S.T.A.L.K.E.R.: Zew Prypeci - Globalna Dyskusja

"Ogólnie rzecz biorąc, jest to niemożliwe." Odparł Profesor Wołodia, zapytany o możliwość obrony doktoratu w przypadku posiadania tytułu profesora.

Bedzie dobrze?

Da
553
75%
Niet
38
5%
Bedom bany!
150
20%
 
Razem głosów : 741

Re: S.T.A.L.K.E.R.: Call of Pripyat

Postprzez Scurko w 14 Kwi 2009, 19:41

Vaniol napisał(a): Mogli by zrobić tak jak we wspomnianym przez Ciebie GTA 4. Liberty City z GTA3 i LCS poszło całkowicie w zapomnienie na rzecz nowego, większego, ładniejszego, ciekawszego Liberty z GTA 4. I nikt nie ma o to pretensji. Stara Zona musi zniknąć.


Jestem jak najbardziej za. W końcu większe emocje wzbudza coś nowego, niż kolejna, zmodyfikowana trochę ta sama lokacja. Mogliby również powiedzieć, że to jest "inny kawałek" lokacji od tego, co już widzieliśmy, tak świat Stalkera ciągle zwiększałby swój zasięg terytorialny (Zona urośnie) :wink: Zobaczymy co panowie nam zaprezentują... Szoku nie będzie, ale może jakaś innowacyjną ciekawostkę wprowadzą.

Pozdrawiam
Image

"TYLKO ŻYCIE POŚWIĘCONE INNYM WARTE JEST PRZEŻYCIA"

http://fairview.deadfrontier.com/refer. ... ontier.com
Awatar użytkownika
Scurko
Tropiciel

Posty: 292
Dołączenie: 03 Lip 2007, 20:16
Ostatnio był: 16 Kwi 2022, 18:56
Miejscowość: Dębowiec k.Cieszyna
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 3

Reklamy Google

Re: S.T.A.L.K.E.R.: Call of Pripyat

Postprzez Raven422 w 14 Kwi 2009, 21:54

Może i macie rację, przecież w SoC i CS zwiedziliśmy tylko teren na południe od elektroni...ostały jeszcze 3 kierunki i 3 możliwe do zrobienia Zony ;).
Awatar użytkownika
Raven422
Tropiciel

Posty: 304
Dołączenie: 21 Cze 2008, 19:20
Ostatnio był: 28 Wrz 2016, 13:35
Miejscowość: Warszawa
Frakcja: Wojskowi Stalkerzy
Ulubiona broń: Fast-shooting Akm 74/2
Kozaki: 20

Re: S.T.A.L.K.E.R.: Call of Pripyat

Postprzez Sleszu w 15 Kwi 2009, 00:42

Poczekamy, zobaczymy. Co według mnie, w świetle "złego proroka", z tego wyjdzie? Jak ktoś wcześniej napisał, wywalą kilka lokacji, dodadzą kilka nowych, jedną nową broń, dwa dodatkowe ulepszenia(nowy nokto i celownik....), nowe przedmioty - tj. nowy rodzaj wódki, kiełbasy. Fabuła rzuci nas w przyszłość, gdzie uganiać się będziemy za naszym ojcem Strielokiem, który odkrył drogę do centrum zony. W zonie powita nas Sidorowicz, zapytany o starego wyśle nas na jakąś tajniacką misję(jak mniemam, do doliny mroku). Potem od barmana(he he, bar i dzicz dostępna! Kosztem starych lokacji, jak bagno czy instytut. O jantarze nie marzcie, w przyszłości lokacja ta jest opanowana przez...przez...nie mam pomysłu, co może być powodem jej zamknięcia, ale umówmy się, że to banda wielkich, ohydnych, przerażających, zmutowanych wiewiórek.) dostaniemy wskazówki i zlecenie, co by Leśnikowi wyplewić ogródek. W magazynach wojskowych pomożemy wojsku(tak tak, nowość, wojskowi się uspokoili) w odbiciu bazy z rąk nowej frakcji - skautów radzieckich(co robią w zonie, nikt nie wie, ale ma to związek z przemytem promieniotwórczych ciasteczek). Kończymy przygodę w szpitalu za limańskiem, gdzie odnajdujemy naszego starego, któremu już się w dupie poprzewracało przez fakt, że ciągle go ktoś szuka. A, i dodadzą nowe efekty graficzne, ale obsługiwane tylko przez GF 50000.

A tak pozytywniej patrząc - Zony nie zmienią, to pewniak(na to możemy liczyć w 2 części), ale jak poskładają wszystkie lokacje z SoC i CS(może powiększą stare na wzór bagien??), wrzucą nowe "znajdzki"(np. 5 k nowych broni i przedmiotów), dodadzą nowe tereny, pojazdy, usprawnienia rozgrywki znane z modów...to tak, będzie git :P.
"Nie wchodzi się dwa razy w tę samą anomalię"
Awatar użytkownika
Sleszu
Stalker

Posty: 87
Dołączenie: 27 Mar 2009, 03:13
Ostatnio był: 30 Lip 2022, 02:46
Miejscowość: Kordon
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: SGI 5k
Kozaki: 2

Re: S.T.A.L.K.E.R.: Call of Pripyat

Postprzez BelegPz w 17 Kwi 2009, 07:19

Sleszu napisał(a):Poczekamy, zobaczymy. Co według mnie, w świetle "złego proroka", z tego wyjdzie? Jak ktoś wcześniej napisał, wywalą kilka lokacji, dodadzą kilka nowych, jedną nową broń, dwa dodatkowe ulepszenia(nowy nokto i celownik....), nowe przedmioty - tj. nowy rodzaj wódki, kiełbasy. Fabuła rzuci nas w przyszłość, gdzie uganiać się będziemy za naszym ojcem Strielokiem, który odkrył drogę do centrum zony. W zonie powita nas Sidorowicz, zapytany o starego wyśle nas na jakąś tajniacką misję(jak mniemam, do doliny mroku). Potem od barmana(he he, bar i dzicz dostępna! Kosztem starych lokacji, jak bagno czy instytut. O jantarze nie marzcie, w przyszłości lokacja ta jest opanowana przez...przez...nie mam pomysłu, co może być powodem jej zamknięcia, ale umówmy się, że to banda wielkich, ohydnych, przerażających, zmutowanych wiewiórek.) dostaniemy wskazówki i zlecenie, co by Leśnikowi wyplewić ogródek. W magazynach wojskowych pomożemy wojsku(tak tak, nowość, wojskowi się uspokoili) w odbiciu bazy z rąk nowej frakcji - skautów radzieckich(co robią w zonie, nikt nie wie, ale ma to związek z przemytem promieniotwórczych ciasteczek). Kończymy przygodę w szpitalu za limańskiem, gdzie odnajdujemy naszego starego, któremu już się w dupie poprzewracało przez fakt, że ciągle go ktoś szuka. A, i dodadzą nowe efekty graficzne, ale obsługiwane tylko przez GF 50000.


Szczera prawda

Po tym co zobaczyłem w Clear Sky (spadki fps i zacięcia) już nie ufam GSC zawiodłem się na nich więc wątpię aby ten dodatek był udany. Znając towarzyszy będziemy znowu uganiać się za striełokiem (jakby nie można było zrobić czego innego). Pewnie zlecenie na niego da nam Komunistyczna Partia Naśladowców Janosika albo coś w ten design no i długość dodatku 8h. Oby ten dodatek nie był gwoździem do trumny w której leży już Cień Czarnobyla i Czyste Niebo.
Image
Awatar użytkownika
BelegPz
Stalker

Posty: 55
Dołączenie: 01 Sie 2007, 17:11
Ostatnio był: 03 Paź 2010, 13:44
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: Storming Obokan
Kozaki: 0

Re: S.T.A.L.K.E.R.: Call of Pripyat

Postprzez cadardzikk w 19 Kwi 2009, 01:14

Według mnie Call of pripyat będzie dnem totalnym!!!!!!!
cadardzikk
Kot

Posty: 24
Dołączenie: 18 Kwi 2009, 23:32
Ostatnio był: 12 Paź 2009, 13:55
Frakcja: Powinność
Ulubiona broń: IL 86
Kozaki: 0

Re: S.T.A.L.K.E.R.: Call of Pripyat

Postprzez Quinn w 19 Kwi 2009, 12:29

cadardzikk napisał(a):Według mnie Call of pripyat będzie dnem totalnym!!!!!!!


Nie ma to jak wyważona, stosownie zaargumentowana wypowiedź. :)
Mnie natomiast Call of Pripyat cieszy o tyle, że będę mieć o czym pisać. ;)
Awatar użytkownika
Quinn
Ekspert

Posty: 712
Dołączenie: 14 Cze 2007, 13:37
Ostatnio był: 26 Sty 2024, 17:02
Miejscowość: Seattle, budynek z elektryczną owcą na dachu...
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: --
Kozaki: 4

Re: S.T.A.L.K.E.R.: Call of Pripyat

Postprzez Michu w 19 Kwi 2009, 12:58

Ja bym przykleił i dodał "oraz Stalker 2" do tematu. Taka dyskusja jak była o Clear Sky była by ok, co jakiś czas świeże linki i takie tam ;).

Mnie natomiast cieszy ta wiadomość i czekamy co z tego wyniknie, mam nadzieję że nie spaprają zbytnio, a jeszcze bardziej czekam na S.T.A.L.K.E.R. 2 ...

"Better yet, Grigorovitch has also mentioned a true sequel for S.T.A.L.K.E.R. Shadow of Chernobyl but that's about all we have for now. Hopefully more info will be provided close to Call of Pripyat's release."
Awatar użytkownika
Michu
Very Important Stalker

Posty: 1556
Dołączenie: 10 Lip 2007, 00:34
Ostatnio był: 10 Paź 2023, 16:11
Miejscowość: Jelenia Góra
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 131

Re: S.T.A.L.K.E.R.: Call of Pripyat

Postprzez plunio7 w 19 Kwi 2009, 20:44

Stara Zona musi zniknąć.

A może o to chodzi? W CoP ta zniknie (w Prypeci, w starym magazynie znajdą się jakieś substancje (które po napromieniowaniu mogą wybuchnąć :), zadaniem gracza będzie neutralizacja tych terenów, ale za każdym razem będzie bum, wszyscy umierają, a Zona to wielka biała, mokra plama. A potem dla Stalkera 2 całkiem nowe pole do popisu w roku Anno Domini 2035.
Awatar użytkownika
plunio7
Stalker

Posty: 107
Dołączenie: 06 Paź 2008, 21:49
Ostatnio był: 02 Lip 2022, 20:09
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: --
Kozaki: 21

Re: S.T.A.L.K.E.R.: Call of Pripyat

Postprzez STA1KERpl w 19 Kwi 2009, 22:59

Wiecie co- ten dodatek ma 2 plusy i 2 minusy, a oto one:
1.+:
a) Dodatek (czy tam rozszerzenie) na pewno będzie świetnym projektem, nie tylko z racji fabuły, pomysłu, i w ogóle, ale także z powodu...

b) CryEngine2! Widzieliście Crysisa?! Ta grafika do tej pory szczękopaduje, granie w multi wymiata, fizyka po prostu rewelka, tekstury wymiatają, efekty particle są znakomite! Po prsotu świetnie, że znowu pogram w Cry'a, tyle że w Czarnobylu^^! Ale przecież...

2.-
a) Wymagania dadzą po piecyku ostro. Mam wyje*anego kompa, a i tak na wysokich gram przy około 40 fps, jeśli za dużo się nie dzieje, a że w stalkerze są walki grupowe... No nic, zejde na med, a jak trza to na low...
b) zachwalałem grafe w punkcie 1., ale czy to napewno będzie ten sam klimat grafiki, bo x-ray naprwade mi się podobał, mimo że nie był zaawansowany technologicznie jak CryEngine2 czy UnrealEngine3.

Ogólnie rzecz biorąc sądze jednak, że będe w 90% zadowolony, jeśli utrzyma się ten sam motyw i klimat brudnej, zatęchłej, zepsutej i skażonej Zony...
JESTEM TUTAJ WIPEM
Awatar użytkownika
STA1KERpl
Tropiciel

Posty: 369
Dołączenie: 15 Kwi 2009, 20:51
Ostatnio był: 25 Maj 2022, 16:45
Miejscowość: The port Royal
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: "Tunder" 5.45
Kozaki: 13

Re: S.T.A.L.K.E.R.: Call of Pripyat

Postprzez Darth ReX w 20 Kwi 2009, 13:23

Eeee... Khem...
Czy ktokolwiek gdziekolwiek pisał oficjalnie, że użyją Cryengine?
Na pewno nie w rozszerzeniu, bo to rozszerzenie, nie oddzielna gra - musi korzystać z tego samego silnika, co podstawka.
Poza tym wątpię, by użyli tego silnika nawet w następnej części. Prędzej spodziewam się X-raya 2.0.
|| Ryzen 5 3600 3,6GHz | 32GB DDR4 RAM | XFX Radeon RX 580 8GB | Windows 10 Pro x64 ||
Awatar użytkownika
Darth ReX
Redaktor

Posty: 2050
Dołączenie: 08 Lut 2008, 17:27
Ostatnio był: 05 Mar 2024, 23:52
Kozaki: 224

Re: S.T.A.L.K.E.R.: Call of Pripyat

Postprzez STA1KERpl w 21 Kwi 2009, 18:48

Darth ReX napisał(a):Eeee... Khem...
Czy ktokolwiek gdziekolwiek pisał oficjalnie, że użyją Cryengine?
Na pewno nie w rozszerzeniu, bo to rozszerzenie, nie oddzielna gra - musi korzystać z tego samego silnika, co podstawka.
Poza tym wątpię, by użyli tego silnika nawet w następnej części. Prędzej spodziewam się X-raya 2.0.


Gdzieś jest umieszczony link na forum, z którym można się dowiedzieć (jak ten rusek sie nazywał, co to nadzoruje?), że będzie używany CryEngine2.
JESTEM TUTAJ WIPEM
Awatar użytkownika
STA1KERpl
Tropiciel

Posty: 369
Dołączenie: 15 Kwi 2009, 20:51
Ostatnio był: 25 Maj 2022, 16:45
Miejscowość: The port Royal
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: "Tunder" 5.45
Kozaki: 13

Re: S.T.A.L.K.E.R.: Call of Pripyat

Postprzez Darth ReX w 21 Kwi 2009, 20:22

Tak, ale to tylko domysły fanów, nikt z GSC nawet nie wspominał nic o innym silniku.
|| Ryzen 5 3600 3,6GHz | 32GB DDR4 RAM | XFX Radeon RX 580 8GB | Windows 10 Pro x64 ||
Awatar użytkownika
Darth ReX
Redaktor

Posty: 2050
Dołączenie: 08 Lut 2008, 17:27
Ostatnio był: 05 Mar 2024, 23:52
Kozaki: 224

PoprzedniaNastępna

Powróć do Ogólna dyskusja

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości