Przewodnicy - opłata

"Ogólnie rzecz biorąc, jest to niemożliwe." Odparł Profesor Wołodia, zapytany o możliwość obrony doktoratu w przypadku posiadania tytułu profesora.

Płacenie Przewodnikom za znane przejścia pomiędzy lokacjami jest słusznym rozwiązaniem

Tak
17
50%
Nie
10
29%
Wisi mi to
7
21%
 
Razem głosów : 34

Przewodnicy - opłata

Postprzez Lubomyr w 21 Gru 2009, 14:02

Jak Wam się podoba rozwiązanie przechodzenia pomiędzy lokacjami? W Czystym Niebie po pokazaniu za opłatą przejścia na przykład z Bagien do Kordonu można było już potem samodzielnie przechodzić. W Zewie płacenie za każdym razem za towarzystwo Przewodnika uważam za lekko naciągnięte jeśli już nie nazwać to po prostu naciągactwem. To zupełnie jakbym musiał płacić taksówkarzowi za zawiezienie z WuCetu do sypialni we własnym już dobrze znanym domu.
Każda broń dobra, z którą przeżyjesz kolejny dzień.
Lubomyr
Kot

Posty: 45
Dołączenie: 10 Gru 2009, 00:27
Ostatnio był: 18 Sty 2017, 17:40
Frakcja: Samotnicy
Kozaki: 0

Reklamy Google

Re: Przewodnicy - opłata

Postprzez caleb59 w 21 Gru 2009, 14:08

Również uważam to za rozwiązanie beznamiętne i wciśnięte na siłę... Lepszym patentem byłoby rozwiązanie po staremu - ścieżki na mapie + przewodnicy jak się komuś leni... Na całe szczęście w Zewie Prypeci dość łatwo o dużą kasę, więc poł biedy - zapłacić można, ale z drugiej strony po co niby robić ścieżki na mapach skoro map (lokacji) jest tylko 3! :facepalm: :D
                 Image
| Ryzen 7 5800X3D | 32GB DDR4 RAM | RTX 3070 8GB GDDR6 RAM | Windows 11 Pro x64 |
Awatar użytkownika
caleb59
Administrator

Posty: 2687
Dołączenie: 23 Sie 2008, 18:59
Ostatnio był: 05 Gru 2023, 00:39
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 666

Re: Przewodnicy - opłata

Postprzez Scurko w 21 Gru 2009, 14:14

Witam. Mi takie rozwiązanie nie przeszkadza. Uważam to za normalne zjawisko. Zgodzę się z tym, że gdy już znasz trasę mógłbyś samemu ją przemierzyć, bez korzystania z usług przewodnika, ok. Opcja zastosowana w Zewie Prypeci z logicznego punktu widzenia gwarantuje Ci całkowite bezpieczeństwo, ponieważ nic nie może Cię zaatakować. Poza tym nie nie odczuwam jakoś specjalnie utraty pieniędzy, ponieważ nieźle się idzie obłowić. Postulowałbym, aby w kolejnej części (jeśli się ukaże) była dowolność w podejmowaniu takiej decyzji.

Pozdrawiam.
Image

"TYLKO ŻYCIE POŚWIĘCONE INNYM WARTE JEST PRZEŻYCIA"

http://fairview.deadfrontier.com/refer. ... ontier.com
Awatar użytkownika
Scurko
Tropiciel

Posty: 292
Dołączenie: 03 Lip 2007, 20:16
Ostatnio był: 16 Kwi 2022, 18:56
Miejscowość: Dębowiec k.Cieszyna
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 3

Re: Przewodnicy - opłata

Postprzez rafael w 21 Gru 2009, 16:12

mnie strasznie wkurza brak możliwosci przechodzenia samemu pomiedzy lokacjami. wersja z CS (czyli do wyboru) była najlepsza. jest jakas nutka ciekawej niepewnosci w tym, ze napycham plecak bronią na sprzedaż, opróżniam u handlarza, zostawiając sobie tylko pukawke jedna na powrót, a tu wskakuje banda mutantów na drodze do przejścia. a ja akurat z nie taka pukawką jaka byłaby optymalna. to urozmaica rozgrywke.
a jak ktoś sie spieszy, to proszę bardzo, są przewodnicy ...
"zawsze znajdzie się stara wódka dla nowych ludzi"
Awatar użytkownika
rafael
Kot

Posty: 34
Dołączenie: 04 Lut 2008, 01:02
Ostatnio był: 04 Lut 2012, 20:30
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: SGI 5k
Kozaki: 1

Re: Przewodnicy - opłata

Postprzez Dawid0ss w 21 Gru 2009, 18:04

To jest pewnego rodzaju utrudnienie w grze, bo trzeba kołować siano na podróże, ale z drugiej strony ułatwienie życia, bo dzięki "uprzejmości" przewodników nie musisz biegać po mapie do przejścia :wink:
Pozdrawiam

i5 13600KF
RTX 4070 Ti
2x16GB DDR4 3600Mhz
Awatar użytkownika
Dawid0ss
Łowca

Posty: 401
Dołączenie: 02 Kwi 2008, 17:32
Ostatnio był: 05 Mar 2024, 20:03
Miejscowość: Warszawa
Frakcja: Monolit
Ulubiona broń: Bulldog 6
Kozaki: 5

Re: Przewodnicy - opłata

Postprzez Lubomyr w 21 Gru 2009, 21:04

Ale takie bieganie to bardziej życiowe. Mnie jak pierwszy raz pokażą "ścieżkę w groch" drugi raz sam trafię. A z tym noszeniem tobołu na plecach z majątkiem dla handlarza to też uważam za całkiem życiowe. Wybór czy taszczyć zużyty karabin czy butelki wódki to jest właśnie samo życie. No i faktycznie ta rozterka. Załadować na garb dobytek cały ale mieć snajperkę, karabin szturmowy, pistolet maszynowy, pistolet dużego kalibru i wyrzutnię ppanc a do tego amunicji na przejęcie władzy w małym afrykańskim państwie nie wspominając o apteczkach i środkach na chorobę popromienną czy może iść bez bagażu z możliwością zbierania po drodze na odsprzedaż ale też z obawą czy wogóle się gdziekolwiek dojdzie (jak dobrze że są sejwy i jaka szkoda, że nie ma ich w życiu, skorzystałbym z nich pół roku temu ;) Czekam na w pełni wirtualnego STALKERa z możliwością trójwymiaru w obrazie a nie tylko w dźwięku. Miodzio
Każda broń dobra, z którą przeżyjesz kolejny dzień.
Lubomyr
Kot

Posty: 45
Dołączenie: 10 Gru 2009, 00:27
Ostatnio był: 18 Sty 2017, 17:40
Frakcja: Samotnicy
Kozaki: 0

Re: Przewodnicy - opłata

Postprzez MiedzianeJaja w 22 Gru 2009, 11:50

Mnie drażniło że chociaż zmontowałem drużynę i poprowadziłem ją do Prypeci jako przywódca to potem muszę płacić za przejście jakiemuś szemranemu przewodnikowi. Nie dość że nie szedł z nami kiedy trzeba było karku nadstawić za to jak już niebezpieczeństwo minęło i drogę wyczyściliśmy skwapliwie wyciąga rekę po pieniążki. Tfu! Sobaka. Też jestem za wolnym wyborem. Pierwszy raz z przewodnikiem a kolejne to kto chce idzie z przewodnikiem a kto nie to na butach.
MiedzianeJaja
Tropiciel

Posty: 279
Dołączenie: 11 Paź 2009, 22:27
Ostatnio był: 16 Gru 2016, 09:54
Miejscowość: Kraków
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 22

Re: Przewodnicy - opłata

Postprzez Naznaczony w 27 Gru 2009, 13:29

Mi brakuje tego że jak zapłacę te 500 RU to potem nie mogę go z nich ograbić xD.

A najbardziej to już wgl. samochodów. Ale mapki są na nie za małe ;p
Pomogłem ci? Daj +++ nie pomogłem? hehe to nikt nie pomoże :>...
Awatar użytkownika
Naznaczony
Kot

Posty: 24
Dołączenie: 20 Lis 2007, 09:23
Ostatnio był: 03 Sty 2010, 01:23
Miejscowość: Malbork
Kozaki: 0

Re: Przewodnicy - opłata

Postprzez djcycu w 27 Gru 2009, 17:39

Pomyliłem się i przypadkowo dałem tak. Tak naprawdę wkurzyło mnie to że trzeba płacić za przejście z lokacji do lokacji... W poprzednich częściach szło się samemu i nikt nie miał żadnych problemów. Najśmieszniejsze jest to że początkowo nikt nie znał drogi do Prypeci no ale po naszym odkryciu pewien przewodnik zna a w zamian za pomoc nie będzie nas przeprowadzał za darmo...
Szczegółowe mapy do S.T.A.L.K.E.R Zew Prypeci

In nomine Patris, et Filii, et Spiritus Sancti. Amen
Awatar użytkownika
djcycu
Monolit

Posty: 3533
Dołączenie: 17 Wrz 2009, 16:38
Ostatnio był: 12 Sty 2021, 21:51
Miejscowość: "Łosiek"
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Tunder S14
Kozaki: 775

Re: Przewodnicy - opłata

Postprzez Lubomyr w 01 Sty 2010, 15:12

Wiem, czepiam się tym bardziej, że pod koniec ma się kasy jak lodu mimo wydawania na pie....oły i modyfikacje sprzętu. Nie rozumiem tylko czemu Garri życzy sobie za przeprowadzenia z Janowa do Prypeci 5000 a z powrotem robi to za friko. Wkurzyło mnie to i sprawdziłem, że winda w Fabryce Jupiter jest w górnym położeniu i jakoś nie chce się już więcej uruchomić a tunel od strony Prypeci zawalił się w dalszej części. A tak ładnie by było robić sobie długie niebezpieczne spacerki w pełnym kombinezonie. No i gra była by dłuższa. Garri to jednak szczur. Zwiał jakby przeczuwał co się stanie. Nawet się nie pożegnał. No i tym bardziej nie ma odwrotu. Przewodnicy powinni być i brać opłatę. Za pierwsze przejście czemu nie, chociaż i my moglibyśmy ryzykując życie właściwe drogi znajdować. Potem jak kto wygodny, chce z obstawą przejść a do tego zależy mu na szybkim przemieszczaniu się to czemu nie. Brać przewodnika i zasuwać. Ja wolę zdecydowanie jeśli już muszę to za pierwszym przejściem zapłacić przewodnikowi (zapłata mogła by być też w postaci pomocy w transportowaniu majdanu przewodnika a i w drugą stronę mogło by to działać, on mój majdan za dodatkową opłatą taszczy) ale drugie przejście jeśli lubię samotność długodystansowca wykonuję samotnie i bez konieczności płacenia i słuchania zrzędzenia jakiegoś dupka. Tak powiedziałem i zdania nie zmienię. ;)
Każda broń dobra, z którą przeżyjesz kolejny dzień.
Lubomyr
Kot

Posty: 45
Dołączenie: 10 Gru 2009, 00:27
Ostatnio był: 18 Sty 2017, 17:40
Frakcja: Samotnicy
Kozaki: 0

Re: Przewodnicy - opłata

Postprzez djcycu w 01 Sty 2010, 16:53

Winda się psuje przy pierwszym "zejściu" w podziemia kiedy idziesz ze swoim oddziałem. Potem jest opcja dialogowa w której przy rozmowie z Azotem masz pretensje że winda się zepsuła :)
Ostatnio edytowany przez caleb59, 01 Sty 2010, 18:37, edytowano w sumie 1 raz
Szczegółowe mapy do S.T.A.L.K.E.R Zew Prypeci

In nomine Patris, et Filii, et Spiritus Sancti. Amen

Za ten post djcycu otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive Munio03.
Awatar użytkownika
djcycu
Monolit

Posty: 3533
Dołączenie: 17 Wrz 2009, 16:38
Ostatnio był: 12 Sty 2021, 21:51
Miejscowość: "Łosiek"
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Tunder S14
Kozaki: 775


Powróć do Ogólna dyskusja

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości