Brak karty wstępu do X8

Wszyscy bali się premiery kolejnej gry z serii Stalker. Nikt nie potrafił odpowiedzieć na pytanie: co wpisać w tym cholernym opisie?
Regulamin forum
Przy zadawaniu pytania związanego z problemem dotyczącym modyfikacji, prosimy o podawanie treści całego loga błędu.
Lokalizacja logów:
Windows XP - C:\Documents and Settings\All Users\Moje dokumenty\S.T.A.L.K.E.R. - Zew Prypeci\logs
Windows Vista/7 - C:\Users\Public\Documents\S.T.A.L.K.E.R. - Zew Prypeci\logs
Steam - X:\Program Files (x86)\Steam\SteamApps\common\Stalker Call of Pripyat\_appdata_\logs

Logi tagujemy w [ CODE ][/ CODE ].

Jeżeli chcesz zadać pytanie na temat fabuły, to sprawdź najpierw, czy odpowiedzi nie znajdziesz w SOLUCJI.

Brak karty wstępu do X8

Postprzez kanaron w 12 Wrz 2015, 14:24

Witam. Da się jakoś dodać sobie przedmiot do ekwipunku? Bo mi zniknęła karta dostępu do X8. Mam tylko czerwoną. Gdy chcę zjechać windą do X8 pisze "Karta dostępu wymagana". Jestem pewien, że ją miałem. Wczytałem poprzednie zapisy i zauważyłem, że już z pralni ruszyłem do X8 bez żółtej karty. Przeszukałem wszystkie schowki. Nigdzie jej nie ma.

PS: Gram z modem Misery.
kanaron
Kot

Posty: 12
Dołączenie: 12 Wrz 2015, 14:10
Ostatnio był: 15 Lis 2015, 20:10
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Gauss Gun
Kozaki: 0

Reklamy Google

Re: Brak karty wstępu do X8

Postprzez Pangia w 12 Wrz 2015, 15:13

Jeśli mnie pamięć nie myli, to żółta karta otwierała laboratorium pod Żelaznym Lasem i dostaje się ją od Kardana, a czerwona karta otwiera tylko zbrojownię w X8. No, chyba że w Misery to też spaprali. :)
Proszę państwa, sto pięćdziesiąt kilometrów na godzinę w ciągu kilku sekund, wspaniały wynik. Gdyby w ten sposób można było wypie*dolić z polskiej polityki tych wszystkich śmieci z Okrągłego Stołu, Leszka Millera, byłoby… cudownie i każdemu bym ku*wa kupił po takim Ferrari, byleby w piz*u pojechali tym PROSTO do swojego ukochanego… Izraela. SYJONIŚCI Europy, jedźcie do siebie! Pozdrawiam, Zbigniew Stonoga. Nie jestem antysemitą!
Awatar użytkownika
Pangia
Monolit

Posty: 4280
Dołączenie: 27 Maj 2012, 10:49
Ostatnio był: 28 Lis 2017, 19:49
Miejscowość: Kukle Karakańskie
Ulubiona broń: TOZ34
Kozaki: 854

Re: Brak karty wstępu do X8

Postprzez kanaron w 12 Wrz 2015, 20:39

To w takim razie co zrobić by windą zjechać na dół?
kanaron
Kot

Posty: 12
Dołączenie: 12 Wrz 2015, 14:10
Ostatnio był: 15 Lis 2015, 20:10
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Gauss Gun
Kozaki: 0

Re: Brak karty wstępu do X8

Postprzez Mito w 12 Wrz 2015, 21:09

Na oficjalnym forumie Misery piszą, że:
a) żółta karta powinna znajdować się u któregoś z trupów dotyczących jednej a misji głównych w Prypeci,
b) powinieneś ją wyjąć ze schowka, w którym prawdopodobnie ją zostawiłeś w celu oszczędzania miejsca w ekwipunku,

A na naszym forumie dodatkowo piszą, że:
c) jak pytasz o mod Misery to rób to w temacie o Misery.

Edit: No i piszą też, że czerwona karta (od Kardana) otwiera laboratorium w Zatonie, a żółta jest potrzebna do X8.
Spolszczenie do Misery: The Armed Zone (Ja & Imienny)
Ciekawe kiedy ilość moich kozaczków przekroczy moje IQ Image
Awatar użytkownika
Mito
Legenda

Posty: 1007
Dołączenie: 17 Sie 2014, 21:21
Ostatnio był: 29 Mar 2019, 02:46
Kozaki: 271

Re: Brak karty wstępu do X8

Postprzez kanaron w 12 Wrz 2015, 22:03

Z tego co wiem to Misery nie ingeruje w misje. Dlatego napisałem tu.

I niech zgadnę: misja "Jeden strzał"... Kojarzę, że wybiłem ich co do jednego. I kojarzę również, że wtedy xrengine się zawiesił, a po wczytaniu gry trupy znikają... Po prostu świetnie...
kanaron
Kot

Posty: 12
Dołączenie: 12 Wrz 2015, 14:10
Ostatnio był: 15 Lis 2015, 20:10
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Gauss Gun
Kozaki: 0

Re: Brak karty wstępu do X8

Postprzez Gizbarus w 12 Wrz 2015, 22:09

W misji "Jeden Strzał" znajdujesz jedynie kartę do jednego z pomieszczeń w labie - nic obowiązkowego do skończenia gry. Rzeczona karta musi się znajdować w budynku w piwnicach którego kryje się laboratorium. Najemnik ubrany w kondom naukowców, bodajże czwarte piętro. Jeśli tam jej nie ma, to musiałem ją zabrać i gdzieś zostawić (o ile przedmioty związane z zadaniami da się wyrzucać w Misery, nie wiem).
A czy TY już przeczytałeś i oceniłeś moją twórczość?
"Samotność w Zonie" - nadal kontynuowana.
"Dawno temu w Zonie" - tylko dla weteranów forum.
"Za późno" - czerwona część cyklu "Kolory Zony"
"Akurat o czasie" - biała część cyklu "Kolory Zony"
"Za wcześnie" - niebieska część cyklu "Kolory Zony"
"Pęknięte Zwierciadło" - mini-cykl o Zonie w wersji noir
Awatar użytkownika
Gizbarus
Opowiadacz

Posty: 2895
Dołączenie: 18 Paź 2011, 16:44
Ostatnio był: 07 Cze 2023, 10:07
Miejscowość: Zadupie Mniejsze Wybudowania Kolonia II
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Sniper Rifle SVDm2
Kozaki: 854

Re: Brak karty wstępu do X8

Postprzez kanaron w 12 Wrz 2015, 23:01

Pamiętam, że minąłem jakiegoś najemnika, ale nie pamiętam żeby miał kartę. Ale w tym przypadku coś może być zbugowane. W całym budynku zabiłem (pomijając hordę zombiaków, dwóch nibyolbrzymów i jeszcze większą hordę psów) JEDNEGO monoliciarza, który wrzeszczał, że jest ranny. Choć tak naprawdę kucał w jednym miejscu otoczony przez 5 kotów i dopóki się nie zbliżyłem to był nieśmiertelny (nawet gdy ja do niego strzelałem). Cała reszta monolitu i najemników była już wcześniej zabita, ten w kombinezonie naukowców też (ale on chyba od początku jest martwy).

Czyli może to być bug...
kanaron
Kot

Posty: 12
Dołączenie: 12 Wrz 2015, 14:10
Ostatnio był: 15 Lis 2015, 20:10
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Gauss Gun
Kozaki: 0

Re: Brak karty wstępu do X8

Postprzez kanaron w 18 Wrz 2015, 09:17

Znalazłem tego najemnika (nazywa się jakoś na "B"), ale zupełnie nic przy nim nie ma (możliwe, że wcześniej wziąłem), ale do X8 nadal nie mogę wejść (czyli nie wziąłem).
Więc wczytałem zapis na długo sprzed wejścia do budynku (niestety tylko taki miałem). Zrobiłem drugie podejście, wybiłem wszystkich i znowu ten w kombinezonie SEVA albo Ecolog nie miał żadnej karty... Czyli mam rozumieć: od początku całe Misery???
kanaron
Kot

Posty: 12
Dołączenie: 12 Wrz 2015, 14:10
Ostatnio był: 15 Lis 2015, 20:10
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Gauss Gun
Kozaki: 0

Re: Brak karty wstępu do X8

Postprzez Pangia w 18 Wrz 2015, 12:30

No ale jeżeli rzeczywiście Misery tu nic nie ingeruje, to do wejścia do X8 nie jest ci potrzebna żadna karta – wchodzisz na najwyższe piętro, koło trupa szukasz możliwości użycia generatora, włączasz go (gdyby było PDA u trupa, to z niego byś się dowiedział, że to ten najemnik naprawił generator, ale zanim uciekł to go ktoś zastrzelił), wsiadasz do windy i zjeżdżasz na dół.
Proszę państwa, sto pięćdziesiąt kilometrów na godzinę w ciągu kilku sekund, wspaniały wynik. Gdyby w ten sposób można było wypie*dolić z polskiej polityki tych wszystkich śmieci z Okrągłego Stołu, Leszka Millera, byłoby… cudownie i każdemu bym ku*wa kupił po takim Ferrari, byleby w piz*u pojechali tym PROSTO do swojego ukochanego… Izraela. SYJONIŚCI Europy, jedźcie do siebie! Pozdrawiam, Zbigniew Stonoga. Nie jestem antysemitą!
Awatar użytkownika
Pangia
Monolit

Posty: 4280
Dołączenie: 27 Maj 2012, 10:49
Ostatnio był: 28 Lis 2017, 19:49
Miejscowość: Kukle Karakańskie
Ulubiona broń: TOZ34
Kozaki: 854

Re: Brak karty wstępu do X8

Postprzez kanaron w 18 Wrz 2015, 16:03

Hmm, poszukam jakiś informacji, czy Misery tu nie ingeruje... Bo generator jest włączony, najemnik nic przy sobie nie ma, a winda i tak wymaga karty wstępu...
Jeśli rzeczywiście Misery tu ingeruje to jest to wielki minus dla niego, bo myśląc logicznie: gdzie ja miałbym wsadzić kartę wstępu w windzie???
kanaron
Kot

Posty: 12
Dołączenie: 12 Wrz 2015, 14:10
Ostatnio był: 15 Lis 2015, 20:10
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Gauss Gun
Kozaki: 0

Re: Brak karty wstępu do X8

Postprzez Mito w 18 Wrz 2015, 22:56

Ale z innej strony spójrzcie na to - gdyby to rzeczywiście był błąd moda Misery, to do tej pory narodziłoby się 12414 dyskusji o tym problemie... Więc najwyraźniej musi to być pojedyncza sytuacja.
Spolszczenie do Misery: The Armed Zone (Ja & Imienny)
Ciekawe kiedy ilość moich kozaczków przekroczy moje IQ Image
Awatar użytkownika
Mito
Legenda

Posty: 1007
Dołączenie: 17 Sie 2014, 21:21
Ostatnio był: 29 Mar 2019, 02:46
Kozaki: 271

Re: Brak karty wstępu do X8

Postprzez kanaron w 20 Wrz 2015, 09:42

Obejrzałem gameplay z Misery i gość przed wejściem do X8 miał żółtą i zieloną kartę wstępu... Będę musiał zobaczyć sporo odcinków wstecz gdzie je zdobył.
kanaron
Kot

Posty: 12
Dołączenie: 12 Wrz 2015, 14:10
Ostatnio był: 15 Lis 2015, 20:10
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Gauss Gun
Kozaki: 0


Powróć do Pytania i odpowiedzi

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 5 gości