiem to "z autopsji", nie ze strony internetowej), ale tryb auto przy zerowym odrzucie - po prostu miód, strzela jak mini SMG. Gdyby się tak nie psuła, śmiało można by nią zastąpić MP5.
StalkerCell napisał(a):Częściej jako zamiennik karabinu snajperskiego używam AS VAL'a - lekki, magazynek na 20 "pestek", z dołączaną lunetą, celny.

Nie zapominajmy o wbudowanym tłumiku, a i drzewko ulepszeń jest niczego sobie - dużo poprawek w stronę celności i balistyki pocisku.
Proszę państwa, sto pięćdziesiąt kilometrów na godzinę w ciągu kilku sekund, wspaniały wynik. Gdyby w ten sposób można było wypie*dolić z polskiej polityki tych wszystkich śmieci z Okrągłego Stołu, Leszka Millera, byłoby… cudownie i każdemu bym ku*wa kupił po takim Ferrari, byleby w piz*u pojechali tym PROSTO do swojego ukochanego… Izraela. SYJONIŚCI Europy, jedźcie do siebie! Pozdrawiam, Zbigniew Stonoga. Nie jestem antysemitą!

Za ten post Pangia otrzymał następujące punkty reputacji:
Negative Gizbarus, Voldi, marcel.
Awatar użytkownika
Pangia
Monolit

Posty: 4280
Dołączenie: 27 Maj 2012, 10:49
Ostatnio był: 28 Lis 2017, 19:49
Miejscowość: Kukle Karakańskie
Ulubiona broń: TOZ34
Kozaki: 854

Re: Sniper doskonały - ogólna dyskuska

Postprzez Harios w 24 Lip 2013, 22:20

Zauwazylem blad w nazwie tematu, jak by ktos mogl przeprawic na dyskusja* a nie dyskuska :D


A gdzie dostane tego as val'a? Pamietam strzelem nim w czystym niebie bodajze i byl spoko. Da sie go kupic u żwawego?


#Aha, dodam jeszcze, ze znalazlem sgi striełoka, co sadzicie o tym karabinie? Ulepszac go w celnosc + dodac lunete używać jak snajperke? :D
Harios
Kot

Posty: 18
Dołączenie: 27 Paź 2008, 17:19
Ostatnio był: 07 Maj 2017, 15:53
Kozaki: -3

Re: Sniper doskonały - ogólna dyskuska

Postprzez Gizbarus w 24 Lip 2013, 23:20

Harios - w Misery karabin Striełoka wybornie służył mi jako DMR, tak więc nadaje się na coś w ten deseń. AS Wał można znaleźć chyba dopiero w Prypeci, przy zwłokach wojskowych - ale mogę się mylić, więc niech w razie czego ktoś mnie poprawi. Z kolei Wintoreza możesz znaleźć już w pobliżu Skadowska, na dachu jednego z budynków w spalonej wiosce.
A czy TY już przeczytałeś i oceniłeś moją twórczość?
"Samotność w Zonie" - nadal kontynuowana.
"Dawno temu w Zonie" - tylko dla weteranów forum.
"Za późno" - czerwona część cyklu "Kolory Zony"
"Akurat o czasie" - biała część cyklu "Kolory Zony"
"Za wcześnie" - niebieska część cyklu "Kolory Zony"
"Pęknięte Zwierciadło" - mini-cykl o Zonie w wersji noir
Awatar użytkownika
Gizbarus
Opowiadacz

Posty: 2895
Dołączenie: 18 Paź 2011, 16:44
Ostatnio był: 07 Cze 2023, 10:07
Miejscowość: Zadupie Mniejsze Wybudowania Kolonia II
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Sniper Rifle SVDm2
Kozaki: 854

Następna

Powróć do Ogólna dyskusja

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość