[MISERY]

Regulamin forum
Dział "Modyfikacje Gotowe" służy do dyskusji o modyfikacjach, które już są stworzone lub do zadawania pytań na ich temat. Znajdziemy tutaj również linki do ściągnięcia modyfikacji (które powinny, a raczej muszą być w pierwszym poście tematu danej modyfikacji).

Przy zadawaniu pytania związanego z problemem dotyczącym modyfikacji, prosimy o podawanie treści całego loga błędu - koniecznie w tagu [CODE].

Przy cytowaniu plików *.LTX stosować tag [SYNTAX="ini"], przy cytowaniu plików *.script [SYNTAX="lua"] a przy cytowaniu plików *.xml - [SYNTAX="xml"].

Lokalizacja logów:
Windows XP - C:\Documents and Settings\All Users\Moje dokumenty\S.T.A.L.K.E.R. - Zew Prypeci\logs\xray_nazwaużytkownika.log
Windows Vista/7 - C:\Users\Public\Documents\S.T.A.L.K.E.R. - Zew Prypeci\logs\xray_nazwaużytkownika.log
Steam - X:\Program Files (x86)\Steam\SteamApps\common\Stalker Call of Pripyat\_appdata_\logs

Pytania na temat modyfikacji zadajemy w wątku dla niej stworzonym lub tworzymy nowy, jeśli takowego nie ma.

Gdy chcemy założyć nowy wątek, obowiązkowe jest przeczytanie tego tematu.

Re: [MISERY]

Postprzez Trikster w 21 Kwi 2014, 14:25

KOSHI:
Fragment z przewodnika (na razie dostępny po angielsku, ale wersja polska jest już ukończona, czeka tylko na wprowadzenie do odpowiedniego pliku):

P: Drzwi warsztatu pod Żelaznym Lasem są otwarte przed ukończeniem zadania związanego z karabinem Gaussa. Mogę tam wejść, czy lepiej poczekać na właściwe zadanie?
O: To usterka znana z vanilli. Pod żadnym pozorem nie można tam wchodzić, nie mówiąc już o braniu jakichkolwiek dokumentów, bo może to uniemożliwić ukończenie gry. Więcej informacji znajdziesz tutaj:
http://stalker.wikia.com/wiki/Gauss_gun#Bugs:
Awatar użytkownika
Trikster
Łowca

Posty: 440
Dołączenie: 21 Maj 2012, 21:23
Ostatnio był: 14 Mar 2023, 15:15
Kozaki: 188

Reklamy Google

Re: [MISERY]

Postprzez palbiniu123 w 21 Kwi 2014, 21:52

Panowie poratujcie mnie bo szukam spolszczenia do wersji 2.1 bo jak instaluje sobie spolszczenie z wersji 2.0.2 to wyskakuje błąd xray.
palbiniu123
Kot

Posty: 1
Dołączenie: 21 Kwi 2014, 21:49
Ostatnio był: 25 Kwi 2014, 17:12
Kozaki: 0

Re: [MISERY]

Postprzez Szewczenko w 21 Kwi 2014, 22:34

Podczas instalacji masz wybór języka polskiego bez żadnych spolszczeń a ścieżka dźwiękowa Rosyjska.
Masz pytania dotyczące Snajpera?? Pisz na PRIV postaram się jak najszybciej odpisać.
Szewczenko
Stalker

Posty: 165
Dołączenie: 26 Sty 2014, 16:00
Ostatnio był: 09 Sie 2016, 15:54
Miejscowość: Jarosław
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Sniper Rifle SVDm2
Kozaki: 17

Re: [MISERY]

Postprzez mikolaj w 21 Kwi 2014, 22:37

Do Żelaznego Lasu to ja sobie powinność wynająłem zapłaciłem z 6-7k za podróż oni wybili połowę mutantów, zginęli a ja dokończyłem dzieła zniszczenia, efekt był taki że zarobiłem po odjęciu kosztów podróży jakieś 15-16 k.

A tak z innej beczki czy gra ktoś Szturmowcem (póki co widzę że wszyscy to albo Zwiadowcy albo Snajperzy :( )bo szukam jakiejś mocnej broni ( póki co mam AN-96 z celownikiem i granatnikiem w kauflażu Powinności [nie wiem co on daje ale broń wygląda cudnie]) ?
"Ten, któremu starczy odwagi i wytrwałości, by przez całe życie wpatrywać się w mrok, pierwszy dojrzy w nim przebłysk światła"
/Chan/ - Metro 2033
Awatar użytkownika
mikolaj
Stalker

Posty: 70
Dołączenie: 13 Maj 2013, 18:45
Ostatnio był: 16 Cze 2021, 16:26
Miejscowość: Oleśnica
Frakcja: Monolit
Ulubiona broń: GP 37
Kozaki: 5

Re: [MISERY]

Postprzez Szewczenko w 21 Kwi 2014, 22:43

Grałem Szturmowcem, do puki nie wskoczyła 2.1 teraz gram Snajperem, ale jak grałem Szturmowcem używałem broni z rodziny AK, te na amunicje Natowską mnie jakoś nie przyciągały.(Najlepiej jeśli znajdziesz karabin AK z dłuższą lufą i stojakiem, najcelniejszy i ma największa szybkostrzelność praktyczną)
Masz pytania dotyczące Snajpera?? Pisz na PRIV postaram się jak najszybciej odpisać.
Szewczenko
Stalker

Posty: 165
Dołączenie: 26 Sty 2014, 16:00
Ostatnio był: 09 Sie 2016, 15:54
Miejscowość: Jarosław
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Sniper Rifle SVDm2
Kozaki: 17

Re: [MISERY]

Postprzez mikolaj w 21 Kwi 2014, 22:48

Próbowałem grać Snajperem ale wiesz jestem typem człowieka, który do szczęścia potrzebuje super-hiper pancerza i PKM albo porządnego karabinu szturmowego w łapce :E . Jakoś nie potrafił bym siedzieć w krzakach i celować do odległych celów. Wstyd się przyznać ale czasami lecę na hardcora tj. sprint i sramy we wroga ołowiem z mojego spasa ( strzelbunia musi być :) ) potem zmiana broni i dalej sramy z AN ;)
"Ten, któremu starczy odwagi i wytrwałości, by przez całe życie wpatrywać się w mrok, pierwszy dojrzy w nim przebłysk światła"
/Chan/ - Metro 2033
Awatar użytkownika
mikolaj
Stalker

Posty: 70
Dołączenie: 13 Maj 2013, 18:45
Ostatnio był: 16 Cze 2021, 16:26
Miejscowość: Oleśnica
Frakcja: Monolit
Ulubiona broń: GP 37
Kozaki: 5

Re: [MISERY]

Postprzez Szewczenko w 21 Kwi 2014, 22:51

Nie wiem czy wiesz ale Snajper ma strzelby na DOBRY i też możesz latać w bułacie na typków(Ja na razie z braku kasy latam z AKS lekko zmodernizowanym). Moim zdaniem Snajperem więcej się bawisz musisz grać taktycznie i przewidywać ruch przeciwnika o 3 minuty do przodu. Musisz wiedzieć kiedy przeciwnikowi będzie chciało się srać zanim on do tego sam dojdzie.
Masz pytania dotyczące Snajpera?? Pisz na PRIV postaram się jak najszybciej odpisać.
Szewczenko
Stalker

Posty: 165
Dołączenie: 26 Sty 2014, 16:00
Ostatnio był: 09 Sie 2016, 15:54
Miejscowość: Jarosław
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Sniper Rifle SVDm2
Kozaki: 17

Re: [MISERY]

Postprzez mikolaj w 21 Kwi 2014, 23:05

U Szturmowca na + był większy udźwig i większa żywotność. Pewnie za drugim podejściem spróbuje snajpera. Chodź już widzę moje wkorwy że nie trafiłem w cel. Dobrym snajperem to ja w Mass Effect 3 byłem gdzie podczas celowania było lekkie slow motion:)
"Ten, któremu starczy odwagi i wytrwałości, by przez całe życie wpatrywać się w mrok, pierwszy dojrzy w nim przebłysk światła"
/Chan/ - Metro 2033
Awatar użytkownika
mikolaj
Stalker

Posty: 70
Dołączenie: 13 Maj 2013, 18:45
Ostatnio był: 16 Cze 2021, 16:26
Miejscowość: Oleśnica
Frakcja: Monolit
Ulubiona broń: GP 37
Kozaki: 5

Re: [MISERY]

Postprzez Szewczenko w 21 Kwi 2014, 23:12

Widzę, że masz problem ze strzelaniem na duże odległości, jak parę osób z forum. Jest na to bardzo prosta metoda.

U handlarza kup sobie kanister z benzyną czy coś wybuchowego, ustal skąd chcesz strzelać wejdź na to miejsce i sprawdź do kąt masz widok ze snajperki(Dość dobry) i w około 4, 5 odstępach możesz ustawić te kanistry wróć na miejsce i zapisz odległość(mniej więcej) jaka dzieli twoją postać od celów treningowych, i ustal ile kreseczek musisz wycelować nad przedmiot by pocisk trafił centralnie w cel(W celownikach są kreseczki nie wiek czy są o wymiarach rzeczywistych ale szacując kreseczki w ilu Kreseczkach przedmiot się mieści w Szerz i wzdłuż i to jest szacowana odległość od przedmiotu musisz sobie to najlepiej zapisać gdzieś i trenować aż celowanie nad obiekt wejdzie ci w nawyk).


Edit

Przepraszam ale czy któryś ze stwórców mógłby przypilnować żeby w każdym celowniku były kreseczki oraz by były realistycznie umieszczone?? Albo chociaż ze skalowane a skala podana???
Masz pytania dotyczące Snajpera?? Pisz na PRIV postaram się jak najszybciej odpisać.
Szewczenko
Stalker

Posty: 165
Dołączenie: 26 Sty 2014, 16:00
Ostatnio był: 09 Sie 2016, 15:54
Miejscowość: Jarosław
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Sniper Rifle SVDm2
Kozaki: 17

Re: [MISERY]

Postprzez Don Wano w 22 Kwi 2014, 11:11

Szewczenko napisał(a):Widzę, że masz problem ze strzelaniem na duże odległości, jak parę osób z forum. Jest na to bardzo prosta metoda.

U handlarza kup sobie kanister z benzyną czy coś wybuchowego, ustal skąd chcesz strzelać wejdź na to miejsce i sprawdź do kąt masz widok ze snajperki(Dość dobry) i w około 4, 5 odstępach możesz ustawić te kanistry wróć na miejsce i zapisz odległość(mniej więcej) jaka dzieli twoją postać od celów treningowych, i ustal ile kreseczek musisz wycelować nad przedmiot by pocisk trafił centralnie w cel(W celownikach są kreseczki nie wiek czy są o wymiarach rzeczywistych ale szacując kreseczki w ilu Kreseczkach przedmiot się mieści w Szerz i wzdłuż i to jest szacowana odległość od przedmiotu musisz sobie to najlepiej zapisać gdzieś i trenować aż celowanie nad obiekt wejdzie ci w nawyk).


Edit

Przepraszam ale czy któryś ze stwórców mógłby przypilnować żeby w każdym celowniku były kreseczki oraz by były realistycznie umieszczone?? Albo chociaż ze skalowane a skala podana???


Taniej już wyszłoby ćwiczenie na mutantach. Mi raczej trudno jest obliczyć odległość na oko. Chyba, że masz pokazywaną odległość przy celowniku jak w vanili. I to co napisałeś raczej mu się nie przyda gdyż masz (o ile się nie mylę) AK gdzie celność jest słabsza niż w snajperkach. Na początku dostajemy Mosina, u którego celownik jest inny i celność większa.

Porada od mnie: zaczynaj od nieruchomych przedmiotów typu drzewo czy coś, a kiedy się już poczujesz pewniej to w ruchome. Nie muszą być to mutanty czy stalkerzy. Ptaki też się ruszają, a nie atakują.
"Człowieka poznaje się po jego języku"
Awatar użytkownika
Don Wano
Stalker

Posty: 64
Dołączenie: 21 Mar 2014, 19:41
Ostatnio był: 26 Gru 2016, 17:36
Miejscowość: Opole
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: Sniper Rifle SVDm2
Kozaki: 4

Re: [MISERY]

Postprzez Szewczenko w 22 Kwi 2014, 11:32

Sam tak ćwiczę strzelanie na dalsze odległości i idzie mi to coraz lepiej, mój sposób jest tani bo kanister kosztuje 200 może nawet mniej, przydało by się, po prostu wprowadzić do gry skalę stworów, przedmiotów, stalkerów, no i oczywiście dokładne odwzorowanie kreski w celownikach,

Snajperzy nie mają pokazywanej odległości sami ją obliczają na podstawie kresek, można robić to samo o ile gra ma zachowaną jakąkolwiek skalę, jeśli tak to spokojnie możesz sam obliczyć odległość od przedmiotu, stwora czy przeciwnika.

Co do szacowania na oko nie jestem pewien czy jest tu skala czy nie więc stań przy kanistrze w odległości do 2m to już raczej możesz odliczyć i zmierz ile kresek obejmuje cel jeśli wychodzi on poza kreski cofnij się o metr rób tak aż cel zostanie objęty przez wszystkie kreski w poziomie i pionie lub tylko w poziomie.Oblicz o ile się cofnąłeś i zapisz sobie tą odległość jako minimum, zacznij znowu powoli się cofać i zmierz ile metrów pokonałeś od jednej kreski do drugiej, Zapisz sobie ile metrów od celu jesteś na początku i o ile metrów zwiększa się odległość w odstępie jednej kreski. I proszę masz już mniej więcej odległość od celu.
(Jeśli już opanujesz celowanie w kanister, zbij mutanty zmierz każdego i rób dokładnie to samo co wyżej tak samo ze stalkerami)

Następne kroki to już wyższa szkoła jazdy ale to później dla tych którzy będą chcieli.
Masz pytania dotyczące Snajpera?? Pisz na PRIV postaram się jak najszybciej odpisać.
Szewczenko
Stalker

Posty: 165
Dołączenie: 26 Sty 2014, 16:00
Ostatnio był: 09 Sie 2016, 15:54
Miejscowość: Jarosław
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Sniper Rifle SVDm2
Kozaki: 17

Re: [MISERY]

Postprzez alex_dragon w 22 Kwi 2014, 11:49

przepraszam za mały offtopic ale przy wypowiedzi Don Wano przypomniała mi się pewna kwestia z filmu.
"Krwawy sport z Van Dammem, grał Franka Duxa, mistrza walki, przyszedł z kumplem żeby się zapisać do turnieju, podaje nazwisko i nazwe szkoły którą reprezentuje na co organizatorzy mówią żeby udowodnił, bo mu nie wierzą i żeby rozbił cegłę słynnym uderzeniem, ale ta na samym dole.
Van Damme się spina i rozbija ją, organizatorzy wpisują go na liste, inni klaszczą a komentarz oglądającego aktualnego "miszcza" granego przez Bolo Young był taki: "bardzo dobrze ale cegła nie oddaje" :-)

sorry za offtopic ale tak mi się jakoś skojarzyło jak Don Wano napisał ze ptaki nie atakują :-)

Mam pytanie czy cos może było zmieniane w skryptach w Miseri ?
Pewnie tak ale miałem dziwną akcję (jak zwykle) pytanie czy ktoś zaobserwował podobne.

Ktoś chyba Szewczenko pisał o nocnych wypadach wiec postanowiłem to wypróbować a nie tylko polowania.
Wybrałem się z noktowizorem na małe polowanie. Przechodze koło dźwigów transportowych, patrze na ognisko koło ZU i najemników i widze 4 bandytów.
Ide w ich kierunku a przed arką Noego stoi przy drzwiach "pilnując" barki jakiś stalker który standartowo poprosił o opuszczenie broni.
Mijam gościa, niziutko podchodzę do bandytów i z sporej odległości dostaje w łeb.
Ok mają noktowizory wiec load i próbuje ponownie. Czekam dłużej i wpada im sfora psów, potem dwie pijawki, jedna z nich mnie zaatakowała bo nierozsądnie ją postrzeliłem. Znowu load, (biegam w sweterku nadal wiec nic dziwnego ze dla pijawki jestem na 1-2 ataki.)
Przeczekałem atak psów i pijawek, odczekałem trochę pozbierałem fanty od bandytów, mieso z psów, wracam do bazy - trzeba zainwestować w pancerz.

Mijam barke Noego - nikogo nie ma a drzwi szeroko otwarte ....
No tak skoro najemnicy potrafią się barykadować podczas emisji w tej lokalizacji gdzie trzeba im przynieść zarcie czemu na barce Noego drzwi mogą nie zostać otwarte, he, pomysł z kotem który zabił Noego i psa upadł...

Podczas drogi powrotnej koło motorówki gdzie znajdujemy Mein Kampf autorstwa "miłego" pana z wąsikiem dostałem strzał w plecy. Bieg wężykiem przez betonowe filary, obrót nasłuchiwanie i słyszę z znajome: "z boku zachadi" czyli bandyci. Jednego zabijam, zmiana pozycji, wchodzę na dźwig po drabince i się zaczyna.
Bandyci flankują ok rozumiem. Ale po pewnym czasie zaczynam być ostrzeliwany z dziwnego kąta. Bandyci są od strony barki Noego, ja stoje na samym szczycie, na najwyższej drabince na tej wiezy czyli jestem całkowicie zakryty (stoje od strony pogłębiarki z artefaktem kolo), Skadowsk mam po lewej stronie a cały czas jestem pod ciężkim ostrzałem.
Drugiego bandytę zdjąłem wiec co jest grane ?
Co się okazało ... najemnicy byli pod Szewczenko i stamtąd do mnie strzelali, 4 łobuzów.
Po kolei zacząłem ich zdejmować, jakoś się udało.
Sprawdzam po kolei, patrze na pokład Szewczenki a tam sporo trupów.

Po drodze do Szewczenki zbieram łupy od najemników a na statku znajduje chyba z 6 trupów - Powinność i Wolność postanowiły wspólnie zamieszkać pod jednym dachem.
Cześć trupów była ograbiona, inne miały az nadto fantów.
W drodze powrotnej miałem ponad 130 kg wagi, fanty poszły za ponad chyba 35k a ja sobie mysle czym Misery mnie jeszcze zadziwi...
Snorki skaczące na ponad 4 metry, dziki skaczące na ponad 2-3 metry, najemnicy z uranem w d.... i potrafiący się pojawić blisko Skadowska, nie widziałem jeszcze tylko nibyolbrzyma ale wszystko przede mna...

pozdr Adam
alex_dragon
Tropiciel

Posty: 251
Dołączenie: 12 Kwi 2014, 16:28
Ostatnio był: 17 Paź 2017, 01:31
Frakcja: Wojskowi Stalkerzy
Ulubiona broń: Sniper SGI
Kozaki: 30

PoprzedniaNastępna

Powróć do Zew Prypeci

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 9 gości