[MISERY]

Regulamin forum
Dział "Modyfikacje Gotowe" służy do dyskusji o modyfikacjach, które już są stworzone lub do zadawania pytań na ich temat. Znajdziemy tutaj również linki do ściągnięcia modyfikacji (które powinny, a raczej muszą być w pierwszym poście tematu danej modyfikacji).

Przy zadawaniu pytania związanego z problemem dotyczącym modyfikacji, prosimy o podawanie treści całego loga błędu - koniecznie w tagu [CODE].

Przy cytowaniu plików *.LTX stosować tag [SYNTAX="ini"], przy cytowaniu plików *.script [SYNTAX="lua"] a przy cytowaniu plików *.xml - [SYNTAX="xml"].

Lokalizacja logów:
Windows XP - C:\Documents and Settings\All Users\Moje dokumenty\S.T.A.L.K.E.R. - Zew Prypeci\logs\xray_nazwaużytkownika.log
Windows Vista/7 - C:\Users\Public\Documents\S.T.A.L.K.E.R. - Zew Prypeci\logs\xray_nazwaużytkownika.log
Steam - X:\Program Files (x86)\Steam\SteamApps\common\Stalker Call of Pripyat\_appdata_\logs

Pytania na temat modyfikacji zadajemy w wątku dla niej stworzonym lub tworzymy nowy, jeśli takowego nie ma.

Gdy chcemy założyć nowy wątek, obowiązkowe jest przeczytanie tego tematu.

Re: [MISERY]

Postprzez Wiewi0r w 20 Lip 2014, 15:34

Można zdobyć przychylność frakcji przez zadanie z PDA dowódcy Powinności, nie jestem pewien czy nie zadziała też załatwienie frakcji zlecenia na ochronę bunkra naukowców. Nie pamiętam czy wydanie Sroki frakcyjnym pomoże. W vanilli trzeba było odhaczyć kilka questów-triggerów, w Misery wystarcza chyba jeden.

Pamiętaj, że tutaj nie możesz dostać aczika Strażnik Równowagi i mieć Włóczęgę w drużynie jednocześnie. Za kimś trzeba się opowiedzeć. ;)
Things are going to get unimaginably worse, and they are never, ever, going to get better.
- K.V.
Za Wilkiem nawet w ogień skoczę.
Попутного ветра!
Awatar użytkownika
Wiewi0r
Przewodnik

Posty: 965
Dołączenie: 27 Maj 2013, 22:33
Ostatnio był: 24 Sty 2018, 17:29
Miejscowość: Warszawa/Częstochowa
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Sniper TRs 301
Kozaki: 164

Reklamy Google

Re: [MISERY]

Postprzez desti2 w 20 Lip 2014, 16:06

Okej dzięki spróbuje. :) a wiecie może dlaczego ostatni schowek grupy streloka, gdzie powinna być notka i karabin jest pusty ? Sprzedałem 2 poprzednie notki, moduł odblokowałem, na mapie mam schowek zaznaczony w tym miejscu.
desti2
Kot

Posty: 18
Dołączenie: 08 Paź 2012, 16:05
Ostatnio był: 07 Lip 2015, 01:11
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Akm 74/2U Special
Kozaki: 0

Re: [MISERY]

Postprzez Provski w 21 Lip 2014, 13:02

Jakie są faktyczne wymagania Nędzy? Na oficjalniej stronie pisze że "gra wymaga komputera z wyższej półki" i nic więcej.
Твоя цель здесь. Иди ко мне.
Твой путь завершается. Иди ко мне.
Вознаграждён будет только один.
Твоё желание скоро исполнится.
Пришло время. Я вижу твоё желание.
Путь завершён, человек. Иди ко мне.
Иди ко мне. Ты обретёшь то, что заслуживаешь.
Provski
Tropiciel

Posty: 374
Dołączenie: 17 Maj 2011, 09:03
Ostatnio był: 25 Lip 2022, 20:40
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Akm 74/2
Kozaki: 42

Re: [MISERY]

Postprzez Imienny w 21 Lip 2014, 13:08

Intel Core 2 1,86GHz
Geforce 9500 GT
1,5 GB Ramu

Oświetlenie statyczne, jakość obrazu Maksymalna, Rozdzielczość 1280x1024 - Ładnie wygląda :)
Ostatnio edytowany przez Imienny 24 Wrz 2014, 16:00, edytowano w sumie 2 razy
"-Jesteś tchórz - nagle wyraźne powiedział chłopiec. (..)
-Jak to - tchórz? - zapytał Malanow - Dlaczego mnie obrażasz?
-A ja cię nie obrażam - oznajmił chłopczyk patrząc na mnie badawczo, jak na jakieś niespotykane zwierzę - Ja cię zdefiniowałem..." - Arkadij i Borys Strugaccy "Miliard lat przed końcem świata"
Niektóre moje koncepty: S.T.A.L.K.E.R. Przekleństwo, "Przeklęci Łowcy", Przeklęty, Sieroj Nikołajewicz Bondaruk, Bronie+dodatki, cz. I, S.T.A.L.K.E.R. Początki (w przygotowaniu)
Awatar użytkownika
Imienny
Weteran

Posty: 610
Dołączenie: 28 Sty 2014, 12:37
Ostatnio był: 17 Maj 2023, 21:49
Miejscowość: Warszawa/Tarnobrzeg
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Chaser 13
Kozaki: 227

Re: Odp: [MISERY]

Postprzez Argawen w 21 Lip 2014, 14:41

alex_dragon napisał(a):
@ Ahmed1109
SIGa można kupić - (chyba bo głowy nie dam) ale na 100 % jak będziesz czesto zabijał najemników to u nich go znajdziesz
Tego SIGa znalazłem u bandyty na Jupiterze. Tak więc, trzeba także u nich szukać :smile:

Za to mnie zniknął cały oddział Monolitu. Gdy szedłem odbić Mitaja( a co 8-)), To był. Wróciłem na Zaton, by sprzedać dobra, to po powrocie już ich nie było.


Wysyłane z mojego LG-P760 za pomocą Tapatalk 2
Pozdrawiam
Paweł
Awatar użytkownika
Argawen
Stalker

Posty: 149
Dołączenie: 06 Gru 2013, 15:30
Ostatnio był: 26 Wrz 2019, 13:46
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Sniper SGI
Kozaki: 7

Re: [MISERY]

Postprzez Szewczenko w 21 Lip 2014, 20:05

Witam, wracam do Misery po długiej przerwie(Jak dla mnie) mam nadzieję, że starzy wyjadacze mnie pamiętają jeszcze ;) .

Ale do rzeczy widzę, że jest nowa wersja Misery a, że mam strasznie kiepskie łącze nie wiem czy opłaca się pobierać, utrudnia bardzo grę czy wręcz przeciwnie,(przepraszam za moje pytanie ale z moim łączem przeczytanie postów zajęło by mi tydzień).


Czytałem kilka stron i na jednej zauważyłem, że temat z pijawkami jest nadal poruszany a więc czas na radę wujka Szewczenki:

:

Jeśli nie chce się komuś latać szukając butli z gazem, wiadomości o niej, wystarczy w komorze z pijawkami wejść na maszyny po lewej (patrząc od wejścia) i z tej pozycji spokojnie granatami i karabinem zabić wszystkie pijawki, bez zbędnego latania po mapie i narażania życia(Kilka krotnie panowie od Oczyszczalni atakowali mnie gdy chodziłem po moście, a ci pieprzeni uranorzercy) PS- SPRAWDZONE TYLKO NA 2.1
Masz pytania dotyczące Snajpera?? Pisz na PRIV postaram się jak najszybciej odpisać.
Szewczenko
Stalker

Posty: 165
Dołączenie: 26 Sty 2014, 16:00
Ostatnio był: 09 Sie 2016, 15:54
Miejscowość: Jarosław
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Sniper Rifle SVDm2
Kozaki: 17

Re: [MISERY]

Postprzez Pangia w 21 Lip 2014, 20:27

Wg changeloga gra jest nieco ułatwiona, wg graczy bardzo. Po więcej ponownie odsyłam do alexa_dragona i jego postów.
Proszę państwa, sto pięćdziesiąt kilometrów na godzinę w ciągu kilku sekund, wspaniały wynik. Gdyby w ten sposób można było wypie*dolić z polskiej polityki tych wszystkich śmieci z Okrągłego Stołu, Leszka Millera, byłoby… cudownie i każdemu bym ku*wa kupił po takim Ferrari, byleby w piz*u pojechali tym PROSTO do swojego ukochanego… Izraela. SYJONIŚCI Europy, jedźcie do siebie! Pozdrawiam, Zbigniew Stonoga. Nie jestem antysemitą!
Awatar użytkownika
Pangia
Monolit

Posty: 4280
Dołączenie: 27 Maj 2012, 10:49
Ostatnio był: 28 Lis 2017, 19:49
Miejscowość: Kukle Karakańskie
Ulubiona broń: TOZ34
Kozaki: 854

Re: [MISERY]

Postprzez alex_dragon w 21 Lip 2014, 21:13

@ Argawen

Toś mnie zaskoczył, u mnie SIG był zawsze u najemników a skoro bandyci go mieli u ciebie to zaczne ich dokładnie sprawdzać. Dzieki za info.
Co do Monolitu to powiem tak, sensownie jest zrobic wszystko w Zatonie, pobiegać i pozbierać kase zeby potem z marszu zrobic kilka podstawowych akcji typu ochrona naukowców z Topolem, ew Włóczęge itd.
Dlaczego ? Bo ostatnio mieliśmy info ze jednak Noe i Topol + jego wesoła kompania jednak NIE sa nieśmiertelni czyli trzeba sie spieszyć.

@ Szewczenko
Bardzo poważnie zastanawiam sie nad wgraniem poprzedniej opcji kiedy najemnicy byłi twardymi skur...... a nie tak jak teraz ja jestem w połowie rzeki koło ogniska koło ZUO pod mostem a koleś jest w połowie drogi idąc z góry na dół w odległości ok nie wiem 30-40 metrów i mnie NIE WIDZI !!!!!
Moze to kwestia mojego supertaktycznego sweterka jako że ganiam z gołym tyłkiem bez pancerza, moze kwestia tego że świetnie sie kamufluje w szuwarach w rzece. Nie wiem.
Wiem ze koleś sie na mnie gapi i nie strzela. Miałem 3 wrogów - zaden mnie nie widział, strzeliłem w łeb jednemu, dwóch mnie ostrzelało ale niecelnie, hehe najemnicy.
Zabiłem po krótkim ostrzale i w sumie byłem pewien ze to bandyci pomimo tego ze wygladali jak najemnicy. Podchodze sprawdzam i faktycznie najemnicy.

Plusem jest respawn bandytów w ZUO, minusem ze to sa faktycznie twarde sku*wiele, moze nie tak jak prawdziwi najemnicy ale mocniejsi niz zwykle bandziory. A i nie wyglądaja jak bandyci tylko jak najemnicy. Uzbrojenie tez maja jak najemnicy, maja jedynie podpisy ze sa bandytami.

Karabiner43 jest moim ulubionym karabinem, nie znalazłem SIGA snajperskiego wiec trzeba sie ratować.
Znalazłem pewne rozwiazanie dla osób które chca walczyc w nocy przy opcji DARK MODE.

:

Ostatnio natknąłem sie na karabin SAKO coś tam który wyglada jak elegancki AK, w upgradzie jest opcja noktowizora która mozna właczyc, nie pobiera UPD o ile sie nie myle, pewnie wszyscy wiedzą ale informuje na wszelki wypadek. To samo dotyczy niektórych karabinów szturmowych i snajperskich


W sumie to jak sie nad tym zastanowić to chyba jednak lepiej było przed updatem :-(
alex_dragon
Tropiciel

Posty: 251
Dołączenie: 12 Kwi 2014, 16:28
Ostatnio był: 17 Paź 2017, 01:31
Frakcja: Wojskowi Stalkerzy
Ulubiona broń: Sniper SGI
Kozaki: 30

Re: [MISERY]

Postprzez Szewczenko w 21 Lip 2014, 21:31

Dziękuje jak zwykle za bardzo wyczerpującą odpowiedź, i na wstępie witam się:). To chyba plus, że ZUO się respią najemnicy nawet jeśli są zatwardziałymi skurczybykami,(to nawet lepiej że są twardsi) chociaż reszta informacji udzielony przez ciebie mnie nie pokoi, jeżeli w 2.1 podchodziłem do NPC przed czoło albo dopiero gdy do nich zagadałem mnie atakowali to co tu będzie???? Zobaczę to 2.1.1 i zdam swoją relację bardzo wyczerpującą.
Masz pytania dotyczące Snajpera?? Pisz na PRIV postaram się jak najszybciej odpisać.
Szewczenko
Stalker

Posty: 165
Dołączenie: 26 Sty 2014, 16:00
Ostatnio był: 09 Sie 2016, 15:54
Miejscowość: Jarosław
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Sniper Rifle SVDm2
Kozaki: 17

Re: [MISERY]

Postprzez alex_dragon w 22 Lip 2014, 00:50

No właśnie problem polega na tym że coś nie do końca jest w porządku wg mnie.
W starej wersji najemnicy byli trudni do rozwalenia. W ZUO było ciezko ze wzgledu na ilośc NPC - jak stałem na stanowisku bojowym na rurach BLISKO ZUO to momentalnie mnie oskrzydlali podczas gdy inni do mnie strzelali i związywali mnie walką. Jak dla mnie miodzio, twarde najmusy i ciężko było ich załatwić na 1 save.

W nowej wersji wchodzę na rury blisko ZUO i dopiero jak strzelam zaczynają niemrawo ostrzeliwywać sie.
Nie widzą zbyt dobrze, jakby ktoś im zabrał noktowizory bądź lunety.
Podam przykład - pamietam ze przy pierwszym niskim budynku koło dużej butli był najemnik.
W starej wersji był super wyczulony na nas, wychylało sie łeb i momentalnie strzelał i rzucał granatami, nie wiem czy zawsze tam siedział ale u mnie był bardzo czesto. Moze to był jakis patrol, nie wiem.

Teraz siedzi tam koles który mnie po prostu NIE WIDZI.
Chodze w prawo i lewo i nic.
Jestem na moście koło 1 gazika i NIC, łażę po moscie i NIC.
Kiepsko jak dla mnie, szkoda ze nie zostawiony został poziom trudności ale cóż moze faktycznie dla niekórych nie było ok, sam nie wiem, przyzwyczaiłem sie do tego że MIsery miało wysoki poziom trudności.

Powiem tak - jak utknąłem w grze bo nie mogłem przejśc jakiś bandytów/najemników/mutantów itd to brałem przerwe, spokojnie myślałem w czym problem a potem szukałem rozwiazania. Tak jak z tymi pijawkami i minami choc wiem ze nie byłem pierwszy z tym pomysłem. Jest sporo opcji i zawsze da sie coś wymyśleć czy wykombinować.

Jestem ciekaw waszych opinii jak wam sie gra na nowej łatce.
alex_dragon
Tropiciel

Posty: 251
Dołączenie: 12 Kwi 2014, 16:28
Ostatnio był: 17 Paź 2017, 01:31
Frakcja: Wojskowi Stalkerzy
Ulubiona broń: Sniper SGI
Kozaki: 30

Re: [MISERY]

Postprzez Szewczenko w 22 Lip 2014, 02:16

Udało mi się u kolegi szybko pobrać, moda i na wstępie jestem bardzo rozczarowany.
Intro bardzo ładne, zombie strzelające do bóg wie czego lekko mnie zdezorientowały, (Myślą że to stare poczciwe Misery) na kucaka przeszedłem do drabinki). Jednak już po godzinie grania czuje się, że nie jest to ten sam klimat co w 2.1. Dlaczego?? można śmiało zapytać odpowiedź jest prosta.

1-Zaraz na dzień dobry(Ja zawsze tak miałem) goniły mnie stada psów dzików i bóg wie czego, aż czuło się tą adrenalinę by zapierdzielać przez cały Zaton do bezpiecznego Skadowska a teraz spacerkiem na spokojnie.
2-Brak odgłosów, że Zona żyje (A live na max) zero odgłosów ujadających psów, dzików czy moich ulubionych mięsaczy brzmiących jak X-wingi.
3-Co do tekstur to płomień (na Szewczence) strasznie dziwnie wygląda, nienaturalnie.
4-I nie wiem dlaczego ale nie czułem tego napięcia jak przy grze w 2.1 tam za każdym rogiem czułem się nie pewnie a tu spaceruje sobie przez zonę, brakuje tylko bym zbierał kwiatki po drodze.
Masz pytania dotyczące Snajpera?? Pisz na PRIV postaram się jak najszybciej odpisać.
Szewczenko
Stalker

Posty: 165
Dołączenie: 26 Sty 2014, 16:00
Ostatnio był: 09 Sie 2016, 15:54
Miejscowość: Jarosław
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Sniper Rifle SVDm2
Kozaki: 17

Re: [MISERY]

Postprzez Provski w 22 Lip 2014, 09:35

Szewczenko napisał(a):Udało mi się u kolegi szybko pobrać, moda i na wstępie jestem bardzo rozczarowany.
Intro bardzo ładne, zombie strzelające do bóg wie czego lekko mnie zdezorientowały, (Myślą że to stare poczciwe Misery) na kucaka przeszedłem do drabinki). Jednak już po godzinie grania czuje się, że nie jest to ten sam klimat co w 2.1. Dlaczego?? można śmiało zapytać odpowiedź jest prosta.

1-Zaraz na dzień dobry(Ja zawsze tak miałem) goniły mnie stada psów dzików i bóg wie czego, aż czuło się tą adrenalinę by zapierdzielać przez cały Zaton do bezpiecznego Skadowska a teraz spacerkiem na spokojnie.
2-Brak odgłosów, że Zona żyje (A live na max) zero odgłosów ujadających psów, dzików czy moich ulubionych mięsaczy brzmiących jak X-wingi.
3-Co do tekstur to płomień (na Szewczence) strasznie dziwnie wygląda, nienaturalnie.
4-I nie wiem dlaczego ale nie czułem tego napięcia jak przy grze w 2.1 tam za każdym rogiem czułem się nie pewnie a tu spaceruje sobie przez zonę, brakuje tylko bym zbierał kwiatki po drodze.


No to chyba jakąś inną wersję gry masz :D U mnie jest wręcz przeciwnie. Gdzie nie popatrzeć to coś się czaji a w nocy to już w ogóle strach łazić bo nie dość że nic nie widać to jeszcze ledwo co słychać. Ostatnio mnie te takie koty z czerwonymi ryjami (nie wiem jak to się nazywa :E) napastowały.

Uwagi moderatora:

Jakby wkleił 10 stron A4 tekstu to też byś zacytował całość? - Wheeljack
Твоя цель здесь. Иди ко мне.
Твой путь завершается. Иди ко мне.
Вознаграждён будет только один.
Твоё желание скоро исполнится.
Пришло время. Я вижу твоё желание.
Путь завершён, человек. Иди ко мне.
Иди ко мне. Ты обретёшь то, что заслуживаешь.
Provski
Tropiciel

Posty: 374
Dołączenie: 17 Maj 2011, 09:03
Ostatnio był: 25 Lip 2022, 20:40
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Akm 74/2
Kozaki: 42

PoprzedniaNastępna

Powróć do Zew Prypeci

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 10 gości