[M.S.O.] Massive Simulation Overhaul - czyli alife na nowo

Regulamin forum
Dział "Modyfikacje Gotowe" służy do dyskusji o modyfikacjach, które już są stworzone lub do zadawania pytań na ich temat. Znajdziemy tutaj również linki do ściągnięcia modyfikacji (które powinny, a raczej muszą być w pierwszym poście tematu danej modyfikacji).

Przy zadawaniu pytania związanego z problemem dotyczącym modyfikacji, prosimy o podawanie treści całego loga błędu - koniecznie w tagu [CODE].

Przy cytowaniu plików *.LTX stosować tag [SYNTAX="ini"], przy cytowaniu plików *.script [SYNTAX="lua"] a przy cytowaniu plików *.xml - [SYNTAX="xml"].

Lokalizacja logów:
Windows XP - C:\Documents and Settings\All Users\Moje dokumenty\S.T.A.L.K.E.R. - Zew Prypeci\logs\xray_nazwaużytkownika.log
Windows Vista/7 - C:\Users\Public\Documents\S.T.A.L.K.E.R. - Zew Prypeci\logs\xray_nazwaużytkownika.log
Steam - X:\Program Files (x86)\Steam\SteamApps\common\Stalker Call of Pripyat\_appdata_\logs

Pytania na temat modyfikacji zadajemy w wątku dla niej stworzonym lub tworzymy nowy, jeśli takowego nie ma.

Gdy chcemy założyć nowy wątek, obowiązkowe jest przeczytanie tego tematu.

Re: [M.S.O.] Massive Simulation Overhaul - czyli alife na no

Postprzez Eleventh w 27 Cze 2011, 19:00

Poważny mod dla poważnych ludzi. :)

Krótko mówiąc kawał dobrej roboty. Przeczytałem wszystko i myślę, że będzie się grało wspaniale. W wolnej chwili przetestuje tego moda i zdam raport. Oczywiście z mojej strony nie może zabraknąć kozaczka. :wódka: :)
MSI B75A-G43, Intel Core i5 3350P @3,30 GHz, GeForce GTX 660 Ti Asus 2GB @1100 Mhz, Patriot 8GB 1333MHz DDR3 CL9, Seagate 1TB SATAIII 7200RPM, Corsair VS 550W ATX 80 PLUS 120mm.
Awatar użytkownika
Eleventh
Tropiciel

Posty: 202
Dołączenie: 15 Cze 2011, 16:07
Ostatnio był: 18 Lis 2020, 12:05
Miejscowość: Opalenica
Frakcja: Samotnicy
Kozaki: 77

Reklamy Google

Re: [M.S.O.] Massive Simulation Overhaul - czyli alife na no

Postprzez moso362 w 27 Cze 2011, 19:59

Rozumiem że mod jest po angielsku ?
moso362
Stalker

Posty: 62
Dołączenie: 18 Gru 2009, 19:26
Ostatnio był: 29 Lis 2015, 11:07
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Sniper SGI
Kozaki: 11

Re: [M.S.O.] Massive Simulation Overhaul - czyli alife na no

Postprzez matekfpol w 27 Cze 2011, 20:17

@Moso - zależy jaką wersję językową gry masz. Jeśli masz grę po polsku - grasz po polsku ( łał ). Mod to tylko skrypty ( tak sądzę :D ) i nie zmieniają nic w podpisach.
Awatar użytkownika
matekfpol
Tropiciel

Posty: 215
Dołączenie: 16 Lis 2010, 23:26
Ostatnio był: 30 Gru 2022, 15:29
Miejscowość: gej
Frakcja: Czyste Niebo
Ulubiona broń: SGI 5k
Kozaki: 39

Re: [M.S.O.] Massive Simulation Overhaul - czyli alife na no

Postprzez moso362 w 28 Cze 2011, 13:39

Dokładnie,mam grę po polsku i chciałbym wiedzieć czy mod zmienia język gry.
moso362
Stalker

Posty: 62
Dołączenie: 18 Gru 2009, 19:26
Ostatnio był: 29 Lis 2015, 11:07
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Sniper SGI
Kozaki: 11

Re: [M.S.O.] Massive Simulation Overhaul - czyli alife na no

Postprzez trojanuch w 28 Cze 2011, 13:55

@moso362

Dokładnie,mam grę po polsku i chciałbym wiedzieć czy mod zmienia język gry.


Nie zmienia.

@scigacz1975

Za to trochę za dużo dobrych giwer na początek - bez używania spawnera już mam siga 550 po ulepszeniach + nówka przerobiony Vintorez. Ale i tak bardzo spoko.


Hmm - giwery muszą być jeśli inwentarze NPC-ów mają być losowe.

Łatwo to jednak zbalansować - czyniąc stan giwer upuszczanych przez NPC-ów jeszcze gorszym + zwiększając koszt napraw - obie rzeczy można zrobić w 3 sekundy i obie też zrobiłem do MAIO - w MSO chciałem zostawić ekonomię na vanillowym poziomie - rozumiem, że balans jest naruszony?

@Pilot

Jedyne czego bym chciał żeby zostało przerobione PDA i pokazywało bezpieczne i wrogie strefy a także strefy polowań i bazy frakcji. Moja ocena 8/10


Hmmm - dobry pomysł, można by użyć ikon frakcji z CS - pomyślę o tym.

-------------------

Generalnie - dzięki wszystkim za te wstępne komenty :)
Image
Crazy Misery Brewer
Awatar użytkownika
trojanuch
Modder

Posty: 430
Dołączenie: 17 Gru 2007, 07:31
Ostatnio był: 03 Lis 2021, 13:37
Miejscowość: Łódź
Kozaki: 160

Re: [M.S.O.] Massive Simulation Overhaul - czyli alife na no

Postprzez scigacz1975 w 28 Cze 2011, 22:19

Po przejściu Zatonu (na masterze) muszę stwierdzić że jednak dostęp do broni musi zostać jak jest. Nie wiem czy to ustawienia moda czy te ustawienia celności do usera, ale zwłaszcza mistrzowie są niesamowicie celni. Znam COP na maksa (przeszedłem całość 5-6 razy) i muszę stwierdzić że takiej zarzyny nie widziałem w żadnym modzie. Aż dreszcze przechodzą. I wreszcie jest ciekawie. Może trochę dużo NPC-ów, ale z drugiej strony mniejsza ilość osłabiłaby pewnie "krwistość", a tak to jest hardcor :D No i nowe AI sprawuje się naprawdę bez zarzutu.

Ogólnie rzecz biorąc polecam każdemu dla kogo vanila i mody wciąż są za łatwe.
Awatar użytkownika
scigacz1975
Monolit

Posty: 3243
Dołączenie: 29 Sty 2010, 00:26
Ostatnio był: 28 Gru 2022, 19:35
Miejscowość: Stalowa Wola
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: --
Kozaki: 926

Re: [M.S.O.] Massive Simulation Overhaul - czyli alife na no

Postprzez Jarexxx w 29 Cze 2011, 12:16

Ja jestem typem snajpera, wszystko po cichu zwykle, ale nie tym razem, ciężko jest się dobrze ukryć, a i z daleka mnie rozwalają, z naprawdę daleka.

Mod jest bardzo dobrą podstawą aby stworzyć coś jeszcze lepszego, na pewno coś w tym się znajdzie.
Trzeba by jeszcze spróbować zmienić animacje NPC, gdy dostają kulkę, dostają jedną, i skręcają się z bólu przez 3 sekundy nic nie robiąc - łatwo ich zabić.
Trojanuch pisał o tym na anglojęzycznym forum, niestety nie udało się tego usunąć.

Fajnie by było, gdyby można było np. brać misje od ... dowódców oddziałów stalkerów, np.
1. Wspólne polowanie w nocy, i dostajemy za to pieniądze.
2. Zlikwidowanie oddziału wroga.
3. Przejęcie bazy wroga itp...
I nagrody w zależności od tego co zrobiliśmy, np. zabiliśmy paru ,,Masterów" i dostajemy za nich nagrodę.

Ale z tego moda można by zrobić cudo, teraz powoli dodawać nową broń ... może jakieś frakcje, pancerze, zadania, może zmienić fabułę lekko lub jeszcze bardziej nastawić się na A-Life.

Ale już samo te 10 MB modyfikacji jest świetne.
Za Polskę !
Awatar użytkownika
Jarexxx
Stalker

Posty: 161
Dołączenie: 27 Cze 2009, 13:40
Ostatnio był: 19 Wrz 2013, 15:30
Miejscowość: Włocławek
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: Fast-shooting Akm 74/2
Kozaki: 48

Re: [M.S.O.] Massive Simulation Overhaul - czyli alife na no

Postprzez Cromm Cruac w 29 Cze 2011, 12:28

Ja bym takich rzeczy jak nowe questy czy bronie nie dodawał do MSO. Jak sama nazwa wskazuje to mod poprawiający zachowanie NPCów itp. Dzięki temu, że nie ma tu zbędnych dodatków jest łatwy do połączenia z innymi modami. A takich na dodawanie broni jest od groma i trochę.
Image

"Twoja opowieść mnie znudziła albowiem nie była o mnie" - Król Julian
Awatar użytkownika
Cromm Cruac
Modder

Posty: 2542
Dołączenie: 22 Sty 2010, 19:01
Ostatnio był: 01 Cze 2024, 23:08
Miejscowość: Londyn / Bielsko-Biała
Kozaki: 1077

Re: [M.S.O.] Massive Simulation Overhaul - czyli alife na no

Postprzez Jarexxx w 29 Cze 2011, 21:26

Chodzi o dalszy rozwój, o tworzenie świetnego moda, a M.S.O. przecież zostanie jeżeli ktoś chce tylko z niego korzystać.
Za Polskę !
Awatar użytkownika
Jarexxx
Stalker

Posty: 161
Dołączenie: 27 Cze 2009, 13:40
Ostatnio był: 19 Wrz 2013, 15:30
Miejscowość: Włocławek
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: Fast-shooting Akm 74/2
Kozaki: 48

Re: [M.S.O.] Massive Simulation Overhaul - czyli alife na no

Postprzez trojanuch w 29 Cze 2011, 22:02

@Jarexxx

Chodzi o dalszy rozwój, o tworzenie świetnego moda, a M.S.O. przecież zostanie jeżeli ktoś chce tylko z niego korzystać.


No mówię przecież, że robię nowe MAIO :) Co prawda nowych broni nie ma (chociaż jak kolega z Epic skończy swój pakiet to na pewno go zintegruję), ale bardzo poważny rebalans całości gry - to już jak najbardziej. Jeszcze trochę cierpliwości... ;)

Fajnie by było, gdyby można było np. brać misje od ... dowódców oddziałów stalkerów, np.
1. Wspólne polowanie w nocy, i dostajemy za to pieniądze.
2. Zlikwidowanie oddziału wroga.
3. Przejęcie bazy wroga itp...
I nagrody w zależności od tego co zrobiliśmy, np. zabiliśmy paru ,,Masterów" i dostajemy za nich nagrodę.


Tego akurat nie umiem zrobić. Jak również nikt jak do tej pory nie zrobił 'losowych' misji w CoP-ie (a przynajmniej ja o tym nic nie słyszałem) - także może to nawet nie być możliwe.

Co do 'przejęć bazy wroga' - to raczej odsyłam do CS - tam a-life jest bardziej dynamiczny.

Generalnie w MAIO 'obchodzę' to w taki sposób, że np. atakowanie Monolitu czy Najemników jest sensowne o tyle, że dropią lepszy loot - więc polowanie na nich może być alternatywą dla np. wypraw po artefakty.

A - i w ostatnim czasie udało się nam w końcu zrobić porządne dropienie części ciała przez wszystkie mutanty - także również polowanie na nie (szczególnie na te większe) nabierze wkrótce sensu.

---------------------------

@Cromm Cruac

Ja bym takich rzeczy jak nowe questy czy bronie nie dodawał do MSO. Jak sama nazwa wskazuje to mod poprawiający zachowanie NPCów itp. Dzięki temu, że nie ma tu zbędnych dodatków jest łatwy do połączenia z innymi modami. A takich na dodawanie broni jest od groma i trochę.


Dokładnie tak - nic dodać nic ująć :)

MSO ma być 'ostatecznym patchem' na kwestie związane z AI i A-life - i tylko tego. Jako takie - może być łatwo włączane do bardziej 'globalnych' rozwiązań modowych zarówno przez user-ów jak i modderów.

BTW - Cromm - thx za pliki które dostałem od Ciebie jakiś czas temu - nie odpisywałem bo nie miałem za bardzo czasu jeszcze na integrację. Na pewno dam znać jak w końcu się za to zabiorę.

---------------------------

@scigacz1975

Znam COP na maksa (przeszedłem całość 5-6 razy) i muszę stwierdzić że takiej zarzyny nie widziałem w żadnym modzie.


Nie chcę się przechwalać - ale jeżeli chodzi o polską 'scenę' Black Ops to jestem na niej dość wysoko.

W związku z tym parametry NPC-ów ustawiałem 'pod siebie' - tak żeby na Stalkerze móc ćwiczyć skill - szczególnie refleks i celność - stąd parametry NPC-ów (szczególnie masterów) są dość wyżyłowane - np. czasy reakcji na bliski dystans są na poziomie ~200ms co jest bardzo dobrym rezultatem dla człowieka.

Innymi słowy chciałem, żeby walka z NPC-ami przypominała grę z botami z gry MP - a zatem żeby mięli oni mniej więcej takie szanse jak ty, a frontalny atak już nawet na dwóch przeciwników - gdzie obaj widzą cię jednocześnie był bardzo ryzykowny (MAIO jeszcze to wzmacnia - ze względu na rebalans damagu i zbroi).

Jeśli chciałbyś dodatkowo wzmocnić ten efekt to polecam, w pliku xr_combat_ignore.script zmienić kod z:

Kod: Zaznacz wszystko
local RUN_IN_COMBAT =  {    novice = 0,
                     experienced = 0,
                     veteran = 1,
                     master = 2
                  }


na:

Kod: Zaznacz wszystko
local RUN_IN_COMBAT =  {    novice = 2,
                     experienced = 2,
                     veteran = 2,
                     master = 2
                  }


Teraz wszyscy będą biegać w trakcie walki tak jak ty i dużo częściej strzelać 'z biodra' w ruchu :) (ja tak właśnie gram)
Image
Crazy Misery Brewer
Awatar użytkownika
trojanuch
Modder

Posty: 430
Dołączenie: 17 Gru 2007, 07:31
Ostatnio był: 03 Lis 2021, 13:37
Miejscowość: Łódź
Kozaki: 160

Re: [M.S.O.] Massive Simulation Overhaul - czyli alife na no

Postprzez Maku w 30 Cze 2011, 13:39

A ja mam pytanie, bo po przeczytaniu opisu nadal nie wiem - czy zmiany są wprowadzone od razu, czy dopiero we freeplayu? Chodzi mi o spawny np. Monolitu w Oczyszczalni, Kontrolerów w Jaskini Kontrolera etc.
"Nie masz co robić, nudzi się Ci? Kup sobie kij i po jajach się bij" - 52
Awatar użytkownika
Maku
Tropiciel

Posty: 219
Dołączenie: 31 Paź 2009, 21:01
Ostatnio był: 15 Cze 2014, 20:15
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: Akm 74/2U Special
Kozaki: 16

Re: [M.S.O.] Massive Simulation Overhaul - czyli alife na no

Postprzez trojanuch w 30 Cze 2011, 13:59

To zależy od konkretnej lokacji.

Większość działa od razu, część odblokowuje się po zrobieniu tam questa (jest to konieczne żeby questy działały), lub wybiciu oryginalnych mieszkańców (np. drugi wrak w Zatonie).

Natomiast do (prawie) żadnej lokacji nie musisz ukończyć gry i 'zostać w Zonie' żeby działała - wszystkie będą się odblokowywać w miarę robienia questów, równolegle do robienia przez ciebie (lub nie) zadań fabularnych.

Bodaj jedyną lokacją, która 'odblokowuje' się i zaczyna spawnować dopiero po ukończeniu gry jest Pralnia w Prypeci - ale to chyba oczywiste :).

PODPOWIEDŹ:

Jeśli chcesz śledzić proces 'odblokowywania' lokacji (i inne rzeczy) możesz włączyć tryb debug (instrukcja na dole readme). Czerwone kółka na mapie w PDA to nieaktywne lokacje, zielone - aktywne.
Image
Crazy Misery Brewer

Za ten post trojanuch otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive Maku.
Awatar użytkownika
trojanuch
Modder

Posty: 430
Dołączenie: 17 Gru 2007, 07:31
Ostatnio był: 03 Lis 2021, 13:37
Miejscowość: Łódź
Kozaki: 160

PoprzedniaNastępna

Powróć do Zew Prypeci

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: svt07 oraz 1 gość