[MISERY]

Regulamin forum
Dział "Modyfikacje Gotowe" służy do dyskusji o modyfikacjach, które już są stworzone lub do zadawania pytań na ich temat. Znajdziemy tutaj również linki do ściągnięcia modyfikacji (które powinny, a raczej muszą być w pierwszym poście tematu danej modyfikacji).

Przy zadawaniu pytania związanego z problemem dotyczącym modyfikacji, prosimy o podawanie treści całego loga błędu - koniecznie w tagu [CODE].

Przy cytowaniu plików *.LTX stosować tag [SYNTAX="ini"], przy cytowaniu plików *.script [SYNTAX="lua"] a przy cytowaniu plików *.xml - [SYNTAX="xml"].

Lokalizacja logów:
Windows XP - C:\Documents and Settings\All Users\Moje dokumenty\S.T.A.L.K.E.R. - Zew Prypeci\logs\xray_nazwaużytkownika.log
Windows Vista/7 - C:\Users\Public\Documents\S.T.A.L.K.E.R. - Zew Prypeci\logs\xray_nazwaużytkownika.log
Steam - X:\Program Files (x86)\Steam\SteamApps\common\Stalker Call of Pripyat\_appdata_\logs

Pytania na temat modyfikacji zadajemy w wątku dla niej stworzonym lub tworzymy nowy, jeśli takowego nie ma.

Gdy chcemy założyć nowy wątek, obowiązkowe jest przeczytanie tego tematu.

Re: [MISERY]

Postprzez burund w 29 Mar 2016, 15:05

Rozdzielczość jest w porządku. 1366x768 matrycy i w stalkerze tak samo ustawione.

http://chomikuj.pl/burund/Galeria <-- tutaj macie jak to wygląda (góra mój, dół jak powinien wyglądać)
burund
Kot

Posty: 9
Dołączenie: 29 Mar 2016, 12:36
Ostatnio był: 15 Lip 2016, 19:57
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Tunder S14
Kozaki: 0

Reklamy Google

Re: [MISERY]

Postprzez mayer99 w 29 Mar 2016, 16:56

A oświetlenie dynamiczne masz, czy grasz na statyku?

Za ten post mayer99 otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive burund.
Awatar użytkownika
mayer99
Łowca

Posty: 439
Dołączenie: 20 Lut 2011, 12:22
Ostatnio był: 09 Maj 2023, 09:50
Miejscowość: 3miasto
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: Sniper SGI
Kozaki: 41

Re: [MISERY]

Postprzez burund w 29 Mar 2016, 17:02

Nie pamietam, ale znając mojego laptopa to chyba statyk.
burund
Kot

Posty: 9
Dołączenie: 29 Mar 2016, 12:36
Ostatnio był: 15 Lip 2016, 19:57
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Tunder S14
Kozaki: 0

Re: [MISERY]

Postprzez Cromm Cruac w 29 Mar 2016, 17:13

A odpal z ciekawości na dynamiku. Możliwe, że ta czerwona kropa to jakiś źle renderujący się shader na statyku. Inne shadery są w użyciu na DX8 i DX9+
Image

"Twoja opowieść mnie znudziła albowiem nie była o mnie" - Król Julian
Awatar użytkownika
Cromm Cruac
Modder

Posty: 2541
Dołączenie: 22 Sty 2010, 19:01
Ostatnio był: 26 Lip 2023, 10:13
Miejscowość: Londyn / Bielsko-Biała
Kozaki: 1077

Re: [MISERY]

Postprzez burund w 29 Mar 2016, 17:22

Tu jest problem. Na dynamicznym kropka jest elegancka ale cała gra spada do 30 klatek. GeForce 610M chce się pociąć. Ogólnie gram na średnich wymaganiach. Aktualizacje nvidi i ustawienia karty spokojnie mi wystarczą na fajną zabawę. A jest ktoś kto wie jak zmniejszyć tą kropkę w ustawieniach tej broni? Np. zmniejszyć 15x albo 20x i zobaczyć efekt.. To by było fajne bo nie stracę wtedy nic z płynności i ustawień na rzecz głupiego celownika.
burund
Kot

Posty: 9
Dołączenie: 29 Mar 2016, 12:36
Ostatnio był: 15 Lip 2016, 19:57
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Tunder S14
Kozaki: 0

Re: [MISERY]

Postprzez Heap w 29 Mar 2016, 18:06

Spróbuj odinstalować moda i zainstalować jeszcze raz.
https://www.g2a.com/r/user-5791b7369b85a <-- tanie gry. Pytania na PW
(╯°□°)Tyle tutaj mam kozaków. To wszystko moje ... Mój skarb...Mój skarb...
Awatar użytkownika
Heap
Stalker

Posty: 178
Dołączenie: 22 Gru 2014, 13:05
Ostatnio był: 19 Sie 2018, 11:00
Frakcja: Grzech
Ulubiona broń: Akm 74/2
Kozaki: 16

Re: [MISERY]

Postprzez Cromm Cruac w 29 Mar 2016, 18:43

To nic nie da. Shadery na broni są zrypane i nie działaja dobrze w DX8. Trzeba by zamiast normalnego celowania przypisać 'teksturowy' celownik do tej broni (jak w snajperkach). Niestety nie pamiętam jak, bo jestem cieciem od pogody i dżewek a nie od pukawek.
Image

"Twoja opowieść mnie znudziła albowiem nie była o mnie" - Król Julian

Za ten post Cromm Cruac otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive Plaargath.
Awatar użytkownika
Cromm Cruac
Modder

Posty: 2541
Dołączenie: 22 Sty 2010, 19:01
Ostatnio był: 26 Lip 2023, 10:13
Miejscowość: Londyn / Bielsko-Biała
Kozaki: 1077

Re: [MISERY]

Postprzez mietek1986 w 29 Mar 2016, 18:53

Siema, ja z innej beczki
mianowicie: jak odpalić stalkera w oknie, potrzebuje do strimowania na telefon by grać w 3d, inne gierki ładnie działają tylko muszą być w oknie bo program nie obsługuje pełnego ekranu :( i za chiny nie wiem jak to zrobić.

He he, znalazlem :E, gra się zajefajnie, normalnie jak na jakimś 50 calowym monitorze a efekt 3d rozwala, chyba nigdy już nie będe grał normalnie :E

Jak byśta chcieli VR stalker misery to tu jest link jak to zrobić:
https://forums.frontier.co.uk/showthread.php?t=64616
Ostatnio edytowany przez mietek1986 29 Mar 2016, 20:10, edytowano w sumie 2 razy
Awatar użytkownika
mietek1986
Tropiciel

Posty: 358
Dołączenie: 12 Lut 2012, 07:44
Ostatnio był: 11 Sie 2023, 19:49
Miejscowość: Jelenia Góra
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: SIP-t M200
Kozaki: 28

Re: [MISERY]

Postprzez burund w 29 Mar 2016, 19:18

Cromm Cruac napisał(a):To nic nie da. Shadery na broni są zrypane i nie działaja dobrze w DX8. Trzeba by zamiast normalnego celowania przypisać 'teksturowy' celownik do tej broni (jak w snajperkach). Niestety nie pamiętam jak, bo jestem cieciem od pogody i dżewek a nie od pukawek.


A jest tu na forum jakiś fanatyk Misery który by to ogarnął? Bo jeżeli by się to udało to wystarczy podmienić config za plik ze starym FAR 15 i by działało?
burund
Kot

Posty: 9
Dołączenie: 29 Mar 2016, 12:36
Ostatnio był: 15 Lip 2016, 19:57
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Tunder S14
Kozaki: 0

Re: [MISERY]

Postprzez Pangia w 29 Mar 2016, 21:10

Nie, to jest kwestia podmiany modelu na taki, który by działał na każdym oświetleniu. Raczej trudno będzie znaleźć kogoś, komu by się to chciało zrobić.
Proszę państwa, sto pięćdziesiąt kilometrów na godzinę w ciągu kilku sekund, wspaniały wynik. Gdyby w ten sposób można było wypie*dolić z polskiej polityki tych wszystkich śmieci z Okrągłego Stołu, Leszka Millera, byłoby… cudownie i każdemu bym ku*wa kupił po takim Ferrari, byleby w piz*u pojechali tym PROSTO do swojego ukochanego… Izraela. SYJONIŚCI Europy, jedźcie do siebie! Pozdrawiam, Zbigniew Stonoga. Nie jestem antysemitą!
Awatar użytkownika
Pangia
Monolit

Posty: 4280
Dołączenie: 27 Maj 2012, 10:49
Ostatnio był: 28 Lis 2017, 19:49
Miejscowość: Kukle Karakańskie
Ulubiona broń: TOZ34
Kozaki: 854

Re: [MISERY]

Postprzez Mito w 29 Mar 2016, 21:45

A co by było, gdybyś jednak włączył dynamiczne obiektów, wszystko, co pojawiło się po tym nowego w opcjach graficznych ustawił na minimum, a później wszedł we właściwości skrótu gry, wybrał okienko "Element docelowy" w zakładce "Skrót" i do obecnej tam linii dopisał -noshadows? Powinno to wyglądać tak:
Kod: Zaznacz wszystko
"D:\Gry\S.T.A.L.K.E.R. - Zew Prypeci\bin\xrEngine.exe" -noshadows

Sprawdź, może nie będzie trzeba wymieniać modeli... :P Oczywiście powiedz, jak działa...
Spolszczenie do Misery: The Armed Zone (Ja & Imienny)
Ciekawe kiedy ilość moich kozaczków przekroczy moje IQ Image
Awatar użytkownika
Mito
Legenda

Posty: 1007
Dołączenie: 17 Sie 2014, 21:21
Ostatnio był: 29 Mar 2019, 02:46
Kozaki: 271

Re: [MISERY]

Postprzez Heap w 31 Mar 2016, 13:57

Mietek, w większości gier wystarczy Ctrl i Escape wcisnąć, i ci przełączy na widok w oknie.




Ps. Jak biegłem swoim snajperem przez Janów upolowałem trzy nibyolbrzymy. Jeden był koło podstacji, i dwa się zrespiły w tym samym miejscu. Dokładnie obok Wschodniego Tunelu. Mówie wam. Ja nieprzygotowany, biegne tylko ze strzelbą i moim AKMem, ammunicji dużo nie zabrałem bo po co? Lece sobie na burery w tunelu i tutaj pierdut. Patrze jak coś biegnie w moją stronę po obwodzie tego dołu kopalnianego (nie pamiętam nazwy, taka maszyna która pogĺębia kopalnie odkrywkowe, no wiecie...) więc go sprałem kałachem, i uciekam. Biegnę dalej do tyłu, przystaję, strzelam i padł. Kolejny wybiegł z tego samego miejsca... dokładnie. Ale z uwagi na mały stan ammunicji wlazłem na maszynę a tamten mutant wbiegł w kwasówkę. Zyski po całej podróży to 2x dłoń nibyolbrzyma, 3x oko, 2x skóra, 2x ręka, do tego jakieś śmieci z dzików, pijaw , snorków, i burerów z tunelu. Misja zrobiona, wszystko sprzedane. Ogółem bardzo przyzwoicie moim zdaniem. :)
https://www.g2a.com/r/user-5791b7369b85a <-- tanie gry. Pytania na PW
(╯°□°)Tyle tutaj mam kozaków. To wszystko moje ... Mój skarb...Mój skarb...
Awatar użytkownika
Heap
Stalker

Posty: 178
Dołączenie: 22 Gru 2014, 13:05
Ostatnio był: 19 Sie 2018, 11:00
Frakcja: Grzech
Ulubiona broń: Akm 74/2
Kozaki: 16

PoprzedniaNastępna

Powróć do Zew Prypeci

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 10 gości