Nasze ulubione miejsce w Zewie Prypeci

"Ogólnie rzecz biorąc, jest to niemożliwe." Odparł Profesor Wołodia, zapytany o możliwość obrony doktoratu w przypadku posiadania tytułu profesora.

Re: Nasze ulubione miejsce w Zewie Prypeci

Postprzez Greyeeh w 20 Mar 2010, 22:54

Wszystkich tu przerażają budynki w grach? Ja całą zoną zwiedzałem z przyjemnością, tylko będąc w Laboratorium X8 chciałem szybko się stamtąd wydostać widząc z jaką ilością rodentów będę musiał walczyć. Drugi raz wszedłem tam z wielką przyjemnością. Nie wiem czy zauważyliście, ale wchodząc na stołówkę pracowniczą słychać płacz dziecka, jest to jedyny dźwięk w grach przez który przechodzi przeze mnie dreszczyk. Siedziałem chwile słuchając tego płaczu myśląc skąd to dobiega, szukam, szukam. Cisza. Nagle za mną stoi burer, zabiłem go i już nie było słychać tych dźwięków. Patrząc na videos'y na XF widziałem że burer był w łazience, u mnie chyba był tak niecierpliwy że wyszedł :) Z tym płaczem spotykałem się w wielu grach survival horror, jest to chyba najskuteczniejsza forma żeby przestraszyć, a zarazem zaciekawić gracza do sprawdzenia źródła dźwięku.
Awatar użytkownika
Greyeeh
Redaktor

Posty: 557
Dołączenie: 29 Gru 2008, 21:08
Ostatnio był: 08 Sty 2014, 19:48
Miejscowość: Jaworzno
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Obokan
Kozaki: 66

Reklamy Google

Re: Nasze ulubione miejsce w Zewie Prypeci

Postprzez STALKER98 w 02 Kwi 2010, 22:00

No trudno powiedzieć bo jest ich kilka. Przede wszystkim Skadowsk , Janów , i pralnia w Prypeci czyli te bezpieczne miejsca ... Potem: Stara Stacja Obsługi , Port rzeczny , księgarnia , Szpital , szkoła , przedszkole , szkoła ... itd . Czyli cała Prypeć :D Ale tak podsumuwująć najbezpieczniejszym miejscem : Skadowsk i takie fajniejsze Pralnia xD
Polyushko-pole, Polyushko, shiroko pole. Edut po polyu geroi , Ekh, sa Krasnoy Armii geroi! Devushki, glyante, Glyante na dorogu nashu. Vyetsya dalnyaya doroga, Ekh , da razveselaya doroga !

Za ten post STALKER98 otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive SVDstriker.
Awatar użytkownika
STALKER98
Stalker

Posty: 79
Dołączenie: 08 Mar 2010, 23:27
Ostatnio był: 03 Lut 2011, 11:31
Miejscowość: Tyż z Kremla a co se bede żałować ;)
Frakcja: Naukowcy
Ulubiona broń: FT 200M
Kozaki: 1

Re: Nasze ulubione miejsce w Zewie Prypeci

Postprzez Snikers w 03 Kwi 2010, 13:17

Ja uwielbiam tereny wokoło fabryki (najbliższe betonowa wanna bo zawsze tam jest kontroler i bandyci którzy atakują :E ) i ogółem cały Prypeć ten monolit, najemnicy,zombie i himera w szpitalu po prostu zaje..... ide sobie spokojnie z daleka wygląda jak pies ( z tyłu ) to ja idę wyciągam Eliminatora i jazda a tu OMG LOL WTF :facepalm: co to jest, walnęła mnie raz i wyleciałem w powietrze [obloockajcie ten efekt :E] i wyciągam TRs podczepiany granatnik i BUUUUUUUUUUUM i BUUUUUUUUUUM dwa granaty i himera śpi a obok najemnicy GIT ;D
89% graczy uważa że najważniejsza jest grafika.
Jeśli należysz do tych 11% wklej to do podpisu.

Snikers
Wygnany z Zony

Posty: 15
Dołączenie: 31 Mar 2010, 16:48
Ostatnio był: 20 Lis 2010, 15:02
Miejscowość: Dąbrowa Górnicza
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: TRs 301
Kozaki: 0

Re: Nasze ulubione miejsce w Zewie Prypeci

Postprzez Stalker666 w 11 Kwi 2010, 20:40

Moim ulubionym miejscem jest Tartak.

Uwagi moderatora:

Zaiste wypowiedź urzekająca w swojej prostocie...
Stalker666
Kot

Posty: 4
Dołączenie: 07 Kwi 2010, 19:55
Ostatnio był: 28 Mar 2013, 13:44
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 0

Re: Nasze ulubione miejsce w Zewie Prypeci

Postprzez DzordzBuzs w 20 Kwi 2010, 23:52

Kibel w bunkrze naukowców http://img9.imageshack.us/i/ssuser03301 ... jupit.jpg/
Tylko much tam jeszcze brakuje :E
Nie lubię Snorków...
Awatar użytkownika
DzordzBuzs
Stalker

Posty: 61
Dołączenie: 03 Gru 2009, 01:10
Ostatnio był: 01 Lut 2022, 00:52
Miejscowość: Gdzie kukółka mówi ja pie..... ?
Frakcja: Wojskowi Stalkerzy
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 5

Re: Nasze ulubione miejsce w Zewie Prypeci

Postprzez Pawlowicz w 21 Kwi 2010, 14:57

Moim ulubionym miejscem jest oaza. Ze względu na światło (pięknie wchodzi przez dziurę) na wygląd (tam gdzie jest światło tam jest trawa i piękna woda). :+:
Image
Falloutowe Wojny Frakcji http://fallout.wojnyfrakcji.org/
Stalkerowe Wojny Frakcji http://www.stalker.wojnyfrakcji.org/
Awatar użytkownika
Pawlowicz
Stalker

Posty: 147
Dołączenie: 03 Kwi 2010, 08:13
Ostatnio był: 07 Cze 2014, 18:24
Miejscowość: Zona
Frakcja: Naukowcy
Ulubiona broń: Akm 74/2U
Kozaki: 3

Re: Nasze ulubione miejsce w Zewie Prypeci

Postprzez Warsoonclang w 21 Kwi 2010, 21:48

Moim ulubionym miejscem jest port w Prypeci . Pełno tam zombiaków ale jak się ich wyczyści to owe charakterystyczne miejsce staje się doskonałym azylem . Port jest mroczny i usytuowany w doskonałym miejscu (tak na obrzeżach mapy ) .
Не перейдут
Awatar użytkownika
Warsoonclang
Stalker

Posty: 134
Dołączenie: 13 Kwi 2010, 20:22
Ostatnio był: 30 Mar 2016, 09:40
Miejscowość: Bunkier Naukowców w Jantarze
Frakcja: Wojskowi Stalkerzy
Ulubiona broń: SGI 5k
Kozaki: 18

Re: Nasze ulubione miejsce w Zewie Prypeci

Postprzez marlow24 w 23 Kwi 2010, 20:52

Między innymi laboratorium X8 , bunkier naukowców w pobliżu stacji Janów , anomalia "Betonowa Wanna" ale nie fabryka jupiter , Port Rzeczny , lubię pobłądzić po mieście Prypeć .
marlow24
Kot

Posty: 7
Dołączenie: 08 Kwi 2010, 17:43
Ostatnio był: 24 Cze 2012, 23:38
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 0

Re: Nasze ulubione miejsce w Zewie Prypeci

Postprzez Firebatkowalsky w 24 Kwi 2010, 16:17

Ja zaś uwielbiam Fabrykę Jupitera. Krążąc na zewnątrz, między zakrzaczonymi zaułkami i rozwałkowanymi maszynami dostaję na klatę megatonę klimatu.
Drugie miejsce zaś zajmuje, że tak to nazwę wejście do tunelów, gdzie musimy utłuc Burery.
Ostateczne i najlepsze miejsce to Prypeć, jako całość. Nie grałem w CS, nie wiem jak tam wyglądało to miasto (o ile było) Ale wersja z CP miażdży butami jej odpowiednik z SoC.
Awatar użytkownika
Firebatkowalsky
Kot

Posty: 3
Dołączenie: 06 Mar 2010, 08:53
Ostatnio był: 17 Lip 2010, 12:44
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Sniper Rifle SVDm2
Kozaki: 0

Re: Nasze ulubione miejsce w Zewie Prypeci

Postprzez Ogniskujący w 24 Kwi 2010, 16:22

Jak dla mnie przestraszyłem się tylko w X8(co chwila widziałem że coś mnie obserwuje i stosuje ataki kinetyczne ale jakbym nie patrzył to nic nie widziałem)W laboratorium spotkałem 2 burery ok 30 rodentów i 1 snorka(jeden nie żył pewnie bug :) )A płacz dziecka rozbił mnie.Zaraz jak znalazłem pierwszy dokument zacząłem spierniczać :D
NABOJE to waluta zony
Awatar użytkownika
Ogniskujący
Stalker

Posty: 126
Dołączenie: 24 Kwi 2010, 15:44
Ostatnio był: 27 Cze 2011, 20:35
Miejscowość: Dolina Mroku-Baza wolności
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: TRs 301
Kozaki: 2

Re: Nasze ulubione miejsce w Zewie Prypeci

Postprzez GaRRuSS w 30 Kwi 2010, 10:06

Mi tak jak przedmówcy najbardziej spodobało się Laboratorium X8. Klimat tego miejsca jest niepowtarzalny, ciągle coś cię obserwuje, aż ma się ochotę odwrócić i puścić serię ale tam nic nie ma. Do tego jeszcze te przerażające dźwięki mocno podbudowywały klimat tego miejsca. Wszędzie były tam anomalię, a wejście w jedną z nich przy takim napięciu groziło zawałem :wink:. spotkałem tam parę snorków, 2 burery i masę rodentów. Ale udało mi się zdobyć na odwagę i znalazłem wszystkie dokumenty.
Awatar użytkownika
GaRRuSS
Stalker

Posty: 76
Dołączenie: 11 Kwi 2010, 20:08
Ostatnio był: 31 Sie 2019, 06:12
Miejscowość: Прип'ять
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 0

Re: Nasze ulubione miejsce w Zewie Prypeci

Postprzez Dead333 w 03 Maj 2010, 20:17

Hmmm.. Zależy co się komu podoba, czy dla kogoś liczy się aby w danej lokacji porządnie powalczyć, nabyć sporą dawkę adrenaliny, czy odpocząć, porozmawiać z NPCetami i poczuć mocny rosyjski klimat.. Ja zdecydowanie należę do tych drugich. Nie znaczy to, że za wszelką cenę unikam walki - wręcz przeciwnie, ale preferuję jednak pogadanki z npc, spędzanie czasu przy ognisku etc.. (W Zewie nie spotkałem się ze Stalkerami wypoczywającymi przy ognisku - bardzo dużo było tego w poprzednich częściach). Przechodząc do meritum - najbardziej przypadł mi do gustu Skadowsk :). Jest tam kilka osób od których możemy dowiedzieć się ciekawych rzeczy, czy dostać questa. Mój pierwszy kontakt z tą lokacją (dopiero niedawno ukończyłem Zew) był czymś niesamowitym. Odkryłem coś, co zawsze chciałem ujrzeć w Stalkerze. Bezpieczne miejsce, w którym ukryjemy się przed emisją, zjemy i pośpimy :). Nie wiem czy zauważyliście, ale Stalker zmierza w troche innym kierunku, niż przedstawione to zostało w Cieniu Czarnobyla. Robi się odrobinę spokojniej. W ciągu dnia nie musisz cały czas odwracać się za siebie, a noc, spokojnie możesz przespać. Mi osobiście takie rozwiązanie bardzo się podoba ;). Nie uważam, że ujmuje to klimatu, ponieważ klimatem sączy teren, w ogóle pomysł, rozmowy, broń - no wszystko. Nie musi się na to składać strach i mutanty (choć, może). Drugą, bliską memu sercu lokacją był Janów. Jest oczywiście mniejszy (przynajmniej tak mi sie wydawało) od Skadowska i troszeczkę no, gorszy. Pomysł z przebywaniem w barce był bardziej trafiony niż siedzenie w normalnym bezpiecznym w 100% budynku. Biorąc pod uwage oczywiście realizm, budynek jest mądrzejszym wyjściem :o. Na trzecią bezpieczną lokację przypadła baza wojska. Nie czułem się tam bezpiecznie, miejsce to zajmuje bardzo mało terenu i w ogóle jest zrobione na 'odwal się'. Jednak przebywamy tam stosunkowo bardzo mało czasu, więc nie sposób dociekać się wszystkich wad :). Co do miejsc bardziej otwartych, w których już musimy oglądać się za siebie, a każdy szmer, piśnięcie, upadek jakiegoś przedmiotu wywołuje ciarki na plecach, to preferuję legowisko pijawek i gospodarstwo, w którym byliśmy z Wujkiem Yarem (Jarem?). Może na tą decyzję wpłynęło to, że jesteśmy tam bardzo krótko i jesteśmy tam z kimś. Ponieważ takie w 100% samotne przemierzanie tak strasznych zakamarków niezbyt mi się podoba. Co dziwne, żadni stalkerzy poza graczem (w każdej części) nie podróżowali sami :P. Mam nadzieję, że w kolejnych odsłonach naszej ukochanej gry, będzie można sobie zarekrutować jakiegoś kolegę i zostanie to wbudowane w mechanizm gry.

To byłoby na tyle, jeżeli chodzi o moje ulubione miejscówki :). Co o nich sądzicie? Mace podobne podejście? Stalker zmierza w dobrym kierunku? Zachęcam do dyskusji! :)
Awatar użytkownika
Dead333
Kot

Posty: 11
Dołączenie: 22 Kwi 2010, 14:18
Ostatnio był: 06 Cze 2010, 22:05
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Akm 74/2
Kozaki: 0

PoprzedniaNastępna

Powróć do Ogólna dyskusja

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości