[MISERY]

Regulamin forum
Dział "Modyfikacje Gotowe" służy do dyskusji o modyfikacjach, które już są stworzone lub do zadawania pytań na ich temat. Znajdziemy tutaj również linki do ściągnięcia modyfikacji (które powinny, a raczej muszą być w pierwszym poście tematu danej modyfikacji).

Przy zadawaniu pytania związanego z problemem dotyczącym modyfikacji, prosimy o podawanie treści całego loga błędu - koniecznie w tagu [CODE].

Przy cytowaniu plików *.LTX stosować tag [SYNTAX="ini"], przy cytowaniu plików *.script [SYNTAX="lua"] a przy cytowaniu plików *.xml - [SYNTAX="xml"].

Lokalizacja logów:
Windows XP - C:\Documents and Settings\All Users\Moje dokumenty\S.T.A.L.K.E.R. - Zew Prypeci\logs\xray_nazwaużytkownika.log
Windows Vista/7 - C:\Users\Public\Documents\S.T.A.L.K.E.R. - Zew Prypeci\logs\xray_nazwaużytkownika.log
Steam - X:\Program Files (x86)\Steam\SteamApps\common\Stalker Call of Pripyat\_appdata_\logs

Pytania na temat modyfikacji zadajemy w wątku dla niej stworzonym lub tworzymy nowy, jeśli takowego nie ma.

Gdy chcemy założyć nowy wątek, obowiązkowe jest przeczytanie tego tematu.

Re: [MISERY]

Postprzez Pasza Nosiwór w 30 Sty 2015, 21:26

Mi sie szturmowcem udało zrobić tak: Odkręciłem zawór, schowałem się i poczekałem aż wylezą, jak przebiegły to ja dałem dyla w drugą stronę i tyle na ten temat :P Ale snajperem już mi sie to nie udało musiałem w nie pruć.
BTW czasami sa bronie ktorych nie da sie ulepszyc na max i pisze, ze te ulepszenia sa zarezerwowane tylko dla jakichs specjalnych modeli broni. Ktoś może mi to rozjaśnić?
Pasza Nosiwór
Kot

Posty: 3
Dołączenie: 22 Sty 2015, 07:06
Ostatnio był: 03 Lut 2015, 22:38
Frakcja: Zombie
Ulubiona broń: Bulldog 6
Kozaki: 0

Reklamy Google

Re: [MISERY]

Postprzez Pangia w 30 Sty 2015, 21:55

Spora część broni (jeśli nie wszystkie) jest dostępna w różnych wersjach: zwykłej, w jakichś różnych kamuflażach, personifikowanej, zużytej bądź zardzewiałej, nowoczesnej itp. Zazwyczaj w pełni można ulepszać tylko wersje poprawione w stosunku do pierwowzoru, zwykłe do II poziomu, a zardzewiałe itp. tylko do pierwszego lub wcale.
Proszę państwa, sto pięćdziesiąt kilometrów na godzinę w ciągu kilku sekund, wspaniały wynik. Gdyby w ten sposób można było wypie*dolić z polskiej polityki tych wszystkich śmieci z Okrągłego Stołu, Leszka Millera, byłoby… cudownie i każdemu bym ku*wa kupił po takim Ferrari, byleby w piz*u pojechali tym PROSTO do swojego ukochanego… Izraela. SYJONIŚCI Europy, jedźcie do siebie! Pozdrawiam, Zbigniew Stonoga. Nie jestem antysemitą!
Awatar użytkownika
Pangia
Monolit

Posty: 4280
Dołączenie: 27 Maj 2012, 10:49
Ostatnio był: 28 Lis 2017, 19:49
Miejscowość: Kukle Karakańskie
Ulubiona broń: TOZ34
Kozaki: 854

Re: [MISERY]

Postprzez Junx w 30 Sty 2015, 23:51

Autor TAZ'a dał animację od pana KInga z SRAP'a do podstawowych modeli - http://www.moddb.com/mods/misery-the-ar ... lla-update
Ryzen 5600x || 32gb DDR4 || RTX 2080 Super
Awatar użytkownika
Junx
Modder

Posty: 2339
Dołączenie: 15 Kwi 2008, 09:39
Ostatnio był: 06 Gru 2023, 11:10
Miejscowość: Na co Ci to :)
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Sniper Rifle SVDm2
Kozaki: 357

Re: [MISERY]

Postprzez wlodobx w 31 Sty 2015, 14:42

@ Pasza Nosiwór
Odpowiadam z małym opóźnieniem, nie było mnie trochę. Klimat i zbalansowanie tej gry (MISERY) bije na głowę wszystkie części Stalkerów. Jest to gra niesamowicie wciągająca. Byłaby doskonała, po wykluczeniu z niej tych małych niedoskonałości w postaci crash-ów w nieoczekiwanych momentach. Ale ponieważ spora grupa osób ciągle
nad nią jeszcze pracuje jest nadzieja, że zostanie to poprawione w kolejnych wersjach, plus dodane to i owo co uczyni tą grę jeszcze bardziej atrakcyjną. Twórcy jej wykonali kawał solidnej roboty i nie wzięli za to pieniędzy!.
Pokazali co można zrobić, jeżeli do pracy dochodzi dodatkowy czynnik tj. P A S J A.
Dodatkowo wykonanie do tej gry spolszczenia dodaje jej wielkiego uroku. Chwała wam za to chłopaki!.

@ alex_dragon
Jeszcze raz serdeczne dzięki za Twój rewelacyjny celownik do SG550 SNIPER. Jest doskonały.
Masz rację, że dobry Snajper ale też i Zwiadowca i Szturmowiec naprawdę dbają o swoją broń i nie dopuszczają do takich stanów jak "zawilgocenie lunety".
Pomyśl, czy nie było by dobrze przedstawić tu (na tym forum) swojego pomysłu z tą lunetą :D
Nie wiem czy widziałeś moją wypowiedź na temat jak zdobyłem tą snajperkę (może być zachęcająca dla innych wahających się graczy) strona 470.

Pozdrawiam wszystkich Stalkerów, twórców i sympatyków tej super gry.
wlodobx
Kot

Posty: 30
Dołączenie: 14 Sty 2015, 16:13
Ostatnio był: 20 Paź 2018, 20:04
Frakcja: Wojskowi Stalkerzy
Ulubiona broń: Sniper VLA
Kozaki: 5

Re: [MISERY]

Postprzez mietek1986 w 31 Sty 2015, 18:35

@ Junx
Mam pytanko, mianowicie kolega dawal filmiki co do innego moda, niepamietam jakiego z celownikami jak IR, holograficzny czy red dot, i inne noktowizyjne co fov mialy tylko one, czy niedalo by rady dac do misery holografa czy red dot albo IR moze?

Wlasnie, na jednym ze scrinow kolegi w tym temacie widzialem pistotet z laserem, to taki unikat czy addon do broni jest taki?
Awatar użytkownika
mietek1986
Tropiciel

Posty: 358
Dołączenie: 12 Lut 2012, 07:44
Ostatnio był: 11 Sie 2023, 19:49
Miejscowość: Jelenia Góra
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: SIP-t M200
Kozaki: 28

Re: [MISERY]

Postprzez Ahmed1109 w 01 Lut 2015, 01:20

Ostatnio gram sobie Snajperem i uzyskałem dostęp do ciekawej broni, a mianowicie M1 Carabine (TAZ 1.7.4).
Trochę sobie pograłem i nie powiem, chyba pozostanę z tą bronią na dłużej :D

Silna amunicja, 15 naboi w magazynku, niezbyt duży odrzut oraz tryb ostrzału samopowtarzalny czynią z tej giwery mojego faworyta do hasania po całej Zonie. Wszystko co krzyczy "a nu cheeki breeki" pada na 1-3 strzały także każdą grupkę bandytów idzie powystrzelać na 1 magazynku.

Jedyny mankament to brak możliwości zamontowania tłumika oraz celownika optycznego przez co każdy użytkownik jest skazany na "oldschoolowe" celowanie z muszki i szczerbinki(jeśli się nie mylę ?)
Awatar użytkownika
Ahmed1109
Stalker

Posty: 174
Dołączenie: 28 Lip 2012, 22:04
Ostatnio był: 10 Gru 2017, 15:37
Miejscowość: Wioska kotów
Frakcja: Czyste Niebo
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 0

Re: [MISERY]

Postprzez mietek1986 w 01 Lut 2015, 02:06

Kolega chyba MDRa nie testowal, to samo co m1 tyle ze snajperskie ja assaultem to krotko z nim ganialem, bo mi sie ammo do mojej skonczylo, a tego akurat ktos mi "zostawil" z ammunicja to nie powiem calkiem mila zabawka.
Jeszcze widzialem M24 to tez z celownikiem tylko w obu niewiem jak z tlumikiem.
Awatar użytkownika
mietek1986
Tropiciel

Posty: 358
Dołączenie: 12 Lut 2012, 07:44
Ostatnio był: 11 Sie 2023, 19:49
Miejscowość: Jelenia Góra
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: SIP-t M200
Kozaki: 28

Re: [MISERY]

Postprzez Gandzia w 01 Lut 2015, 16:43

Miejsca pobytu narzędzi zostały zmienione? Bo właśnie wydałem ponad 10 koła na żarcie dla najemników. A po narzędziach ani widu, ani słychu.
Image
Image
Awatar użytkownika
Gandzia
Tropiciel

Posty: 224
Dołączenie: 26 Mar 2010, 14:46
Ostatnio był: 15 Gru 2016, 22:42
Miejscowość: Kujwdupie
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: Sniper Rifle SVDm2
Kozaki: 9

Re: [MISERY]

Postprzez Ahmed1109 w 01 Lut 2015, 18:14

Mogłeś ich powystrzelać, zaoszczędziłbyś a może i nawet zarobił z towaru najmiorów.
Poza tym, tam nigdy nie widziałem żadnych narzędzi.
Awatar użytkownika
Ahmed1109
Stalker

Posty: 174
Dołączenie: 28 Lip 2012, 22:04
Ostatnio był: 10 Gru 2017, 15:37
Miejscowość: Wioska kotów
Frakcja: Czyste Niebo
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 0

Re: [MISERY]

Postprzez mietek1986 w 01 Lut 2015, 18:44

Jak masz samego zewa bez modow to tam sa te zaawansowane a podstawowe byly na strychu w tartaku, kalibracyjne jedne i drugie w prypeci, wiec w missery to ulatwili troche, bron mozna sobie ladnie zrobic odrazu w zatonie, jesli bedziesz mial kase i wlasciwy egzemplarzyk.
Awatar użytkownika
mietek1986
Tropiciel

Posty: 358
Dołączenie: 12 Lut 2012, 07:44
Ostatnio był: 11 Sie 2023, 19:49
Miejscowość: Jelenia Góra
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: SIP-t M200
Kozaki: 28

Re: [MISERY]

Postprzez Mito w 02 Lut 2015, 15:41

@Ahmed: M1 zarówno w wersji zwykłej, jak i z celownikiem powinieneś być w stanie nabyć u Sowy. Jak ja patrzyłem, to niemal zawsze tam był ten karabin :P

@Gandzia: Aż tyle kasy? Weź no, wystarczy pogrzebać troszkę po schowkach (tych z vanilli jak i nowych), w krótkim czasie da się zebrać np. 6 batoników proteinowych. Oni przyjmą wszystko, co nie promieniuje :P A miejsca pobytu narzędzi zostały zmienione, gdzieś w poprzednich stronach tematu o tym wspominałem i dałem linka do postu z filmem.
Spolszczenie do Misery: The Armed Zone (Ja & Imienny)
Ciekawe kiedy ilość moich kozaczków przekroczy moje IQ Image
Awatar użytkownika
Mito
Legenda

Posty: 1007
Dołączenie: 17 Sie 2014, 21:21
Ostatnio był: 29 Mar 2019, 02:46
Kozaki: 271

Re: [MISERY]

Postprzez Szrapnel w 02 Lut 2015, 16:55

@Gandzia
https://www.youtube.com/watch?v=8xr-MvXVsYw
Tutaj masz rozmieszczenie wszystkich narzędzi w Zatonie, włącznie z zależnościami od klas.

@mietek1986
Do M24 niestety nie ma tłumika/nie można zamontować. Zawsze masz adnotację przy broni czy istnieje taka możliwość standardowo lub po ulepszeniu.

A teraz - mógłby mi ktoś na chłopski rozum wytłumaczyć w jaki sposób przejść laboratorium X8 w tymże modzie? Powinienem skierować się do pomieszczenia zalanego wodą zabijając po drodze wszystko co się rusza, w teorii świetnie. Po dłuższych przemyśleniach wziąłem ze sobą SEVE, która wraz z blokerem psionicznym uchroniła mnie przed cholernym psi. Tylko, że zanim gdziekolwiek dojdę to upierdzielą mnie latające beczki. Nie mogę znaleźć polterów, więc jestem w... tj. widziałem latającą kulę prądu - próbowałem zabić strzelbą, granatami, fugasem - nic, zero reakcji. Leci sobie dalej jak gdyby nigdy nic. Anomalia to to nie jest, nie brzęczy mi detektor.

Jakieś sugestie?
Ostatnio edytowany przez Szrapnel, 02 Lut 2015, 17:07, edytowano w sumie 1 raz
Awatar użytkownika
Szrapnel
Kot

Posty: 23
Dołączenie: 11 Lip 2012, 10:57
Ostatnio był: 30 Lip 2015, 02:16
Miejscowość: Polskie Termopile!
Frakcja: Czyste Niebo
Ulubiona broń: Martha
Kozaki: 11

PoprzedniaNastępna

Powróć do Zew Prypeci

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 8 gości