[MISERY]

Regulamin forum
Dział "Modyfikacje Gotowe" służy do dyskusji o modyfikacjach, które już są stworzone lub do zadawania pytań na ich temat. Znajdziemy tutaj również linki do ściągnięcia modyfikacji (które powinny, a raczej muszą być w pierwszym poście tematu danej modyfikacji).

Przy zadawaniu pytania związanego z problemem dotyczącym modyfikacji, prosimy o podawanie treści całego loga błędu - koniecznie w tagu [CODE].

Przy cytowaniu plików *.LTX stosować tag [SYNTAX="ini"], przy cytowaniu plików *.script [SYNTAX="lua"] a przy cytowaniu plików *.xml - [SYNTAX="xml"].

Lokalizacja logów:
Windows XP - C:\Documents and Settings\All Users\Moje dokumenty\S.T.A.L.K.E.R. - Zew Prypeci\logs\xray_nazwaużytkownika.log
Windows Vista/7 - C:\Users\Public\Documents\S.T.A.L.K.E.R. - Zew Prypeci\logs\xray_nazwaużytkownika.log
Steam - X:\Program Files (x86)\Steam\SteamApps\common\Stalker Call of Pripyat\_appdata_\logs

Pytania na temat modyfikacji zadajemy w wątku dla niej stworzonym lub tworzymy nowy, jeśli takowego nie ma.

Gdy chcemy założyć nowy wątek, obowiązkowe jest przeczytanie tego tematu.

Re: [MISERY]

Postprzez swirekster w 12 Mar 2015, 02:06

Nie przedawkujcie heroiny w Mizery przed misją.

https://www.youtube.com/watch?v=ZsHtwG7 ... e=youtu.be

;)

Za ten post swirekster otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive Plaargath.
Awatar użytkownika
swirekster
Tropiciel

Posty: 273
Dołączenie: 06 Cze 2010, 20:36
Ostatnio był: 21 Mar 2017, 23:22
Frakcja: Wojskowi Stalkerzy
Ulubiona broń: TOZ34
Kozaki: 178

Reklamy Google

Re: [MISERY]

Postprzez Junx w 13 Mar 2015, 01:21

Image
Ryzen 5600x || 32gb DDR4 || RTX 2080 Super
Awatar użytkownika
Junx
Modder

Posty: 2339
Dołączenie: 15 Kwi 2008, 09:39
Ostatnio był: 06 Gru 2023, 11:10
Miejscowość: Na co Ci to :)
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Sniper Rifle SVDm2
Kozaki: 357

Re: [MISERY]

Postprzez alex_dragon w 13 Mar 2015, 20:25

@ PainChiller
sorry za brak odpowiedzi ale kompletny brak czasu w Realu,
rozumiem ze z podstawką wszystko ok ? grasz normalnie i jest ok ?
spróbuj zmniejszyć wszystkie graficzne ustawienia na minimum i zacznij sprawdzać tzn zostań w jednym miejscu przez jakiś czas i sprawdź czy cie wywali z gry,
wiem ze w Misery pozostanie w jednym miejscu bywa groźne ale moze ci sie uda,
potem spróbuj sie przemieścić w jednym kierunku i sprawdź czy cie wywali, jak tak pójdź w przeciwnym kierunku, a potem zostają jeszcze dwa inne,

sprawdź czy to jest problem z save czy to kwestia tego ze nagle pojawia sie jakis potwór czy NPC który powoduje crash albo cos w tym stylu,
dawno nie grałem w Misery ale może to właśnie to ..

ewentualnie spróbuj zagrać OD NOWA i sprawdź czy crash sie nadal pojawia,
daj znać czy udało Ci sie to rozwiązać

pozdr Adam
alex_dragon
Tropiciel

Posty: 251
Dołączenie: 12 Kwi 2014, 16:28
Ostatnio był: 17 Paź 2017, 01:31
Frakcja: Wojskowi Stalkerzy
Ulubiona broń: Sniper SGI
Kozaki: 30

Re: [MISERY]

Postprzez Ergo w 15 Mar 2015, 22:00

Jestem nowy na forum więc wypadałoby się przywitać także cześć Wam :P

W stalkera grałem zaraz po premierze i nie powiem gra zjadła masę godzin z mojego życia. Ostatnio naszła mnie ochota na grę w klimatach post-apo, poszły w ruch fallouty, westlandy itd. Są to gry kultowe i przetrwały próbę czasu, ale niestety nie było w nich tego czegoś.
Szukając jakiejś gry w tych klimatach wpadłem na stalkera, fabułę już znałem wiec postanowiłem poszukać czegoś nowego i znalazłem rozwiązanie w modach.
Trafiłem na Misery, przeprowadziłem rozeznanie czytając masę postów na forach i tym samym trafiłem tu :)

Zainstalowałem stalkera, potem moda Misery i zaczęło się. Pierwsze 2 godziny byłem podjarany jak małe dziecko które dostało wymarzony prezent na gwiazdkę :) I tutaj wielkie pokłony dla Twórców odwalili kawał dobrej roboty, elementy które wprowadza mod dodają niesamowitego klimatu i realizmu, każda wyprawa czy to na szewczenko czy stacje benzynową dają niesamowite przeżycia, choć wiadomo mapy są małe, ściśnięte lecz ja tego nie odczuwam :)

Jeszcze raz muszę pochwalić ekipę Misery bo rzadko zdarzają się takie mody. A teraz przejdę do setna sprawy i chciałbym zapytać o kilka rzeczy.

1. Chciałbym zmniejszyć zasięg granatów NPC'ów lub usunąć całkiem bo jest to trochę uciążliwe
2. Czy można zrobić tak: usunąć mutanty z zony i zwiekszyć ilość NPC'ów?
3. Czy jest taka możliwość żeby "odebrać" pijawką niewidzialność?

Wiem że te pytania mogą się wydać trochę dziwne, ale mam wizję na kilka trybów gry jak już przejdę podstawkę mizeri :)
Tak wiec czekam na odpowiedź i jeszcze raz W.I.E.L.K.I.E. P.O.K.Ł.O.N.Y.
Oby więcej takich ambitnych fanatyków stalkera :)
Ergo
Kot

Posty: 5
Dołączenie: 14 Mar 2015, 09:09
Ostatnio był: 17 Kwi 2015, 18:21
Frakcja: Samotnicy
Kozaki: 0

Re: [MISERY]

Postprzez Plaargath w 16 Mar 2015, 01:35

@Ergo
Witaj na forum.

ad2) możnaby, ale to jest straszna kupa roboty
ad3) musiałbyś pobawić się z plikiem m_bloodsucker.ltx (jest tam sporo na temat invisibility)

PS Dzięki za miłe słowa. Już niedługo następna wersja, będzie co ogrywać :)
Image Image

Merkantylizm, srerkantylizm.
Awatar użytkownika
Plaargath
Weteran

Posty: 653
Dołączenie: 23 Mar 2010, 15:12
Ostatnio był: 03 Kwi 2022, 22:03
Kozaki: 234

Re: [MISERY]

Postprzez Ergo w 16 Mar 2015, 12:33

@UP
Dzięki za szybką odpowiedź :)
Co do pkt 2 gdzieś tu na forum ktoś pisał że jest plik odpowiadający za ilość respiących się npc i mutantów (nie mogę znaleźć tego posta). Respią się co 6h w grze i podobno edytując ten plik można zwiększyć lub zmniejszyć ich ilość.
Jeśli wszystko dobrze zrozumiałem to prosiłbym o ścieżkę do tego pliku i opisanie co dokładnie za co odpowiada.
Dzięki z góry :)
Ergo
Kot

Posty: 5
Dołączenie: 14 Mar 2015, 09:09
Ostatnio był: 17 Kwi 2015, 18:21
Frakcja: Samotnicy
Kozaki: 0

Re: [MISERY]

Postprzez Junx w 17 Mar 2015, 14:12

M4

Image
Ryzen 5600x || 32gb DDR4 || RTX 2080 Super
Awatar użytkownika
Junx
Modder

Posty: 2339
Dołączenie: 15 Kwi 2008, 09:39
Ostatnio był: 06 Gru 2023, 11:10
Miejscowość: Na co Ci to :)
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Sniper Rifle SVDm2
Kozaki: 357

Re: [MISERY]

Postprzez bogdan_krohmal w 19 Mar 2015, 21:35

Jestem nowy, więc ładnie się witam: cześć wszystkim! W moda gram dość długo, najpierw szturmowcem ok 30 godzin, teraz snajper też już ok 30h. Pierwszy raz udało mi się dojść do Prypeci i tu pojawił się problem. Czytałem sporo wiadomości na tym forum, szukałem też dość długo czy nie było podobnego tematu tutaj i na angielskich forach, nic nie znalazłem. Problem jest taki: kiedy dochodzę na koniec tunelu i wdrapuję się po drabince w pewnym momencie pojawia się ekran ładowania, u mnie jest to ekran z Jupitera. Po załadowaniu widać tylko szybkę SEVY, ilość naboi i paski życia i kondycji. nie ma żadnych tekstur, szary obraz i w oddali zarys elektrowni i bloków. Nie wiem jak mam rozwiązać ten problem i jaką część loga ewentualnie przesłać, będę bardzo wdzięczny za pomoc. Z góry dziękuję i pozdrawiam wszystkich. Bogdan.

Za ten post bogdan_krohmal otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive Gość.
bogdan_krohmal
Kot

Posty: 2
Dołączenie: 11 Mar 2015, 22:12
Ostatnio był: 28 Kwi 2015, 21:43
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 1

Re: [MISERY]

Postprzez n1ck w 21 Mar 2015, 14:18

Miałem kiedyś to samo, zauważyłem że jak wchodziłem po drabince na samą górę to właśnie przenosiło mnie do Jupitera, natomiast jak zostawałem trochę na dole (jednak na tyle żeby przejście załapało) to już normalnie lądowałem w Prypeci. Ten błąd chyba został naprawiony w 2.1.1, na pewno używasz najnowszej wersji?
Awatar użytkownika
n1ck
Tropiciel

Posty: 217
Dołączenie: 05 Lis 2011, 09:06
Ostatnio był: 16 Gru 2019, 15:04
Frakcja: Czyste Niebo
Ulubiona broń: Kora-919
Kozaki: 41

Re: [MISERY]

Postprzez bogdan_krohmal w 21 Mar 2015, 18:50

Tak najnowsza na 100%, spróbuję przeinstalować wszystko jeszcze raz, razem z patchem i dam znać czy jest poprawa. Jeśli ktoś znajdzie w miedzy czasie jakieś rozwiązanie to, również będę wdzięczny. Pozdrawiam!
bogdan_krohmal
Kot

Posty: 2
Dołączenie: 11 Mar 2015, 22:12
Ostatnio był: 28 Kwi 2015, 21:43
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 1

Re: [MISERY]

Postprzez papucha52 w 21 Mar 2015, 19:41

Witam! Jako że w Misery gram od niedawna, to mam sporo problemów. Jednak chodzi mi o jeden konkretny. Rozmawiałem z jakimś gościem i zapytałem go o narzędzia. On jednak zerwał się i wybiegł ze skadowska zanim zdążyłem przeczytać jego wypowiedź. Jak do niego znowu zagadałem to już nie było takiej kwestii dialogowej. Gram szturmowcem w wersji 2.1.1 i nie mam informacji o położeniu narzędzi. Mógłby ktoś opisać miejsce położenia? Ewentualnie prosiłbym o mapkę, bo jednak nic tak nie satysfakcjonuje jak znalezienie czegoś tylko na wskazówkach :E Z góry dziękuję. :)
papucha52
Kot

Posty: 26
Dołączenie: 27 Maj 2014, 15:29
Ostatnio był: 20 Cze 2015, 23:00
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: FT 200M
Kozaki: 2

Re: [MISERY]

Postprzez Ergo w 21 Mar 2015, 19:50

Leśniczówka, żelazny las, tartak to powinno Ci wystarczyć :) Miłego szukania życzę :P
Ergo
Kot

Posty: 5
Dołączenie: 14 Mar 2015, 09:09
Ostatnio był: 17 Kwi 2015, 18:21
Frakcja: Samotnicy
Kozaki: 0

PoprzedniaNastępna

Powróć do Zew Prypeci

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 13 gości