Jak usunąć mody?

Wszyscy bali się premiery kolejnej gry z serii Stalker. Nikt nie potrafił odpowiedzieć na pytanie: co wpisać w tym cholernym opisie?
Regulamin forum
Przy zadawaniu pytania związanego z problemem dotyczącym modyfikacji, prosimy o podawanie treści całego loga błędu.
Lokalizacja logów:
Windows XP - C:\Documents and Settings\All Users\Moje dokumenty\S.T.A.L.K.E.R. - Zew Prypeci\logs
Windows Vista/7 - C:\Users\Public\Documents\S.T.A.L.K.E.R. - Zew Prypeci\logs
Steam - X:\Program Files (x86)\Steam\SteamApps\common\Stalker Call of Pripyat\_appdata_\logs

Logi tagujemy w [ CODE ][/ CODE ].

Jeżeli chcesz zadać pytanie na temat fabuły, to sprawdź najpierw, czy odpowiedzi nie znajdziesz w SOLUCJI.

Jak usunąć mody?

Postprzez oemax w 24 Lip 2014, 12:30

Mam pewien problem z modem. Gra się zacina i chciałbym usunąć te mody. Próbowałem już je usunąć i odisntalowałem nawet grę ale nic, mod nadal był. Mod nazywa się Call of Pripyat Complete.
oemax
Kot

Posty: 1
Dołączenie: 24 Lip 2014, 12:22
Ostatnio był: 24 Lip 2014, 12:47
Frakcja: Wojskowi Stalkerzy
Ulubiona broń: TRs 301
Kozaki: 0

Reklamy Google

Re: Jak usunąć mody?

Postprzez djcycu w 24 Lip 2014, 12:38

Zatem odinstaluj całkowicie grę, usuń folder główny gry i powinno działać. Jeśli nie to zainstaluj moda raz jeszcze i wyśledź gdzie on się instaluje choć nie wydaje mi się by instalował się osobno gdzieś poza folderem gry. Zwykle mod zawiera się w folderze gamedata ale niektóre mody lubią dorzucić z kilka bibliotek dlatego ja proponuję właśnie usunięcie i ponowne zainstalowanie gry na czysto.
Szczegółowe mapy do S.T.A.L.K.E.R Zew Prypeci

In nomine Patris, et Filii, et Spiritus Sancti. Amen
Awatar użytkownika
djcycu
Monolit

Posty: 3533
Dołączenie: 17 Wrz 2009, 16:38
Ostatnio był: 12 Sty 2021, 21:51
Miejscowość: "Łosiek"
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Tunder S14
Kozaki: 775

Re: Jak usunąć mody?

Postprzez Szagart w 24 Lip 2014, 16:27

Wystarczy usunąć gamedate z katalogu i wystarczy,ale nowa gra będzie konieczna.
|| i7-9700K 5.00GHz | 16GB DDR4 RAM | Asus Strix RTX 2070 Super Advanced 8GB GDDR6 | Windows 10 x64 ||
Szagart
Ekspert

Posty: 707
Dołączenie: 30 Paź 2013, 00:54
Ostatnio był: 20 Sie 2023, 19:41
Miejscowość: Wrocław
Frakcja: Wojskowi Stalkerzy
Ulubiona broń: Sniper Rifle SVDm2
Kozaki: 76

Re: Jak usunąć mody?

Postprzez vandr w 25 Lip 2014, 07:30

Complete do CoPa ma de-instalator, więc wystarczy z niego skorzystać.
TAJAG JUDYN
HAZBAZ
SEKODYN!
vandr
Modder

Posty: 3876
Dołączenie: 21 Lut 2011, 14:18
Ostatnio był: 01 Mar 2023, 21:43
Kozaki: 1747

Re: Jak usunąć mody?

Postprzez kondotierfred w 27 Lip 2014, 20:15

oemax - Dam Ci taką radę, aby nie mieć więcej takich problemów. Warunkiem jest posiadanie na dysku, odpowiedniego zapasu wolnego miejsca
Oryginalne gry potraktuj jak święte krowy. Mody natomiast stawiaj na ich kopiach.
Zrób sobie folder z nazwą moda (najlepiej jedno wyrazowy), do niego przekopiuj całą zawartość z katalogu potrzebnej gry. Od silnika, zrób skrót na pulpit. Sprawdź we właściwościach, czy ścieżka do moda jest prawidłowa.
W pliku fsgame.ltx, w lini pokazującej oryginalnie ścieżkę zapisów gdzieś do user na dysku C: ( tam gdzie logi błędów), zmień tak aby pokazywała katalog główny moda. To pozwala mieć równocześnie kilka modów na tej samej podstawce. Zapisy się nie nakładają i są we właściwym katalogu moda.
Na tak przygotowaną kopię podstawki stawiasz moda. I grasz.
Gdy coś się nie powiedzie z instalacją, albo gdy skończysz w niego grać, usuwasz cały katalog moda i skrót na pulpicie, i masz spokój. Warto jeszcze przeczyścić kompa jakimś clinerem.
Awatar użytkownika
kondotierfred
Tropiciel

Posty: 215
Dołączenie: 08 Cze 2011, 21:31
Ostatnio był: 20 Cze 2023, 18:48
Kozaki: 25


Powróć do Pytania i odpowiedzi

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 6 gości