Budowanie klimatu aka niedocenione pistolety i inne "śmieci"

"Ogólnie rzecz biorąc, jest to niemożliwe." Odparł Profesor Wołodia, zapytany o możliwość obrony doktoratu w przypadku posiadania tytułu profesora.

Re: Budowanie klimatu aka niedocenione pistolety i inne "śmieci"

Postprzez StalkerCiastek w 20 Sty 2010, 16:51

Co do "hardkorowści". Planuje przejśc SoC z samym tylko PMm :). Oczywiście wybór pancerzy dowolny, ale jako broń to tylko to "cudo".

Co do pomysłu - świetny. Ale napiszę też coś od siebie. Byłem w Prypeci, jeszcze nie freeplay. Nudziło mi się. Wziełem więc Gaussa, Wintara i ruszyłem na wyprawę. Cel? Pomieszczenie w bloku. Tam gdzie anomalia porusza się po takich "lianach" na samej górze. Całą noc obserwowałem Prypec. Wiecie ile ciekawych rzeczy można odkryc? Największy smaczek to potęga A-Life już w całości obecna w Zewie. Po prostu miód móc oglądac z bezpiecznego miejsca zachowania mutantów. Niby nic, ale daje sporo radości. No i ten klimat. Mam nagrany filmik. Jak będę miał szybszego neta wrzucę na YT i pokaże :).
LOL
Awatar użytkownika
StalkerCiastek
Redaktor

Posty: 357
Dołączenie: 27 Cze 2008, 21:17
Ostatnio był: 26 Cze 2014, 17:46
Miejscowość: Gdzieś
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 58

Reklamy Google

Re: Budowanie klimatu aka niedocenione pistolety i inne "śmieci"

Postprzez hangeron w 15 Lut 2010, 18:07

Ja tam preferuje ograniczenie wagi - staram się mieć max 20kg na plecach (no chyba że wracam z polowania).
Jak dla kogoś za łatwo to proponuję 15kg, zaczyna się wtedy człowiek zastanawiać komu warto poświęcić swoje pestki.
hangeron
Kot

Posty: 14
Dołączenie: 15 Lut 2010, 16:06
Ostatnio był: 20 Lut 2015, 18:00
Kozaki: 1

Re: Budowanie klimatu aka niedocenione pistolety i inne "śmieci"

Postprzez Dawid0ss w 15 Lut 2010, 18:32

Przyznam, że udźwig w tej grze również mi nie odpowiada. Przecież 50kg to duży worek cementu. Żaden normalny człowiek nie jest w stanie biegać z takim ciężarem na plecach. Niestety znacznie obniża to realność gry. Całkiem już nie rozumiem tych, którzy ten udźwig jeszcze zwiększają.
Standardowo żołnierze mają na sobie około 20kg ekwipunku i tej ilości powinni się trzymać twórcy gry.
Pozdrawiam

i5 13600KF
RTX 4070 Ti
2x16GB DDR4 3600Mhz
Awatar użytkownika
Dawid0ss
Łowca

Posty: 401
Dołączenie: 02 Kwi 2008, 17:32
Ostatnio był: 05 Mar 2024, 20:03
Miejscowość: Warszawa
Frakcja: Monolit
Ulubiona broń: Bulldog 6
Kozaki: 5

Re: Budowanie klimatu aka niedocenione pistolety i inne "śmieci"

Postprzez Ozi w 16 Lut 2010, 20:57

Ja biorę na wyprawy plecak załadowany załadowanymi pistoletami, zero dodatkowej amunicji. Magazynek pusty, wyrzucam broń, biorę następną :D (chyba na 4chanie ten pomysł przeczytałem :P )
Awatar użytkownika
Ozi
Stalker

Posty: 76
Dołączenie: 04 Sty 2010, 17:51
Ostatnio był: 21 Paź 2019, 15:48
Kozaki: 5

Re: Budowanie klimatu aka niedocenione pistolety i inne "śmieci"

Postprzez Dawid0ss w 16 Lut 2010, 21:16

Ozi napisał(a):Ja biorę na wyprawy plecak załadowany załadowanymi pistoletami, zero dodatkowej amunicji. Magazynek pusty, wyrzucam broń, biorę następną :D (chyba na 4chanie ten pomysł przeczytałem :P )

Wybaczcie za offtop, ale poległem :-)))))))))))))))))))))))))

i5 13600KF
RTX 4070 Ti
2x16GB DDR4 3600Mhz
Awatar użytkownika
Dawid0ss
Łowca

Posty: 401
Dołączenie: 02 Kwi 2008, 17:32
Ostatnio był: 05 Mar 2024, 20:03
Miejscowość: Warszawa
Frakcja: Monolit
Ulubiona broń: Bulldog 6
Kozaki: 5

Re: Budowanie klimatu aka niedocenione pistolety i inne "śmieci"

Postprzez RamzeS w 16 Lut 2010, 22:06

zabiłem chimere z noża:P żart....SoCa tez przechodziłem całego w pomarańczowym kombinezonie, egzo znalazłem jak mi kolega powiedział, gdzie był pod sam koniec gry! najlepszy klimat gra miała jednak na "priboy story"
-zielona zona, a nie to co te pustkowia z CSa(bagna) i Zaton
- świecące anomalie w nocy
- nawałnice mutantów po emisjach, bez noktowizora z samą latarką o 2 w nocy i strzelba :mad:
- niejasność zadań, trzeba było szukać:) latanie od laboratorium do laboratorium i sprawdzanie kodów który do których drzwi

wiecie co tworzyło niezapomniany klimat SoC? mapy były zróżnicowane i to tworzyło klimat, którego trochę brak w CoP
wiadomo ktoś powie duza mapa daje wolność, więcej lokacji i ciekawych rzeczy można w nią upchać i daje poczucie realności, ale jakoś brak mi takiego zróżnicowania

Zaton jak i bagna z CSa do mnie nie przemawiają
Awatar użytkownika
RamzeS
Kot

Posty: 30
Dołączenie: 12 Mar 2009, 16:05
Ostatnio był: 18 Kwi 2017, 19:24
Kozaki: 1

Re: Budowanie klimatu aka niedocenione pistolety i inne "śmieci"

Postprzez Wojak w 22 Lut 2010, 20:06

Ta część Stalkera mnie zgniotła :facepalm:
50kg jak 50kg, ale 90 w ulepszonym Exo to już lekka przesada. I te zamawianie pukawek. Zbierz 4 artefakty, zapłać Żwawemu marne 20k R i już masz najlepszą pukawę na początku gry. W SoC każdą pukawę obskakiwało się po kolei, strzelało się po prostu z każdej, używało każdego kombinezonu, a tu - dodali nawet płaszcz którego i tak nikt nie użyje. Po za tym i tak mało tego ekwipunku w tym CoP, który pod paroma względami wydaje się być uboższy od pierwszej części.
Ja tam mimo wszystko chodzę z kombinezonem Świt i Vintarem, bo nic tak nie buduje klimatu jak właśnie ten zestaw, choć Vintar stał się bezużyteczny w tej części. Tak szybko można mieć Gaussa, a amunicja i tak jest tania, że praktycznie każdy mutant stanowiący wyzwanie w poprzednich częściach, w tej idzie już na hita.
Oceniasz zbyt prędko.
Awatar użytkownika
Wojak
Stalker

Posty: 171
Dołączenie: 23 Paź 2009, 22:37
Ostatnio był: 14 Lip 2021, 16:25
Miejscowość: Wielkie Równiny
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: TOZ34
Kozaki: 37

Re: Budowanie klimatu aka niedocenione pistolety i inne "śmieci"

Postprzez wwwdjkamil w 23 Lut 2010, 18:22

To jest mój pierwszy post na tym forum więc się przywitam :)

Co do klimatu w COP nie jest źle, wyskakujące potwory i ciemne podziemia budują klimat ale...
No cóż jestem na początku Jupitera (jeszcze nie wykonałem żadnej misji w jupiterze) i mam GP37, kamizelkę C3a i hełm taktyczny... moim skromnym zdaniem to lekka przesada. EQ mam od Żwawego i 20k za GP37 to za mało. 5k za 300 pestek do GP37 to też małe jeżeli to równowartość jednego artefaktu.

A SOC hmmm jestem dopiero w Kordonie (przed tym "nasypem kolejowym") więc trochę blisko, ale na początku dostajemy kurtkę która prawie nić nie daję (a nie średniej klasy kombinezon jak w COP'ie), PMn (a nie kałacha) i ździebło pestek i każą nam walczyć w 4 z 8* bandytami to jest klimat. Może i grafa gorsza, ale kto tam się tym przejmuję :D a jeżeli już do są odpowiednie mody.

* chyba 8 bo nie liczyłem
:

Ludzka ciekawość nie zna granic
Awatar użytkownika
wwwdjkamil
Kot

Posty: 26
Dołączenie: 19 Lut 2010, 22:40
Ostatnio był: 15 Lis 2014, 11:31
Frakcja: Czyste Niebo
Ulubiona broń: GP 37
Kozaki: 1

Re: Budowanie klimatu aka niedocenione pistolety i inne "śmieci"

Postprzez SpRiTeo w 23 Lut 2010, 22:05

Ja nie rozumiem jak poprzednicy, taktyki "chodzącego czołgu" typu:Egzoszkielet, Dragunov, 300 pestek, Gauss 100-200 baterii, i RP- 300 pestek, plus tona bandaży, apteczek i innego śmiecia. Mój ekwipunek wygląda dość skromnie: Kombinezon Świt ulepszony, SA Lawina jakieś 200 pestek ( wg mnie dużo lepszy od vintara, oraz posiada więcej zastosowań ) SIP-M2000 jako pistolet+ 50 naboi, 5 zywkłych apteczek, 1 naukowa na wszelaki wypadek, 10 bandaży i 3 leki antychemiczne ( często łażę po takich anomaliach ) oraz detektor- stary dobry niedźwiedź ( Swaróg odbiera całą przyjemność rzucania śrubami, szukania bezpiecznej ścieżki itp. ) hmm. no ze 2 butelki Kozaka, na biesiadki przy ognisku, 2 energetyki, jak muszę spieprzać przed mutantami lub innymi. i jeszcze bąbel u pasa żeby nie nosić leków. I to by było na tyle, mam około 10 tys. rubli w portfelu, a wszystkie artefakty wrzucam do skrzynek :D Trochę offtop- co zrobić z dokumentami z X8 bo nie chce mi się ich ciągle nosić? I jeszcze jedno- gdyby wujek Jar nam przypadkiem zginął to kto był by szefem w Prypeci? :D
Awatar użytkownika
SpRiTeo
Kot

Posty: 38
Dołączenie: 24 Sty 2010, 21:24
Ostatnio był: 25 Lut 2011, 18:00
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: VLA Special Assault Rifle
Kozaki: 0

Re: Budowanie klimatu aka niedocenione pistolety i inne "śmieci"

Postprzez kris1275 w 25 Lut 2010, 13:43

Czytając posty w tym temacie zastanawia mnie jedna rzecz. Jak bieganie w "gaciach" po Zonie z pistoletem w ręce może podnosić klimat w grze? Poziom trudności owszem, ale klimat? W jaki sposób ?. Jak dla mnie jest to kompletny bezsens.

ja tam preferuje przejscie stalkera nozem przeszedlem tak 40% gry i tylko jakies 7 razy detnelem
Ostatnio edytowany przez kris1275, 25 Lut 2010, 14:01, edytowano w sumie 1 raz
Awatar użytkownika
kris1275
Tropiciel

Posty: 249
Dołączenie: 05 Gru 2009, 14:10
Ostatnio był: 18 Sie 2015, 21:57
Frakcja: Najemnicy
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 13

Re: Budowanie klimatu aka niedocenione pistolety i inne "śmieci"

Postprzez Dawid0ss w 25 Lut 2010, 14:01

Zgadzam się. Zona wylewa się z ekranu w każdym momencie grania. Stoję sobie przed fabryką Jupiter. Patrzę na te opuszczone budynki. W tle cicha, nastrojowa muzyka. Świadomość tego, że w rzeczywistości te budowle wyglądają tak samo - to jest właśnie Klimat przez wielkie "K" :E
Pzdr

i5 13600KF
RTX 4070 Ti
2x16GB DDR4 3600Mhz
Awatar użytkownika
Dawid0ss
Łowca

Posty: 401
Dołączenie: 02 Kwi 2008, 17:32
Ostatnio był: 05 Mar 2024, 20:03
Miejscowość: Warszawa
Frakcja: Monolit
Ulubiona broń: Bulldog 6
Kozaki: 5

Re: Budowanie klimatu aka niedocenione pistolety i inne "śmieci"

Postprzez kris1275 w 25 Lut 2010, 14:10

No właśnie.Twórcy gry albo robią gre z klimatycznymi lokacjami czy miejscówkami, albo robią gre bez klimatu nastawianą na robienie np. jatki. Fabryka Jupiter, tunele do Prypeci, sama Prypeć to są klimatyczne miejsca. Wchodząc do fabryki Jupiter czułem sie lekko niepewnie.I o to właśnie chodzi. Nie ma możliwości podbudowania klimatu bo niby jak? Albo klimat jest w grze, albo go nie ma.Wszystko zależy od twórców.
Awatar użytkownika
kris1275
Tropiciel

Posty: 249
Dołączenie: 05 Gru 2009, 14:10
Ostatnio był: 18 Sie 2015, 21:57
Frakcja: Najemnicy
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 13

PoprzedniaNastępna

Powróć do Ogólna dyskusja

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości