[MISERY]

Regulamin forum
Dział "Modyfikacje Gotowe" służy do dyskusji o modyfikacjach, które już są stworzone lub do zadawania pytań na ich temat. Znajdziemy tutaj również linki do ściągnięcia modyfikacji (które powinny, a raczej muszą być w pierwszym poście tematu danej modyfikacji).

Przy zadawaniu pytania związanego z problemem dotyczącym modyfikacji, prosimy o podawanie treści całego loga błędu - koniecznie w tagu [CODE].

Przy cytowaniu plików *.LTX stosować tag [SYNTAX="ini"], przy cytowaniu plików *.script [SYNTAX="lua"] a przy cytowaniu plików *.xml - [SYNTAX="xml"].

Lokalizacja logów:
Windows XP - C:\Documents and Settings\All Users\Moje dokumenty\S.T.A.L.K.E.R. - Zew Prypeci\logs\xray_nazwaużytkownika.log
Windows Vista/7 - C:\Users\Public\Documents\S.T.A.L.K.E.R. - Zew Prypeci\logs\xray_nazwaużytkownika.log
Steam - X:\Program Files (x86)\Steam\SteamApps\common\Stalker Call of Pripyat\_appdata_\logs

Pytania na temat modyfikacji zadajemy w wątku dla niej stworzonym lub tworzymy nowy, jeśli takowego nie ma.

Gdy chcemy założyć nowy wątek, obowiązkowe jest przeczytanie tego tematu.

Re: [MISERY]

Postprzez Mito w 11 Paź 2016, 21:43

stalker_ napisał(a):[...]broń na amunicję 9.39.

9 x 39! :u3:
trolololo napisał(a):A nażędzia respią się losowo.

Narzędzia! :u3:
I nie losowo, tylko zależnie od klasy gracza. Dla każdej klasy są inne lokacje narzędzi - odsyłam tu do Youtube i Google, ich lokacje powinny być znane sporej ilości graczy i są o tym dyskusje i filmiki.
stalker_ napisał(a):Bardzo drogie są pancerne wersje amunicji i wydaje mi się że nie warto płacic trzy razy drożej za niewiele większą moc obalającą.

Przeciwpancerne! :u3:
I nie mają one większej mocy obalającej - największą ma amunicja zwykła (w przypadku .45 to lepiej jednak daje radę z rdzeniem uranowym), przeciwpancerna ma mniejsze obrażenia, ale o wiele lepiej przebija pancerze przeciwników. Nie żeby dla mnie była jakaś różnica, jeden headshot, czy trzy. Zresztą, to wszystko powinno być podane w opisach amunicji.
stalker_ napisał(a):Unikam walk z mutantami, obchodzę naokoło, szkoda amunicji, chyba że misja tego wymaga.
Czasem ciężko jest od tak sobie ominąć stado mutantów, jeżeli zwęszyło cię i masz np. 5 snorków na ogonie. Poza tym, mięso i trofea z mutantów też są dość sporo warte - mięso nawet warto piec na sprzedaż za kupione paliwo, i tak się opłaca. No i jak to nie porozwalać trochę mutantów, przecież bez tego życie stalkerskie mija się z celem. Polecam Tartak w Zatonie, masz tam cały zestaw: stada psów, kontrolery i zombie w pobliżu budynków, często nibyolbrzym w pobliżu, a nieco na północ albo kilka pijawek, albo para nibyolbrzymów lub chimer. Jest w co pruć.

I ważna rzecz: nie masz racji. Misery nie daje graczowi od razu lepszej broni. To w czystym CoP łażąc po zatonie znajdując cały arsenał od Makarowa zaczynając na SWU kończąc. W Misery w Zatonie (z TAZ) możesz co najwyżej znaleźć w schowkach: zardzewiałego Makarowa, obrzyna, AKM, pistolet APS, siekierę, a później w zależności od klasy albo SW-98, albo jeszcze jednego Makarowa, lub pistolet maszynowy AEK919. Wyposażenie przeciwników jest całkowicie losowe i miałem zarówno podejścia kiedy przez na prawdę długi czas byłem zmuszony latać z pistoletami i obrzynem, a także takie, że po dwóch dniach w grze byłem kompletnym Rambo (jak na standardy Misery). Poza tym, w sumie to czysty CoP jest jedyną grą z tej serii, która właściwie od razu pozwala na dorwanie potężnej snajperki, karabinu NATO i strzelby SPAS - wystarczy przeszukać drzewka na północ od Tartaku, zajrzeć pod jeden budynek w Izrumdnoje i rzucić okiem na jedno poddasze w Leśniczówce (i to jedyne, do którego masz tam dostęp).
Misery po prostu wynagradza umiejętność dobrego wykorzystywania tego, co się ma, oraz dużą ostrożność w terenie. To, że dobrze sobie poradziłeś, nie oznacza wcale, że ten mod ma z tym jakieś problemy - ale rozumiem, nie każdemu taki styl rozgrywki musi się podobać.
Spolszczenie do Misery: The Armed Zone (Ja & Imienny)
Ciekawe kiedy ilość moich kozaczków przekroczy moje IQ Image
Awatar użytkownika
Mito
Legenda

Posty: 1007
Dołączenie: 17 Sie 2014, 21:21
Ostatnio był: 29 Mar 2019, 02:46
Kozaki: 271

Reklamy Google

Re: [MISERY]

Postprzez trolololo w 11 Paź 2016, 22:39

Mito, jestem Stalkerem, i stoję ponad gramatyką - Brodacz IV, Barman Świętego Baru Skadowskowego, narodu Ukraińskiego. :u3: Jak znajdziesz kogo tu parafrazuję, dostaniesz order ziemniaka w googlach palącego papierosa :u3:

. ulepszyć bronie na maksa u jednego i nie zawracać sobie głowy drugim mechanikiem.

Ale wiesz, że różni mechanicy ulepszają inne rzeczy?
Coś mi w tym opisie nie pasuje, u mnie była straszna bieda, póki w schowku Sęka nie znalazłem Świtu, i nie kupiłem Ekologa. Dzięki temu nazbierałem mamony z zadań od naukowców, i łowiłem najemników w ZUO. Do tego momentu głód odbierał mi smak życia :stonoga:, bo skąpiłem hajsu majorowi na jakąś dobrą konserwę.
Miał ktoś kiedyś takiego BUG-a, że tak bardzo się napromieniował w Kopaczi, że nawet Kostopraw nie był w stanie tego że mnie ściągnąć?
Deszczyk pada , RAM mi zjada...
trolololo
Legenda

Posty: 1106
Dołączenie: 25 Wrz 2013, 13:03
Ostatnio był: 24 Mar 2023, 18:36
Miejscowość: Na granicy LTE
Frakcja: Wojskowi Stalkerzy
Ulubiona broń: "Tunder" 5.45
Kozaki: 118

Re: [MISERY]

Postprzez stalker_ w 14 Paź 2016, 17:47

Co tu zrobić w takiej sytuacji: dostalem od naukowców zadanie pod nazwą okresowe emisje piosniczne. Muszę teraz pogadać z Topolem, a jego nie ma. Zawsze siedział pod bunkrem naukowców. Zauważyłem już dawno że go nie ma, ale myślałem że wlazł na bunkier, ale niestety nie ma go i kręcą się tam tylko sami najemnicy. Poszedłem na misje sam szukać tego artefaktu którym jest jakiś izolator, ale tego artefaktu nie ma. Widocznie rozmowa z Topolem jest kluczowa. Coś mi się zdaje że coś go zabiło. Ewentualnie gdzie mógłbym go szukać?
stalker_
Kot

Posty: 7
Dołączenie: 23 Wrz 2016, 20:41
Ostatnio był: 14 Paź 2016, 17:47
Frakcja: Wojskowi Stalkerzy
Ulubiona broń: Sniper VLA
Kozaki: 0

Re: [MISERY]

Postprzez Maciek240701 w 14 Paź 2016, 18:25

@stalker_

Cytując swoją starą wypowiedź:
Jeżeli ktokolwiek miałby problem z zadaniem od naukowców dotyczącym zbadania źródła emisji psionicznych to polecam zapoznać się z tym linkiem.

http://www.moddb.com/mods/stalker-miser ... debug-menu

A następnie przy umiejętnym wykorzystaniu spawnu użyć tego: jup_b1_half_artifact.
Teraz nawet jeśli zniknie wam Topol z całą drużyną możecie zespawnić artefakt z zadania.
"Let your plans be dark and impenetrable as night, and when you move, fall like a thunderbolt."
- Sun Tzu, The Art of War
Awatar użytkownika
Maciek240701
Kot

Posty: 29
Dołączenie: 04 Sie 2014, 13:21
Ostatnio był: 18 Sty 2019, 22:27
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: Sniper Rifle SVDm2
Kozaki: 2

Re: [MISERY]

Postprzez mayer99 w 19 Paź 2016, 21:55

Mito, my superhero namówił mnie do instalacji TAZ i God damn it wessało mnie znowu w Zonę po szyję :E :P . Grając moim fav Reconem prawie na początku gry dorwałem u Brodacza HK G36c i banana na gębie mam do tej pory. W dodatku jest kilka małych błędów/niedociągnięć ( jak np amunicja 7.62x51 do SV 98, czy obrażenia dla Far15 są zawyżone - takie jak dla Sig 550 sniper ), ale można to samemu bezproblemowo ogarnąć. Mam pytanie; autor moda pisze, że dodał skrytki, w których ukryte są bronie odpowiednio na mapach:
Zaton :
AXE, AEK919, SV-98, PMM-12
Jupiter :
9A-91, PPD40, mp5 Acog, Beretta 96
Pripyat :
M79, M16A4, g18, Tactical AK
... i tu moje pytanie: Czy są one w istniejących już schowkach , czy w zupełnie nowych?? Wiem, że mogę je znaleźć choćby po współrzędnych z pliku, ale chodzi mi tylko o wskazówkę, a nie o gotowca ;) . Mi udało się znaleźć tylko SV-98, a dopiero dotarłem do Janova.

Za ten post mayer99 otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive Mito.
Awatar użytkownika
mayer99
Łowca

Posty: 439
Dołączenie: 20 Lut 2011, 12:22
Ostatnio był: 09 Maj 2023, 09:50
Miejscowość: 3miasto
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: Sniper SGI
Kozaki: 41

Re: [MISERY]

Postprzez Mito w 19 Paź 2016, 23:39

Autor tak napisał, bo to prawda. Jednakże obecność jest całkowicie zależna od klasy. Wygląda na to, że pojawiają się tyko po dwie z nich na lokację, a to właśnie na podstawie klasy, którą grasz - przynajmniej ja odniosłem takie wrażenie (a siekierę ponoć każda klasa może zdobyć). Grając snajperem przeszukałem Zaton kawałek po kawałku, a znalazłem tylko, z tego co pamiętam, siekierę i pistoleta maszynowego AEK919. Wygląda na to, że bronie te pojawiają się w schowkach, których istnienie zależy od klasy:
:

Siekiera była w plecaku, który walał się na głazie na południowym wybrzeżu tej "rzeczki", która płynie przez część Zatonu - głaz ten znajduje się w pobliżu spalonego gospodarstwa i jaskini kontrolera.
A maszynówkę znalazłem chyba gdzieś przy przeszukiwaniu ZUO.
Spolszczenie do Misery: The Armed Zone (Ja & Imienny)
Ciekawe kiedy ilość moich kozaczków przekroczy moje IQ Image

Za ten post Mito otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive mayer99.
Awatar użytkownika
Mito
Legenda

Posty: 1007
Dołączenie: 17 Sie 2014, 21:21
Ostatnio był: 29 Mar 2019, 02:46
Kozaki: 271

Re: [MISERY]

Postprzez mietek1986 w 20 Paź 2016, 21:16

To możliwe że ich lokacje też są losowe, bo raz jak zaczynałem reconem to w leśniczówce na rurach obok narzędzi znalazłem aek919, ale sejwa zpaprałem i jak startowałem od nowa to już tam tylko narzędzia były :E a schowka ani śladu, a siekierę to raz dla jaj u brody kupiłem i zarąbałem pijawe :E, tylko czekac na 2.2 bo tam maja być jakieś miecze czy maczety,trochę :wódka: procenta i dopiero będzie zabawa :E :E

Kurcze szkoda że nie mam frapsa, w janowie, co jest ta stacja radarowa to mi grupka zombie z ziemi wylazła tuż pod nosem :E padłem oczywiście ale efekt był świetny, bo było ich słychać aż nagle wyleżli dosłownie spod ziemi i mnie zabili :D ,nie wiedziałem że zombie tak mogą w stalkerze, będzie teraz trzeba patrzeć i pod siebie ;)
Awatar użytkownika
mietek1986
Tropiciel

Posty: 358
Dołączenie: 12 Lut 2012, 07:44
Ostatnio był: 11 Sie 2023, 19:49
Miejscowość: Jelenia Góra
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: SIP-t M200
Kozaki: 28

Re: [MISERY]

Postprzez Mito w 21 Paź 2016, 16:55

A to nie ma tuzina innych, darmowych programów do nagrywania...?
Spolszczenie do Misery: The Armed Zone (Ja & Imienny)
Ciekawe kiedy ilość moich kozaczków przekroczy moje IQ Image
Awatar użytkownika
Mito
Legenda

Posty: 1007
Dołączenie: 17 Sie 2014, 21:21
Ostatnio był: 29 Mar 2019, 02:46
Kozaki: 271

Re: [MISERY]

Postprzez mietek1986 w 21 Paź 2016, 19:00

Miałem na myśli fakt nie posiadania żadnego zainstalowanego :E , a o frapsie pisałem bo to najpopularniejszy ;) to pierwszy mi na myśl przyszedł :E :E

He he, miałem problem z brakiem Topola i jego kolegów, użyłem spawnera i jakimś cudem mam ich z 10 a kazdy ma własna ekipe, są lepsi do ochrony bunkra niż ci najemnicy, a na badania anomalii poszli wszyscy i nie miałem co robić :E

Boje się pomyśleć co by było jak bym do tunelu poszedł z 10 zulusami ;)

Za ten post mietek1986 otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive GajgerW.
Awatar użytkownika
mietek1986
Tropiciel

Posty: 358
Dołączenie: 12 Lut 2012, 07:44
Ostatnio był: 11 Sie 2023, 19:49
Miejscowość: Jelenia Góra
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: SIP-t M200
Kozaki: 28

Re: [MISERY]

Postprzez trolololo w 23 Paź 2016, 19:50

Kod: Zaznacz wszystko
[error]Expression    : fatal error
[error]Function      : CBlender_default::Compile
[error]File          : D:\prog_repository\sources\trunk\Layers\xrRenderPC_R1\BlenderDefault.cpp
[error]Line          : 63
[error]Description   : <no expression>
[error]Arguments     : Not enought textures for shader, base tex: wpn\wpn_bullet1_545
 





Pomuszcie! Taz1.7.4+Spolszczenie.



Edit:Pomoc w tym niepotrzebna.






Macie jakieś porady odnośnie gry Zwiadowcą? Jakieś ciekawostki, taktyky, specjalne schowki itp.


Na razie, udało mi się na ZUO cichaczem zakosic jednemu najmitowi trochę dragów. Zgarnołem też zmodyfikowanego akacza z mostu. Wykonałem misję odnośnie sewczanki, co dobrze byłoby zrobić dalej? Mam zamiar trochę pomęczyć ZUO, oczywiście po cichu, bo dalej mam tylko kurtkę. (Coś mi mówi że to zły pomysł.) Znalazłem też Lr-a w całkiem dobrym stanie.
Na marginesie: Zaginęło szpitalne łoże. Znaki szczególne: Leży na nim stalker. Z jakiegoś powodu zniknął mi ranny stalker, i jego łóżko. Gonta działał normalnie, ale jego stolik też znikną. Wina TAZ-a?
Deszczyk pada , RAM mi zjada...
trolololo
Legenda

Posty: 1106
Dołączenie: 25 Wrz 2013, 13:03
Ostatnio był: 24 Mar 2023, 18:36
Miejscowość: Na granicy LTE
Frakcja: Wojskowi Stalkerzy
Ulubiona broń: "Tunder" 5.45
Kozaki: 118

Re: [MISERY]

Postprzez mayer99 w 24 Paź 2016, 17:14

Trolololo - nie wiem co Ci mam napisać...naprawdę staraj się przeżyć... :P
A tak na poważnie ja dla Recona używam kombinezonów: ciężki płaszcz, świt albo powiew wolności potem Seva; z hełmów sfera albo ten hełm a'la seva, ale tu obziżyłem jego wagę nieco ;) . Mój ulubiony set broni to "Halny" vel Alpine od Żwawego na mutki i HK G36c cammo na ludzkich przeciwników i podwieszany granatnik na poważne kłopoty. 2 zestaw to UMP45 i Vintorez albo Przypływ vel Tide od Żwawego as well. Co do Vintoreza to ma lichą animację podczas sprintu, jakby major nie mógł utrzymać węża ogrodowego podczas podlewania ogrodu, zaradziłem, dla chętnych:
- podmień w configu vintoreza linijkę: anm_idle_sprint = vss_idle_sprint na: anm_idle_sprint = lr301_idle_sprint.
Podobnie VSS "Przypływ" praktycznie nie ma animacji kiedy major pozostaje w bezruchu, jak wyżej tylko:
anm_bore = vintorez_bore na: anm_bore = svd_idle_bore ;

Może się komuś przyda, w moje opinii wygląda o niebo lepiej ;)
Awatar użytkownika
mayer99
Łowca

Posty: 439
Dołączenie: 20 Lut 2011, 12:22
Ostatnio był: 09 Maj 2023, 09:50
Miejscowość: 3miasto
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: Sniper SGI
Kozaki: 41

Re: [MISERY]

Postprzez trolololo w 24 Paź 2016, 18:06

Tylko że zwiadowca nie ma udźwigu na tyle rzeczy. Mam ramę ameliniową, więc mam 41 kg. W sumie, może właśnie jako zwiadowca będę używał artów. Nie widziałem takiej potrzeby, podczas grania innymi klasami.
W czwartek plenuję siąść na półtorej godziny (dopiero w czwartek, bo nauka, niestety :( ), i spróbuję posprzątać w zakładzie utylizacji odpadów. Mam nadzieję, że uda mi się wybić większość po cichu. Nie mam ammo do kałach na dłuższe starcie, a samym pistoletem, niewiele chyba tam zdziałam.
Ps: czy tylko ja wyłączamy emisje?
Deszczyk pada , RAM mi zjada...
trolololo
Legenda

Posty: 1106
Dołączenie: 25 Wrz 2013, 13:03
Ostatnio był: 24 Mar 2023, 18:36
Miejscowość: Na granicy LTE
Frakcja: Wojskowi Stalkerzy
Ulubiona broń: "Tunder" 5.45
Kozaki: 118

PoprzedniaNastępna

Powróć do Zew Prypeci

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 10 gości