Wrażenia po ukończeniu / recenzje userów

"Ogólnie rzecz biorąc, jest to niemożliwe." Odparł Profesor Wołodia, zapytany o możliwość obrony doktoratu w przypadku posiadania tytułu profesora.

Re: Wrażenia po ukończeniu / recenzje userów

Postprzez Fredzio12 w 03 Mar 2010, 23:44

Tak ogólnie po skończeniu gry miałem mały niedosyt, niby wszystko fajnie freeplay itp.
Ale nie było tego samego co np. w Czystym niebie albo cieniu czarnobyla, aczkolwiek fabuła jest najgłębsza jak patrząc na pozostałe części ale nie było takich fajnych smaczków z animacjami postaci jak w CS.

Plusy:

Fabuła
Narzędzia (a raczej szukanie ich)
Rozbudowane zadania poboczne

Minusy:

Krótka
Mało rozbudowana wojna frakcji
Stanowczo łatwa
Image
Awatar użytkownika
Fredzio12
Kot

Posty: 21
Dołączenie: 12 Maj 2009, 15:22
Ostatnio był: 26 Kwi 2010, 09:30
Miejscowość: Grudziądz
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: IL 86
Kozaki: 0

Reklamy Google

Re: Wrażenia po ukończeniu / recenzje userów

Postprzez Hrabia w 20 Kwi 2010, 12:04

Niedosyt i to ogromny niedosyt.Koniec gry totalnie Mnie zawiódł.Miałem nadzieje na jakieś epickie zakończenie i w ogóle,a tu w gruncie rzeczy dno.
Sama gra świetna,przechodziłem Ją dość długo,bo z przerwami i narazie tylko raz.Bardzo wciągneły mnie lokacje Zatonu i Jupitera,spędziłem w każdej z nich bagatela po tydzień grajac po 5-6 godzinn dziennie i zwiedzanie ich naprawde Mnie wciągneło.
Wielkim plusem jest jak dla Mnie odkrywanie serca Oazy,jak mi sie udało po 4 piwie byłem nie zmiernie zadowolony i poczułem się jak prawdziwy odkrywca Zony!
Rozczarowaniem okazały się podziemia,ich mała ilość i wielkość.To u Mnie daje grze dóóóżeego minusa,bo właśnie za podziemia kochałem SoC.
Wiele godzin w Zatonie i Jupiterze przygotowywałem się do wyruszenia na Prypeć,zabrałem ze Sobą wiadro każdego rodzaju naboi,a okazały się one w gruncie rzeczy nie przydatne.Ten cały sprzęt i w ogóle.
Prypeć był najwiekszym rozczarowaniem...bardzo Mnie zawiódł.

Na plus: Na minus: Ogólna ocena jak dla Mnie : 6.8/10
Świetne anomalie, -Prypeć
Masa mutantów, -Bardzo mała ilość podziemi
Gniazdo Pijawek,
To ja rozpalę ognisko a wy wyciągnijcie flaszeczki!
Awatar użytkownika
Hrabia
Kot

Posty: 46
Dołączenie: 06 Sty 2010, 20:48
Ostatnio był: 26 Gru 2013, 15:32
Miejscowość: Olsztyn
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: GP 37
Kozaki: 0

Re: Wrażenia po ukończeniu / recenzje userów

Postprzez Argemen w 20 Kwi 2010, 18:17

@Up, "mnie" nie pisze się z wielkich liter, chyba, że uważasz się za jakiegoś narcyza.

Niedawno skończyłem Zew Prypeci po raz kolejny, i muszę przyznać, że ta gra mi się chyba nie znudzi. Nie dość, że artefakty można zbierać w nieskończoność, to można zacząć grę w inny sposób. Np: jak Sułtan planuje atak, to możemy albo zaatakować stalkerów i później pójść na wymianę broni, albo pomóc stalkerom i przeszkodzić w handlu brońmi, albo pozwolić stalkerom zabić bandytów i pracować dla Sowy. Opcji w tej grze jest bardzo wiele, misje poboczne przedłużają grę o naprawdę wiele godzin. Lokacje niby nie są ogromne, ale mi to w zupełności wystarcza. Specjalnie nie raz wychodziłem w nocy, żeby zapolować na mutanty albo zaatakować jakieś grupki ludzi (jednak jest taki bug, że po zabiciu jednego wroga nagle wszyscy wiedzą gdzie jesteś ;( ). Nie wiem, czemu ludzie narzekają na Prypeć, według mnie nawet sama droga do niej była wspaniała. Ta walka w tunelu i patrzenie, czy aby wszyscy przeżyli była świetna. A po wejściu na wieżowiec z latającą anomalią można było zaobserwować wspaniały widok. Tak samo na końcu gry, gdy ucieka się do helikopterów. Wspaniałe uczucie, zwłaszcza gdy gra się w nocy (i w realnym świecie i w grze).

Tak więc plusy:
-Ogromne i ciekawe lokacje,
-Wiele misji pobocznych
-klimat (wg. mnie lepszy nawet niż w Cieniu Czarnobyla)
-Prypeć
-Ostatnia misja

Jednak jest też parę minusów:
-Średnia ilość bugów (ja miałem taki błąd, że było coś powiedziane, że Skadowsk jest w stanie pogotowia, czekałem wiele godzin, odchodziłem daleko, ale nic się nie działo).
-Wrogowie widzą cię po pierwszym strzale, chociaż byś był 50 metrów od nich, schowany w krzakach, ze snajperką z tłumikiem.

Niestety, przykro mi, że taka krótka ta recenzja i tak późno, ale musiałem przejść grę na wszystkie sposoby, żeby ją ocenić.

Tak więc grze dałbym mocne 7 albo naciągane 8.
I had wan teh interwebs!
Awatar użytkownika
Argemen
Stalker

Posty: 160
Dołączenie: 01 Sty 2010, 16:40
Ostatnio był: 02 Gru 2018, 13:05
Miejscowość: Łódź
Frakcja: Monolit
Ulubiona broń: Fast-shooting Akm 74/2
Kozaki: 4

Re: Wrażenia po ukończeniu / recenzje userów

Postprzez Ogniskujący w 24 Kwi 2010, 16:09

Grę skończyłem 2 razy
Podobało mi sie zamawianie broni(fajna nowość)postać Diegtierowa i pomoc wojsku zamiast ubijania go
A nie podoba mi sie usunięcie wojen frakcji,szukanie zestawów narzędzi i brak zleceń na częsci ciał mutantów(czułem się jak myśliwy a posiadanie trofeum z pijawki było przyjemne :wink:
NABOJE to waluta zony
Awatar użytkownika
Ogniskujący
Stalker

Posty: 126
Dołączenie: 24 Kwi 2010, 15:44
Ostatnio był: 27 Cze 2011, 20:35
Miejscowość: Dolina Mroku-Baza wolności
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: TRs 301
Kozaki: 2

Re: Wrażenia po ukończeniu / recenzje userów

Postprzez szm w 25 Kwi 2010, 00:22

Ja mam tylko jeden niedosyt po kilkukrotnym ukończeniu gry, mianowicie brak zadań pobocznych w Prypeci (nie licząc Zulusa pod szkołą). Można było zrobić kilka zadań w mieście, dla tych, którzy zostali i nie odlecieli..
NA KOWNO!
Awatar użytkownika
szm
Ekspert

Posty: 896
Dołączenie: 16 Wrz 2008, 18:39
Ostatnio był: 29 Sty 2023, 18:48
Miejscowość: Ciemnogród k. Moherowa Wielkiego.
Frakcja: Powinność
Ulubiona broń: Tunder S14
Kozaki: 163

Re: Wrażenia po ukończeniu / recenzje userów

Postprzez Warsoonclang w 27 Maj 2010, 08:36

Grając w Zew miałem nadzieję , że szybko go nie skończę (jak już kiedyś pisałem - lubię się długo cieszyć grą) .
Gdy w Prypeci Major Diegtiariow razem z cała ekipą wsiadali już do śmigłowców , aż ze strachu przed ukończeniem gry zresetowałem kompa (z SoC też tak było) .
Ale na wszystko przyszedł czas i musiałem w końcu to skończyć . :facepalm:
Ostatnia odsłona była bardzo ciekawa i Zona bardziej tętniła życiem . Trochę się zawiodłem na etapie końcowym gry .
Koniec Stalkera powinien być w stylu CoD'a . Więcej akcji !!!!!!!!!!!!!!! Lecz wszystkiego mieć nie można .
Teraz gdy już nie mam co odkrywać w Stalkerze (po wyjaśnieniu wszystkiego )świat gier stał się dla mnie uboższy .
Dalej będę przemierzał Zonę pomimo ukończenia gry któryś raz z kolei .
Не перейдут
Awatar użytkownika
Warsoonclang
Stalker

Posty: 134
Dołączenie: 13 Kwi 2010, 20:22
Ostatnio był: 30 Mar 2016, 09:40
Miejscowość: Bunkier Naukowców w Jantarze
Frakcja: Wojskowi Stalkerzy
Ulubiona broń: SGI 5k
Kozaki: 18

Re: Wrażenia po ukończeniu / recenzje userów

Postprzez Striełok215 w 27 Maj 2010, 20:26

Mieli dobry pomysł z tymi zdjęciami , choc filmiki też dobry by były. ogólnie jak na fabułę to niezła
Jeśli nie jesteś kretyNEM to tego nie czytaj:
:

Ha ha Kretyn :D !!!
Awatar użytkownika
Striełok215
Stalker

Posty: 104
Dołączenie: 19 Maj 2010, 20:18
Ostatnio był: 21 Lis 2010, 17:59
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: PMm
Kozaki: 2

Re: Wrażenia po ukończeniu / recenzje userów

Postprzez Czehow w 17 Cze 2010, 16:28

Praktycznie wszystko mi sie podoba ale zakonczenie nie to i wprowadzenie jak by dali jakis filmik to ok

Uwagi moderatora:

Co to ma być? - caleb59
Awatar użytkownika
Czehow
Kot

Posty: 11
Dołączenie: 11 Cze 2010, 14:27
Ostatnio był: 16 Lip 2010, 14:32
Miejscowość: "Instytut Agroprom BAZA"
Frakcja: Powinność
Ulubiona broń: Storming Obokan
Kozaki: 0

Re: Wrażenia po ukończeniu / recenzje userów

Postprzez Dodox w 14 Lip 2010, 22:05

Zaraz po ukończeniu ucieszyłem się że ulepszono klimat i grafikę chociaż zawiodłem się że nie można przyłączać się do frakcji którą lubisz a wojsko stało się twoim domem przede wszystkim ten stalker był jakiś takiś nudny Powinność i Wolność w jednym budynku bez nawalania się trochę nie takie bo już przyzwyczaiłem się do tego co było w poprzednich częściach .
Ogólnie jest dobrze ale ta część jest nie do końca zrealizowana , kiedyś czytałem że to przez te sprawę z rozdzieleniem firmy na rzecz Metro 2033 trochę za mało forsy i już po ptakach .
Ale i tak jest to dobry następca tej rodziny i cieszę się że w niego grałem .
Byłem kiedyś na takim forum gier i było tam głosowanie na temat Zewu z moją oceną było ogólnie 9,45 ocena .
Naszą powinnością jest roznieść w pył całe plugastwo Zony i ją samą
Image
Awatar użytkownika
Dodox
Stalker

Posty: 80
Dołączenie: 11 Cze 2010, 21:21
Ostatnio był: 06 Mar 2013, 19:57
Miejscowość: Poznań
Frakcja: Powinność
Ulubiona broń: Tunder S14
Kozaki: 4

Re: Wrażenia po ukończeniu / recenzje userów

Postprzez Bambosz107 w 14 Lip 2010, 23:50

Hm, dziwne że nie zauważyłem wcześniej tego topicu...

Przeszedłem grę 4 razy - 1 raz bez modów na normalnym poziomie, 2 raz bez modów na najwyższym i jeszcze tak 2 razy z pomniejszymi modami.

To, co mi się podoba w Zewie to "ogrom" poszczególnych lokacji. Nie da się ich przejść wzdłuż w minutę, tak jak w poprzednich częściach. Dobrze, że są tylko 3, dzięki temu unikamy wielu doładowywań i strat czasu. Następną rzeczą jest ogólnie panujące poczucie pustki - zapomnijcie o zaludnionych połaciach terenu, jak w SoC'u, gdzie nie dało się ruszyć, bo takie tłumy były. Tu możesz eksplorować Zonę bez konieczności uprzedniego wybicia wszystkich wrogich NPC'ów i mutantów. Jesteś wolny. Optymalizacja także ma u mnie wieli plus. Patch 1.6.02 praktycznie eliminuje wszystkie bugi w grze, choć ta nawet na wersji 1.6.00 nie sypie crashami, jak CS.

Dla mnie minusem jest ogólna oprawa wizualna - niby jest DX10 a nawet 11 (choć tego w ogóle nie widać, a FPS spada 20 klatek), są supermegawypasione godrejsy i mokre powierzchnie, ale grafika w niektórych miejscach odrzuca. Wygląda, jakby gra miała ponad 5 lat. Niestety - Xray jest ciągle modyfikowany i na siłę są doklejane do niego nowe funkcje i ulepszenia. Według mnie ktoś nieobeznany z serią może po prostu tę świetną grę rzucić w kąt (jak mój kumpel), powie "eee ale badziewna grafika, a multi ssie, MW2 lepsze". Podobnie jest w przypadku Cienia Czarnobyla.

Podsumowując: jest to świetny sequel do Czystego Nieba, wprowadza masę usprawnień i ulepszeń, gra jest stabilna i przyjemna, warta polecenia.
Go Go Power Rangers!!
Awatar użytkownika
Bambosz107
Legenda

Posty: 1280
Dołączenie: 10 Maj 2009, 21:50
Ostatnio był: 15 Cze 2022, 20:42
Miejscowość: Tarnów
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 87

Re: Wrażenia po ukończeniu / recenzje userów

Postprzez Rolex w 15 Lip 2010, 17:33

Zew Prypeci zrobił na mnie dobre wrażenie. Już na początku miałem obawy, że mój komputer sobie z nią nie poradzi jak to było z Czystym Niebem, które przeszedłem na niskim fps. Tutaj optymalizacja jest na wyższym poziomie ale te wymagania. Graficznie ta gra nie spełniła wymagań. Gry z mniejszymi wymaganiami potrafią ładniej wyglądać ale to jest urok X-ray. Musimy się przyzwyczaić, że ten silnik musi udźwignąć całe a-life. A teraz do rzeczy. Misje poboczne wreszcie odegrały ważniejszą rolę niż główna fabuła. Nie wiem czy to na plus ale chciałem aby misje poboczne się nigdy nie kończyły bo nie ograniczały się do "przynieś, zabij, biegaj po całej mapie za 1 głupią rzeczą" tylko do rzeczy małe misje łączyły się z innymi co później przynosiło skutki. Fabuła dosyć tępa bo tylko bieganie od helikopterka do helikopterka ale na + zasługuje swoboda. Miałeś dużo czasu bo samoloty mogłeś w dowolnym czasie zbadać. Dostępność broni też jest na + oraz pomysł z narzędziami. Denerwujące jest, że od początku przejdziesz po emisji po polach anomalii, nazbierasz artefaktów, opylisz część z nich brodaczowi i stać Cię na egzoszkielet oraz inne giwery. Świetnie, że narzędzia są porozrzucane po lokalizacjach, a kalibracyjne dopiero w Prypeci czyli nie będziesz biegał jak czołg z mega ulepszeniami. Otoczenie jest dosyć ładnie zrobione. Prypeć wreszcie przypominała opuszczone miejsce z kilkoma szczurami walającymi się po ulicy, psami beztrosko biegającymi, pijawkami czającymi się za krzakami i snorkami, które same nie wiedzą co robić :E Kiepski już był pomysł z upchnięciem Powinności i Wolności do jednego budynku. Jakoś mi to nie pasowało. Przywrócone mutanty - burer czyli mistrz joda w roli głównej chyba nie pasuje do tej gry. Reszta może być. Zakończenie też było nawet ciekawe. Oczywiście było się radosnym jeśli wszystko było dobrze. Mogę wysoko ocenić na 9.8/10 za grywalność. 0.2 odjąłem za bugi, które niestety zdarzają się.
Image
Awatar użytkownika
Rolex
Kot

Posty: 37
Dołączenie: 13 Mar 2010, 21:50
Ostatnio był: 09 Wrz 2012, 17:07
Frakcja: Monolit
Ulubiona broń: VLA Special Assault Rifle
Kozaki: 1

Re: Wrażenia po ukończeniu / recenzje userów

Postprzez Znajomy w 19 Lip 2010, 10:49

Zew Prypeci podobał mi się... jednak nie było takiego zaskoczenia i podniecenia (?) jak w SoC.
Wojsko teraz w roli głównego bohatera, którzy czekają na ratunek w pralni? Nie kupuję tego, przez ostatnie dwie części przyzwyczaiłem się do tego, że wojsko to ci źli a nie tak jak jest teraz. Nie podobało mi się to iż po każdej emisji można było sobie przejść do paru wybranych miejscówek z anomaliami i pójść sobie natrzaskać kasy ile dusza zapragnie (Idziemy do Brodacza i opylimy mu to za nie małą sumkę)
Największego zaciesza dostałem kiedy zobaczyłem Stirełoka. Jak go zobaczyłem tylko sobie pomyślałem "Mordo ty moja!" :D
Zakończenie może nie jest jakoś super epickie no, ale cóż... Z zakończenia to podobał mi się końcowy filmik, opisujący co komu się stało, no i co zrobił... No i możliwość zostania w Zonie zamiast ewakuacji...
To na tyle...
Zew ode mnie dostanie taką... dość naciąganą ósemeczkę, ponieważ (mimo iż pisałem na początku, że mi się podobał) czuję pewien niedosyt. I ogólnie tak jakoś... (nie wiem jak to napisać... :D)
Image
Image
Image
Awatar użytkownika
Znajomy
Stalker

Posty: 104
Dołączenie: 01 Lip 2010, 11:14
Ostatnio był: 07 Gru 2013, 15:04
Miejscowość: Magazyny Wojskowe
Ulubiona broń: Akm 74/2U
Kozaki: 7

PoprzedniaNastępna

Powróć do Ogólna dyskusja

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości